Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o ČSN
| | |-+  Používáte ČSN online?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Používáte ČSN online?  (Přečteno 168860 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #72 kdy: 14.01.2009, 18:36 »

Normy by měli mít něco jako kód nebo li zakódované heslo s přístupem třeba na flešce /cena je už dnes minimální!!/ aby si mohl uživatel /ten kdo zaplatil/ se podívat na normy třeba od zákazníka...dn es je připojený k netu každý a když člověk něco neví ,  tak si sednout k PC dát heslo na flešce a podívat se !
To to vidím jako velký nedostatek  !! Hněv
Ještě jsem to nezkoušel, ale pokud stáhnu normu a pošlu ji třeba Pavlovi Horskému, pak ji neotevře, pokud má službu zaplacenou a je on-line?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Petr Mužík
*
Offline Offline



« Odpověď #73 kdy: 16.01.2009, 12:34 »

Neotevře .... používám sám dva počítače a pdf soubor otevřu jen na počítači ze kterého jsem se přihlásil poprvé.....(i když si ho přepošlu, nebo přenesu flash diskem) - při otvření na druhém PC se ukáže, že jsem přesáhl limit povolených počítačů.....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2A,E2B - Jihomoravský kraj - Břeclavsko
tel.: +420605/473004
email: petr.muzik@atlas.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #74 kdy: 16.01.2009, 16:07 »

Neotevře .... používám sám dva počítače a pdf soubor otevřu jen na počítači ze kterého jsem se přihlásil poprvé.....(i když si ho přepošlu, nebo přenesu flash diskem) - při otvření na druhém PC se ukáže, že jsem přesáhl limit povolených počítačů.....
Myslel jsem to jinak.
Já mám jeden přístup. Stáhnu pdf. Odešlu jej Pavlovi Horskému.
On má také jeden přístup. A neotevře ho, i když má zaplaceno stejně jako já.

Acrobat na serveru ČNI vygeneruje pdf s mým jménem, tím mě chrání před zneužitím v případě, že by mé pdf otevřel jiný uživatel s placeným přístupem a neomezeným tiskem.

Dovedu si živě představit,
jak by se pak tiskly normy s mým jménem pro celou republiku  podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #75 kdy: 24.01.2009, 10:02 »

Další poznatek: 
Zkoušel jsem otevřít online normu a pak ji "vyfotit" pomocí PrintScreenu.
Výsledek: PrintScreen je zablokován do doby zavření online normy a to tak důkladně, že nejde fotit ani nic jiného.
Nic naplat, mají to chlapci opravdu dobře ošéfované  Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #76 kdy: 24.01.2009, 12:03 »

Ještě další poznatek!
V první řadě musím pochválit ČNI......Zkouš el jsem stáhnuté normy asi za 10 dní bez připojení tiskout....Nor ma se vytiskne OK.......ten den jsem se už nepřipojoval vůbec....druhý den se připojím a ejhle ,seznam vytištěným norem z minulého dne je v seznamu mého účtu na ČNI.... tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #77 kdy: 24.01.2009, 12:06 »

Ještě další poznatek!
V první řadě musím pochválit ČNI......Zkouš el jsem stáhnuté normy asi za 10 dní bez připojení tiskout....Nor ma se vytiskne OK.......ten den jsem se už nepřipojoval vůbec....druhý den se připojím a ejhle ,seznam vytištěným norem z minulého dne je v seznamu mého účtu na ČNI.... tanecek

No pokud je v seznamu vašeho účtu jen seznam vytištěným norem tak budiž, ale já z toho nemám nějak dobrý pocit, když je tam seznam tak tam může být i cokoliv jiného.  Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #78 kdy: 24.01.2009, 12:12 »

Další poznatek: 
Zkoušel jsem otevřít online normu a pak ji "vyfotit" pomocí PrintScreenu.
Výsledek: PrintScreen je zablokován do doby zavření online normy a to tak důkladně,  že nejde fotit ani nic jiného.
Nic naplat, mají to chlapci opravdu dobře ošéfované  Palec vzhůru

No funguje jim to ale nějak nechápu proč bych měl používat PrintScreen když si za 3000,- můžu všechno vytisknout a pak z toho udělat obrázkové PDF přes kopírku daleko jednodušeji a kvalitněji. Podle mě se to s tím zabezpečením přehání podobně jako s kopírováním hudby. Zabezpečení stojí víc a znemožňuje i normální použití a tím pádem to lidi nutí to ukrást i když vlastně už nemusí. Kromě toho já už v ceně papírů a tiskárny za tisk autorských věcí už platím Úsměv.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #79 kdy: 24.01.2009, 14:24 »

TO: ALIN
Také mě to napadlo.....
Nejsem odborník přes sítě PC ale musí tam být nějaký "špion" který to při připojení oznámí na portál?? Hněv
Možná kolegové ,co mají sítě v "malíčku??..něco poví... podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #80 kdy: 24.01.2009, 15:02 »

