Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Bude fungovat bezdrátové tlačítko uvnitř železného sloupku?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Bude fungovat bezdrátové tlačítko uvnitř železného sloupku?  (Přečteno 27139 krát)
Jan Budka
« kdy: 18.01.2009, 19:27 »

Mám na sloupku hradby umístěné tlačítko na zvonek.
Potřebuji toto tlačítko napojit na bezdrátový vysílač zvonku?
Bude tento vysílač fungovat uvnitř sloupku, který je ze železného profilu 150x150mm?

Popřípadě jaký typ vysílače by to měl být? 
Vzdálenost k přijímači cca 4m.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 18.01.2009, 20:29 »

4m není daleko, ale ten kovový sloupek bude skoro 100% stínění + asi nějaká zeď domu... viděl bych to černě. Bezdrátových zvonků je na trhu celá řada, zkuste experimentovat Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Pavel Patera
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 18.01.2009, 21:05 »

Vidím to také černě...
V praxi jsem viděl, že tlačítko přestalo fungovat již při umístění do hliníkové stříšky která zakrývala horní, obě boční a zadní stranu tlačítka. Po podrobném prozkoumání se jako největší problém ukázala ta zadní stěna. U tlačítka které bylo použito totiž byla anténa provedena jako cívka na plošném spoji a zároveň sloužila i jako cívka oscilátoru. Plošný spoj byl zevnitř přiložen na zadní straně tlačítka a hliníkový plech rozladil anténu a tím i oscilátor natolik, že příjmač nebyl schopný detekce signálu ani v bezprostřední blízkosti tlačítka.
Záleží sice na konstrukci daného tlačítka ale při povolených výkonech těchto tlačítek uzavřená kovová krabice vytvořená ze sloupku pravděpodobně signál utlumí natolik že příjmač nebude vůbec reagovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Kafka
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 18.01.2009, 21:16 »

Bezdrátový zvonek (tlačítko) ve vlastnoručně vyrobené stříšce z plastu (zřejmě novodur),to vše na pletivovém (drátěném)plotu.Namontov áno po mnoha pokusech s mm přesností.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Marek Zeman
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 18.01.2009, 21:51 »

A co vyříznout do sloupku okénko větší než je vysílač, zaslepit vhodným izolantem (např. plexisklem) a na něj připevnit vysílač? Samozřejmě směrem k přijímači. Velikost okénka zkusmo vyzkoušet na modelu z tenčího plechu nebo odřezku sloupku. Nebo to risknout s velikostí např. 100x100mm, vzhledem k vysokým frekvencím bezdrátu by to mělo fungovat. Pokud je na sloupku plastová stříška, není vyloučena (ale ani zaručena  Pláč) funkčnost i bez okénka.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #5 kdy: 18.01.2009, 23:40 »

A proč pořád laborovat a ztrácet tím drahocený čas. Sloupek dělá "stín " signálu z tlačítka. Je to prostě normální bolest vysílačů.  Přidělal bych z boku sloupku plastovou stříšku, nebo krabičku a tam umístil tlačítko zvonku.
Nějaké vyřezávání sloupku a hledání milimetrů by mě fakt štvalo a u zákazníka bych nebyl za profesionála, ale bastlila.

Jinak třeba Jablotron má i originál plastové stříšky na svoje tlačítka.  funny

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #6 kdy: 19.01.2009, 00:14 »

Moje vlastní zkušenost.
Koupil jsem bezdrátový zvonek se dvěma přijímači. V hobby za pár korun, no nekupte !!. Bohužel, občas se stane, že zvonek zazvoní, aniž by kdokoliv mačkal tlačítko. Nebo zmačknu dálkáč k autu, a ejhle zvonek zazvoní.   zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 19.01.2009, 07:28 »

to Miroš
Drát je drát...
Čím chytřejší zařízení, tím dokonalejší kódování signálu, u zvonků často není kódování "žádné",  jen je to závislé na frekvenci nějakého krystalu kolem 32kHz. Pak stačí, aby se jiný přístroj "trefil" do frekvence... A když zvonek zazvoní pokaždé, kdy sousedovi komunikuje bezdrátový termostat s kotlem, to je na rozšlapání hned první večer!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #8 kdy: 19.01.2009, 08:20 »

