Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o ČSN
| | |-+  Používáte ČSN online?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 ... 3 4 5 [6] 7 8 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Používáte ČSN online?  (Přečteno 169119 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #90 kdy: 25.01.2009, 00:17 »

Zní to divně, ale já souhlasil s prázdnou stránkou. 1.1. se v ujednání nic nezobrazilo.
Při registraci žádné ujednání ani varování nepřišlo. Tedy ...?
Kdo měl nějaký text pravidel při registraci?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #91 kdy: 25.01.2009, 12:16 »

Nejsem si jistý, nějakého potvrzení. Nicméně z této diskuse musí mít provozovatel jistě radost, když mu zde tak krásně pomáháme vychytávat případné mouchy a jak už to bývá jistě bude každý dobrý skutek po zásluze potrestán. Očekávám tedy od provozovatele nějaké změny, samozřejmě v jeho prospěch, jak jinak?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #92 kdy: 25.01.2009, 12:24 »

A zdá se, že nastala drobná změna ve prospěch uživatelů  tanecek jednotlivě registrovaný uživatel může používat 2 různé počítače. Více zde: http://csnonlinefirmy.unmz.cz/podminky/Licencni_podminky_CSNonline.pdf
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

ALCR
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #93 kdy: 25.01.2009, 12:42 »

Zkoušel jste někdo vytisknout 3 výtisky od jedné normy, jestli je, nebo není omezen počet výtisků na 2 výtisky na normu? Já jsem se k tomu ještě nedostal už týden čekám na nový optický válec do tiskárny Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromechani k el. zařízení §6+8
Revizní technik el. zařízení a bleskosvodů E2/A
--------------------------------------------------
Navštivte klub České výrobky,  dě*kuji za upřednostňován í českých firem pří výběru a nákupu, podporujete tím české zaměstnance a českou ekonomiku a ve výsledku i sami sebe.
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #94 kdy: 25.01.2009, 14:11 »

TO:Milan Karvánek
Zdá se, že provozovatel ČNI bude asi pilný čitatel našich diskuzí!!! Škleb Škleb
Je to rozumné na dvou PC..Když má někdo kancl ve 20Km vzdálením městě a doma o víkendu něco dodělává tak nepojede 20km se podívat na něco do normy-když to má zaplaceno!
TO: ALCR
Také to chci vyzkoušet, protože jsem tiskl normu a dvakrát se mi  zakousla tiskárna a vytiskl jsem jen polovinu a na portále mám ,že jsem ji vytiskl celou.....Kupu ji novou tiskátnu a budu se snažit normu po třetí vytisknout-doufám že už OK!! Hněv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jirka Š. Svejkovský
*
Online Online



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #95 kdy: 25.01.2009, 17:21 »

Tady bych poradil drobnou fintu. Použít virtuální tiskárnu s možností uložení, třeba FinePrint. Pak si můžete kopií udělat kolik chcete. Teda, jestli to ten jejich software neblokuje taky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #96 kdy: 25.01.2009, 17:29 »

To bylo patrně první, co každý zkusil zkraje roku  piskaci

Tak tisk na virtuální tiskárnu dovolen není. Což není překvapením ale vadí mi, že ...
... nejdou vytisknou dvě stránky na jednu stranu A4! To není příliš šetrné enviromentu!  podivej

Povoleno není také předčítání textu.
To mi ovšem nevadí, snad proto, že si před spaním nechám předčítat zcela jiná témata  tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #97 kdy: 25.01.2009, 18:02 »

Také si myslím, že ČNI bude mít větší "příval" peněz z těchto norem on line, když udělali takový systém prodeje....Pok ud vím, tak málo lidí si kupovalo normy, zejména z provozu a nyní mají předplaceno i ti ,  co je jen kopírovali od známých......M yslím si že několikanásobě budou mít normy zaplaceny oproti dřívějšímu stavu....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jirka Š. Svejkovský
*
Online Online



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #98 kdy: 25.01.2009, 18:15 »

To jsem přehlédl. Jak ten soft sakra pozná, že se jedná o virtuální a ne opravdovou tiskárnu? To by pro něj mělo být stejné. Nejspíš tahá něco z netu podle čeho filtruje.
Není to omezení trošku paranoidní? DRM je proti tomu čajíček.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #99 kdy: 25.01.2009, 18:25 »

DRM je proti tomu čajíček.