To Alin: má zapacenou "plnou palbu",  takže mě to s tím PrintScrennem vlastně ani netrápí, ale jen tak mě napadlo to vyzkoušet, proto jsem se s vámi podělil o svoje zkušenosti. Nemám zapotřebí stažené normy nesmyslně množit. Proč taky, že? Myslím si, že 3500,-Kč na rok není až tak vysoká částka na to, aby si ji nemohl kdokoli z nás postrádat ve prospěch užitečné a pro nás tak potřebné věci. No a ten kdo chce mermomocí škudlit má holt smůlu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #81 kdy: 24.01.2009, 15:56 »

To Alin: má zapacenou "plnou palbu",  takže mě to s tím PrintScrennem vlastně ani netrápí, ale jen tak mě napadlo to vyzkoušet, proto jsem se s vámi podělil o svoje zkušenosti. Nemám zapotřebí stažené normy nesmyslně množit. Proč taky, že? Myslím si, že 3500,-Kč na rok není až tak vysoká částka na to, aby si ji nemohl kdokoli z nás postrádat ve prospěch užitečné a pro nás tak potřebné věci. No a ten kdo chce mermomocí škudlit má holt smůlu.

No právě, přesně takhle si to myslím já. Kdo si to koupil tak nemá zapotřebí to zbytečně množit ale tahle omezení značně snižují použitelnost.
Podle mě by na pozadí toho PDF mohlo být jako vodotisk kdo je majitel licence (nebo jak to nazvat) a tím by zabezpečení skončilo. Pokud to poskytnu dál je to můj problém, babrat se s odstraněním je pracnější než si zaplatit vlastní prohlížení a použitelnost zůstane. Každé zabezpečení je překonatelné a záleží jen na tom aby vynaložené prostředky na zabezpečení nepřesáhly únosnou mez.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #82 kdy: 24.01.2009, 18:30 »

TO: ALIN
Také mě to napadlo.....
Nejsem odborník přes sítě PC ale musí tam být nějaký "špion" který to při připojení oznámí na portál?? Hněv
Možná kolegové ,co mají sítě v "malíčku??..něco poví... podivej
Ano je tam! Komunikuje na pozadí se servrem anikdo o tom neví, proto musíte mít povolenou tu komunikaci v proxy servru vašeho PC.... Je toho spousta, koho to zajímá, může začít tím, že si zjistí informace o tom PlugInu, co dělá, jak pracuje....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Aleš Dudek
OSVČ
*
Offline Offline



ALE, váš rodinný elektrikář


WWW
« Odpověď #83 kdy: 24.01.2009, 19:39 »

Prt Scr nefunguje to je jistý, ale jinej program pro focení obrazovky to neomezuje - mám vyzkoušeno ScreenHunter 5.0 FREE
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vlachovice, okr. Žďár nad Sázavou, kraj  Vysočina

vzduchotechnik a elektromontáže všeobecně
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #84 kdy: 24.01.2009, 20:01 »

Ano je tam! Komunikuje na pozadí se servrem anikdo o tom neví, proto musíte mít povolenou tu komunikaci v proxy servru vašeho PC.... Je toho spousta, koho to zajímá, může začít tím, že si zjistí informace o tom PlugInu, co dělá, jak pracuje....

Myslíš, že ten plugin může odesílat důvěrná data?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #85 kdy: 24.01.2009, 20:15 »

Myslíš, že ten plugin může odesílat důvěrná data?
Do té míry tomu nerozumím a doufám, že nemůže, ale to že komunikuje bez vědomí uživatele PC je jisté, ostatně tvůrce PlugInu to sám uvádí v poisu tohoto produktu (dokonce jsem nabyl dojmu, že to pokládá přímo za výhodu  Jsem v rozpacích )
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #86 kdy: 24.01.2009, 21:22 »

Fileopen používá 128bitové šifrování, tady je zajímavý článek  Škleb

http://www.grafika.cz/art/pdf/ebook_aepr.html
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #87 kdy: 24.01.2009, 21:38 »

Nevím, jak je zabezpečen obsah PDF, ale asi to bude stejně silná šifra jako u DVD. Co lze zobrazit (přehrát),  to lze i dekódovat.

Silně pochybuju, že je to ošetřeno 128 bit RSA. To by nešlo ani zlomit, ale ani zobrazit. A vzhledem k tomu, že firma Adobe poskytuje programátorům kompletní SDK (Software development kit),  pak asi nebude tak velký problém to přečíst.

Mimochodem, skutečnost, že se instaluje do počítače služba, která je aktivní i když si zrovna normu neprohlížím, něco posílá po netu a vypíná mi systémové služby se mi vůbec nelíbí!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #88 kdy: 24.01.2009, 23:22 »

Přesně tak, vypíná to standardní službu a nikde není definováno, co odesílá, komu.
Nemáme tedy kontrolu nad daty.
Předpokládám, že druhá strana má dokonalou kontrolu, kdo stahuje, co stahuje, kam tiskne, kolikrát tiskne, na co tiskne ...

