Diskuse Elektrika.cz

Pracovní zóna => -B- 30 denní zóna dostupných diskusí => Téma založeno: Lexa Prazak 16.08.2016, 17:06Název: Jak vnést do katastrálních map nn přípojku dlouhou 1450 m zbudovanou v r. 1995?
Přispěvatel: Lexa Prazak 16.08.2016, 17:06
V roce 1995 jsem elektrifikoval samotu. Stavba byla povolena jako stavba vedlejsi ke stavbe hlavni. Pripojka v delce asi 1450 m podzemnim kabelem protinala 22 pozemku ruznych majitelu. Se vsemi majiteli dotcenych pozemku byly sepsany predbezne smlouvy o pozdejsim zrizeni vecneho bremene. Soucasne s elektrickym kabelem se take natahl telefonni kabel. Stavba byla kolaudovana a povoleno uzivani v roce 1995. Zrizeni vecneho bremene a zaneseni do katastralnich map vsak nebylo provedeno. Pripojku vlastnim. Je treba zridit vecna bremena (sluzebnosti) nebo je to jiz vydrzene. Majetkove pomery se jiste za tech 21 let zmenily. Nyni probehne v obci digitalizace.


Název: Re: Jak vnést do katastrálních map nn přípojku dlouhou 1450 m zbudovanou v r. 1995?
Přispěvatel: Vít Rotrekl 16.08.2016, 21:03
To je spíše otázka na šikovnýho geodeta... Jestli jste z okolí Brna tak mohu velmi šikovného doporučit.


Název: Re: Jak vnést do katastrálních map nn přípojku dlouhou 1450 m zbudovanou v r. 1995?
Přispěvatel: Karl Centrino 16.08.2016, 22:44
Právo vydržení jistě lze v případě sporu uplatnit, ale lépe je samozřejmě mít věcné břemeno zapsané. Potíž asi bude bezbolestně přesvědčit všechny vlastníky k sepsání smlouvy, pokud se za tu dobu již změnili a zřejmě ani netuší nic o přípojce. A jednání o ceně břemena s tolika vlastníky nebude také asi nic moc, podle toho, o jaké druhy a využití pozemků se v současnosti jedná. Někdo se může dost bránit, i jen z principu.

 No, stavbu máte povolenou, součástí rozhodnutí je zcela jistě i  souhlasné vyjádření tehdejších  vlastníků stavbou dotčených, Jinak by neměla být tehdy stavba povolena. Je pravdou, že tehdejší souhlasné vyjádření dotčených vlastníků  ve stavebním řízení je stále platné a mají ho respektovat i případní vlastníci noví. Je ale otázkou, jestli o tomto vůbec vědí a je i otázkou, jak se dnes zachovají, až jim své návrhy předložíte.
 Geodet vám vše zaměří, to je technická věc, ale jednání s vlastníky bude na vás, jako druhé smluvní straně. Lze si samozřejmě i někoho zkušeného najmout, aby vás zastupoval, což vidím jako jednu z možných cest úspěchu.

 Šedivá je teorie, zelený strom života.