Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami
| | |-+  Potvrďíte mi závazně správné připojení trouby a varné desky?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 4 [5] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Potvrďíte mi závazně správné připojení trouby a varné desky?  (Přečteno 137995 krát)
Petr_rosi
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #72 kdy: 04.05.2014, 21:26 »

Četl jste mou odpověď #66 a v ní citované články ČSN 33 2130ed.2?

omlouvám se ale nějak se do toho zamotáváme Šok

v případě paneláku ok není problém 5x2,5 a 3x2,5 ale jsou situace u RD kdy je ta vzdálenost více jak 30m a ano není to třeba velká položka ...

...ale.... kde je problém? Nikde jsem se nedočetl proč by to tak nemohlo být...

..odpověď že "co kdyby...někdy" je irelevantní. Bavíme se o konkrétním přpípadě, kde podle zatížení resp. odběru vedení 5x2,5 je dostačující, jištění 3x16A vyhovující.

netvrdím že nemáte pravdu, v podstatě s vámi souhlasím ale zajímá mne i jasná odpověď, která tu padla ..ale zase k ní bylo spousta dodatků :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #73 kdy: 04.05.2014, 21:57 »

omlouvám se ale nějak se do toho zamotáváme Šok
To ano, vaši odpověď jsem vůbec nepochopil.
v případě paneláku ok není problém 5x2,5 a 3x2,5 ale jsou situace u RD kdy je ta vzdálenost více jak 30m a ano není to třeba velká položka ...

...ale.... kde je problém? Nikde jsem se nedočetl proč by to tak nemohlo být...
Takže v paneláku se to udělá podle norem, ale v RD ne, protože je to moc daleko?

Mnou citované články 5.4.1 a 7.7.5 jsou jasné a srozumitelné.
Dá se to udělat podle nich, nebo jinak a pak špekulovat, jak si to odůvodnit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Petr_rosi
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #74 kdy: 04.05.2014, 22:42 »

To ano, vaši odpověď jsem vůbec nepochopil.Tak že v paneláku se to udělá podle norem, ale v RD ne, protože je to moc daleko?

Mnou citované články 5.4.1 a 7.7.5 jsou jasné a srozumitelné.
Dá se to udělat podle nich, nebo jinak a pak špekulovat, jak si to odůvodnit.

prosím rád bych se v této diskuzi dobral pravdy.
Vaše odkazy na normy jsem jaksi nedohledal (ale někde jste stejně psali že normy nejsou závazné) :-)

Ale zpět k tématu. Pojďme to brát tak že upustíme od jekéhokoliv "předimenzovává ní vedení" a baví so "co kdyby si tam chtěl dát profi sporák"

A fakt je takový mám kabel 5x2,5 jištěný 3x16A proč nemohu, když varná deska je nad troubou (a bude tam vždy) použít 2fáze na desku a jednu fázi na troubu?

V kuchyni stejně tuto sestavu i uživatel bude brát jako "jednu soustavu" pod jedním jističem. Jistič bude vybaven vždy když to bude potřeba.

A ještě teda dotaz jaký je potom rozdíl když si zákazník pořídí "vše v jednom" tak ta jedna fáze stejně je  na svorkovnici toho sporáku "jen" na troubu.

A závěrem, já se s vámi nepřu ale připadá mi to že prostě na vše pasovat normy nelze. Viz. zásuvka v koupelně versus zásuvka v mycích prostorech :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #75 kdy: 04.05.2014, 23:43 »

To  Petr_rosi:
Nepoužil jsem co kdyby... jsem starý praktik a vím co se děje následně po montáži, revizi a předání díla.
Příklad:
Dokončené dílo zaplacené vše OK.
Přijedou na zapojení klimatizace a co udělají? Zapojí klimošku z nejbližší zásuvky lištou, co je po ruce. Dají tam 20A/C, místo původního 16A/B a jede se dál....  zle
Co je zapojené na původním okruhu jaksi neřeší a proč? Klima funguje tak co?
Ačkoliv měli připravený samostatný přívod pro toto zařízení ve správné dimenzi a místě, nakonec v rozvaděči popsaný....?