Fileopen system JE DRM software  Mrknutí (Digital rights management)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #100 kdy: 25.01.2009, 18:30 »

To jsem přehlédl. Jak ten soft sakra pozná, že se jedná o virtuální a ne opravdovou tiskárnu? To by pro něj mělo být stejné. Nejspíš tahá něco z netu podle čeho filtruje.
Není to omezení trošku paranoidní? DRM je proti tomu čajíček.
Ne že bych to měl možnost vyzkoušet (vlastní připojení si zřídím až bude PDF plnohodnotné s možností vyhledávání, poznámek atd.) ale prakticky se to provádí pomocí testování portu na který se tiskne. Je to stejně blbost protože dnešní multifunkční zařízení umí poslat to co na nich je buď na papír nebo do pdf nebo obojí, takže takové blokování se stejně mine účinkem.
Jak říkám, do každého pdf bych jako vodotisk nechal dát platného uživatele a nechal bych to být. Dostat to z toho je nákladnější než si to na rok předplatit a mám plnohodnotné pdf a spoustu platících spokojených zákazníků.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Aleš Dobrovolný
zaměstnanec - projektant, ve volném čase ... V současné době JE Dukovany
*
Offline Offline




« Odpověď #101 kdy: 25.01.2009, 18:55 »

Než si to pořídím, nezkoušeli jste to někdo na Vista Home Premium 64B?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na twitter.com jako alesd -  můžete mě sledovat... .
Jirka Š. Svejkovský
*
Online Online



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #102 kdy: 25.01.2009, 19:02 »

Seznam jejich referencí je zajímavý:
http://www.fileopen.com/customers.html
"Czech Standard Institute"
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
H
« Odpověď #103 kdy: 27.01.2009, 16:21 »

Tak už taky v rámci naší firmy online přístup.
Ale na způsobu distribuce mi vadí dvě věci:

- nemožnost prohlížení norem na jiném než registrovaném PC (možná se jedná jen o nevhodně zvolenou licenci/přístup, nevím, ale každopádně dosti nepříjemné omezení - budu si chtít doma večer nějakou normu naštudovat a mám smůlu, budu s ní muset tvrdnout v kanclu?)

- nemožnost jakéhokoli zápisu do PDF, zejména zvýrazňování zvýrazňovačem; člověk by si rád nějaké věci zvýraznil ale smůla

Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #104 kdy: 27.01.2009, 18:07 »

Tak už taky v rámci naší firmy online přístup.
Ale na způsobu distribuce mi vadí dvě věci:

- nemožnost prohlížení norem na jiném než registrovaném PC (možná se jedná jen o nevhodně zvolenou licenci/přístup, nevím, ale každopádně dosti nepříjemné omezení - budu si chtít doma večer nějakou normu naštudovat a mám smůlu, budu s ní muset tvrdnout v kanclu?)

- nemožnost jakéhokoli zápisu do PDF, zejména zvýrazňování zvýrazňovačem; člověk by si rád nějaké věci zvýraznil ale smůla

Smutek

Pište to do druhé diskuse o zlepšení služby csnonline. To vše se tam už probíralo. Jinak fungují dvě pc.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Bartoška M.
« Odpověď #105 kdy: 09.02.2009, 13:26 »

Někdo tu vyslovil teorii o testování systému prvními uživateli. Asi to nebude tak horké, protože nám do firmy spustili přístup 6.2. (20:31!!!),  ale problémy s Firefox jsou stále stejné (i obcházení přes MS IE).
Nemá někdo zkušenost, jak rychle reaguje jejich HelpDesk? Odpověděli již někomu?

Na závěr další perlička:
Při tisku to na každou stránku normy přidává hlavičku s identifikací majitele přístupu a varováním proti pirátskému kopírování. Potud OK. Problém je, že u individuálního přístupu tam není uvedeno jméno firmy, ale jméno člověka, který jménem firmy přístup objednával. Takže pokud jméno není stejné .............. ..    
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #106 kdy: 09.02.2009, 14:09 »

Mám přístup asi od 8.1. a po prvním přihlášení vše do této doby bez problémů...Fir efox a WIN 2000 žádný problém ještě nenastal.....
Celkem dost postahováno, vytištěno nejsou problémy...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
ALCR
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #107 kdy: 09.02.2009, 16:06 »

Nemá někdo zkušenost, jak rychle reaguje jejich HelpDesk? Odpověděli již někomu?

