Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Jak vypočítat velikost přípojky pro pouťové atrakce?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak vypočítat velikost přípojky pro pouťové atrakce?  (Přečteno 5459 krát)
Karel Volný
« kdy: 06.06.2006, 15:51 »

Mám na starosi pouť u nás v obci a na technický služby mám dát požadavek jakej vývod chceme připravit pro stánky. Podle odhadu odběrů stánků (varná konvice ,  osvětlení, apod.) jsem to spočítal na cca 10KW + jeden požadavek je přímo 400V/32A. Pak jsem se snažil najít vzoreček jak vypočítat I ,ten jsem našel, ale nenašel jsem hodnotu cos "fí". Teda pokuď jsem našel ten správnej vzoreček Úsměv. Můžete mi poradit, jak se správně dá vypočítat hodnota jištění?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Křemen
*
Offline Offline


Revizní technik E2/A, Praha 6.


« Odpověď #1 kdy: 06.06.2006, 16:48 »

Nic nepočítejte. Teorie je dobrá věc, ale někdy je rychlejší použít selský rozum. Na 10 kW by mělo stačit jištění 3x16A, s nějakou rezervou 3x20A. Celkově musíte spočítat počet stánků a dost velký koeficient součinnosti (vzhledem k tomu, že při pouti vše běží na plno a ještě trochu víc). Např. na 10 těchto stánků bych neváhal rezervovat celkem 3x150A.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 06.06.2006, 19:15 »

Ja bych jeste pridal. Tech 10 kW na stanek vetsine stankaru ani stacit nebude. Osvetleni, mrazak, lednice, chlazeni vycepu, mikrovlnka, varic, konvice, gril, vecer jeste svetla a jste na 15 kilowattech ani nevite jak. 3x20A na stanek bych povazoval za rozumne minimum. Navic pulka tech stankaru ma stanky zapojene zpusobem, ktery u reviznich techniku vyvolava koprivku (treba pul stanku nebo dokonce vsechno na jednu fazi). Osobne jsem byl na jednom countryfestu svedkem toho, ze 17 stanku dokazalo vecer spolehlive opakovane shodit 250A deon...

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Otakar Dosbaba
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 06.06.2006, 21:16 »

Dostatečné dimenzování "pro jistotu" je jedna věc, druhá pak možnost nejbližší sítě a tím i přípojného bodu. Tedy v případě, že s těmito eventualitami nebylo dostatečně v daném prostoru při tažení sítí počítáno. A tak se nejčastěji dočasný amfiteátr musí chtě nechtě spokojit s pilířkem pro 3x25 až 32A, vyjímečně 3x63A. Stánkaři jsou si obvykle problémů s dostatečným příkonem vědomi a tak mnozí přecházejí na plyn. :-) Ale je pravda, že zásobovat elektřinou podobnou akci, kdy stánkaři požadují byť jen to nejnutnější, plus pódium s rozsáhlejším osvětlovacím parkem je zápřah i pro 3x125A rozvaděč.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Otakar Dosbaba
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 06.06.2006, 21:30 »

To Karel Volný: snad to nebude bráno jako reklama, ale když mi zašlete váš e-mail na avsluzby@iol.cz, měl bych něco, co by vás mohlo při řešení podobných úkolů zajímat.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #5 kdy: 07.06.2006, 09:45 »

To Dosbaba: jako reklamu to neberu, ale zajímalo by mě to vaše řešení budoucích problémů. Mohl byste mi to také zaslat? Díky

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Karel Volný
« Odpověď #6 kdy: 07.06.2006, 10:25 »

Díky za radu, těch stánků co chce vyloženě ellektriku na vaření ( var. konvice apod.) je 5, daších 3 chtějí jen el. pro světlo. Zbytek nechce elektriku vůbec. Je pravda, že nakonec může být všechno uplně jinak. No já jsem se žádným koeficientem součinosti nepočítal, předpokládám že je to koeficient na to když běží víc věcí najednou, ale ten jsem ani nikde nenašel. Zůstanu u vašich 3x 150A.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #7 kdy: 07.06.2006, 10:57 »

To Volný:
Možná váš překlep, ale ten koeficient je právě když NEBĚŽÍ více věcí najednou (je menší jak 1).

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jaroslav Kořínek
RT - E1 / A+B
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 07.06.2006, 12:50 »

ČEZ vám pro tuto příležitost nabíbne řešení: 80/3 A přímé měření, nad 80/3 A nepřímé měření. Spotřebu mustíte provést buď fundovaným odhadem, nebo přesným spočítáním akrakcí a dalšího odběru.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.03 sekund, 23 dotazů.