Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o ČSN
| | |-+  Používáte ČSN online?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 ... 4 5 6 [7] 8 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Používáte ČSN online?  (Přečteno 168084 krát)
eservice
« Odpověď #108 kdy: 17.02.2009, 01:30 »

Obdžel jsem z ČDNonline k uvádění jmen na hlavičce tisknutých norem:
cituji "už jsme požádali dodavetele o změnu. Bude uváděno jméno firmy a jméno osoby."
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
H
« Odpověď #109 kdy: 17.02.2009, 10:43 »


Jinak fungují dvě pc.
Ano, to je ve firmě s nějakými 150ti zaměstnanci opravdu úleva ...
Jestli mohu ještě k tomuto - než se přešlo na elektronický přístup k normám, tak se daly koupit normy i v PDF, což jsem ve firmě protlačoval už tehdá. Koupila se norma a kdokoli ze stavbyvedoucíc h, montérů, techniků ji měl k dispozici, mohl do ní v případě potřeby na serveru nahlédnout. A dnes? Koupí se norma, která se může prohlížet na dvou PC. Takže to celé vede akorát k tomu, že potřebuje-li někdo normu v terénu či na jiné divizi, tak se norma tiskne a mr... se papír/peníze z oken. Nehledě na ekologii. Vskutku pokrok hodný 21. století ....
Navíc proč není v titulku normy název firmy, ale jméno člověka jak už tu kdosi podotknul, to je taktéž nápad hodný ocenění.
Na ničem jiném než Internet Explorer to nefunguje. Atd.

Nový elektronický přístup je z velké části paskvil.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #110 kdy: 17.02.2009, 21:32 »

než se přešlo na elektronický přístup k normám, tak se daly koupit normy i v PDF, což jsem ve firmě protlačoval už tehdá. Koupila se norma a kdokoli ze stavbyvedoucíc h, montérů, techniků ji měl k dispozici, mohl do ní v případě potřeby na serveru nahlédnout. A dnes? Koupí se norma, která se může prohlížet na dvou PC. Takže to celé vede akorát k tomu, že potřebuje-li někdo normu v terénu či na jiné divizi, tak se norma tiskne a mr... se papír/peníze z oken. Nehledě na ekologii. Vskutku pokrok hodný 21. století ....
Pokud se nepletu, lze pro firmu se 150 lidmi koupit odpovídající produkt. Varianta 1člověk/2PC je určena pro jinou klientelu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
ALCR
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #111 kdy: 17.02.2009, 22:30 »


....
Ano, to je ve firmě s nějakými 150ti zaměstnanci opravdu úleva ...
Jestli mohu ještě k tomuto - než se přešlo na elektronický přístup k normám, tak se daly koupit normy i v PDF, což jsem ve firmě protlačoval už tehdá. Koupila se norma a kdokoli ze stavbyvedoucíc h, montérů, techniků ji měl k dispozici, mohl do ní v případě potřeby na serveru nahlédnout. A dnes? Koupí se norma, která se může prohlížet na dvou PC. Takže to celé vede akorát k tomu, že potřebuje-li někdo normu v terénu či na jiné divizi, tak se norma tiskne a mr... se papír/peníze z oken. Nehledě na ekologii. Vskutku pokrok hodný 21. století ....
Navíc proč není v titulku normy název firmy, ale jméno člověka jak už tu kdosi podotknul, to je taktéž nápad hodný ocenění.
....
To jméno konkrétní osoby je tam naschvál, jelikož není tento přístup vázán na firmu ale na konkrétní osobu, jen ona může takto označenou normu využívat, pro firmy s více uživateli to funguje za patřičně vyšší obnos jinak.
viz podmínky používání systému ČSN online
http://csnonlinefirmy.unmz.cz/podminky/Licencni_podminky_CSNonline.pdf
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromechani k el. zařízení §6+8
Revizní technik el. zařízení a bleskosvodů E2/A
--------------------------------------------------
Navštivte klub České výrobky,  dě*kuji za upřednostňován í českých firem pří výběru a nákupu, podporujete tím české zaměstnance a českou ekonomiku a ve výsledku i sami sebe.
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #112 kdy: 19.02.2009, 21:01 »

Daří se vám zobrazovat také TNI?? Já je nějak nemůžu najít.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #113 kdy: 19.02.2009, 22:03 »

Daří se vám zobrazovat také TNI?? Já je nějak nemůžu najít.
Nevyhazuje to chybu? Naposledy to zapisovalo chybu pod číslem xy tisíc.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #114 kdy: 19.02.2009, 22:06 »

Na ničem jiném než Internet Explorer to nefunguje. Atd.

