Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Jakou zvolit charakteristiku jističe pro svítidla s elektronickými předřadníky?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jakou zvolit charakteristiku jističe pro svítidla s elektronickými předřadníky?  (Přečteno 15422 krát)
Mlkar.Martin
« kdy: 29.03.2010, 15:32 »

Lze dojít pomocí výpočtu k výsledku, jakou charakteristik u jističe nejlépe instalovat před svítidla s elektronickými předřadníky?

#117#

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Pešek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 30.03.2010, 17:45 »

jaká konkrétně svítidla? kolik jich bude? jaký příkon a způsob připojení?

pokud instaluji svítidla s el. předřadníkem v domácnostech, dávám normálně char. B, jako na jakákoli jiná světla - člověk stejně neví, zda si uživatel někdy vzpomene tam dát něco jiného, proudovou hodnotu pochopitelně podle příkonu a vlastností jednotlivých prvků....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

CNC mechanik - §6
Mlkar.Martin
« Odpověď #2 kdy: 30.03.2010, 23:24 »

Takové informace udává výrobce, například OSRAM
Pane Jindra skláním se až nosem k zemi a skládám poklonu dííky poklona poklona poklona To je to co hledám už dlouhoo.

Když jsem si vzal třeba výbojky tak potom dle katalogu:
Jištění

Jištění výbojek HCI®,  HQI® a NAV® musí být provedeno pomocí pojistek s pomalou vypínací charakteristik ou.
Obvykle je dostačující dimenzování na dvojnásobek jmenovitého proudu výbojky. Jsou-li použity jističe, musí mít vypínací charakteristik u „C”.

Mějme tedy např.: HQI-T 70/WDL4) 7) 1,0A, 75W a budu jich mít třeba 10ks za sebou 1f. Zvolím dle rady jistič C25A/1f neboť 20A 1 fázově je hodnota, kterou jsem došel výpočtemdle udávané rady.
Souhlasíte ?


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin.Mlkar
« Odpověď #3 kdy: 31.03.2010, 12:34 »

Po zamyšlení to co jsem napsal bude kravina  zed. Nějak jsem vynechal celou výzbroj svítidla  Jsem v rozpacích.  A v tomto případě tam nepoteče asi 1A  nenene. Jen podle katalogu OSRAM neumím spojit všechny kombinace dohromady tak abych došel k rozumnému výpočtu. Neznám jmenovitý proud výbojky, cos fí, atd.
V katalogu výrobce svítidel jsem třeba našel u vysokotlakých sodíkových výbojek 1x70W celkový příkon 83W. Měl bych tedy vycházet z rady uvedené v katalogu OSRAM? A to tak, 83W x 2=166W, cos fí=?(bohužel výrobce neuvádí-těžko pak dojít k rozumnému výpočtu),  I=(?A x 2) x 10svítidel=proudová hodnota pro výběr jističe s char. C.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Mlkar.Martin
« Odpověď #4 kdy: 01.04.2010, 13:49 »

Neznáte nějakého výrobce, který by udával u výbojkových svítidel celkový příkon? Jde mi o to jak po-té dimenzovat vedení neboť v případě, že využiji přívodu pro např. výbojkové svítidla (i zářivkové svítidla s elektronickým předřadníkem) tří fázového bude zatěžováno N více jak u normálních spotřebičů. Jak někdo již zde z odborníků zmiňoval vlivem např. vyšších hramonických. Jak po-té takové vedení dimenzovat a jistit (u jištění pro zářivková svítidla s EP mě odpověděl již pan Jindra),  vzhledem k nadměrnému zatěžování N.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #5 kdy: 01.04.2010, 15:07 »

Já osobně bohužel neznám, rád bych se ovšem mýlil. Opět musím s nostalgií vzpomenout na Elektrosvit Nové Zámky, kdy výrobce udával činný výkon zdroje, činný příkon celého svítidla vč.předřadníku a ještě celkový proud, ze kterého šel určit kýžený účiník.
Čo bolo, to bolo. Dnes musíte tyto údaje dodatečně páčit od dodavatele.
Příklad katalogu Elektrosvitu viz:
http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,12310.0.html
v příspěvku z 17.04.2009, 16:30
Pravda, katalogy se týkaly jen klasických tlumivek, ale jde o princip úplnosti podkladů
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Martin.Mlkar
« Odpověď #6 kdy: 01.04.2010, 16:32 »

