Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Mohu provést rozvody STA za pomoci použití více rozbočovačů?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Mohu provést rozvody STA za pomoci použití více rozbočovačů?  (Přečteno 51010 krát)
Bohuslav Pučan
« kdy: 16.01.2010, 18:54 »

Potřebuji na jednu účastnickou zásuvku stávajícího STA rozvodu napojit další 4 antenní zásuvky v jednotlivých pokojích.

Jelikož je STA natažena na chodbě domu a do bytu jdou 2 koaxiály /přívod a odvod/,  rozhodl jsem se tyto koaxiály vyndat, spojit je na chodbě přes rozbočovač a do bytu natáhnout jen jeden koaxiál a ten pak pomocí dalšího rozbočovače rozvést do koncových zásuvek v pokojích.
Je můj záměr správný?

#117#  
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 16.01.2010, 20:44 »

Existuje více provedení STA a nevhodným zákrokem můžete "zbořit" celou větev, tohle se nedá řešit na dálku, měl by to vidět na místě někdo, kdo se STA zabývá a určitě by vám řekl co je a co není možné ve vašem případě.

"Velké" rozvody zpravidla nemají "rozbočovače",  ale tzv. odbočovače, kde signál projde s minimálními ztrátami a jen malá část je "odbočena" do výstupního konektoru.

Tento web není zaměřen na tuto problematiku, možná byste sehnal nějakou "seriozní" radu jinde, třeba na www.elektrowor ld.cz
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Milan Piotrovský
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 16.01.2010, 20:54 »

A co vám brání rozvést signál z Vaší stávající zásuvky? Já bych do rozvodu STA rozhodně nezasahoval. A tak mě napadá, že vy chcete využít ten stávající kablík? Tak na to je odpověď, že to nestojí zato.    
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 16.01.2010, 21:00 »

Omluza za překlep

adresa "stránek pro kutily a bastlíře" je
www.elektrowor ld.info
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #4 kdy: 16.01.2010, 21:00 »

To Piotrovský: Přesně tak.
Před 30 lety jsem na zásuvku STA připojil konektorem svůj rozvod v bytě, kde jsem měl 3 průběžné a jednu koncovou zásuvku. V obýváku stolní přijímač a Merkur koloval kuchyń, ložnice a koupelna. V koupelně se z vany sledoval film pro pamětníky  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Milan Piotrovský
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 17.01.2010, 10:52 »

To Doležal :Tak tak. Ono to začně zase být aktuální skoro všude. Doba, kdy každý měl jen jednu televizi skončila. Tyto domácí rozvody jsou poplatné době a technice. To co stačilo pro propojení analogových signálů VHF/UHF pomalu končí při propojení signálů DVB.  Ale to je na dlouhé diskuze.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #6 kdy: 17.01.2010, 11:03 »

To Piotrovský: Přesně tak.
Před 30 lety jsem na zásuvku STA připojil konektorem svůj rozvod v bytě, kde jsem měl 3 průběžné a jednu koncovou zásuvku. V obýváku stolní přijímač a Merkur koloval kuchyń, ložnice a koupelna. V koupelně se z vany sledoval film pro pamětníky  Mrknutí
To tak Petře bylo, a fungovalo to díky tomu, že byl silný signál v rozvodu STA. Kdyby byl na hraně, nebo by se jednalo o přízemní byt, tak už by ty tři průběžné zásuvky udělali z pěkného obrazu "seriál pro ženy" ( zrnění ) Úsměv
Dnes díky bohu jede už digitál, a např. u mě  v Brně Kr. Poli stačí do anténního konektoru televize zasunout svařovací elektrodu a obraz je jako víno  tanecek Nač tedy řešit rozbočovače, útlumy, koaxialy.....  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
dolac
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 17.01.2010, 11:05 »

