Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Po vyhození jističe nefunguje v koupelně infrazářič a světlo nad umyvadlem.
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Po vyhození jističe nefunguje v koupelně infrazářič a světlo nad umyvadlem.  (Přečteno 18613 krát)
Majk
« kdy: 09.12.2008, 08:15 »

Jedná se o panelákových byt cca z roku 1979.
Elektřina původní, tzn. hliníkové kabely a jističe v předsíni.
Stalo se mi následující - u jističe se ozvala rána a vypnula se elektřina v bytě.
Musel jsem jít tedy na chodbu paneláku a zapnout hlavní jistič.
Po té došlo k nahození elektřiny, ale měl jsem problém zapnout zásuvkový knoflík na jističi v předsíni, na který je napojena lednice a asi ještě odvětrávání na WC.
Pořád se tento knoflík jakoby vracel zpět do polohy vypnuto a také jsem si všimnul, že ta malá ploška pod tímto knoflíkem (zřejmě pojistka 10 A) byla lehce povysunutá.
Nakonec se povedlo dostat knoflík do polohy zapnuto, ale přestal fungovat infrazářič v koupelně a světlo nad umyvadlem, jinak vše funguje.
Vůbec se v elektřině nevyznám, takže si na to někoho zavolám.
Jen by mě zajímalo, co si myslíte, že je příčinou?
Může to být pojistka v jističi v předsíni bytu?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #1 kdy: 09.12.2008, 09:12 »

Jistič sám o sobě jistí, pojistka v něm již žádná není, vylezlý výstupek je terčík, který u tohoho typu signalizuje, že došlo k výpadku. Pokud jistič nejde nahodit, je nejspíše vadný (po 30 létech to není nic neobvyklého - lze ho nahodit, ovšem kontakty nepřevádí proud). Zavolejte odborníka, který provede kontrolu jak jističe, tak vedení do koupelny k nefungujícím spotřebičům a provede potřebné opravy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Brdlík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 09.12.2008, 10:02 »

Pokud jistič  vybaví (vypne) a toto je doprovázeno zvukovým efektem (velká rána) je to důsledek velkého zkratu .  Tato závada je v panelákových jádrech celkem běžná,  je to následek zatékání vody do instalačních krabic . Zavolejte si elektrikáře ,  ale raději někoho kdo s tím má zkušenost a ví jak je to zapojené, jinak to může taky hledat půl dne .  Jistič vypněte, odpojte všechny přívody ze zásuvek  a na nic hlavně nesahejte ,  může taky být od zkratu upálen vodič PEN a hrozí velké nebezpečí úrazu el. proudem. A taky se vyvarujte zapojení přes prodlužovací přívody z jiných místností. A když tam budete mít toho elektrikáře ,  tak ho požádejte ať vám zkontroluje a proměří ochranné pospojení,  většinou je nefunkční  a  poškozeno.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
majk
« Odpověď #3 kdy: 09.12.2008, 12:25 »

(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) za odpovědi. Jenom mě překvapuje, že např. lednička a větrák na WC, které jsou také napojeny na tento jistič fungují a infrazářič a světlo nad umyvadlem funkční nejsou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #4 kdy: 09.12.2008, 13:02 »

TO: majk
Není možné aby na tento jistič napojené jedny věci šli a druhé nešli ?...
Tak tam máte jinou závadu...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Majk
« Odpověď #5 kdy: 09.12.2008, 13:15 »

Bohužel to tak je a nebo je závada v něčem jiném. Neznáte někoho, na koho bych se mohl v této věci obrátit? Myslím kontakt na nějakého odborníka? Nerad bych to svěřil nějakému packalovi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Drda
OSVČ RT-E2A
*
Offline Offline



TNS


« Odpověď #6 kdy: 09.12.2008, 13:19 »

napište odkud jste ..... Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize, kontroly a servis strojů, přístrojů, elektrických i elektronických zařízení a elektroinstala cí. 
Specializace na servis vstřikovacích lisů a vytlačovacích strojů na plasty včetně jejich periferií.
Neočekávej ,  že budeš osvícen ,  vstoupí-li do tebe elektřina ...
Majk
« Odpověď #7 kdy: 09.12.2008, 13:30 »

Já jsem z Prahy 4 - Libuš.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Majk
« Odpověď #8 kdy: 10.12.2008, 08:53 »

Problém je již vyřešen. Nakonec jsem si vzpomněl na jednoho kamaráda, který vystudoval elektro a s ním jsme odhalili příčinu. Na WC v místě, kde vedou stupačky jsou také rozvody elektřiny pospojované v takových hnědých krabičkách, které mají čtyři vstupy. Jedna z těch krabiček byla při dotyku dost rozpálená. Po otevření jsme zjistili, že tam dochází ke zkratu, dokonce to i pěkně svítilo. V OBI jsem zakoupil novou krabičku a kamarád to vyměnil. Příčinu tohoto zkratu neznám, zřejmě je otázka stáří hliníkových kabelů. Nechci ani domyslet, co by se stalo, kdyby se to ještě pár dnů hřálo. Oheň ve stupačkách by mohl ohrozit celý panelák.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #9 kdy: 11.12.2008, 08:09 »

