Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Jak opravit porušený kabel pro HDO?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak opravit porušený kabel pro HDO?  (Přečteno 31021 krát)
Manis
« kdy: 08.09.2008, 12:36 »

Bohužel se zřejmě při instalaci LAN rozvodu do jednotlivych bytovych jednotek navrtalo vedeni HDO do meho bytu.
Během vrtani se vyhodily pojistky, ale po jejich nahozeni se zdalo ze vse funguje v poradku.

Po par dnech (dovolena) jsem zjistil ze mi nespina rele pro Boiler. Myslel jsem ze je spatne a tak jsem koupil nove. Pred jeho instalaci mne napadlo zkontrolovat spinani rele pro primotopy. A zjistil jem ze take nefunguje. Po privedeni 0 na ovladaci kontakt rele jsem zjistil ze relatka jsou v poradku.
Proste je na dratech od HDO stale nejake napeti a to neumoznuje sepnout rele. Dnes jsem pozval CEZ aby zkontrolovali HDO na elektromeru zda je v poradku. A podle nich je vse v poradku a spravne jim to spina 0.

To znamena ze nekde ve stene kde se vrtalo se narusilo vedeni a izolace a probiji to do meho kabelu pro HDO.

Vim presne kde ve kterem byte se vrtalo naposledy. Ale sekat se mi moc nechce, ale asi mne to nemine.

Co bude nejvhodnejsi asi po vysekani vytvorit krabici a v ni to spojit. a pak zaomitnout.

A co kdybych se na to "vyprd" a jel bez HDO. A bojler a primotop mel stale sepnute. Rozdil v sazbach D45 neni az tak drasticky. A ma to i par vyhod. Byt nevychladne tak moc nez se opet sepnou promotopy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 08.09.2008, 15:26 »

Spotřebiče akumulačního vytápění, přímotopného vytápění, ohřevu vody nebo tepelné čerpadlo, musí být blokované stykačem, který ovládá HDO u elektroměru. Pracovníci energetiky mohou na místě jednoduše ověřit, jestli je blokování funkční i bez vstupu do Vašeho bytu. Pokud není, porušujete "podmínky připojení",  budete odpojen třeba na několik týdnů i déle, dokud nezaplatíte penále...

  Vřele proto doporučuji poškozené vedení opravit. Předpokládám, že toto bude další oblast na kterou se ČEZ zaměří až zatočí s neplatiči  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
anonymní_anonym
« Odpověď #2 kdy: 08.09.2008, 16:24 »

Pracovníci energetiky mohou na místě jednoduše ověřit, jestli je blokování funkční i bez vstupu do Vašeho bytu.

Poznají to i letmým pohledem na fakturu, a pak už záleží jen na nich, jestli za tím půjdou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 08.09.2008, 16:28 »

Poznají to i letmým pohledem na fakturu

Můžete říci jak?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
anonymní_anonym
« Odpověď #4 kdy: 08.09.2008, 17:12 »

Můžete říci jak?

Uživatel tarifu D45d, který má vyblokované příslušné spotřebiče, a používá je, má spotřebu ve VT cca 5-10% celkové spotřeby. Ten, který je vyblokované nemá (anebo je nepoužívá - nikdo ho nemůže nutit),  má spotřebu ve VT 15-20% celkové spotřeby. Podle toho si je snadno vytipují (až budou chtít) a pak už jde jen o to jim to prokázat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #5 kdy: 08.09.2008, 19:13 »

Uživatel tarifu D45d, který má vyblokované příslušné spotřebiče, a používá je, má spotřebu ve VT cca 5-10% celkové spotřeby. Ten, který je vyblokované nemá (anebo je nepoužívá - nikdo ho nemůže nutit),  má spotřebu ve VT 15-20% celkové spotřeby. Podle toho si je snadno vytipují (až budou chtít) a pak už jde jen o to jim to prokázat.

