Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Asynchronni motor jako brzda?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Asynchronni motor jako brzda?  (Přečteno 4600 krát)
Olda Dajbych
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 27.02.2006, 10:21 »

Zdravim vsechny - precetl jsem tema http://www.elektrika.cz/diskuse/teorie/members/736985940515


ale nyni bych potreboval podrobnejsi pomoc.


Mam asynchronni 3f motor. 4kW | 14.6/8.4A | 220/380V | cosf 0.84 | 1440 U/min potrebuji ho pouzit jako motorovou brzdu pro vykon do 4kW pri otackach 100-1000 U/min.


Jedna se o mereni ucinnosti prevodovky a dalsich paramtru. Jiny nemam. Otazka zni jak?! A jestli je mozne zatizeni nejak regulovat. Diky Olda.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Fuksa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 27.02.2006, 23:14 »

Co tak použít dynamometr?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Kostka
« Odpověď #2 kdy: 28.02.2006, 02:00 »

To: Olda Dajbych
Použijte řízený stejnosměrný zdroj. Tím napájejte onen asynchronní motor. Jen se obávám, že při nízkých otačkách budete muset chladit ten motor nezávislým chlazením. Pro symetrické zatížení zapojte všechny cívky do série. Nevím jak velké napětí budete muset použít, já požívám 24VDC. Jenže já to používám pro rychlé zastavení pohonů, které nemají mechanickou brzdu. Vyzkoušejte, uvidíte.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michael Holaň
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 28.02.2006, 07:36 »

Brzda, jak ji popsal p. Dajbych, se běžně používala např. pro rychlé zastavování soustruhů. Napětí ss zdroje vypočtete ze vztahu U=Rv*In, kde Rv je odpor vinutí a In je jmenovitý proud motoru.Asynchr onní motory se rozbíhají s proudem In=3,5 až 5In, takže chvilkové přetížení vydrží i brzda, při zastavení se vypínal zdroj. Napadá mě použít  4 kvadrantní frekvenční měnič, brzdit protiproudem, ale nemám to vyzkoušené.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.044 sekund, 22 dotazů.