Používám z 99% FF. V případě ČSN online nefunguje přihlášení jinak než přes IE, ale pak již až do dalšího kontrolního přihlášeni se dá FF používat. No je to bug.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Josef Drda
OSVČ RT-E2A
*
Offline Offline



TNS


« Odpověď #115 kdy: 20.02.2009, 07:28 »

Daří se vám zobrazovat také TNI?? Já je nějak nemůžu najít.

 Účet - TNI - Třídící znak ..Třída  (33,34,35.... ) - Enter     Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize, kontroly a servis strojů, přístrojů, elektrických i elektronických zařízení a elektroinstala cí. 
Specializace na servis vstřikovacích lisů a vytlačovacích strojů na plasty včetně jejich periferií.
Neočekávej ,  že budeš osvícen ,  vstoupí-li do tebe elektřina ...
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #116 kdy: 20.02.2009, 07:37 »

Přišla někomu už nějaká odpověď z emailu infocentra UNMZ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #117 kdy: 20.02.2009, 07:37 »

TO:Milan Karvánek
TNI jsou vždy ve vyhledaných normách /pokud mají TNI /tak jsou vždy s normami  vyhledány i ony.....bývají většinou poslední....
Jdou postahovat od prvopočátku online....bez problémů...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #118 kdy: 20.02.2009, 12:13 »

Zajímavé, zajímavé, zdálo se mi, že na počátku se mi opravdu TNI zobrazovaly za ČSN, ale poslední 2 dny tam nic nebylo a po zadání do vyhledávacího okénka to na TNI - třída - enter, vyhodilo tabulku podrobného vyhledávání a ani z té se nedala konkrétní TNI najít. No dnes mi přibyla na úvodu nová obrazovka "moje menu" a z ní je vstup na TNI již bez problému.
Sice nevím proč to nešlo, ale hlavně, že už to jde. Konec konců, také nemusím vědět v životě všechna tajemství  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #119 kdy: 20.02.2009, 12:30 »

TO:Milan Karvánek
Možná že vylepšují systém... Necháme se překvapit co nám vylepší. Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #120 kdy: 20.02.2009, 12:40 »

TO:Milan Karvánek
Možná že vylepšují systém... Necháme se překvapit co nám vylepší. Mrknutí

Oni to časem doladí, každý systém má na začátku problémy.
Každopádně já jsem rozhodnutý že dokud s v PDF nebude dát vyhledávat text a zvýrazňovat tak si to domů neobjednám. No a tohle nesouvisí s tím jak moc mají odladěnou webovou aplikaci ale s rozumem při vytváření zabezpečení dokumentu Pláč.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Láryš
*
Offline Offline



« Odpověď #121 kdy: 02.01.2018, 20:49 »

Zkoušel jsem se přihlásit na ČSN online, ale bez úspěchu (nejsem nově registrovaný uživatel).
Máte někdo podobný problém?
Loni to ještě fungovalo. Škleb (29.12.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #122 kdy: 02.01.2018, 20:54 »


ÚNMZ se teď již zařadilo mezi ostatní úřady.
Jede si po svém.
Udělalo si facebookovou stránku a tím splnilo komunikaci se světem.
Poslední mohykán Csirik je pryč.

Tak nějak to slýchávám od blízkých elektrotechnik ů.
ČSN online naštěstí nepotřebuji.
I když jsem ho měl mezi prvními.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #123 kdy: 02.01.2018, 22:50 »

Včera jsem se tam pokoušel přihlásit a objevila se hláška ve smyslu, že systém přechází na nového provozovatele a bude funkční od 3.1. Doufám že 2018...

A k otázce : i když se dá tomuto systému vytknout hodně věcí, např :

- když nevyčerpám všechny tisky (protože mne v předplaceném období prostě tolik norem nezajímá) a vynechám jeden půlrok, tak jsem pro ně napříště "novej" a moje předplacené, ale nevyčerpané strany propadly "ve prospěch státu",

- jejich ochranný plug-in musím při každém pokusu o zobrazení znovu a znovu do Acrobatu instalovat,

- plíživé zdražování ve stylu : za stejné peníze jen polovina předplatného. A že by za dvojnásobek ceny měl být nějaký kvalitativní posun ?

- dnes se vytváří jen zlomek "čistokrevných" (tedy nepřevzatých) ČSN a jen zlomek norem se vydává v papírové podobě. Tak by jeden předpokládal, že k tomu nebude zapotřebí tolik zaměstananců. A že by se tak mohly snížit i náklady na chod tohoto úřadu, což by se v "normálním" ekonomickém prostředí mohlo odrazit i na ceně služby.

Ale velká část zde jistě dobře pamatuje doby, kdy jsme si museli, byť třeba kvůli pár stránkám, kupovat předražené normy v papírové podobě. Občas to vycházelo i na 20,-Kč/strana A4.
Ve světle této nedávné historie je to dnes (skoro) luxus. Řečeno s klasikem : "Kdo se nespokojí s málem, není hoden velkého ".

