Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Jak zabránit tomu, aby trouba vyhazovala hlavní jistič bytu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak zabránit tomu, aby trouba vyhazovala hlavní jistič bytu?  (Přečteno 22522 krát)
Ondřej Kozumplík
« kdy: 05.05.2010, 18:36 »

V novém bytě máme následující problém.

Mikrovlnnou troubu jsme připojili k obvodu, na který je zapojena i lednice.
Jelikož docházelo neustále k vyhazování hlavního jističe bytu, zavolali jsme elektrikáře.
Ten vyměnil 16A jistič tohoto obvodu za 30A jistič a říkal, že už by to mělo fungovat.
Sama mikrovlnka má v návodu psané jištění 3000W/16A.
Problém je, že stále dochází k tomu, že mikrovlnka (stále pouze při funkci pečení pomocí horkého vzduchu) vyhazuje hlavní jistič bytu (tedy v celém bytu pak nejde elektrika, ne že by vypadl jistič pouze toho obvodu do kterého je zapojena).
V návodu u mikrovlnky je psán výkon horkého vzduchu 1600W a měl by to tedy utáhnout i 16A jistič.
Lednice na to vliv nemá, dochází k vyhazování jističe i při vypojené lednici.
Může tedy někdo poradit co s tím?
Je vadná mikrovlnka či ta funkce pečení?
Jinak při funkci gril ani jiné to nedělá.
Další věc, neměl by být navýšen na 30A spíš hlavní jistič v bytě?
Nebo je vůbec bezpečné použít 30A jistič v bytě?
Nebo bylo by možné připojit mikrovlnku na trojfázové napětí, na které už je připojena sklokeramická deska?


#105#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š.
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 05.05.2010, 19:26 »

Chybí vám tu informace o velikosti hlavního jističe. Takhle to skoro vypadá, že ten "elektrikář" navýšil jištění jednoho obvodu výše, než hlavní jistič.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 05.05.2010, 19:57 »

1. V současnosti je stav Vaší elektroinstala ce s jističem zřejmě 32A nebezpečný  pozor
2. Zavolejte si elektrikáře ať vrátí zpět jistič 16A.
3. Vaše MW trouba je vadná, odvezte ji do servisu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Lukáš Malík
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline


Montáže a opravy elektro do 1000V, §8


« Odpověď #3 kdy: 05.05.2010, 20:04 »

Děláte si srandu, ne?? to cumim
Ten člověk (nenazývejme ho elektrikářem) vám navýšil jištění jednoho okruhu pro lednici a mikrovlnku a já nevím, co ještě, jističem 30A, aniž by znal stav instalace a hodnotu předřazeného hlavního jištění bytu!!  zle  zle Velmi nebezpečný stav  pozor

Samo, že je to špatně a dotyčného nakopejte do pr.... jen co ho potkáte  box Fackovaci
Byt předpokládám nemáte po rekonstrukci instalace a máte jednofázovou přípojku do bytu, tipnu si starý černý jistič 15A. Hlavní jistič nenavýšíte sám a ani se nesmíte hrabat v neměřené části elektroinstala ce, navíc 30A pro jednofázovou přípojku nelze, max. je 25A.

Bude lepší zavolat opravdového elektrikáře, který bude vědět, co a jak a zjistí problém. Patrně máte starou instalaci a to s sebou nese určitá úskalí (volné a vyhřáté spoje, uhořelé spoje, uhořelý PEN, staré jističe...) anebo vadnou troubu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Domovní a bytové elektroinstala ce.
Realizace datových sítí, rozvodů TV a DT,
specializace na STA stanice, TV a SAT rozvody bytových a rodinných domů
TV a SAT technika - prodej, servis
Tomáš Chovanec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 05.05.2010, 20:32 »



No ak k tej mikrovlnke ide nejaká CYKY 3x2,5 alebo ešte AYKY 3x4, ktorá má zaťažiteľnosť podľa mojich tabuliek 24A a je to zaistené 32A tak ďakujem pekne. To môže byť doslova katastrofa.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #5 kdy: 05.05.2010, 20:41 »

No ak k tej mikrovlnke ide nejaká CYKY 3x2,5 alebo ešte AYKY 3x4, ktorá má zaťažiteľnosť podľa mojich tabuliek 24A a je to zaistené 32A tak ďakujem pekne. To môže byť doslova katastrofa.
Teda nevím, co máte za "tabulky". AYKY 3x4 je co? Vy jste elektrikář? Projektant? Nebo revizní technik? váš příspěvek, přiznám se moc nechápu. Rád se dovzdělám.

Tazatel možná se možná neorientuje v tom, kam mu elektrikář jistič umístil, ani v tom, kde je problém.

