Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Co říkáte na montáž kovových bodových svítidel bez PE svorky a určených na 12V,osazených halog.žárovkami 230V?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co říkáte na montáž kovových bodových svítidel bez PE svorky a určených na 12V,osazených halog.žárovkami 230V?  (Přečteno 4596 krát)
Kamil Malenda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 13.03.2006, 12:56 »

Setkal jsem se již několikrát s osazenými kovovými bodovými svítidly do podhledů ,bez PE svorky ,ve kterých byly instalovány halogenové žárovky na 230V (svítidla namontovány i v koupelnách). Neviděl jsem ještě svítidlo (halogenové)s PE svorkou a označením na 230V,jak to hodnotíte ?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #1 kdy: 13.03.2006, 13:50 »

Vše záleží na výrobci, jak má dané svítidlo otypované, pro jaké použití ... Jsou běžné stolní lampy s kovovým stínítkem a nohou, které jsou rovněž předmět tř.II. Jedině katalog výrobce a výrobní štítek nám při revizi odpoví jestli je Vámi uvedené použití správné.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Martin Hrdý
Optimismus je jen nedostatek informací
*
Offline Offline



WWW
« Odpověď #2 kdy: 13.03.2006, 13:54 »

Setkal jsem se s Vámi uvedenými svítidly a jsou dva druhy. Jeden typ nemá ochrannou svorku PE a výrobce je deklaruje jako svítidlo tř.II. Další typ má svorku na vodič PE a výrobce jej deklaruje jako svítidlo tř.I. Takže záleží pouze na typu a výrobci. Nedávno jsem to zkoumal v OBI. ...

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #3 kdy: 13.03.2006, 22:17 »

Asi jeden z prvních výrobců byla firma Kania. Ta to dala na trh a brání se, že svítidla jsou označena bez svorky 12V a se svorkou 230V. Je to pravda, ale velkoobchod běžně dává odběratelům k žárovkám 230V spodky bez svorek a hájí se tím, že firma má vědět co správně osadit - je to obchod?!? Bez svorky je svítidlo levnějši!


 


P.S. Při revizi požaduji výměnu.


 

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.043 sekund, 22 dotazů.