Hledal jsem a našel jsem např. u Vyrtycha takovou hezkou tabulku proudů a příkonů svítidel. Celkový příkon např. u zářivky s elektronickým předřadníkem 2x36W je 73,6W. Nevím však jako EP jsou tam dodávány. Vycházím tedy např. z katalogu OSRAM z EP QTP8 2x36 kde je tedy max počet svítidel na jištění B10A - 17 ks a celkový příkon mě vychází tedy cca stejný jako udává výrobce svítidel.

Jak je to po-té z jištěním resp. s dimenzováním kabelu pro tyto svítidla a samotným napájením u 3f obvodu?

Mějme "jednoduchý" příklad:
30ks zářivek 2x36W s EP a k poslednímu svítidlu od jištění 50m. Jako jištění dám 3xB10A a svítidla rozdělím po 10ks na 1f jističe splní hodnota jističů a jejich charakteristik a splní podmínku udávanou v katalogu OSRAMU. Ale kabel použiji třeba CYKY 5Cx1,5 jakou roli budou hrát v tomto případě vyšší harmonické? Bude se nadměrně zatěžovat N ? Jak spočítat v tomto případě dimenzování kabelu?



Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jakou vypínací charakteristiku mají jističe ITV,ITM,IJV?
 Co mohu udělat pro povolení charakteristiky C jističe před elektroměrem?
 Jaký je rozdíl mezi charakteristikami jističů B, C, D?
 ČEZ povolil jako jističe před elektroměrem s vypínací charakteristikou B a C.
 Proč je na pojistkové vložce u závitové pojistky nakreslen šnek?
 Jak měřit charakteristiky přepěťové ochrany?
 Neměl by někdo z kolegů naskenované A-s charakteristiky jističů řady J7K50?
 Mohou se kombinovat jističe s různou vypínací charakteristikou?
 Akou mám použít charakteristiku chrániča pro rd?
 Jakou charakteristiku chrániče zvolit pro stroj s měničem frekvence?
 Jaká je skutečná vypínací charakteristika staré řady jističů(deonů) OEZ?
 Jak vyřešit velký proudový ráz?
 K čemu je určen typ jističe s charakteristikou K?
 Co je Ampér sekundová charakteristika?
 Jakou charakteristiku má jistič bez označení?
 Jakou charakteristiku má jistič G?
 Započítává se charakteristika jistícího prvku při výpočtu?
 Jak řešit nesprávnou charakteristiku zaplombovaného hlavního jističe?
 Dá se předejít častému výpadku jistíče jinou charakteristikou?
 Proč po zapojení čerpadla na elektrocentrálu vybavuje jistič vyšší hodnoty?
 Je použití jističe s charakteristikou"C", když nemusí být, závadou?
 Jakou použít charakteristiku jističe pro domácí použití? B, nebo C?
 Jaký velký je rozdíl vypínacích charakteristik jističů různých výrobců?
 Mohu v RD zaměnit kvůli zábleskovému světlu u zásuvkového okruhu B16 za C16?
 Jakou charakteristiku jističe má J1K63 M21A~?
 Kdy se používá vypínací charakteristika K?
 EATON: „Neznámé“ vypínací charakteristiky instalačních jističů
 Existuje nižší charakteristika jističe, než B?
 Aky mate nazor na istice charakteristiky C, pouzite v obytnych priestoroch?
 Jak řešit proudový náraz (náběhový proud) při zapnutí LED osvětlení?
 Lze v bytě používat jističe s charakteristikou typu C?
 Od kdy u nás začaly být dostupné jističe moderních charakteristik B, C, D?
 Je pro svářecí invertor 230V/16A nutná jiná charakteristika jističe než B?
 Q: Jaké použít charakteristiky dvou jističů zapojených za sebou?
 Jak budou reagovat dva jističe 16A, jeden charakteristiky B a druhý C?
 Lze zapojit jistič char.C za jistič char.B?
 Umíte objasnit charakteristiku vypínací doby jističe a pojistky vůči proudu?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.036 sekund, 22 dotazů.