 chtěl bych se zeptat na anténní rozvod.
 Potřebuji na jednu účastnickou zásuvku stávajícího STA rozvodu napojit další 4 antenní zásuvky v jednotlivých pokojích. Jelikož je STA natažena na chodbě domu a do bytu jdou 2 koaxiály /přívod a odvod/,  rozhodl jsem se tyto koaxiály vyndat, spojit je na chodbě přes rozbočovač a do bytu natáhnout jen jeden koaxiál a ten pak pomocí dalšího rozbočovače rozvést do koncových zásuvek v pokojích. Je můj záměr správný?
#117#  
Záleží na tom, ako chcete spojiť prívod a odvod. Treba si uvedomiť aký je priechodzí útlm rozbočovača, a aký je útlm medzi jednotlivými výstupmi.  Ak by ste prívod a odvod pripojil na výstupy rozbočovača je to úplne chybné. Ak by ste prívod pripojil na vstup a odvod na jeden výstup, šlo by to, avšak zaradíte do hlavnej cesty útlm minimálne 3dB. Lepšie je použiť odbočovač, ktorý má menší priechodzí útlm (cca 1dB) a väčší odbočujúci útlm. Má aj väčší spätný útlm, teda ak by ste na svojom vedení urobil skrat, neovplyvníte signál v hlavnom vedení. Potom si už môžete signal rozdeľovať v svojom byte ako chcete. Môžete použiť aj viacej rozbočovačov, resp, jeden viacvýstupový rozbočovač.
Odbočujúci útlm odbočovača vám nevadí, pretože úroveň signálu v hlavnom vedení je vyššia, ako potrebujete. Ak však použijete antenné zásuvky, nesmú mať už veľký útlm.   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Ferst
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 17.01.2010, 12:16 »

Asi není důležité, jestli je v STA stoupačkový rozvod nebo hvězdicový (ten se dělá hlavně kvůli kabelovkám, aby šlo někde mimo byt zaplombovat zádrž kanálů nabídky, za kterou zákazník neplatí),  jestli zásuvka je připojená shora nebo z technického přízemí - zatím ještě je analog rozšířený a nějakých pár měsíců bude v STA a v kabelovkách nejspíš ještě déle: záleží na tom, jestli je na bytové zásuvce dostatečná úroveň signálu. Někde stačí na průběžný (stoupačkový) rozvod se zásuvkami s odbočným útlumem 12-18 dB podle pana Doležala, někdy je lepší použít například čtyřnásobný hybridní rozbočovač (ten má průchozí útlum kolem 7dB a nevyužité výstupy není bezpodmínečně nutné zatěžovat zakončovacím odporem) a z něj hvězdicový rozvod. Osvědčilo se také zapojit ze zásuvky napřed videorekordér a rozbočovač teprve na jeho výstup (tedy - pokud ještě video máte).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #9 kdy: 17.01.2010, 12:56 »

...někdy je lepší použít například čtyřnásobný hybridní rozbočovač ...

Mnohokrát osvědčené zapojení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
XL
« Odpověď #10 kdy: 17.01.2010, 13:49 »

 chtěl bych se zeptat na anténní rozvod.
 Potřebuji na jednu účastnickou zásuvku stávajícího STA rozvodu napojit další 4 antenní zásuvky v jednotlivých pokojích. Jelikož je STA natažena na chodbě domu a do bytu jdou 2 koaxiály /přívod a odvod/,  rozhodl jsem se tyto koaxiály vyndat, spojit je na chodbě přes rozbočovač a do bytu natáhnout jen jeden koaxiál a ten pak pomocí dalšího rozbočovače rozvést do koncových zásuvek v pokojích. Je můj záměr správný?

#117#  

Ano, toto řešení je technicky správné, za předpokladu že nenarušíte velikost signálů pro účastníky dál za Vaši původní zásuvkou (jedná se podle popisu o průběžné vedení - ne hvězdicové). Abyste velikost signálů u dalších účastníků nenarušil, musí mít použitý rozbočovač (v tomto případě spíše odbočovač) stejný průchozí útlum (k dalším účastníkům) jako měla Vaše původní zásuvka. Na odbočeném kabelu pak můžete opět zvolit rozvod průběžný (se zásuvkami se stupňovaným odbočovacím útlumem a koncovou zásuvkou),  nebo hvězdicový (s např. 4-cestným  rozbočovačem a čtyřmi koncovými zásuvkami). V obou případech však již bude pravděpodobně mutné použít na začátku Vaší větve širokopásmový zesilovač nebo tzv. aktivní rozbočovač (zesilovač s rozbočovačem v jedné krabičce). Jako odbočovač místo Vaší zásuvky použijte kvalitní typ s konektory. Konektory na kabel (správnou velikost)  nainstalujte pečlivě dle návodu - nekvalitně udělaný konektor nebo nějaké připojení s oholeným kabelem pod šroubek a pod. způsobí problémy (kostičky, u analogu "duchy"),  které se nemusí projevit u vás, ale třeba dvě patra nad Vámi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
XL
« Odpověď #11 kdy: 17.01.2010, 13:55 »

Vypadl mi konec, tak ještě doplním:

