Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Jak určit ochranné pásmo pod vedením 22kV?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak určit ochranné pásmo pod vedením 22kV?  (Přečteno 7842 krát)
Pavel Bartoň
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 03.01.2006, 15:38 »

Jak určit ochranné pásmo pod vedením 22kV? Udává se 7m od krajního vodiče a já mám v katastrální mapě pouze střed vedení.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #1 kdy: 03.01.2006, 20:51 »

Podobné téma (vyložení konzol) viz :


       
            Diskuse
            »
           
         
   

   
       
            Elektrotechnic i sobě....
            »
           
         
   

   
       
            Projekty, návrhy, rozpočty
            »
           
         
   

   
       
           
           
            Jak určit ochranné pásmo?

Ale pozor na ochranné pásmo v tom smyslu, v jaké době bylo vedení budováno. Pásma jsou různě široká, nechce se mi to hledat, ale mám pocit, že jde o 10m a 7m. S nástupem nových materiálů se pásmo zmenšilo. Ale to vám jistě RZ sdělí.

         
   

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Roman Šulc
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 04.01.2006, 07:46 »

Ochranná pásma se neurčují, ale jsou daná energetickým zákonem.Jinak je najdete na stránkách ČEZ.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #3 kdy: 04.01.2006, 08:12 »

Panu Bartoňovi je to dle jeho dotazu jasné. Jenom je problém, jak spustit olovnici z krajního vodiče na zem a ochranné pásmo odměřit. Ale máte pravdu v tom, že by se mělo namísto výrazu "určit" použít "vyměřit" (pokud je jasné o jaké napětí a vodiče běží a jak staré vedení je)

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Pavel Bartoň
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 04.01.2006, 09:01 »

OK .. otázku jsem nepoložil nejlépe. Jak je široké běžné vedení 22KV?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Křemen
*
Offline Offline


Revizní technik E2/A, Praha 6.


« Odpověď #5 kdy: 05.01.2006, 13:12 »

Pokud si to dobře pamatuju tak ochranné pásmo je.... z čehož vyplývá, že ochranné pásmo u vedení do 35 kV z holých vodičů je 7 metrů na každou stranu + šířka toho vedení, např. 2 metry. A bez povolení majitele - toho vedení - tam jsou skoro všechny práce zakázané.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Ryšavý
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 05.01.2006, 14:22 »

V tomto případě, je nelepší nedělat z toho žádnou vědu, napsat správci daného vedení. Zvláště pokud chci něco stavět, nebo rýpat do země, stejně vyjadřovačky bude Stavební úřad vyžadovat. Odpoví vám do 30-ti dnů, mám zkušenost, že obvykle do 14-ti.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Smysl pro humor - znak ducha bystrého
.45 ACP; 7,62x39; 7,62x54R; 9x19; 12/70
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.03 sekund, 23 dotazů.