Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Myslite si, ze toto zapojenie hviezda trojuholnik je OK?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Myslite si, ze toto zapojenie hviezda trojuholnik je OK?  (Přečteno 62951 krát)
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #36 kdy: 01.11.2009, 13:29 »

Pane Zihos, ono je opravdu těžká rada elektrotechnic ká v problému, který je technologický (nedostatečný výkon apod.). Taky pár příkladů:

Kdysi (je to už přes 15 let) jsem projektoval do jednoho provozu nemálo frekvenčních měničů - jednalo se o pohony míchadel kapalin (barvy apod.).  Navrhnul jsem měniče podle výkonu motorů.
Zástupce investora měl ale podmínku, že si dodají měniče oni sami, mi jen řeknou, jaké tam budou a já jej dám do své PD. Naše firma souhlasila ve smyslu náš zákazník, náš pán (dělali jsme i realizaci),  mi se výkon těch měničů ale vůbec nelíbil. To, co mi navrhli byly měniče o cca 20-30% výkonově nižší než jmenovitý výkon motorů. Tak jsem je upozornil, že měniče nebudou výkonově stačit, že tam musí dát větší.
Řekli mi, že to není moje starost, tak jsem si nechal podepsat na jednání, že projektant ani realizační firma za měniče nenese odpovědnost. Měniče se tedy daly takové, jaké chtěl zákazník - ty menší.
Když se rozjela výroba, měniče začaly padat - hezky jeden podruhém - byly prostě přetěžovány. Investor měl tu drzost, že to u nás reklamoval. Poslali jsme je do háje s upozorněním typu Komu není rady, tomu není pomoci či Kdo chce kam, pomozme mu tam.
2. příklad - dělali jsme MaR jednoho systému vytápění (sídliště). Technologové vše zřejmě podcenili a topný výkon, když mrzlo, nestačil - vše jelo naplno, nebylo co regulovat. Přesto chodili za námi, že nám nefunguje měření a regulace a oni tam pak mají zimu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Zihos
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #37 kdy: 01.11.2009, 15:36 »

Raz som pocuval jednu prednasku.Meno valo sa to Lenost a nekazen. Tam sa hovorilo, ze jednym z prejavov lenivosti je aj to, ze clovek nevlozi do danej cinnosti dost energie vysledok je potom neuspokojujuci a potom clovek rychlo v tej horlivosti odpada.Prenese ne do nasho problemu. Nedali si tu pracu aby si zistili vsetky zakonitosti a uskalia problemu a teraz musia vynakladat nemale prostriedky na udrzanie zar. v  akej takej cinnosti...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #38 kdy: 01.11.2009, 16:47 »

Přidám taky jeden postřeh:
Zákazník přistavěl halu ke stávající nezateplené. Vedení rozhodlo a zakoupili levnější linky na dělení materiálu z Itálie. Zařízení se jim líbílo, parametry slušné.
Namontováno v září linka vyráběla radost pohledět. Přišel prosinec a s ním třeskuté mrazy - linka stála. Hydraulika jaksi ztuhla ....,
Rychlé řešení :
už se nevypínala hydraulika na sobotu a neděli. Přidali ohřívání do nádrží s olejem a na další kritická místa přidali teplomety a část zakryli plachtou.
Někudy se také musí navážet materiál - jeřábem, proto celé to nešlo zakrýt. Fungovalo to s jistým omezenín ...
Poučeni tímto stavem v létě vyrobili nad linkami budky s plynovým topením. Jeřáby mají omezení pohybu nad linkou. Dopravní vozíky přivážejí materiál k lince, takže konečně pohoda.
Kompetentní jen jaksi zapoměli na pracovní teplotu strojů, nebo nevěděli? angel
O kolik to bylo levnější můžeme odhadovat.  Šok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Stran: 1 2 [3] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Kde naleznu schéma rozběhu YD a reverzace?
 Proc se delaji zarizeni se zapojenim do hvezdy ?
 Je YD časové relé TX11 spolehlivý rozběh motoru?
 Jak vypočítat dobu při rozběhu motoru, za který se má přepnout z Y do D?
 Prečo pri prepnutí motora z Y do trojuholníka vyhodí poistky ?
 Poradíte mi s přepínání motoru Y/D pomocí tlačítek?
 Jak mám zapojit 3-f motor do trojúhelníku na 230V když v zásuvce je 400V?
 Zapojení elektromotoru hvězda trojúhelník
 Jak správně zapojit přepínání Y/D s časovým relé?
 Poradíte mi schéma přepínače YD s označením vývodů U1, V1, W1?
 Poradíte mi s poruchou u reverzace zapojení hvězda trojuhelník?
 Jak zapojit blokování motorů, které mají rozběh Y/D a nerozbíhali oba současně?
 Môžem rozbehnút dany motor YD, kde chýba údaj Y 690V?
 Jaký je výkon 3f motoru v zapojeni do Y?
 Vysvětlíte mi zapojeni hvězda/trojúhelník?
 Je možne rozbiehať motor Y/D keď má uvedé iba napätie do trojuholníka?
 Je to zapojení hvězda trojuhelník?
 Jak zapojit hvězdu a trojúhelník na 7,5kW motoru přes tlakový spínač?
 Není zapojenie elektromotora prepinačom Y/D v učebnici chýbne?
 Lze použít pouze jeden stykač pro přepnutí Y/D?
 Může softstartér plně nahradit rozběh hvězda/ trojúhelník?
 Co představuje označení na štítku transformátoru Y/D?
 Nemáte schéma ovládání rozběhu YD pro tlačítka dvou míst?
 Jak provádět přepínání/hvězda trojúhelník při těžkém rozběhu?
 Jak ušetřit abych nemusel použít rozběh motoru pomocí D-Y?
 Jak zajistit automatické přepínání hvězda/trojúhelník?
 Má niekto schému zapojenia spínača SEZ Krompachy S 25V04, 25A, 500V, 10kW?
 Bude na středu hvězdy stále 0V pokud vypadne jedna fáze?
 Sháním kličku ke starému přepinači české výroby Y/D380V/64A?
 Je vhodnější přpínání motoru Y/Δ s pootočením fázorů vpřed nebo zpět ?
 Jaký je rozdíl v zapojení 3f asynchronního elektromotoru Y/D?
 Jaké jsou výhody a nevýhody zapojení elektromotoru do hvězdy?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.078 sekund, 24 dotazů.