Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jaká může být cena výměny rozvaděče v bytě 2+1 provedená firmou?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaká může být cena výměny rozvaděče v bytě 2+1 provedená firmou?  (Přečteno 37672 krát)
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 08.02.2009, 17:38 »

Dělal jsem to sám sobě. Skutečně mě to vyšlo na 15000.

Pokud to za tuhle cenu budete ochoten dělat i dál tak vám seženu kšefty Úsměv. Doufám že to finančně zvládnete.  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Dz
« Odpověď #19 kdy: 08.02.2009, 17:49 »

Bohudík se živím hlavou a vynáší to násobně víc, než elektrozedniči na.
Hlavně že z toho stát neviděl na daních ani korunu.

Pokud to za tuhle cenu budete ochoten dělat i dál tak vám seženu kšefty Úsměv. Doufám že to finančně zvládnete.  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
kbulda
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 08.02.2009, 19:48 »

OK, můžeme konkrétně.
Práce ve dvou lidech, byt 2+1
-projekt + revize - 5000kč - max.
-Demontáž staré el. instalace + drážkování, diry krabice atp. 2x8hod
-natažení kabelů, sádrování krabic, montáž rozvodnice, 2x8hod
-zapojení zásuvek, vypínačů. pospojování, drátování rozvodnice, TV+data, 2x8hod
-režijní náklady, 3000kč max.
Podtrženo, sečteno. 8000kč+50hod práce. Práce za250kč/hod = 20 000kč.
Dohromady 28 000kč.
To sniper 76
50 x 250 není 20 000
50 x 250 = 12500,- !!
8000 + 12500 + cena materiálu = ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
sniper76
« Odpověď #21 kdy: 08.02.2009, 20:10 »

1)Za chybu se omlouvám, mám si po sobě zkontrolovat příspěvěk.
2)Cenu materiálu? nějaké tabulky tu už byly.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #22 kdy: 08.02.2009, 20:50 »

Původně jsem ani nechtěl na provokace od Dz vůbec reagovat. Ano provokace, protože to nic jiného není. Přece jen mi to nedalo.
Dz tvrdí,  že se živí hlavou.  ??  Jak potom mohl dělat sám elektriku? To přece odporuje platné legislativě,  kdy na vyhrazeném technickém zařízení mohou pracovat pouze osoby s patřičným oprávněním.  podivej
Navíc tady uvádí v omyl neznalé čtenáře, když píše, že se nechá udělat rozvod, který popsal, do 15 000Kč. Každému od řemesla je jasné,  že je to nesmysl  Smích   Až později popisuje, že je to pouze cena materiálu a to ještě z druhé ruky.

Jak řemeslník ,  tak ani firma, nemůže jen tak koupit kabel a jističe na internetu a to z mnoha důvodů.
A co práce, projekt, revize a třeba i doprava materiálu a likvidace suti? To Dz nepočítá.
Navíc bez projektové dokumentace a nakonec bez revize? Tam bych nechtěl bydlet.

A teď k dotazu.

Pokud budete postupovat tak jak se má,  tak začnete projektem, kde Vám projektant napíše i předpokládané metry kabelů,  počet jističů a další informace, podle kterých se to pak nechá relevantně nacenit. S projektem v ruce oslovte několik firem a pak si můžete vybrat. Budou mít stejné zadání a tak se to nechá opravdu porovnat. Jen pozor. Nejlevnější nemusí znamenat vždy nejlepší a nejlevnější i s poslední fakturou. Chtějte reference.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Dz
« Odpověď #23 kdy: 08.02.2009, 21:23 »

> Dz tvrdí, že se živí hlavou.  Jak potom mohl dělat sám elektriku?

Má na to vzdělání a baví ho to od dětství.
Sekání drážek, vrtání děr na krabice, lepení sádrou a začištění omítkou je dobrá oddychová aktivita. Nemusí se u toho zas tak moc přemýšlet a při poslechu televize to jde.
Dz také umí dělat rukama a dobře - líp než kdekterý řemeslník, který to chce mít co nejdřív.

> To přece odporuje platné legislativě, kdy na vyhrazeném technickém zařízení mohou pracovat pouze osoby s patřičným oprávněním.  podivej

Dej blbci moc (razítko) a poznáš jeho sílu. Jedinkrát jsem potřeboval něco od osoby s patřičným oprávněním - pozval jsem si firmu na výměnu elektroměrovéh o dvouprostorové ho rozvaděče. Za takové špagety by se Dz styděl a jeho děd obracel v hrobě.
Rovněž pracovní technik elektromontážn í firmy (kterou nebudu jmenovat) neuměl ani správně zapojit HDO - vůbec nepřepínalo sazby, byl pořád NT. Musel jsem to po něm před příjezdem energetiky dát dopořádku.
Nechápu, jak to mohla energetika připojit - bez revize! Aspoň já žádnou od firmy nedostal.
Rozvaděč (dvousazbový dvouprostorový elplast bez přístrojů - vlastní) včetně práce čerstvě dokončeného učně stál 13tKč. A to ještě bez faktury.