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #124 kdy: 03.01.2018, 07:32 »

Původní adresa mě přesměrovala na novou csnonline.agen tura-cas.cz.
Přihlášení OK.

Před časem ing. Babiš přímo prohlásil, že jsou normy příliš levné a že potřebuje splnit předvolební slib (naplnit státní pokladnu). Je to tedy skrytá daň.

Problémy s pluginem jsem zaznamenal taky. Jenom nechápu, proč to na mě mluví německy.


* fo1.png (21.85 KB, 568x220 - prohlédnuto 314 krát.)

* fo2.png (28.68 KB, 556x220 - prohlédnuto 286 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #125 kdy: 03.01.2018, 09:44 »

A není ta nová agentura soukromý podnik??Odtržená od "státního" úřadu?

PS:
Také mě to psalo to samé....
Zkoušel jsem různé vychytávky ...a užto funguje tak jako před rokem 2017.. podivej
Nevím proč to nenechyli tak,jak to běželo, jen měli přejmenovat majitele!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Stran: 1 ... 4 5 6 [7] 8 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Je cena noriem je primeraná?
 Vaše přihlášení ČNI-online vypršelo. Je nutné se znovu přihlásit na server.
 ČSN online, co se vám nelíbí, co byste změnili?
 Co a proč UNMZ v ČSN online zabezpečuje?
 Objevili ste nějakou zajímavou normu, jinou než elektrotechnickou?
 Má zo Slovákov niekto skúsenosti so STN-online?
 Má se projektovat dle ČSN nebo dle PRE?
 Zkoušel jste někdo tiskonout z čsnonline dvě strany na list ?
 Musi mit kazdy projektant elektroinstalace zakoupene vsechny potrebne normy?
 Kde sehnat kompletní normy čsn o elektrice?
 Dopouštím se uvedením textu v jiném dokumentu šíření normy?
 Pořídit ČSN on-line za 1000 nebo 3500 Kč?
 ÚNMZ pořádá den otevřených dveří 2011
 Ve které knize jsou nejaktualnější normy?
 Lze použít ČSN online na Ipadu?
 Novinka: Předplatné elektronických knih vydavatelství IN-EL
 Funguje plugin Fileopen pro ČSN online pod Win8 ?
 Máte tip na sledování aktuálnosti ČSN?
 Jak přistupovat k normám ČSN z mobilního telefonu ?
 Dokážete najít na ÚNMZ normu ČSN 33 2000-7-754?
 Zajímají vás podrobnosti o normotvorbě? Poslechněte si Vincenta Csirika!
 Re: Lze vést UTP kabely větrací šachtou?
 Stanete se uživatelem Facebooku abyste měli také hezký přehled o novinkách ÚNMZ?
 Je možná výmena noriem STN ČSN na študijné účely?
 Návrhy technických norem a aktuálně z ÚNMZ ...
 Lze u zkoušek RT na TIČRu používat csnonline?
 Zaregistrovali jste změnu ceny pro prohlížení a tisk norem na ÚNMZ?
 Jak řešíte citace z ne-česky psaných norem?
 Proč jsou online normy na UNMZ o 100% dražší?
 Což takhle si kopírovat ČSN pro vlastní potřebu z tabletu přes kopírku?
 Zkoušel někdo ČSNONLINE na Androidu nebo iOS?
 Zaznamenali jste rozsudek soudu o bezplatnosti norem ve stavebnictví?
 Budou již všechny ČSN normy dostupné všem?
 Co říct těm, kteří si myslí, že norma je k ničemu?
 Nové dokumenty v oblasti přehled návrhů norem
 Víte, že se za normy platit bude?
 Ake zakladne normy ma vlastnit elektrikar?
 Neprodal by mi někdo starou, neplatnou ČSN 34 1390?
 Už jste zaregistrovali, že se ruší normy u ÚNMZ?
 Jaký je největší mýtus o ČSN?
 Existuje nějaký seznam platných elektrotechnických norem a edit. k dnešnímu dni?
 JSS: Kdo, s kým při výkladu ČSN manipuluje?
 Tým TNK 21 v lednu 2020
 Budou mít elektrikáři přístup k normám také zdarma?
 Je jasné kdy a pro koho se stává technická norma závaznou?
 Které ČSN můžeme očekávat skutečně zdarma?
 Nemáte nějaký odkaz na českou verzi oficiálně nepřeložených ČSN EN?
 Jak zjistím náhradu za již neplatnou normu?
 Jak vyhledávat sady norem?
 ČSN mají svůj on-line e-shop!
 Bylo by pro tebe zajímavé použít nástroj k analýze statisíců stránek portálu Elektrika?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 22 dotazů.