Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o vyhláškách
| | |-+  Chápeme správně vyhl.73/2010, že se vztahuje i na spotřebiče?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 [4] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Chápeme správně vyhl.73/2010, že se vztahuje i na spotřebiče?  (Přečteno 72210 krát)
Vladimír Kadlec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #54 kdy: 30.03.2010, 14:47 »

To: Rozmahel
Kde je ale řečeno, že Vaše citace (II.D) se vztahuje i na  zařízení skupiny II.E příp. II.F? Neboli jinými slovy je tak asi tak, jako byste např. II.C vztahoval i k jiným skupinám
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #55 kdy: 30.03.2010, 15:25 »

Opravdu nevím jak to myslel tvůrce předpisu, ale připadá mě nápadná shoda se slůvkem zařízení v definici v odst.3.3. ČSN EN 61140 ed.2.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #56 kdy: 31.03.2010, 18:00 »

Aby to bylo ještě zamotanější tak přidám komplikaci s oprávněním na revize. Ve vyhlášce 73 je na straně 872 tabulka s rozsahem el. zařízení. zde se uvádí:
E1X - zařízení bez omezení napětí
E2X - zařízení do 1000V
E3X - zařízení určená na ochranu před účinky atmosférické a statické elektrřiny
E4X - vyjmenovaná zařízení z položky E2X
    A nyní ta úvaha. Může revizní technik s oprávněním E1 nebo E2 revidovat zařízení E3? Máme někdo v oprávnění napsáno i kategorie E3 a E4 nebo to není nutné. Podle vyhlášky to asi nutné je - nevím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #57 kdy: 31.03.2010, 18:11 »

Co úřad, to jiná formulace..U TIČR může E2 dělat vše od E4...např. berňák E2 nezajímá, spotřebiče jsou v jiné kategorii / pod jiným číslem podnikání-oprava telekomunikačn ích zařízení/...je v tom pěkný gulášek i z přísadou.. zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #58 kdy: 31.03.2010, 19:15 »

Ano, toho jsem si taky všimnul. Ale jedná se o oprávnění. Abych byl oprávněn, musím něco osvědčit. A to snad zatím zůstalo. Takže každému podle osvědčení. Asi to bude v budoucnu samostatná kapitola.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #59 kdy: 31.03.2010, 19:19 »

Aby to bylo ještě zamotanější tak přidám komplikaci s oprávněním na revize. Ve vyhlášce 73 je na straně 872 tabulka s rozsahem el. zařízení. zde se uvádí:
E1X - zařízení bez omezení napětí
E2X - zařízení do 1000V
E3X - zařízení určená na ochranu před účinky atmosférické a statické elektrřiny
E4X - vyjmenovaná zařízení z položky E2X
    A nyní ta úvaha. Může revizní technik s oprávněním E1 nebo E2 revidovat zařízení E3? Máme někdo v oprávnění napsáno i kategorie E3 a E4 nebo to není nutné. Podle vyhlášky to asi nutné je - nevím.

Jak jste k té pravděpodobné nutnosti dospěl?  Nerozhodný
Já mám v Osvědčení napsáno : provádění revizí vyhrazených el. zařízení ......včetně hromosvodů....
Takže E3 určitě mohu.

Tady spíš vyvstává jiná otázka :
Jestliže by spotřebiče a nářadí nebyly mezi vyhrazenými, mohu zde vůbec provést revizi s Osvědčením pro vyhrazená el. zařízení?  Jsem v rozpacích





Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #60 kdy: 31.03.2010, 19:37 »

Tady spíš vyvstává jiná otázka :
Jestliže by spotřebiče a nářadí nebyly mezi vyhrazenými, mohu zde vůbec provést revizi s Osvědčením pro vyhrazená el. zařízení?  Jsem v rozpacích

 Škleb Tak tomu říkám otázka do pranice. Pokud nebudou spotřebiče mezi vyhrazenými tak všichni revizáci dělají revize spotřebičů protiprávně a to včetně E4-spotřebiče.  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #61 kdy: 31.03.2010, 20:18 »

Škleb Tak tomu říkám otázka do pranice. Pokud nebudou spotřebiče mezi vyhrazenými tak všichni revizáci dělají revize spotřebičů protiprávně a to včetně E4-spotřebiče.  Škleb

To ne!  nenene
Pokud vím, tak na Osvědčení R4 se o ničem vyhrazeném nepíše.
Tudíž pouze RT s E4 by byli těmi pravými vyvolenými, kdežto E1 a E2 by byli mimo hru.  ajoooo
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #62 kdy: 31.03.2010, 20:22 »

A bylo by vůbec potřeba dělat revize elektrických spotřebičů, když to nebude vyhrazené elektrické zařízení?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
xl
« Odpověď #63 kdy: 31.03.2010, 20:55 »

Je to sranda
A to už v r. 2008:
JUDr. Petr Šimerka zdůraznil, že vyhláška nesmí přinášet administrativn í zátěž. Text
musí být jasný a jednoznačný a nejasnosti by se měly v rámci vypořádání připomínek
vyjasnit.
 Smích
Jednoznačnost je prostě taky relativní.