No ono mít 30 metrů daleko v RD do kuchyně od rozvaděče, kde je nejvíce spotřebičů a okruhů, svědčí o tom, že žádný projekt asi není. Nebo projektant asi nebyl ve formě.  Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Petr_rosi
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #76 kdy: 05.05.2014, 09:10 »

To  Petr_rosi:
Nepoužil jsem co kdyby... jsem starý praktik a vím co se děje následně po montáži, revizi a předání díla.
Příklad:
Dokončené dílo zaplacené vše OK.
Přijedou na zapojení klimatizace a co udělají? Zapojí klimošku z nejbližší zásuvky lištou, co je po ruce. Dají tam 20A/C, místo původního 16A/B a jede se dál....  zle
Co je zapojené na původním okruhu jaksi neřeší a proč? Klima funguje tak co?
Ačkoliv měli připravený samostatný přívod pro toto zařízení ve správné dimenzi a místě, nakonec v rozvaděči popsaný....?

No ono mít 30 metrů daleko v RD do kuchyně od rozvaděče, kde je nejvíce spotřebičů a okruhů, svědčí o tom, že žádný projekt asi není. Nebo projektant asi nebyl ve formě.  Pláč

Zdeňku,
máte pravdu a potkáváme se s tím všichni  Smích  ...klasika, bavíme se o sporákové kombinaci a už jsme u klimatizace,anižbychom měli odpověď na původní otázku....

ale budu urputný, prosím o konrétní odpověď. Už jsem to i zjednodušil, v tom že jaký je rozdíl mezi el. sporáku s el.várnou deskou na kabel 5x2,5 a samostatné trouby a samostatné várné desky (byť v jedné skříňce) také na 5x2,5 ?

Ohledně změn po revizi a bastlení od "kamaráda" se nebavím. To budiž jiné vlákno :-)

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #77 kdy: 05.05.2014, 11:09 »

... jaký je rozdíl mezi el. sporáku s el.várnou deskou na kabel 5x2,5 a samostatné trouby a samostatné várné desky (byť v jedné skříňce) také na 5x2,5 ?
Jsou to prostě samostatné spotřebiče.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #78 kdy: 05.05.2014, 15:36 »

Jsou to prostě samostatné spotřebiče.

A v tom je prostě zakopaný pes. Bavíme se tu stále jen o nějakých podělaných 30m ušetřeného kabelu, jehož cena i s instalační krabičkou, zásuvkou a jističem nám přijde na nějakých mrzkých  700,-Kč + 250,-Kč za montáž. Do budoucna ovšem bez problému....al e to zde již bylo psáno.
Taky zde byla narážka na "co kdyby". Znám spoustu kolegů, co toto slůvko pravděpodobně neznají a pak to také podle toho vypadá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #79 kdy: 05.05.2014, 19:12 »

Každý slušný elektrikář navrhne nějaké řešení s výhledem do budoucna a ví setsakra dobře proč. Domácí to nechce a nikdy to tady nebude... a bác za půl roku: nešlo by to nějak udělat? Manželka rozhodla....  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Petr_rosi
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #80 kdy: 05.05.2014, 19:19 »

pánové,

prosím pokud se vyhýbáte odpovědi z důvodu že nechcete zde uvádět někoho v omyl nebo aby to někdo nezapojil a pak se neodvolával na vás, stačí mi napsat e-mail a jen sdělit : ok není to problém, taky jsem se stím setkal a provedl jsem to.

Jinak prostě znovu: nepřu se s vámi že máte pravdu, ale chci znát důvod proč přívod 5x2,5 bez dodatečného 3x2,5 nazýváte "bastlem" nebo prostě nekorektní instalací.