Příčinou je zestárlý bakelit, do krabice zřejmě párkrát zateklo z vyšších pater a vytvořila se částečně vodivá vrstva, která dále degradovala izolant až ke zkratu. U nové krabice doporučuji dobře zatěsnit horní průchodky a v dolní části naopak otevřít odkapový otvor - na to dost lidí včetně profesionálů zapomíná.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #10 kdy: 11.12.2008, 09:20 »

..... v dolní části naopak otevřít odkapový otvor - na to dost lidí včetně profesionálů zapomíná.....
Je to podobné jako u přístrojů na omítku od ABB (pozn.27)


* odkap.jpg (44.02 KB, 903x392 - prohlédnuto 1171 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Postačí výměna jističe při jeho častém vyhazování na stejně velký ale nový?
 Proč mi vyhazuje mikrovlnka jistič?
 Proč mi nejde vrátit jistič do původní polohy?
 Proč mi při zkratu vypadává jistič i u elektroměru?
 Je dobrou investicí pro druhý byt instalace nového obvodu?
 Proč je hodnota jisticu v bytě vyšší než v hlavním rozvaděči?
 Proč nám stále vypadává hlavní jistič paneláku?
 Jaký potřebuju jistič v rozvaděči pro CO s odběrem 22A?
 Jak předejít vybavování hlavního jističe po výpadku napájení?
 Proč zapnutí proudového chrániče způsobí vypadení jističe?
 Proč mi při obnově dodávky elektřiny vypínají jističe?
 Jak vyřešit, aby nevypínal hlavní jistič po každém zapnutí hl. vypínače?
 Proč jistič vypne, když začne pračka ohřívat vodu?
 Není jistič 25A za hlavním 10A špatná volba elektrikářem?
 Proč u rodinného domu vybavuje nepravidelně hlavní jistič?
 Proč se mi přepálila pojistka v HDS?
 Proč mi vypadává hlavní jistič, když podružné jističe drží?
 Jak zabránit tomu, aby trouba vyhazovala hlavní jistič bytu?
 Proč se mi jedna ze tří keramických pojistech občas přepálí?
 Nejde mi natáhnout jistič, je vadný?
 Proč mi u nové instalace při prasknutí žárovky vypadne hlavní jistič?
 Vypadl hlavní jistič, po nahození jde jen část sporáku. Co s tím?
 Mohu sám provést výměnu keramické pojistky v panelákovém bytě?
 Proč mi při pouhém zapojení PC ve stanby režimu vybavuje jistič?
 Prečo vyhadzuje svetelný okruh istič po prvom občas aj po druhom nahodení?
 Samovolne vypina a zapina elekrika v byte, istice nevyhodi, Kde môže byť chyba?
 Proč vyhazuje jistič a po nahození není v okruhu napětí?
 Proč vybaví jistič jednoho okruhu na jedné zásuvce a na ostatních ne?
 Proč neustále vypadává hlavní jistič a přes to svítí některé obvody?
 Prečo stále vypína istič pri pripojení akéhokoľvek spotrebiča?
 Proč mi vysavač 1500W shazuje 6A jistič?
 Co vše může způsobovat vybavování chrániče?
 Může být nepravidelná funkce vypínací spouště způsobená její závadou?
 Ako postupovať keď zváračka BEZ PP124.21 vyhadzuje istič?
 Proč vypadává jistič při zapnutí mikrovlnky?
 Proč vypadává hlavní jistič ,když pracovníci čez odpojí celou ulici?
 Proč spotřebič vyhazuje 3 jističe najednou?
 Prečo domáce kino občas vyhodí istič?
 Proč po 2 letech po montáži svítidla vyhazují jističe?
 Co může způsobit náhodné vybavení hlavního jističe ?
 Vydrží jistič standardního panelákového bytu ještě varnou desku navíc?
 Proč vypadává jistič a pojistka světla?
 Proč jistič 10A při přepnutí na zapnuto nezapne, ale vypne i přívodní fázi?
 Proč mi nová mikrovlnka vyhazuje jistič 16A?
 Proč mi neustále vypadává hlavní jistič?
 Může být elektrická trouba vadná když vyhazuje hlavní jistič?
 Proč se po výměně elektroměru vypíná hlavní jistič občas sám?
 Jak rozjet wapku 6 7,4kW 14,5A na 25A jističi typu myslim B nebo C?
 Proč dochází k výpadku hlavního jističe v rozvaděči RD?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 23 dotazů.