Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Poradíte mi s kreslením sítí v CADu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Poradíte mi s kreslením sítí v CADu?  (Přečteno 5373 krát)
Josef Hájek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 03.10.2005, 15:29 »

Používám program SchémataCAD.Po kud načtu situaci( většinou v DWG),kde byly původně značky sítí(plynovod,vodovod,kanalizace,vn kabely,nn kabely,sdělovací kabely atd),tyto sítě se mi nezobrazí. Taky nevím přesně,jak editovat čáru,která by znamenala nějakou síť. Kdo tento problém už vyřešil?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #1 kdy: 03.10.2005, 19:34 »

Pokud se jedná o SW Autodesk ACAD (mate mě u vás výraz "schémata"),  tak záleží jakou verzi máte. Vždy se ale v podstatě jedná o značky čar (soubory *.lin a *.shx),  které vám chybí a ACAD je ve své chytrosti nahradí plnou čarou. Alespoň takto se chová mně, když dostanu cizí výkresy a dotyčný poskytovatel mi soubory čar nezašle.
Vaše věta "...tyto sítě se mi nezobrazí." znamená, že jim jen chybí značky pro rozlišení povahy sítě a nebo, že nejsou vůbec vidět ?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Otakar Dosbaba
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 03.10.2005, 21:18 »

Nemáte vypnuté nebo zamčené příslušné vrstvy, nebo-li hladiny? Není přílušná hladina neobarvená? Sice je to asi blbá otázka ale co kdyby. :-)) O těch čárách, pokud vím, tak jsem musel nejprve vytvořit jejich jakousi vlastní knihovnu (nemám ale na mysli knihovnu součástek) a pak teprve výběrem "stylů" čáry vkládat. Ale čáru jako takovou jsem zatím ještě needitoval. Nejlepší asi bude se optat přímo autora programu Ing. J. Maisnera (aby opět zasáhl... :-)) ).

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #3 kdy: 03.10.2005, 22:28 »

Á, už mám dle autora jasno. Nejedná se o ACAD, anýbrž o program, jehož předchůdcem byl SW "Schémata". Jeho datové soubory byly *.sch a pořád se mi pletly s *.sch, které tvoří Microsoft Schedule.
Takže své rady beru zpět.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.046 sekund, 22 dotazů.