Já vám zde uvedl jasný příklad s tím "sporákem" a jediná odpověď byla že je to jedno zařízení ...no trochu chabé, když stolař udělá skříň na troubu a desku a je to pevně spojeno, tak je to taky "jedno zařízení".

Na závěr, proč to řeším:
Mám zákazníka, který je vystudovaný v elektrotechnic e úspěšně vyvíjí elektroniku do závodních aut a tudíž peníze moc nepotřebuje počítat. Chodím si k němu sám pro spoustu rad ohledně elektrotechnik y a když jsem mu připojoval indukční desku a chtěl jsem to tahat tak jak zde popisujete, tak se mne ptal na důvod mého počínání a vysvětlil mi že k tahání dvou kabelů není sebemenší důvod. Není žádný šetřílek a ani hlupák ... proto jsem uvítal tuto diskuzi, že zde dostanu vysvětlení a budu mu schopen vysvětlit proč dva kabely ...
...nastínil jsem mu naši diskuzi ,  jeho reakce mne začíná utvrzovat, že asi vystudoval i psychologii :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr_rosi
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #81 kdy: 05.05.2014, 19:24 »

Každý slušný elektrikář navrhne nějaké řešení s výhledem do budoucna a ví setsakra dobře proč. Domácí to nechce a nikdy to tady nebude... a bác za půl roku: nešlo by to nějak udělat? Manželka rozhodla....  Smích

ale notak  Kroutím očima

to jako když zedník staví dům tak postaví o patro víc? Nebo garáž tak postaví místo jednogaráže dvougaráž?

Nebo u řezníka si objednáte 1/2kg salámu a on vám bude vnucovat 1kg salámu ...co kdyby manželka ....jíst musíte...tak to třeba sníte o víkendu ...

ale otom tato diskuze není  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #82 kdy: 05.05.2014, 19:46 »

To  Petr_rosi:
Ale ano, je to o tom.
Mikrovlnka tu nikdy nebude, indukci neplánuji, myčka taky ne a manželka myje nádobí ve dřezu!!!
To je ze života elektrikářskéh o holá realita.
Tady nejde o patro na domu to je něco jiného, stejně jako salám u řezníka.
Ano, jistě mohu připravit vývod do budoucího patra z rozvaděče vytrubkováním - není problém, moc to nestojí a hlavně už nebudu sekat do hotového.
Garáž se hodí jako dílna a později pro druhé (manželčino) auto.
U řezníka kupuji kolik spotřebuji.
U elektriky jsou určité stupně elektrifikace domácnosti.
Němci to mají vychytané.
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Petr_rosi
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #83 kdy: 05.05.2014, 20:01 »

To  Petr_rosi:
Ale ano, je to o tom.
Mikrovlnka tu nikdy nebude, indukci neplánuji, myčka taky ne a manželka myje nádobí ve dřezu!!
To je ze života elektrikářskéh o holá realita.
Tady nejde o patro na domu to je něco jiného, stejně jako salám u řezníka.
Ano, jistě mohu připravit vývod do budoucího patra z rozvaděče vytrubkováním - není problém, moc to nestojí a hlavně už nebudu sekat do hotového.
Garáž se hodí jako dílna a později pro druhé (manželčino) auto.
U řezníka kupuji kolik spotřebuji.
U elektriky jsou určité stupně elektrifikace domácnosti.
Němci to mají vychytané.
 

je to složité odpovědět na jasně napsanou otázku?

ok pokud je potřeba znát vše tak ok.
- Mikrovlnka má vlastní přívod,
- lednice má taky vlastní přívod (z jiného silnějšího FI)
- zásuvky nad pracovní dekou jsou na samostatném obvodu
- myčka má vlastní obvod
- spodní zásuvky (pod pracovní deskou) mají vlastní okruh
- u dřezu je samostaná zásuvka (pro případný drtič odpadu)
- paní domácí věk 34let
-paní domácí má velikost nohy 32
-osvětlení pracovní desky je řešeno LED páskem

dotaz zní:
proč nemohu připojit indukční desku (2fázová) a troubu (1fázová) vše na jednom místě a v jedné skříňce na přívodní kabel 5x2,5

pokud jsem zapomněl nějaký podstatný údaj který je potřeba k zodpovězení mého dotazu, rád jej na požádání doplním Vyplazuji jazyk
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #84 kdy: 05.05.2014, 20:46 »

dotaz zní:
proč nemohu...
můžete, ale nebude to:
- v souladu s ČSN
- profesionální
- ...