> Až později popisuje že je to pouze cena materiálu a to ještě z druhé ruky.

Materiál sice byl z druhé ruky ale nový.

> A co práce, projekt, revize a třeba i doprava materiálu a likvidace suti?

Firmy to "umí" také bez projektu a revize. Případně s revizí od stolu.

> A co Práce

Dotaz zněl, kolik peněz je třeba připravit. Mě to stálo uvedených 15 000 Kč.


> Tam bych nechtěl bydlet.

Moji práci jste nikdy neviděl, tak povrchně nesuďte.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #24 kdy: 08.02.2009, 21:49 »

Pokud jste vzděláním elektro, tak proč to zde neuvedete? Pak v laicích vzbuzujete dojem, že to opravdu nic není. Ale ono je.
To jestli jste manuálně zručný nebo ne, je jiná věc. Moje poznámka o bydlení je z jiného důvodu a vůbec ne povrchní. Bez změření bych té instalaci nevěřil. Párkrát právě až měření odhalilo ukrytou zradu.
Špatnou kvalitu některých firem samozřejmě nepopírám a o revizích od stolu také slyším častěji, než bych si přál.
Ale Vaše jednání je podobné. Tvrzení: "Dej blbci razítko ..." je jako tvrdit, že policisté jsou blbci, pokud chtějí dodržování rychlosti a zákazů.
Kolik peněz je potřeba připravit? Rozhodně více, než píšete. Tazatel je evidentně laik a bez elektrikáře to neudělá. Ten, pokud si řekne o peníze za práci bude po Vašem příspěvku za zloděje, protože to opravdu nemůže za tuhle částku zvládnout. Znova tvrdím, že je to lživá informace. Cena materiálu není celou částkou potřebnou k provedení instalace. Navíc ještě jednou píšu, že si nemůžu dovolit kupovat materiál z druhé ruky, byť nový. Nemůžu pak dostát zárukám a dalšímu.

PS: Spousta těch "blbců " věnovala tomu razítku spoustu času (hodně nocí) i dost finančních prostředků a proto si ho nechtějí nechat jen tak sebrat. Drobná elektroinstala ce většině z nich za to nestojí a proto udělají revizi pořádně.

Možná je to i o volbě firmy. Možná jste také vybíral podle ceny a ne podle referencí.

Tím to tady pro mě končí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
SMILEK
« Odpověď #25 kdy: 09.02.2009, 01:02 »

Tak to shrneme:
slušná elektromontážn í firma (neříkám, že je snadné ji najít, ačkoliv jich několik znám  Mrknutí) provede tuto práci v souladu s předpisy, s řádnou revizí, zárukou a dalšími náležitostmi v cenách uváděných předřečníky (Karvánek, Parisch, Rotrekl a další: je to o velikosti bytu, zda je panelový/cihlový, co vše se bude zapojovat - někde se elektřinou topí či vaří, jinde ne, je to i o regionální ceně - vesnice v pohraničí / Praha). V nejběžnějších případech je rozpětí cca 30-60 tisíc korun.
Nebo si na to lze samozřejmě pozvat experta pracujícího hlavou (dva večery na aukru - slevněte mi ještě ty chrániče, jsou pro paní Vomáčkovou. Že jsou bez záruky a z nabouraného kamionu? Klííííííd),  který (ač prý vzděláním elektro) ani netuší, že má od firmy požadovat revizi. Také neví, proč v naší zemi vznikl systém oprávnění k různým činnostem, odmítá daně (ačkoliv nepochybně také využívá služeb státu) a už vůbec nechápe, že je cenový rozdíl mezi domácím bastlením elektrorozvodu z různě sehnaných věcí podle učebnice z roku 1982 a řemeslnou prací pro zákazníky, kde se platí za čas řemeslníka (on totiž také platí nájem a živí rodinu, kupuje nové normy a pravidelně chodí na přezkoušení),  za materiál se zárukou a za pocit, že někdo vše spočítal a po montáži řádně proměřil, aby zákazník nevyhořel či jeho dítě neutrpělo úraz elektrickým proudem.
Sama si Dito položte otázku: chcete elektroinstala ci od Dz, nebo třeba od p.Fraňka?  Mrknutí
Já mám jasno ...  tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.061 sekund, 22 dotazů.