Třeba BOCK vyrábí tzv. schovaný dálkáč.....tj. máte klasické tlačítko třeba TANGO a na něj máte zapojen dálkáč ve tvaru relé do krabice...ten můřete dát třeba na sloupek z druhé strany do krabičky.....f unguje OK..mám ho už rok....umístít e ho tam kde není stínění-čímkoliv!..propojení běžným kablíkem.
Je to samozdřejmě v návaznosti na zvonek uvnitř budovy-bezdrát.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
František Bernard
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 19.01.2009, 11:27 »

Existuje také zvonek na jeden drát, ušetříte při tom nějaký ten groš.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Kořínek
RT - E1 / A+B
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 19.01.2009, 14:38 »

 Mrknutí Neštříte! bezdrátový zvonek  cena prosinec 2009  byla 250,- dosah 100metrů, v umístnění mimo železný sloupek plně funkční.  Pořizovací cena s drátem : kabel 1m/ 10,- kč, tlačítko 20,- kč, trafo  3-5-8V /230V ,   200,-kč, zvonek obyčejný  cca 100,- práce něco.
Rozhodnutí je jen na Vaší straně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #11 kdy: 19.01.2009, 15:36 »

cena prosinec 2009  byla 250,-
  Šok  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #12 kdy: 19.01.2009, 15:55 »

Moje vlastní zkušenost.
Koupil jsem bezdrátový zvonek se dvěma přijímači. V hobby za pár korun, no nekupte !!. Bohužel, občas se stane, že zvonek zazvoní, aniž by kdokoliv mačkal tlačítko. Nebo zmačknu dálkáč k autu, a ejhle zvonek zazvoní.   zle


...aha tak už chápu že když přijdu k autu tak je občas otevřené, tak to jsem možná nezapoměl zamknout centrááál, ale někdo zvonil na sousedku  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #13 kdy: 19.01.2009, 16:03 »

...aha tak už chápu že když přijdu k autu tak je občas otevřené, tak to jsem možná nezapoměl zamknout centrááál, ale někdo zvonil na sousedku  Smích

Jestli to spíš nebylo tak, že jste spěchal k oné sousedce a při vidině věcí příštích jste zapomněl zamknout sám.  Mrknutí  angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #14 kdy: 19.01.2009, 16:04 »

Zákazník si koupil laciný bezdrát. zvonek a býval u zastávky autobusu, a jak někdy dojel autobus tak se zvonek rozezvonil a za dveřmi nikdo...já jsem to nezkoumal ale majitel si dal tu práci a zjišťoval to!!!
Podíval jsem se na tlačítko a ejhle made in CHINA...do rákosí a rýže to asi stačí!..ale u nás ne!
Dal jsem mu tam bezdrát sice za 850.-Kč a dodnes cca 3 roky se mu to už samo nespustilo!!
Tudíš ponaučení z toho plyne-kvalinější =lepší! Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #15 kdy: 19.01.2009, 17:48 »

tak přidám vlastní zážitek - rekonstrukce jedné kuchyně:
... a ještě kdybyste tuhlectu zásufku posunul dolů pod lavici, aby se skoval ten zvonek co v ní je a nemlátili jsme se vo to... ok

Po 14 dnech koukám že ten zvonek mají opět strčený nad lavicí ...dole pod lavicí už není signál  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Jan Budka
« Odpověď #16 kdy: 19.01.2009, 18:41 »

Ano,  na sloupku je plastová stříška.  Myslím ,  že kdyby se dal na ní ze spodu ten dálkáč např.ten BOCK tak by to opravdu mohlo fungovat. Tento dálkáč funguje i na jiné přijímače nebo musím mít také original?  Jinak . Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Kořínek
RT - E1 / A+B
*
Offline Offline




« Odpověď #17 kdy: 19.01.2009, 19:16 »