Místo dlouhého tlachání na této diskusi by si měl pozvat onoho elektrikáře (pokud je to jenom "elektrikář" tak jiného s osvědčením) a problém je za dvě hodiny vyřešen (za čtyři i s úhradou v místní osvěžovně).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Lukáš Malík
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline


Montáže a opravy elektro do 1000V, §8


« Odpověď #6 kdy: 05.05.2010, 20:42 »


No ak k tej mikrovlnke ide nejaká CYKY 3x2,5 alebo ešte AYKY 3x4, ktorá má zaťažiteľnosť podľa mojich tabuliek 24A a je to zaistené 32A tak ďakujem pekne. To môže byť doslova katastrofa.

To v tomto případě buďte rád, že vám vybaví jistič před bytem!!
Tím ovšem situaci nijak nezlehčuji, i tak je to nebezpečný a nevyhovující stav!
Ještě nám řekněte, kde jste dotyčného potkal... Smích Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Domovní a bytové elektroinstala ce.
Realizace datových sítí, rozvodů TV a DT,
specializace na STA stanice, TV a SAT rozvody bytových a rodinných domů
TV a SAT technika - prodej, servis
Jirka Š.
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 05.05.2010, 21:21 »

...předpokládá m nemáte po rekonstrukci instalace a máte jednofázovou přípojku do bytu, tipnu si starý černý jistič 15A...
To nebude správná úvaha, viz:
... Nebo bylo by možné připojit mikrovlnku na trojfázové napětí, na které už je připojena sklokeramická deska? ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Malík
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline


Montáže a opravy elektro do 1000V, §8


« Odpověď #8 kdy: 05.05.2010, 21:34 »

Jj, jasně....už blbě čtu dneska, náročný den, omlouvám se  ajoooo
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Domovní a bytové elektroinstala ce.
Realizace datových sítí, rozvodů TV a DT,
specializace na STA stanice, TV a SAT rozvody bytových a rodinných domů
TV a SAT technika - prodej, servis
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 05.05.2010, 23:42 »

Nevím zda si třeba tazatel neplete hlavní jistič s centrálním proudovým chráničem. Domnívám se, že to tak bude a MW trouba má v popisovaném režimu vysoký unikající proud. Možná!?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ondřej Kozumplík
« Odpověď #10 kdy: 05.05.2010, 23:53 »

No ono ten hlavní jistič není hlavní jistič ,ale jak jsem se tady dozvěděl proudový chránič. Je na něm napsáno In=40A, a 0,03A je ten rozdíl, při kterém vypne. Jinak se jedná o zcela nový byt v bytovém komplexu postaveném před rokem. A co se týče toho okruhu v kuchyni, tak tam opravdu vyměnil pan elektrikář jistič 16A za 32A. Doufám, že tím jsem to trochu osvětlil a poradíte mi tedy co dělat. Vidím to dle vašich reakcí na vadnou mikrovlnku. Jak je ale možné, že proudový chránič vybaví jen při funkci Pečení na mikrovlnce a ostatní funkce jsou v pohodě?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Oliver Mička
*
Offline Offline



Automatizácia


« Odpověď #11 kdy: 06.05.2010, 00:17 »

Aha tak v tomto prípade mate v byte použitý centrálni prúdový chránič 40/4P/003. Výmena toho 16A ističa za 32A  baterky je priam obludná lebo určite ak je to zásuvkový obvod 230V tak je ťahaný káblom CYKY 3Jx2,5 a ten má maximálni možný pretekajúci prúd 24A  pozor( aj to ked je tušim zakopaný v zemi ! ) pozor Pozvite si radšej skúsenjšieho elektrikára poprípade revizáka čo by vam skontroloval stav inštalácie a zmerial prúdový chránič. Ale inak chyba vypadá byť na tú vašú MW možná pri tom pečení je rozdielový prúd (L---N) väčší ako 30mA ktorý pravdepodobne prebíja na PE a chránič vybaví..

-takže zavolať elektrikára odborníka ktorý vám vráti naspäť 16A istič za 32A
-skontrolovať stav zásuviek a vedenia obvodu isteného 32A ističom
-skúsiť použiť inú MW podobného/rovnakého typu a vyskúšať ak to buďe robiť stále niečo nie je v poriadku ale ak to prestane máte MW zralú na servis. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

- Projektovanie a programovanie PLC (Rockwell,Siemens,atd).
- Meniče a pohony.
- RaM.
- Elektroinštalá cie do 1000V.
IM
« Odpověď #12 kdy: 06.05.2010, 00:48 »

Jelikož docházelo neustále k vyhazování hlavního jističe bytu, zavolali jsme elektrikáře.
Ten vyměnil 16A jistič tohoto obvodu za 30A jistič a říkal, že už by to mělo fungovat.
Elektrika v bytě je jiná než ta s níž ten elektrikář zřejmě jezdí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 06.05.2010, 13:57 »

je tématem tohoto příspěvku "ta trouba" nebo "ten trouba"?