A uživateli se nezobrazuje nic. Neco tu nehraje. Zřejmě máme nedostatek informací!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #89 kdy: 24.01.2009, 23:36 »

Přesně tak, vypíná to standardní službu a nikde není definováno, co odesílá, komu.
Nemáme tedy kontrolu nad daty.
Předpokládám, že druhá strana má dokonalou kontrolu, kdo stahuje, co stahuje, kam tiskne, kolikrát tiskne, na co tiskne ...

A uživateli se nezobrazuje nic. Neco tu nehraje. Zřejmě máme nedostatek informací!

Asi by stálo za to si podrobně prostudovat, co jste (nejspíš kliknutím na nějaké tlačítko SOUHLASÍM) poskytovateli služby odsouhlasili - mělo by tam být uvedeno, že souhlasíte s tím, že si nějaké (a jaké že tedy?) údaje bude opatřovat a schraňovat.
Pokud toto není dodrženo, oficiálně protestovat případně medializovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Stran: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Je cena noriem je primeraná?
 Vaše přihlášení ČNI-online vypršelo. Je nutné se znovu přihlásit na server.
 ČSN online, co se vám nelíbí, co byste změnili?
 Co a proč UNMZ v ČSN online zabezpečuje?
 Objevili ste nějakou zajímavou normu, jinou než elektrotechnickou?
 Má zo Slovákov niekto skúsenosti so STN-online?
 Má se projektovat dle ČSN nebo dle PRE?
 Zkoušel jste někdo tiskonout z čsnonline dvě strany na list ?
 Musi mit kazdy projektant elektroinstalace zakoupene vsechny potrebne normy?
 Kde sehnat kompletní normy čsn o elektrice?
 Dopouštím se uvedením textu v jiném dokumentu šíření normy?
 Pořídit ČSN on-line za 1000 nebo 3500 Kč?
 ÚNMZ pořádá den otevřených dveří 2011
 Ve které knize jsou nejaktualnější normy?
 Lze použít ČSN online na Ipadu?
 Novinka: Předplatné elektronických knih vydavatelství IN-EL
 Funguje plugin Fileopen pro ČSN online pod Win8 ?
 Máte tip na sledování aktuálnosti ČSN?
 Jak přistupovat k normám ČSN z mobilního telefonu ?
 Dokážete najít na ÚNMZ normu ČSN 33 2000-7-754?
 Zajímají vás podrobnosti o normotvorbě? Poslechněte si Vincenta Csirika!
 Re: Lze vést UTP kabely větrací šachtou?
 Stanete se uživatelem Facebooku abyste měli také hezký přehled o novinkách ÚNMZ?
 Je možná výmena noriem STN ČSN na študijné účely?
 Návrhy technických norem a aktuálně z ÚNMZ ...
 Lze u zkoušek RT na TIČRu používat csnonline?
 Zaregistrovali jste změnu ceny pro prohlížení a tisk norem na ÚNMZ?
 Jak řešíte citace z ne-česky psaných norem?
 Proč jsou online normy na UNMZ o 100% dražší?
 Což takhle si kopírovat ČSN pro vlastní potřebu z tabletu přes kopírku?
 Zkoušel někdo ČSNONLINE na Androidu nebo iOS?
 Zaznamenali jste rozsudek soudu o bezplatnosti norem ve stavebnictví?
 Budou již všechny ČSN normy dostupné všem?
 Co říct těm, kteří si myslí, že norma je k ničemu?
 Nové dokumenty v oblasti přehled návrhů norem
 Víte, že se za normy platit bude?
 Ake zakladne normy ma vlastnit elektrikar?
 Neprodal by mi někdo starou, neplatnou ČSN 34 1390?
 Už jste zaregistrovali, že se ruší normy u ÚNMZ?
 Jaký je největší mýtus o ČSN?
 Existuje nějaký seznam platných elektrotechnických norem a edit. k dnešnímu dni?
 JSS: Kdo, s kým při výkladu ČSN manipuluje?
 Tým TNK 21 v lednu 2020
 Budou mít elektrikáři přístup k normám také zdarma?
 Je jasné kdy a pro koho se stává technická norma závaznou?
 Které ČSN můžeme očekávat skutečně zdarma?
 Nemáte nějaký odkaz na českou verzi oficiálně nepřeložených ČSN EN?
 Jak zjistím náhradu za již neplatnou normu?
 Jak vyhledávat sady norem?
 ČSN mají svůj on-line e-shop!
 Bylo by pro tebe zajímavé použít nástroj k analýze statisíců stránek portálu Elektrika?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 22 dotazů.