Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o vyhláškách
| | |-+  Změní se něco novelizací vyhlášky 51/2006 na znovupřipojení?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Změní se něco novelizací vyhlášky 51/2006 na znovupřipojení?  (Přečteno 9300 krát)
T. Gronky
« kdy: 01.04.2010, 10:02 »

Změní něco vyhl. č. 81/2010 platné od 1. 4. 2010, která novelizuje vyhl. č. 51/2006 v otázce znovupřipojení odběrného místa? Mám na mysli konkrétně § 10 a) a jestli půjde vztáhnout i na znovupřipojení po více než dvou letech (konkrétně platba 1500 Kč). Koupil jsem dům, kde byla elektřina odpojena někdy před pěti lety a když jsem zažádal o znovupřipojení, tak po mě chce ČEZ platbu 12500 Kč (jistič 25 A). Vím že taková byla běžná praxe a je to i v příloze vyhlášky, ale zajímalo by mne, zda se tou novelizací něco změnilo a nedalo by se této platbě nějak vyhnout. Jenom pro upřesnění, jednalo by se o stejné připojení a stejnou sazbu, jaká tam původně byla. Nechce se mi ČEZu platit tolik peněz, zvláště když je vše nataženo, stačí jen osadit elektroměr  Smutek

#112#

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 01.04.2010, 14:04 »

Znovupřipojení se týká neoprávněného odběru a to asi nebude váš případ. Podle mě se na vás vztahuje lhůta 60 měsíců podle odst. 9 § 7.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #2 kdy: 04.04.2010, 13:54 »

Předpisy o znovupřipojení /RD,bytu/ jsem moc nestudoval.... ale E ON to nechává přesně u RD a bytů max 2 roky...pak se platí celé nové připojení /rezervovaný příkon/...co jsem konzultoval s pracovníkem na E ONu tak to berou přesně na den od odpojení..i den po termínu se platí celý rezer. výkon !/na to pozor!/
Do dvou let se neplatí nic ani 1 korunu.
ČEZ ten nevím jak postupuje.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #3 kdy: 19.04.2011, 22:16 »

Zde je výklad a upřesnění k vyhl. 51/2006.

http://www.spvez.cz/pages/komentar_novela_15_4.pdf

Kdyby nefungoval odkaz, je výklad v příloze.

* Vyhláška+o+podmínkách+připojení+k+elektrizační+soustavě.pdf (147.51 KB - staženo 378 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 19.04.2011, 23:44 »

Co se týče konkrétního dotazu - novelizací vyhl. 51/2006 Sb. vyhláškou 81/2010 Sb. byla prodloužena lhůta, po kterou trvá rezervace příkonu po ukončení předchozí smlouvy, na 60 měsíců - viz §7 odst. (9).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 22 dotazů.