První týden provozu ČSN online jsem posílal dva dotazy bez odezvy a cca po dvaceti dnech přišla automatická zpráva, že byly smazány bez přečtení. Těžko říct jestli to bylo jen kuli zahlcení emaily s dotazy z počátku spuštění systému či se takto budou chovat stále.


diskuze ČSN online, co se vám nelíbí, co byste změnili?
http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,10946.0.html
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromechani k el. zařízení §6+8
Revizní technik el. zařízení a bleskosvodů E2/A
--------------------------------------------------
Navštivte klub České výrobky,  dě*kuji za upřednostňován í českých firem pří výběru a nákupu, podporujete tím české zaměstnance a českou ekonomiku a ve výsledku i sami sebe.
Stran: 1 ... 3 4 5 [6] 7 8 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Je cena noriem je primeraná?
 Vaše přihlášení ČNI-online vypršelo. Je nutné se znovu přihlásit na server.
 ČSN online, co se vám nelíbí, co byste změnili?
 Co a proč UNMZ v ČSN online zabezpečuje?
 Objevili ste nějakou zajímavou normu, jinou než elektrotechnickou?
 Má zo Slovákov niekto skúsenosti so STN-online?
 Má se projektovat dle ČSN nebo dle PRE?
 Zkoušel jste někdo tiskonout z čsnonline dvě strany na list ?
 Musi mit kazdy projektant elektroinstalace zakoupene vsechny potrebne normy?
 Kde sehnat kompletní normy čsn o elektrice?
 Dopouštím se uvedením textu v jiném dokumentu šíření normy?
 Pořídit ČSN on-line za 1000 nebo 3500 Kč?
 ÚNMZ pořádá den otevřených dveří 2011
 Ve které knize jsou nejaktualnější normy?
 Lze použít ČSN online na Ipadu?
 Novinka: Předplatné elektronických knih vydavatelství IN-EL
 Funguje plugin Fileopen pro ČSN online pod Win8 ?
 Máte tip na sledování aktuálnosti ČSN?
 Jak přistupovat k normám ČSN z mobilního telefonu ?
 Dokážete najít na ÚNMZ normu ČSN 33 2000-7-754?
 Zajímají vás podrobnosti o normotvorbě? Poslechněte si Vincenta Csirika!
 Re: Lze vést UTP kabely větrací šachtou?
 Stanete se uživatelem Facebooku abyste měli také hezký přehled o novinkách ÚNMZ?
 Je možná výmena noriem STN ČSN na študijné účely?
 Návrhy technických norem a aktuálně z ÚNMZ ...
 Lze u zkoušek RT na TIČRu používat csnonline?
 Zaregistrovali jste změnu ceny pro prohlížení a tisk norem na ÚNMZ?
 Jak řešíte citace z ne-česky psaných norem?
 Proč jsou online normy na UNMZ o 100% dražší?
 Což takhle si kopírovat ČSN pro vlastní potřebu z tabletu přes kopírku?
 Zkoušel někdo ČSNONLINE na Androidu nebo iOS?
 Zaznamenali jste rozsudek soudu o bezplatnosti norem ve stavebnictví?
 Budou již všechny ČSN normy dostupné všem?
 Co říct těm, kteří si myslí, že norma je k ničemu?
 Nové dokumenty v oblasti přehled návrhů norem
 Víte, že se za normy platit bude?
 Ake zakladne normy ma vlastnit elektrikar?
 Neprodal by mi někdo starou, neplatnou ČSN 34 1390?
 Už jste zaregistrovali, že se ruší normy u ÚNMZ?
 Jaký je největší mýtus o ČSN?
 Existuje nějaký seznam platných elektrotechnických norem a edit. k dnešnímu dni?
 JSS: Kdo, s kým při výkladu ČSN manipuluje?
 Tým TNK 21 v lednu 2020
 Budou mít elektrikáři přístup k normám také zdarma?
 Je jasné kdy a pro koho se stává technická norma závaznou?
 Které ČSN můžeme očekávat skutečně zdarma?
 Nemáte nějaký odkaz na českou verzi oficiálně nepřeložených ČSN EN?
 Jak zjistím náhradu za již neplatnou normu?
 Jak vyhledávat sady norem?
 ČSN mají svůj on-line e-shop!
 Bylo by pro tebe zajímavé použít nástroj k analýze statisíců stránek portálu Elektrika?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.056 sekund, 22 dotazů.