Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Kde moze byt zasuvka v blizkosti drezu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kde moze byt zasuvka v blizkosti drezu?  (Přečteno 23905 krát)
Bavorák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 19.08.2009, 13:48 »

Staviam dom a chcel by som dat zasuky nad kuchynsku linku vedla drezu,
tak ze horizontalne by zasuvky mali zacinat tam,
kde konci drez, ale o cca 30cm vyššie.

To znamena ze v podoryse sa okraje neprekryvaju a vyskovy rozdiel je 30 cm. Je to takto mozne?



#105#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Slabý
*
Offline Offline



OSVČ


WWW
« Odpověď #1 kdy: 20.08.2009, 20:45 »

Když stavíte dům, tak máte projekt a tam to najdete. Nebo to konsultujte s RT, který vám bude dělat revizi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E1B
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #2 kdy: 20.08.2009, 22:32 »

Když stavíte dům, tak máte projekt a tam to najdete.
Tak konkrétně tohle jsem snad v žádné PD neviděl. Skoro vždy v ní bylo napsáno např: výška zásuvek nad čistou podlahou 30cm, vypínačů 120cm. V koupelnách a kuchyňských linkách dle dispozice zařízení dle platných ČSN...
Lidi RT shánějí, až když to mají všechno hotovo, nejlépe týden před kolaudací. A pak se diví...  zle
Málokoho napadne RT kontaktovat během výstavby
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #3 kdy: 20.08.2009, 22:44 »

Málokoho napadne RT kontaktovat během výstavby
A jak by to bylo supr! Kolik času by se ušetřilo! RT si v klidu změří izolační stav instalace u otevřených nezapojených krabic, upozorní na nedostatky dřív, než se nastěhuje nábytek, prohlídne si všechno bez nutnosti demontáže ... Ach jo, sci-fi.  Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 20.08.2009, 22:44 »

Tak konkrétně tohle jsem snad v žádné PD neviděl. Skoro vždy v ní bylo napsáno např: výška zásuvek nad čistou podlahou 30cm, vypínačů 120cm.

To je právě důvod proč lidi většinou považují projekt za nutné zlo. On vlastně v takovéhle instantní formě nic neřeší jen tahá peníze z investora a ve skutečnosti někteří projektanti jen kopírují projekty s minimální změnou. Nic na tom nezměnil pokud vím ani nový stavební zákon a legislativa kolem něj. Už dlouho jsem neviděl projekt podle kterého by se dalo dělat, zato stále častěji vidím že projektant přijde až když je hotovo a něco zhruba nakreslí. RT je pak už jen ten nešťastník nakonec který se má rozhodnout jestli podepíše a dostane zaplaceno nebo bude brblat a bude nahrazen. Je to škoda protože od dobrého projektu se odvíjí kvalita celého díla.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
martin71
« Odpověď #5 kdy: 21.08.2009, 09:27 »

On těžko projektant zakreslí a popíše přesné pozice zásuvek a vypínačů, zejména v kuchyních, když investor do poslední chvíle (většinou ani při realizaci) sám neví jak bude třeba kuchyň vypadat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 21.08.2009, 11:38 »

On těžko projektant zakreslí a popíše přesné pozice zásuvek a vypínačů, zejména v kuchyních, když investor do poslední chvíle (většinou ani při realizaci) sám neví jak bude třeba kuchyň vypadat.

Takže to všechno udělá elektrikář prakticky bez projektu a na zakreslení skutečného stavu se taky nedostane. Tím pádem je projekt vlastně jen papír který nesplnil svůj účel a může v případě úrazu nebo škody přivést do problému projektanta, elektrikáře, RT atd aniž by s tím mohl někdo z jmenovaných cokoli dělat vyjma vzdání se zakázky.
Já přesně vím že je to tak jak říkáte a jen tvrdím že je to špatně  Mrknutí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Bavorák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 21.08.2009, 11:40 »

takze ziadna rada, len som sa niekolkokrat dozvedel aky som debil. Ono to v projekte fakt nieje kotovane. Hmmmm Smutek

ak by sa nasiel niekto, kto by naozaj poradil, rad prijmem radu, dakujem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #8 kdy: 21.08.2009, 12:13 »

Na dálku radit se moc nedá.... Smutek
Více je v TNI 33 2000-7-701, čl.6 -Umisťování zásuvek a spínačů u mycích dřezů........t am se koukněte.... podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
František Jiráček
*
Offline Offline



WWW
« Odpověď #9 kdy: 21.08.2009, 12:21 »

Výše zmiňovaná norma již neřeší umývací prostor. Podle mě může být zásuvka kdekoli. Musíte k tomu přistoupit rozumně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #10 kdy: 21.08.2009, 12:34 »

TO:František Jiráček
Tato TNI nikoliv ČSN toto že právě řeší....jsou tam i míry.....krytí a podobně...kam se doporučuje dát zásuvka u mycích dřezů...! ;)Kde a jak umístit zásuvku a vypínače u mycího dřezu !
Zásuvka nemůže být kdekoliv jak píšete....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
martin71
« Odpověď #11 kdy: 21.08.2009, 12:41 »

Takže to všechno udělá elektrikář prakticky bez projektu a na zakreslení skutečného stavu se taky nedostane. Tím pádem je projekt vlastně jen papír který nesplnil svůj účel a může v případě úrazu nebo škody přivést do problému projektanta, elektrikáře, RT atd aniž by s tím mohl někdo z jmenovaných cokoli dělat vyjma vzdání se zakázky.
Já přesně vím že je to tak jak říkáte a jen tvrdím že je to špatně  Mrknutí.

