Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Jak správně označit rozvaděč ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak správně označit rozvaděč ?  (Přečteno 5650 krát)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« kdy: 03.04.2008, 11:22 »

Vždy jsem se domníval, že elektrické zařízení musí být označené bleskem. Na nedávné revizi mě  přesvědčili o opaku  Škleb



* DSC01631.JPG (847.72 KB, 2048x1536 - prohlédnuto 532 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Michal Slabý
*
Offline Offline



OSVČ


WWW
« Odpověď #1 kdy: 03.04.2008, 12:00 »

Až tam ten blesk doplní, tak to bude docela veslý kryt rozvaděče.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E1B
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #2 kdy: 03.04.2008, 13:10 »

  Smích Smích Smích  Jo, to je pěkné  Smích Smích Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 03.04.2008, 13:31 »

A co takhle rozvaděč "krytý závěsem"?


* IMG_1951.JPG (814.85 KB, 1536x2048 - prohlédnuto 544 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)

« Odpověď #4 kdy: 03.04.2008, 13:40 »

EZ na veřejně přístuných místech musí být opatřena buď bezpečnostní tabulkou nebo bleskem - 33 2000-1 javascript:replaceText(' podivej',  document.forms .postmodify.me ssage);
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #5 kdy: 03.04.2008, 16:40 »

Vždy jsem se domníval, že elektrické zařízení musí být označené bleskem. Na nedávné revizi mě  přesvědčili o opaku  Škleb


Kolego, nebuďme jen suchaři citující normy z paměti. Náhodou se mi ten rozvaděč na té fotce moc líbí, je to originální. Jen musím dbát toho, aby to neviděla moje polovička, nebo to doma bude za chvíli také Smích
V jedné restauraci, kde jsme dělali před dvěma lety rekonstrukci, bylo možné umístit hlavní rozvaděč jen do lokálu. Udělali krásné interiéry, a na zdi do očí mlátila jakási bílá komaxitová bedna. Asi po měsíci přišel mistr malíř a grafickou úpravou z rozvaděče udělal středověký trezor. Teprve teď to má ten správný šmrnc. Hledal jsem fotku, ale nemohu jaksi najít, tak někdy příště.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #6 kdy: 03.04.2008, 17:25 »

Takové rozvaděče se vyrábí již notnou dobu...jednou ho chtěl jeden movitý majitel, na dveřích od rozvaděče bylo krásné květinové zátiší...tehdy sice stál mnoho ,byl vyroben od renomované firmy která vyrábí rozvaděče....b ez blesku na dveřích jste ho pomalu nerozeznali od obrazu... Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #7 kdy: 03.04.2008, 21:09 »

To :Radek Červený

Nebojte nejsem takový suchar. Vysvětlil jsem jen rodince význam značení el. zařízení a pak protože vše bylo jinak OK, byla i kladná revize.
Chtěl jsem jen pobavit odbornou veřejnost.  Mrknutí Stejně vím, že by po mém odchodu blesk sundali. Nejsem tolik naivní  ??
Možná je to k zamyšlení pro výrobce. Poptávka by možná byla i na něco jiného než bílou. Pak tam někam ještě šikovně zakamuflovat blesk a je to  Super!

 tanecek

Pokud by to bylo ve veřejných prostorách trval bych na označení, ale v rodinném domě si rozlobit domácí?  Zlej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.023 sekund, 22 dotazů.