Sám tedy jistě uznáte, že řešení p. Milana Piotrovského vám asi vyhoví nejlépe. Nechte zásuvku jak je a do ní můžete zapojit např. ten aktivní rozbočovač (s výběrem vám jistě pomůže místní obchodník) s podstatně menším nebezpečím, že uděláte problém někomu jinému....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Bohuslav Pučan
« Odpověď #12 kdy: 17.01.2010, 16:55 »

 Presně o to co pan XL píše mi jde. Jak zjistím kolik ma stávající průběžná zasuvka průchozí útlum? Na kabelu, který povede ke mně do bytu chci zvolit hvězdicový rozvod se 4mi koncovými zásuvkami na TV+Sat+R, které mají 1dB.
 Možná to teď ještě zamotám, ale zeptám se kdybych chtěl k signálu STA přidat signál ze satelitu, co mám použít, existuje nějaký 4cestný aktivní slučovač? Tak abych měl v každé zásuvce signál jak ze STA, tak i satelitu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
XL
« Odpověď #13 kdy: 17.01.2010, 17:39 »

Parametry zásuvky lze změřit, nebo zjistit v katalogu výrobce. Pro slabý digitální signál lze také např. použít DVB-T opakovač (při dodržení všeobecného oprávnění ČTÚ) a přenos v budově mít bezdrátový .....
Pro přimíchání SAT signálu a rozbočení lze použít multipřepínač, záleží na požadovaném počtu družic a výstupů - např. tento http://www.eusat.com/multiprepinace/multiprepinac-schwaiger-sew-504a-211-3/
,  to ale už opravdu přesahuje zaměření tohoto portálu, zkuste www.digizone.c z nebo www.parabola.c z atd.
Najít nejlepší řešení ale závisí na znalosti místních podmínek a to tady nevyřešíme, najděte místního odborníka.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
dolac
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 17.01.2010, 21:28 »

Pro přimíchání SAT signálu a rozbočení lze použít multipřepínač, záleží na požadovaném počtu družic a výstupů - např. tento http://www.eusat.com/multiprepinace/multiprepinac-schwaiger-sew-504a-211-3/
Ak nemá p. Pušan viac ako jeden twin LNB, pre primiešanie SAT signálu do vlastného TV rozvodu nepotrebuje multiprepínač, ale mu postačuje obyčajný zlučovač, alebo ešte lepšie iba frekvenčná výhybka, nakoľko je tento signál frekvenčne hodne vyššie.

To Bohuslav Pučan: Ak máju zásuvky útlm 1dB, určite nepotrebujete aktívny zlučovač.
Aký typ zásuvky máte?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Bohuslav Pučan
« Odpověď #15 kdy: 18.01.2010, 15:32 »

Mám koupeny tyto 4 koncové zísuvky:
http://www.elektrosidlo.cz/cs/detail/1403-zasuvka-TV-R-SAT-koncova-POLAR-1dB.html

Co je twin LNB?
A jaký typ odbočovače místo původní STA zásuvky mám koupit, jedná se mi o množství dB.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #16 kdy: 18.01.2010, 16:41 »

LNB je něco, co přímo nepatří do rozvodu STA.
LNB je u satelitního přijímače ta "krabička",  která v ohnisku paraboly přijímá signál v pásmu 12GHz a převádí jej někam cca na frekvence 750 - 2000 MHz (0,75-2GHz),  které se již dají snáze vést kabelem a které dále zpracovává satelitní přijímač.

Protože LNB umí přepímat 2 polarizace příjmu a zpravidla i horní a spodní část pásma, aby mohli být na jeden LNB připojeni 2 účastníci a každý si mohl vybrat nezávisle, dělají se TWIN LNB, což jsou v podstatě 2 LNB v jednom ozařovači.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
dolac
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 18.01.2010, 22:32 »

Ak máte 1dB zásuvky, asi aktívny rozbočovač naozaj nebudete potrebovať. Skúste si to spočítať. Netreba zabudnúť na útlm na dvojitom rozbočovači cca 7dB.