Je to jen na vás.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Petr_rosi
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #85 kdy: 05.05.2014, 20:58 »

můžete, ale nebude to:
- v souladu s ČSN
- profesionální
- ...

Je to jen na vás.

 tanecek   tanecek    tanecek    tanecek    tanecek 

Děkuji

 Dovolím si už jen malou připomínku, ale to nic nemění na tom že jsem s Vaší odpovědí spokojený....

nenašel jsem žádnou normu, která by pojednávala o nemožnosti jistit jednofázový rozvod 3fáz jističem...

..a chtít púo vás rozbor poznámky že by to bylo "neprofesionáln í" by bylo asi zbytečné, to je to oč mi tu šlo. Proč neprofesionáln í ? ...no budu to brát že "protože proto".

Děuji
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #86 kdy: 05.05.2014, 21:25 »

...nenašel jsem žádnou normu...
Buď:
-neumíte číst
-nerozumíte psanému textu
-nedbáte pokynů svého lékaře

Jinak si neumím vysvětlit vaše příspěvky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Petr_rosi
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #87 kdy: 05.05.2014, 21:41 »

Buď:
-neumíte číst
-nerozumíte psanému textu
-nedbáte pokynů svého lékaře

Jinak si neumím vysvětlit vaše příspěvky.

 Škleb

neumím číst, tudíž nerozumím psanému textu ale můj lékař mi řekl že se to dá léčit  Super!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 4 [5] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Co si myslíte o účinnosti indukčních vařičů?
 Jde zapojit varná deska na jednofázový obvod?
 Lze zapojit část sporáku dočasně do zásuvky?
 Je vhodné zapojit lednici na samostatný zásuvkový okruh?
 Jaký zvolit kabel pro zapojení sporáku?
 Mohu připojit varnou desku na 400V i když to schéma neřeší?
 Ako pripojiť sklokeramickú varnú dosku?
 Kdo by věděl o opraváři co by mi opravil indukční desku Blomgerg ?
 Jak je to s připojením francouzké indukční desky?
 Jak zapojit sklokeramickou desku na 3f
 Je tato konkrétní indukční deska opravdu vhodná do paneláků?
 Jak zapojit desku Candy PVD 642/1 N na 380-415 V3N~?
 Jak zapojit sporák na 15A jistič v panelákovém bytě?
 Musí mít spotřebiče nad 20A ve školní kuchyni předřazen proudový chránič?
 Jaké zvolit elektro spotřebiče pro vytápění a ohřev vody pro byt 2+1 do 60m2?
 Stačí vybírat troubu dle napětí?
 Je zapojení indukční desky a digestoře na jeden 3-fázový okruh podle normy?
 Ako zapojiť elektrický sporák?
 Musí být sporáky ve velkokuchyni připojeny přes spínače?
 Co obnáší výměna plynového sporáku za elektrický?
 Co říkají odborníci na pračku v kuchyňské lince a dodržení bezpečnosti?
 Ako zapojiť sklokeramickú varnú dosku?
 Máte tip na indukční desku pro 1f obvod s jištěním 20A?
 Není holý nerozum použít v novostavbě RD 1f indukční varnou desku 7,2kW?
 Jakou sklokeramickou desku a vestavnou troubu pořídit místo sporáku na 400V?
 Doporučíte ke sklokeramické desce samostatný 3. stupeň přepěťové ochrany?
 Existuje automatizace pro odvětrávání páry nad varnou deskou?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.052 sekund, 23 dotazů.