Projekt není jen o umístění přístrojů a jestli bude zásuvka o 10cm jinde je v 95% a na projektu to nic nemění.
Bylo by to krásný, kdyby projektant dostával všechny podklady a požadavky včas.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Bavorák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 21.08.2009, 13:02 »

prosim este raz o odpoved, je to mozne umiestnit tak ako som hore uviedol? prosim odpoved ANO / NIE. Dakujem
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
martin71
« Odpověď #13 kdy: 21.08.2009, 13:24 »

prosim este raz o odpoved, je to mozne umiestnit tak ako som hore uviedol? prosim odpoved ANO / NIE. Dakujem

Já bych to tam dal. Nová norma umývací prostor neřeší, dle staré takto zásuvky mohou být pokud jsou ve výšce 120cm což by odpovídalo těm cca 30cm nad linkou. Samozřejmě zásuvky napojit přes proudový chránič.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Bavorák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 21.08.2009, 13:45 »

Dakujem, to mi staci Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Jiráček
*
Offline Offline



WWW
« Odpověď #15 kdy: 21.08.2009, 13:51 »

To že to nová ČSN neřeší, jsem tvrdil taky a jsem za blba
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #16 kdy: 21.08.2009, 15:09 »

To že to nová ČSN neřeší, jsem tvrdil taky a jsem za blba

Máte pravdu, že to platná norma neřeší. Ale to ještě neznamená, že by se namísto norem neměl používat zdravý rozum.

Tady :
Výše zmiňovaná norma již neřeší umývací prostor. Podle mě může být zásuvka kdekoli. Musíte k tomu přistoupit rozumně.
jste uvedl správně, že je zapotřebí myslet. A z toho snad jasně vyplívá, že zásuvka nemůže být kdekoliMrknutí


TO Bavorák : ačkoli nechápu, k čemu může být zásuvka v bezprostřední blízkosti dřezu dobrá, nebude to sice úplně košer, ale když jí tam nutně potřebujete... .


TO martin71 : běžná výška pracovní desky u kuchyní je 85 cm.  Mrknutí
Jestliže tedy nejste zrovna hráč basketbalu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
martin71
« Odpověď #17 kdy: 21.08.2009, 15:19 »

Máte pravdu, že to platná norma neřeší. Ale to ještě neznamená, že by se namísto norem neměl používat zdravý rozum.

Tady :jste uvedl správně, že je zapotřebí myslet. A z toho snad jasně vyplívá, že zásuvka nemůže být kdekoliMrknutí


TO Bavorák : ačkoli nechápu, k čemu může být zásuvka v bezprostřední blízkosti dřezu dobrá, nebude to sice úplně košer, ale když jí tam nutně potřebujete... .


TO martin71 : běžná výška pracovní desky u kuchyní je 85 cm.  Mrknutí
Jestliže tedy nejste zrovna hráč basketbalu.



Desku máme ve výšce 92cm. Pri 2m výšky by pro mě mohla být i výš, ale to už bych doma musel vařit jenom já.  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Co vše v koupelně pospojovat?
 Mohou být v koupelně umístěny rozbočné krabice?
 Kam připojit přívod pro sprchový kout ?
 Jak zapojit el. instalaci v koupelně?
 Kolik a jakých spotřebičů mohu v koupelně připojit na společný obvod?
 Je nutné, aby topný žebřík v koupelně s topnou tyčí měl samostatnou zásuvku?
 Jaké má být bezpečné osvětlení nad umyvadlem?
 Jak připojit skříňku v koupelně na hnědý, modrý a zelený?
 Může být pračka umístěna v zoně 2 (v koupelně)?
 Je možné zapojit elektrokotel v koupelne nad vanu v zone 0?
 Je možné zapojiť bojler umiestnený v kúpelni na spínacie hodiny v zásuvke?
 Aký ističochránič (s akou charakteristikou) použiť na zásuvky v kúpeľni?
 Může se koupelna připojit 4 (5) žilovým kabelem?
 V jaké výšce mohu umístit vypínač u umyvadla?
 Může být světlo naproti sprše?
 Může být přímotop umístěn vedle umyvadla?
 Jak mám jako údržbář reagovat na průtokový ohřívač ve sprše?
 Vyhovuje normě zásuvka v blízkosti kuchyňského dřezu?
 Nakolik jsou nebezpečné spotřebiče v koupelně?
 Musí být v koupelně skutečně samostatný zásuvkový obvod?
 Jak blízko může být kombinovaný otopný žebřík od vany?
 Je možné vodiče PE propojit pod vanou nebo opravdu musí být krabice na stěně?
 Opravdu je nutné použít v koupelně zásuvky s IP44?
 Lze použít průtokový ohřívač na dřezovou baterii do koupelny?
 Co vše musí být připojeno na ochranné pospojování v koupelně?
 Lze instalovat vodovodní baterii s el. ohřevem do sprchového koutu?
 Proč nemohu mít 230V bodovky nad sprcháčem v koupelně?
 Je infrazářič s krytím IP24 vhodný také do koupelny?
 Musím v koupelně pospojit bojler, když je připojen plastem a není tam Cu vodič?
 Lze připojit topnou tyč s pevný vývodem v zóně 2?
 Lze zásuvku umístit přes roh nad umývací zónou?
 Za jakých okolností by šel umístit topný žebřík do zóny 2?
 Může být sušička prádla v koupelně v zóně 2?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 22 dotazů.