Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Jak má vypadat doklad o kusové zkoušce rozvaděče?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak má vypadat doklad o kusové zkoušce rozvaděče?  (Přečteno 13817 krát)
Hugo K.
*
Offline Offline



« kdy: 08.03.2009, 14:10 »

Narazil jsem zde na termín "doklad o kusové zkoušce rozvaděče".
Zajímá mne co vše musí doklad obsahovat, jaká je jeho forma.
Případně zda existuje úřední formulář.




#116 ke smazání - jedna otázka = jedno téma#
#105 v takovém připadě co je nadbytečné smaž a vytvoř otázku z prvního dotazu#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Mrázek
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 09.03.2009, 06:32 »

Je to uvedeno v ČSN EN 60439-1 ed.2 v čl. 8.1.2
Není předepsán žádný formulář, ale doklad o kusové zkoušce musí obsahovat:
a) výsledek prohlídky rozvaděče včetně zapojení a je-li to nutné, zkoušky elektrické funkce (podle čl. 8.3.1)
b) výsledek dielektrické zkoušky (podle čl. 8.3.2)
c) výsledek kontroly ochranných opatření a elektrické celistvosti ochraného obvodu (podle čl. 8.3.3)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Dušan Nevřala
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 09.03.2009, 07:28 »

Graficky třeba nějak takhle


* skenovat0002.jpg (232.11 KB, 1700x2338 - prohlédnuto 3826 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 09.03.2009, 07:32 »

Graficky třeba nějak takhle

Po obsahové stránce možná, ale po formální stránce je označení "protokol" v tomto případě naprosto špatně.  palec
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Dušan Nevřala
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 09.03.2009, 09:49 »

Po obsahové stránce možná, ale po formální stránce je označení "protokol" v tomto případě naprosto špatně.  palec

z čeho tak usuzujete?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #5 kdy: 09.03.2009, 14:17 »

Protože pojmem "protokol" se správně označuje zpravidla písemný záznam skutečnosti (jednání, prohlídka, předání veci, nebo např.výslech) která má minimálně dva účastníky. Takže např. Protokol u orčení vnějších vlivů je správně, protože se jedná o výsledek jednání mimimálně investora s projektantem.  podivej 
Základní charakteristik ou Protokolu tedy je, že popisuje minimálně bilaterální akt.

Jestliže tedy jeden subjekt vystaví jakýkoli zápis o čemkoli (viz zde např. o kvalitě rozvaděče),  pak se nemůže jednat o Protokol.

PS : Toto samozř. nemám ze své hlavy, ale byl jsem takto před časem poučen v souvislosti s "Protokolem o měření antistatické podlahové krytiny"....  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 09.03.2009, 14:28 »

PS : Toto samozř. nemám ze své hlavy, ale byl jsem takto před časem poučen v souvislosti s "Protokolem o měření antistatické podlahové krytiny"....  Mrknutí

A jak byl nakonec "Protokol o měření antistatické podlahové krytiny" pojmenován. Přiznám se že taky klidně tvořím protokoly které vlastně protokoly ani nejsou  Smích.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Dušan Nevřala
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 09.03.2009, 15:25 »


PS : Toto samozř. nemám ze své hlavy, ale byl jsem takto před časem poučen v souvislosti s "Protokolem o měření antistatické podlahové krytiny"....  Mrknutí
[/quote]


Takže mi tvrdíte,že výrobce rozvaděčů s dlouholetou tradicí mi,a vlastně všem svým zákazníkům po celou dobu své činosti dává špatnou dokumentaci,potřebnou ke kolaudaci,podepsanou RT??
TO SNAD NE??
JAK TO TEDY POJMENUJETE VY?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Dušan Nevřala
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 09.03.2009, 15:32 »

Mimochodem,ve škole v hodinách měření jsem vždy k měření el veličin musel vypracovat PROTOKOL O MĚŘENÍ.Věřte mi nebo ne,ale víc subjektů než já sám se ze strany učitele považovalo za OPISOVÁNÍ. tanecek


#uft   suběkt mi tak rval oči, že jsem to musel opravit#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #9 kdy: 09.03.2009, 15:44 »

A jak vidno, protokol je i záznam provedených úkonů.


* protokol.jpg (128.09 KB, 1024x719 - prohlédnuto 766 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
IM
« Odpověď #10 kdy: 09.03.2009, 17:19 »

Domnívám se, že diskuze sklouzla mimo téma otázky. On se ptá na doklad.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Hugo K.
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 09.03.2009, 18:27 »

Mrzí mne,že jsem zde zasel takový rozkol.
Což to nazvat : doklad o provedení kusové zkoušky rozvaděče Šok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #12 kdy: 09.03.2009, 18:59 »

Mrzí mne,že jsem zde zasel takový rozkol.
Což to nazvat : doklad o provedení kusové zkoušky rozvaděče Šok

O žádný rozkol snad ani nejde.  Mrknutí

A Doklad je myslím univerzální a odpovídající název.


TO ALin : V souladu s výše uvedeným řešením od těch dob označuji "papír" o měření podlah názvem Doklad o měření ...   vegeeet
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #13 kdy: 09.03.2009, 19:05 »

"Zápis o provedené kontrole rozvaděče".............. ....atd.....
Je to asi subjektivní podání onoho či toho pracovníka /?!?!?/....Pokud to bude mít náležitosti které splňují ČSN tak by to mělo vyhovovat ať se to jmenuje tak či onak!.....
Dva odborníci budou mít na jednu věc vždy odlišné podání....málo kdy se shodnou.... Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 09.03.2009, 19:12 »

Navštivme třeba kováře.
V hodnocení výsledku provedených zkoušek certifikát odkazuje na protokol ....


* ezu.jpg (120.29 KB, 965x1203 - prohlédnuto 1601 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Dušan Nevřala
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #15 kdy: 09.03.2009, 20:55 »

takže přátelé,ať se to jmenuje,jek chce,víme o čem mluvíme.No myslim si,že jde o celkem důležitý doklad,který by si určitě zasloužil svoje jasné a specifické označení....
Představte si třeba stejnou situaci u RZ:"revizní zpráva-revizní doklad-revizní protokol-revizní pohádka......
nebo se zeptáme ing.Sýkory z nejmenované diskuze (název: elektrické křeslo NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.046 sekund, 23 dotazů.