Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Mohu reklamovat po 4 letech chybnou el. instalaci u dodavatele ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Mohu reklamovat po 4 letech chybnou el. instalaci u dodavatele ?  (Přečteno 22867 krát)
Michal Kolesa
Chráněnec Clusteru
*
Offline Offline


Michal Kolesa


WWW
« Odpověď #18 kdy: 02.08.2009, 17:04 »

A proč se nezavede opatření na revize (např.videozázn am revízáka jak dělá revizi) jako je optařní na nepoctivé STK ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #19 kdy: 02.08.2009, 17:25 »

Osobně mám trochu pifku na projektanty, velmi často se setkávám s dost špatnými projekty, dobrých projektů jsem zatím moc neviděl ...
Velmi neutěšená situace je na velkých stavbách. Podle mých dosavadních zkušeností - čím větší stavba - tím větší chaos.
Navíc všechno komplikuje chybějící "zpětná vazba",  jak jsem psal v předchozím příspěvku.

Málokdy také projekty elektro navazují na projekty ostatních řemesel, velmi často překáží jedno druhému. Potom většinou platí, že kdo dřív přijde, ten to udělá podle svého projektu a ostatní se musí přizpůsobit.

Na větších stavbách je také poměrně časté to, že projekt je neúplný, na kompletní dokumentaci se neúměrně dlouho čeká a když to potom přijde, je často lepší to zahodit a udělat po svém ...

Pokud chcete po projektantovi nějakou konzultaci, je nutné žádat tak aspoň půl roku dopředu ... Dostat projektanta na stavbu, aby na místě něco vyřešil, to je spíše z oblasti sci-fi ...

Přitom na většině staveb jsou na práce nastaveny dost "šibeniční" termíny a za každé prodlení jsou sankce.
Takže jako montážní firma v podstatě nevíte, co máte dělat, jediné co víte, je to, že to mělo být už dávno hotové, pořád se něco předělává, protože nikdo nedohlédl na to, aby projekty jednotlivých řemesel na sebe navazovaly, pokud před investorem vyslovíte slovo "vícepráce",  tak vás ukřižuje, pořád nějaké problémy a stres. Nakonec dostanete nějakou sankci, aniž by jste pořádně věděl, za co to bylo, a jako perličku na závěr se dozvíte, že "poslední platba se zřejmě trochu zpozdí ..."

Nechci se dotknout poctivých a zodpovědných projektantů, ale nemám asi na ně štěstí ...
Nelze samozřejmě ze všeho obviňovat projektanty, velmi často se stává, že investor v podstatě ani neví, co vlastně chce, v průběhu realizace se často mění dispozice místností i způsob využití ... Nebo si investor těsně před dokončením náhle uvědomí, že je potřeba na něčem ušetřit ...

U malých staveb typu zmiňované rekonstrukce bytového jádra se dá podle mého soudu při dodržení určitých zásad pracovat i bez projektu, s tím, že se po dokončení prací udělá "dokumentace skutečného provedení",  která má pro revizního technika i pro majitele větší význam než projekt.

Popis postupu při elektromontážn ích pracích, který jsem uvedl v předchozím příspěvku, je spíše z kategorie úvah o tom, jak by to bylo nejlepší (ze strany investora),  v reálu jsem to taky takhle ještě nikdy neviděl ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #20 kdy: 02.08.2009, 17:54 »

TO : anonym, František Hasala.

No a já se ptám, co jste udělali proto, aby se tento stav již neopakoval ?
Takto mě to připadá, že pláčete nad rozlitým mlíkem.

No a já se ptám, co bych měl jako jednotlivec, soukromá osoba dělat ?

Já se mohu tak maximálně snažit investory přesvědčit o tom, že jsem pro ně ta správná osoba, protože to dělam jinak, lépe než "ti druzí"...

Pouštět se do nějakých lokálních válek, na to člověk musít povahu a také musí být připravený na případnou "odvetu" ...

Já osobně netoužím po tom, najít nášlapnou minu pod rohožkou ... Úsměv

Pokud by jste našel odvahu na to, někoho "naprášit",  jak by to asi dotyčný vnímal ?
Že udělal chybu a v podstatě si za to může sám ? Asi sotva ... Spíše by si ve vaší osobě personifikoval strůjce všeho špatného, co se mu přihodilo ... U jednodušších nebo cholerických jedinců se potom další jednání dá jen těžko odhadovat ...

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
JaroslavaK.
« Odpověď #21 kdy: 04.08.2009, 11:02 »


Samozřejmě, že projekt k rekonstrukci - přístavbě koupelny mám - stavební s označením kde bude světlo a dvě zásuvky. Koho by napadlo, že tak jednoduchá práce jde pokazit. Rozhodla jsem se tak, že příští rok bude pokračování další rekonstrukce domku a tedy dojde k novému zapojení zásuvky v koupelně. Teď jsou jen prozatím připojeny v chodbě na svoje jističe, pak tam bude nový velký rozvaděč. Jistě si budu elektrikáře lépe vybírat. Minule jej vybrala sama stavební firma. Když čtu některé dotazy kolem projektů, tak v tom nemám vůbec jasno kdo může takový projekt udělat ? Živnostní list na projekty dostane každý i pekař, či zedník, či elektrikář, jak jsem se tu dočetla. Máte prý nějakou vyhlášku na elektriku, ale jak já poznám že je někdo projektant na elektriku, když to nemusí ani umět? Je pravda, že tomu moc nerozumím, ale nedává mi to žádnou logiku s tím projektem elektro. Budu určitě přísnější a to hlavně na sebe.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 23 dotazů.