* 19_zasedani_rady_BOZP-1.pdf (134.19 KB - staženo 387 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #64 kdy: 31.03.2010, 21:00 »

A bylo by vůbec potřeba dělat revize elektrických spotřebičů, když to nebude vyhrazené elektrické zařízení?

A jak byste si jinak představoval vyhledávání rizik v tomto segmentu?  Jsem v rozpacích
Laickou vizuální prohlídkou?  bojim
Nebo že by se konečně vžil institut Osoby odpovědné za el. zařízení? A aby se tato Osoba odpvědná... neflákala, tak z ní uděláme navíc Osobu poučenou, která by pak mohla posuzovat, jestli je konkrétní prodlužovák rozježděný ještě málo nebo už moc?   Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #65 kdy: 31.03.2010, 21:06 »

Je to sranda
A to už v r. 2008:
JUDr. Petr Šimerka zdůraznil, že vyhláška nesmí přinášet administrativn í zátěž. Text
musí být jasný a jednoznačný a nejasnosti by se měly v rámci vypořádání připomínek
vyjasnit.
 Smích
Jednoznačnost je prostě taky relativní.

Je to o to smutnější, že původní návrh byl docela jednoznačný.
A rozplizlost a nekonkrétnost až do dnešní podoby získala tato vyhláška právě v rámci připomínkového řízení.
Vypadá to, jako by původní nástřel vytvořili odbornící a při cestě přes neopomenutelné účastníky připomínkového řízení si každy druhý musel přidat nějaké to zbytečné nebo neurčité slovo.  zed palec boss
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #66 kdy: 31.03.2010, 22:41 »

Fajn, tak jo. Udělám si zvláštní ŽL na spotřebiče. Ale zajímá mě, jestli potřebuju i zvláštní oprávnění. Stačí mi to moje "Montáže, revize ..."? Nebo musím běžet na TIČR pro nové?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #67 kdy: 31.03.2010, 23:24 »

Fajn, tak jo. Udělám si zvláštní ŽL na spotřebiče. Ale zajímá mě, jestli potřebuju i zvláštní oprávnění. Stačí mi to moje "Montáže, revize ..."? Nebo musím běžet na TIČR pro nové?

Kdo ví ?  zle

Jelikož otazníky kolem posledního výtvoru MPSV asi sami nerozluštíme, navrhuji zformulovat společně dotaz a ten zaslat přímo autorům (MPSV).
I když mají informační povinnost, stálo by možná za zvážení vyhotovit tento dotaz kolektivní. Dalo by se pro to využít Ampéru, kde by návštěvníci stánku Elektriky mohli připojit svoje nacionále k této žádosti.  podivej


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #68 kdy: 05.04.2010, 12:56 »

Pokud ale spotřebiče nejsou VTEZ, tak proč se vůbeč TIČR zabývá vydáváním osvědčení pro skupinu E4? TIČR je organizace státního odborného dozoru nad bezpečností vyhrazených technických zařízení? To mi tedy vysvětlete. Podle mě stát neví co dělá pravá a levá ruka a ptoto je tu nejednotnost v jednotlivých zákonech a vyhláškách.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #69 kdy: 05.04.2010, 15:29 »

Citace
Podle mě stát neví co dělá pravá a levá ruka a ptoto je tu nejednotnost v jednotlivých zákonech a vyhláškách.

O tom mě povídejte....s tačí si zajít na dva státní úřady a ohledně VTEZ má každý jiné mínění /protože každého školí jiný lektor /nadřízený/... Pláč
Když úřad A řekne že je to tak a tak úřad B řekne že je to přesně naopak ?!? zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #70 kdy: 05.04.2010, 20:42 »

Problém nastal se zavedením systému Český bod. Pak živnosťák snadno zjistí, že jsem fakturoval revizi přípojky pro atomovou elektrárnu. Vzhledem k tomu, že na jaderná zařízení nemám ŽL, dopustil jsem se neoprávněného podnikání. Za to je trest horší než smrt...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Stran: 1 2 3 [4] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.055 sekund, 22 dotazů.