A jaký typ odbočovače místo původní STA zásuvky mám koupit, jedná se mi o množství dB.
Hlavne taký aby bol priechodzí pre napájanie LNB, a netlačil napájanie do kábelovej siete. V každej špecializovane j predajni vám určite radi poradia. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jak je to s bezpečností a pospojováním antenního přívodu TV?
 Kde seženu rozdělovač kabelu pro připojení 2 TV?
 Přizemnění antén
 Ujasnění pojmu \
 Jaká nařízení se musí dodržet při stavbě antén na bytový dům?
 Není málo antenní stožár přizemnit pouze na okap?
 Jak správně spojovat stínění ?
 Antény, paraboly a střešní krytina...
 Je problém souběh rozvodů 220V a TV (koax), telefonu (dvoulinka) a Ethernetu (UTP)?
 Po kolika letech je nutné vyměnit kabel Koax v rozvodech STA?
 Jak uzemnit anténní stožár?
 Jakým materiálem oddělit oplechování od anténního stožáru?
 Jaké jsou předepsané vzdálenosti mezi silovými a sdělovacími rozvody?
 Je nějaký jiný trik jak duchy odstranit, než opět přeskládal kabely do svazku?
 Antenní slučovač nebo zesilovač
 Otočná anténa - ochrana před bleskem
 Jak správně uzemnit anténní stožár v místech s malým prostorem?
 Poradíte mi, co může způsobovat rušení televize?
 Bude anténní i síťový kabel v husím krku, rušit TV signál?
 Jak chránit před bleskem radioamatérské antény?
 Je možné sloučit TV signál z klasické TV antény a satelitu?
 Satelit pro společnou televizní anténu
 Je možné umístit na betonový sloup nn antény pro retranslaci datového spoje?
 Jak ochránit před bleskem anténu pod střechou a koaxial venkem?
 Jaká je minimální vzdálenost antén WiFi a TV s ohledem na rušení příjmu TV?
 Kdo vyrábí anténní stožár 4m a výše pro montáž na šikmou střechu?
 Je nutné držák SAT paraboly připojit k hromosvodu?
 Proč se spálí antenní zesilovač
 Může namrzání STA způsobit zhoršení příjmu DVBT signálu?
 Je nějaký předpis na materiál, ze kterého má být vyroben anténní stožár?
 Jak přizemnit anténní stožár?
 Jak odstranit rušení obrazu u TV?
 Jak chranit antenu RD bez bleskosvodu v tesne blizkosti trasy 22kV?
 Musí být po montáži antény provedena revize hromosvodu?
 Modulátor DVB-T do kabelového vysílání píše MIKROKOM
 Akú antennú zásuvku použiť?
 Vyhovuje ochrana před bleskem antény GPS dle ČSN EN 62305?
 Znáte tajemství signálu DCF?
 Jak může téct proud dipólovou anténou, kdyz neni uzavren okruh?
 DEHN + SÖHNE: Vyhledávání rizik u staveb mobilních operátorů
 Jak na RD se starým hromosvodem přidělat novou anténu?
 Může jiskřit TV anténa o ledničku?
 Proč je nefunkční anténní zesilovač, když se zapojí v bytě více spotřebičů?
 Víte, co je to značka blesku a mraku u mikrovlnného pojítka?
 Jaká je trestní sazba za porušení zákona ČTU?
 Mohu přizemnit rádiové pojítko k hromosvodu?
 Jak řešit ochranu anténního "stožárku"?
 Proč po bouřce nejde bezdrátový rozhlas BMIS?
 V čem byste doplnili Davida Černocha v poznámkách o hrůzách na střechách?
 SCHNEIDER ELECTRIC: Nové antenní zásuvky s F-konektorem v řadě UNICA
 Co ještě nevíte o anténách?
 Hodí se vám komplexní nabídka satelitní techniky Schrack?
 Nemá mít instalace antén také svůj řád?
 Jak zesílit TV signál?
 Ako ochrániť televízny kábel pred bleskom?
 Ako si ideálne predstavujete postup montáže satelitu/mikrovlnného pripojenia?
 Jaký rozbočovač zvolit pro TV zásuvku?
 Nepoznáte anténu na obrázku? Nejde o všesměrovou od EZS?
 Co vše hrozí připevněním antény na jímač nebo je anténní stožár nejvyšší bod?
 Mohu užít přívod od světla k zapojení POUZE adaptéru zesilovače pro anténu?
 Bude spolehlivě fungovat zásuvka TV/SAT zapojená jedním koaxiálním kabelem?
 Jakým způsobem byl ukládaný anténní koaxiální rozvod ve starych panelácích?
 Jak jednoduše sloučit signál SAT a UPC?
 Co vše je špatné na této anténě?
 Mám výložník satelitu připojit k hromosvodu, tak jak je připojeno vše okolo?
 Jak ochránit anténní svody a LAN vedoucí do bytu?
 Nevíte co je to za podivný SAT konektor?
 Jak uzemněnit anténní sloup s více spotřebiči?
 Jak správně uzemnit venkovní zařízení (kamery, Wifi AP atp.)?
 Lze nějak zapojit dva kabely do zásuvky TV+R+SAT?
 Jak bezpečně uzemnit anténu na střeše bez hromosvodu?
 Jak vidíte problematiku připojení anténních stožárku na hromosvodovou soustavu?
 Jak vyřešit hromosvod při montáži 2.2m dlouhé vertikální antény?
 Jakým způsobem se zjišťuje přítomnost tv přijímače?
 Kam zapojit zemnící kabel RJ45 PoE bleskojistky?
 Opravdu nezemnit anténní stožár?
 Co myslíte? Jak se chrání BTSky před bleskem a přepětím?
 Jak se chrání kouřové signály před přepětím?
 Jak ochránit 3m Yagi antény na 3m stožáru s rotátorem?
 Q: Garantují dodavatelé IT ochranu před přepětím?
 Ake su rizika pospojenia antenneho stoziara s kostrou rozvadzaca v panelaku ?
 Má být stožár pro wifi na střeše uzemněn?
 Mikroexpo 2023 19.7.2023 – 17. ročník - Uherské Hradiště