 Mrknutí doporučuji setavu : tlačítko, zvonek - jinak nemáte zaručeny "vhodné podmínky".
P.S. konkrétně k vámi citovanému výrobku jsem néchal od vyrobce přidělat další tlačítka, super!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jak prodloužit zvonek o 50m aby nedošlo k úbytku napětí?
 Jak zapojit zvonek pro poštovní schránku od KB?
 Jaký zvolit bezdratový zvonek s velkým dosahem?
 Nesetkali jste se se zvonkovým trafem v provedení na DIN lištu v 1 mod.?
 Kontrolujete provedení zvonků?
 Jak to nakreslit domovní zvonky jednopólově?
 Jaký nebateriový domovní zvonek mi doporučíte?
 Jak odstranit slabé zvonění vzdáleného zvonku?
 Dosáhnu zvýšení hlasitosti zvonku výměnou trafa z 8V na 12V?
 Jakým jističem jistit zvonkové trafo?
 Jaký zvonek 12V na DIN lištu používáte?
 Znáte elektronické sirény TESLA?
 Jaké jsou možnosti nahrazeni bezdratoveho zvonku?
 Máte tip na elegantné zvončekové tlačidlo IP44?
 Čím nahradit zvonkove tablo TESLA?
 Komu doporučíte bezdrátový zvonek Tchibo?
 Lze vést rozvody 12V z bytového rozvaděče 230V?
 Jak opravit zvonky v paneláku?
 Jak spolehlivě spínat školní zvonek?
 Podelíte sa s tipom na malý tichý zvonček pre otvorenie garážovej brány?
 Jak ovládat okruh zvonku 12V bezdrátově?
 Neznáte zvonek na DIN lištu na 230V s bezpotenciálním ovládáním?
 Jak zapojit zvonek Grothe s dvěma tóny?
 Jak bezdratove prodlouzit dosah dratoveho domovniho zvonku?
 Existuje zvonkové tlačítko napájené přes trafo a k tomu tři bezdrátové zvonky?
 Jaké jsou typy "bezjiskrových" zvonků?
 Mate tip na osvedčený elektronicky zvonček na DIN lištu?
 Kolik domovních zvonků ZV71 mohu paralelně zapojit na zvonkový transf.ZTR-15-12?
 Jak nahradit bzučák bytového telefonu hlasitým zvonkem?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jaký zvolit bezdratový zvonek s velkým dosahem?
 Jaký nebateriový domovní zvonek mi doporučíte?
 Jak odstranit slabé zvonění vzdáleného zvonku?
 Dosáhnu zvýšení hlasitosti zvonku výměnou trafa z 8V na 12V?
 Jakým jističem jistit zvonkové trafo?
 Prečo mi vydržia batérie v elektronickom zvončeku tak krátko?
 Poradíte mi jak odstranit závadu na zvonku?
 Jak jednoduše a levně vymyslet domovní drátové zvonky?
 Mohu zapojit tlačítko zvonku na 230V?
 Jak zapojit zvonkové trafo?
 Jak zapojit domovní zvonek místo domácího telefonu?
 Jak zapojit doutnavku na 230V u zvonkového tlačítka které nespíná fázi?
 Jak spínat zvonek (230V) pomocí 8V?
 Jde na LED světlo(230V) se senzorem připojit 8V zvonek ?
 Jak řešit úbytek napětí na vedení k domovnímu zvonku?
 Kde delam chybu když mi zvonek zvoní velice slabě?
 Jaké jsou možnosti nahrazeni bezdratoveho zvonku?
 Jak napojit bezdrátový zvonek na původní drátové tlačítko?
 Lze mít tlačítko zvonku připojené drátově a zvonek spojený bezdrátově?
 Čím nahradit zvonkove tablo TESLA?
 Poradíte typ hlasitého a bezdratového zvonku?
 Lze vést rozvody 12V z bytového rozvaděče 230V?
 Jak opravit zvonky v paneláku?
  Nemá někdo zkušenosti s hlasitostí dveřního zvonku řady UNICA MGU3.786.xx?
 Jaký zvonek pořídit, pokud je na starém zvonku kolem 13-17V AC?
 Podelíte sa s tipom na malý tichý zvonček pre otvorenie garážovej brány?
 Jak zapojit zvonek Grothe s dvěma tóny?
 Jak bezdratove prodlouzit dosah dratoveho domovniho zvonku?
 Existuje zvonkové tlačítko napájené přes trafo a k tomu tři bezdrátové zvonky?
 Lze připojit magnetický zvonek k telefonu Urmet 1133 ?
 Jak se připojuje tlačítko zvonku paralelně k dalšímu tlačítku?
 Kolik domovních zvonků ZV71 mohu paralelně zapojit na zvonkový transf.ZTR-15-12?
 Bude fungovat zvonkový transformátor zapojený opačně?
 Proč nový zvonek zvoní a zároveň chrčí?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.073 sekund, 24 dotazů.