Proč se někdy tepelné spotřebiče nezapojují přes chránič (pevně připojené jako např. bojler)?
Protože se časem u nich objevují svody, na které chránič reaguje jako na poruchový rozdílový proud
Takže by to chtělo zkontrolovat spotřebič, pokud to dělá při funkci pečení, předpokládám, že to je "spirála",  ne mikrovlnný ohřev.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Ondřej Kozumplík
« Odpověď #14 kdy: 06.05.2010, 16:10 »

Sorry, že tomu dvakrát nerozumím, každý není elektrikář a nevyzná se v elektrice. Ale díky za náměty, vyzkouším to s o něco výkonnější MW a pokud to nevybaví tak je jasné, že mám vadnou MW já.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Postačí výměna jističe při jeho častém vyhazování na stejně velký ale nový?
 Proč mi vyhazuje mikrovlnka jistič?
 Proč mi nejde vrátit jistič do původní polohy?
 Proč mi při zkratu vypadává jistič i u elektroměru?
 Je dobrou investicí pro druhý byt instalace nového obvodu?
 Proč je hodnota jisticu v bytě vyšší než v hlavním rozvaděči?
 Proč nám stále vypadává hlavní jistič paneláku?
 Po vyhození jističe nefunguje v koupelně infrazářič a světlo nad umyvadlem.
 Jaký potřebuju jistič v rozvaděči pro CO s odběrem 22A?
 Jak předejít vybavování hlavního jističe po výpadku napájení?
 Proč zapnutí proudového chrániče způsobí vypadení jističe?
 Proč mi při obnově dodávky elektřiny vypínají jističe?
 Jak vyřešit, aby nevypínal hlavní jistič po každém zapnutí hl. vypínače?
 Proč jistič vypne, když začne pračka ohřívat vodu?
 Není jistič 25A za hlavním 10A špatná volba elektrikářem?
 Proč u rodinného domu vybavuje nepravidelně hlavní jistič?
 Proč se mi přepálila pojistka v HDS?
 Proč mi vypadává hlavní jistič, když podružné jističe drží?
 Proč se mi jedna ze tří keramických pojistech občas přepálí?
 Nejde mi natáhnout jistič, je vadný?
 Proč mi u nové instalace při prasknutí žárovky vypadne hlavní jistič?
 Vypadl hlavní jistič, po nahození jde jen část sporáku. Co s tím?
 Mohu sám provést výměnu keramické pojistky v panelákovém bytě?
 Proč mi při pouhém zapojení PC ve stanby režimu vybavuje jistič?
 Prečo vyhadzuje svetelný okruh istič po prvom občas aj po druhom nahodení?
 Samovolne vypina a zapina elekrika v byte, istice nevyhodi, Kde môže byť chyba?
 Proč vyhazuje jistič a po nahození není v okruhu napětí?
 Proč vybaví jistič jednoho okruhu na jedné zásuvce a na ostatních ne?
 Proč neustále vypadává hlavní jistič a přes to svítí některé obvody?
 Prečo stále vypína istič pri pripojení akéhokoľvek spotrebiča?
 Proč mi vysavač 1500W shazuje 6A jistič?
 Co vše může způsobovat vybavování chrániče?
 Může být nepravidelná funkce vypínací spouště způsobená její závadou?
 Ako postupovať keď zváračka BEZ PP124.21 vyhadzuje istič?
 Proč vypadává jistič při zapnutí mikrovlnky?
 Proč vypadává hlavní jistič ,když pracovníci čez odpojí celou ulici?
 Proč spotřebič vyhazuje 3 jističe najednou?
 Prečo domáce kino občas vyhodí istič?
 Proč po 2 letech po montáži svítidla vyhazují jističe?
 Co může způsobit náhodné vybavení hlavního jističe ?
 Vydrží jistič standardního panelákového bytu ještě varnou desku navíc?
 Proč vypadává jistič a pojistka světla?
 Proč jistič 10A při přepnutí na zapnuto nezapne, ale vypne i přívodní fázi?
 Proč mi nová mikrovlnka vyhazuje jistič 16A?
 Proč mi neustále vypadává hlavní jistič?
 Může být elektrická trouba vadná když vyhazuje hlavní jistič?
 Proč se po výměně elektroměru vypíná hlavní jistič občas sám?
 Jak rozjet wapku 6 7,4kW 14,5A na 25A jističi typu myslim B nebo C?
 Proč dochází k výpadku hlavního jističe v rozvaděči RD?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.065 sekund, 23 dotazů.