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jak se chrání satelitní anténa?
 Muze se pouzit pro televizni rozvod koaxial s odporem 50 ohmu?
 Jak ochránit před bleskem anténu pod střechou a koaxial venkem?
 Je možné pouštět TV signál po datovém síťovém kabelu?
 Může být veden koaxiální kabel (pro TV anténu) v souběhu se silovými kabely?
 Co vše je potřeba pro přípravu elektroinstalace, co se týká TV?
 Jaká je minimální vzdálenost antén WiFi a TV s ohledem na rušení příjmu TV?
 Jaké zvolit řešení pro umístění antény bezdrátového internetu?
 Jak namontovat antenu pro wifi na dům bez hromosvodu pod vedením vys. napětí?
 Proč se spálí antenní zesilovač
 V jaké vzdálenosti od hromosvodu lze namontovat anténu - parabolu?
 Jak přizemnit anténní stožár?
 Jak odstranit rušení obrazu u TV?
 Jaký by měl být elektrický odpor mezi anténním stožárem a PEN?
 Jak ochránit CB anténu před bleskem a jak ji připojit k hromosvodu?
 Musím uzemnit stožár pro CCTV?
 Modulátor DVB-T do kabelového vysílání píše MIKROKOM
 Jak instalovat anténu CB na RD?
 Jak chránit vertikální radioamatérskou anténu?
 Je nutné mít uzemněné antény a satelitní anténu?
 Vyhovuje ochrana před bleskem antény GPS dle ČSN EN 62305?
 Mozem tahat antenny a elektricky kabel vedla seba?
 Jak provést ochranu anténních svodů ?
 Jaké je riziko vedení klasické "prodlužovačky" k TV a koaxiálního kabelu?
 Jak na RD se starým hromosvodem přidělat novou anténu?
 Ako uzemnit konstrukciu anteny na stavbe bez bleskozvodu?
 Proč anténa převyšuje starý jímače starého hromosvodu?
 Je možné zkratovat rozvod STA při výměně účastnické zásuvky?
 Je problém umístit zesilovač WI-FI signálu do interiéru domu bez hromosvodu?
 K čemu mám připojit uzemnění u TV zesilovače?
 Může jiskřit TV anténa o ledničku?
 Jak ovlivňuje funkci set-tob-boxu vypínání kalového čerpadla?
 Vyrábí se zásuvka pro TV+Sat se samostatnými kabely?
 Proč po bouřce nejde bezdrátový rozhlas BMIS?
 Můžete vysvětlit zapojení původního TV rozvodu z obrázku?
 Ako ochrániť televízny kábel pred bleskom?
 Mám výložník satelitu připojit k hromosvodu, tak jak je připojeno vše okolo?
 Jak laicky rozšířit anténní systém?
 Jak správně uzemnit venkovní zařízení (kamery, Wifi AP atp.)?
 Lze nějak zapojit dva kabely do zásuvky TV+R+SAT?
 Jak vyřešit hromosvod při montáži 2.2m dlouhé vertikální antény?
 Má/nemá být stožár na anténu uzeměn?
 Jak vést UTP kabel mezi střešní taškou a fólií?
 Jak udělat zemnění plechové skříně s několika počítačovými spotřebiči?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.077 sekund, 24 dotazů.