Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Jak řešit topení domku krbem a elektrokotlem pokud ČEZ povolí pouze 25A?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak řešit topení domku krbem a elektrokotlem pokud ČEZ povolí pouze 25A?  (Přečteno 6987 krát)
František Jiráček
*
Offline Offline



WWW
« kdy: 12.03.2008, 11:37 »

Zákazník chce vytápět domek krbem a elektrokotlem. Čez mu ovšem ve stanovisku sdělil, že může používat pouze jistič 25A a bez topení. Těch 25A jsem schopen udržet přednostním relátkem. Není to u tak malého jističe žádná paráda, funguje to, a není to na pořád. Plánuje se rekonstrukce distribuční sítě.

Můžete mi poradit jak postupovat, když s technikem není řeč?
Když už povolí těch 25A, tak je může využívat jak chce. Taky jsi je zaplatí.

Nemá nějdo podobné zkušenosti a jak z toho ven?
TV Nova beru až jako poslední variantu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Bauer
živnostník
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 12.03.2008, 12:41 »

Těžká odpověď.
Distributor má kalkulaci možného zatížení sítě v daném místě. I když jste schopen dodržet 25A před elektroměrem, bude celkový souběh větší. (s připojeným kotlem)
Pokud se plánuje rekonstrukce sítě, bude to asi na dlouhé lokte. Moje zkušenost 1,5 roku.
Pokud se síť bude rekonstruovat na základě požadavku vašeho klienta, bude distributor požadovat 60% nákladů na tuto rekonstrukci. Její výše se bude těžko odhadovat.

Pokud připojíte kotel bez vědomí distributora, tak budete topit za draho a navíc porušíte povinnost spotřebič o výkonu větším než 2000W nahlásit  podivej

Asi jsem vám moc nepomohl, nic méně dvakrát se mi podařilo zástupce distributora přesvědčit u večeře....... angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT E1/B, EZS, CCTV, elektromontáže, projektování slaboproudu

Říkali nám: elektrika jsou dva drátky, jeden tam a druhý zpátky, prý to občas kope.....
MilanKnop
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline


TT 00, E1/A


« Odpověď #2 kdy: 12.03.2008, 13:08 »

TO Martin Bauer
500,- Kč/ A  hlavního jističe platí pro celý ČEZ i při navyšování příkonu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Ryšavý
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 12.03.2008, 16:39 »

MilanKnop: To máte sice pravdu, ale pan Bauer hovoří o něčem jiném. Baví se o úpravě distribuční sítě, kdy po vás může distributor může požadovat úhradu jisté části nákladů, které mu vzniknou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Smysl pro humor - znak ducha bystrého
.45 ACP; 7,62x39; 7,62x54R; 9x19; 12/70
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #4 kdy: 12.03.2008, 17:14 »

porušíte povinnost spotřebič o výkonu větším než 2000W nahlásit  podivej

He ?  Šok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
MilanKnop
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline


TT 00, E1/A


« Odpověď #5 kdy: 13.03.2008, 08:18 »

TO Pavel Ryšavý
Nemáte pravdu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Zuna
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 20.03.2008, 22:45 »

Podobnou situaci jsem řešil umístěním 2 klimatizačních jednotek ETA 3572 do nejpotřebnější ch místností. Jm.parametry:Odběr 1,75 kW topný výkon 5,5 kW 8,7A.Postačil mi jistič LSN 10C/3 a bez potíží mi na ty klimošky priznali sazbu pro tepelné čerpadlo D56d-10.Reálná úspora oproti elektrokotli je cca 80% elektřiny na vytápění a nepotřebuji teplovodní topení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 24.03.2008, 00:16 »

Pokud má v domě plyn mohlo by stačit topení 9kW, ale je fakt, že nevím jak velký je to dům.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 24.03.2008, 00:19 »

Ještě, pokud tam plyn na vaření není, dalo by se to možná řešit přednostním relé, že když se vaří, tak kotel topení vypne. Dál je možné topit ještě do akumulační nádrže v době, kdy se vařit nebude a ta potom ten čas překlene, protože v provozu bude jenom oběhové čerpalo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #9 kdy: 24.03.2008, 08:16 »

to František Jiráček:
Dovoluji si upozornit pouze na problém cen. V době nízkého tarifu pro el. přímotopy nebo kotel (sazba D45d, která trvá denně 2O h s několika přestávkami ) je cena 1kWh zhruba třetinová než u sazeb bez tarifování nebo u tarifů pro akumulační spotřebiče (D25d, D26d - 8 h nízké sazby) v době vysoké sazby. Tento fakt silně prodraží Vámi uvažované řešení problému. Doporučuji zvážit jiný způsob topení, protože i při přiznané sazbě D45d je topení elektřinou drahé.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.018 sekund, 22 dotazů.