Kdyby měl ČEZ kontrolovat každého, komu se změní spotřeba o pár procent nahoru nebo dolů v tom či onom tarifu, musel by zkontrolovat prakticky všechny své zákazníky tento tarif užívající (tolik k tomu "snadno" a "letmým pohledem") neb lidé kupují a prodávají spotřebiče, mění své zvyklosti, mění se počet členů v domácnosti, mění se snaha "ušetřit",  mění se počasí, mění se zájmy... nevěřím že to myslíte vážně. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
anonymní_anonym
« Odpověď #6 kdy: 08.09.2008, 20:05 »

Kdyby měl ČEZ kontrolovat každého, komu se změní spotřeba o pár procent nahoru nebo dolů v tom či onom tarifu, musel by zkontrolovat prakticky všechny své zákazníky tento tarif užívající (tolik k tomu "snadno" a "letmým pohledem") neb lidé kupují a prodávají spotřebiče, mění své zvyklosti, mění se počet členů v domácnosti, mění se snaha "ušetřit",  mění se počasí, mění se zájmy... nevěřím že to myslíte vážně. Úsměv

Myslím to smrtelně vážně. Nejde o změnu celkové spotřeby o pár procent nahoru nebo dolů, ale o podíl spotřeby ve VT. Klíčové číslo je 16,67%
Kdo nemá vyblokované spotřebiče ve VT, má tento podíl rovný, anebo spíš vyšší než 16,67% (doba VT se dobře trefuje do doby vyšší spotřeby - vaření, sledování TV v prime time).
Kdo má vyblokované významné spotřebiče, jde s tím podílem výrazně dolů, pod 10%.
S klidem bych na to vsadil svou měsíční výplatu (a to nevydělávám málo).

Dnes na to ČEZ distribuce, PRE distribuce apod. kašlou - nemají výraznou ekonomickou motivaci takové odběry odhalovat (ERÚ jim vždycky odkývá takové ceny, aby si na sebe vydělali) a zřejmě technicky jim dosahovaná regulovatelnos t soustavy stačí. To se ale může časem změnit - třeba až poklidí většinu černých odběrů a budou hledat další zdroj příjmů z penále.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #7 kdy: 08.09.2008, 22:32 »

podíl spotřeby ve VT. Klíčové číslo je 16,67%


 Vaše klíčové číslo je chybné a bez celodenního, respektive každodenního sledování spotřeby domácnosti v závislosti na čase ani žádné takové kouzelné číslo určit nemůžete.



 Těch 16,67% je procentní vyjádření doby trvání VT (4h) z celého dne a to je chyba. Zapomínáte na dobu, kdy je spotřeba domácnosti rovna nule. To je například když lidé v noci spí, nebo jsou v práci. Mají vypnuté topení a mražák je namražený (doufám že se nezačnete ohánět TV va standby Mrknutí). Takže SKUTEČNÝ procentní poměr celkové denní spotřeby a spotřeby ve VT  je jiný:
Pokud domácnost neodebírá žádnou elektrickou energii 8h denně, pak je toto Vaše klíčové číslo rovno přesně 25%. Pro 12h je Vaše klíčové číslo 33,34% atp....

 A teď přijde to nejlepší: protože doba odebírání a neodebírání bude každý den jiná, bude se tak měnit i Vaše klíčové číslo, takže v nějakém ročním součtu spotřeby je tento poměr naprosto neurčitelný.  Smích


Kolik že jste to říkal že vyděláváte? Mám poslat číslo svého účtu? Platí se z takové výhry daně? tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #8 kdy: 08.09.2008, 22:46 »

Pánové odbočujete od otázky.  Hněv


TO : manis.

Místo poškození kabelu se dá velice přesně najít. Najděte Si ve svém okolí solidního elektrikáře, nebo revizního technika, kteří vlastní kabelovou hledačku, a Ti vám poškozené místo najdou a opraví.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #9 kdy: 08.09.2008, 23:05 »

Pánové odbočujete od otázky.  Hněv



  Manis se neptá jak najít poškozené místo nebo kdo mu ho opraví, ale "co kdyby jel bez HDO",  je to až tam dole. S anonymním_anon ymem řešíme možnosti odhalení takového nežádoucího stavu, což se tématu týká víc, než celý váš příspěvek.  Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
anonymní_anonym
« Odpověď #10 kdy: 08.09.2008, 23:27 »

Vaše klíčové číslo je chybné a bez celodenního, respektive každodenního sledování spotřeby domácnosti v závislosti na čase ani žádné takové kouzelné číslo určit nemůžete.

Právě že vychází z dlouhodobého sledování  Úsměv

A teď přijde to nejlepší: protože doba odebírání a neodebírání bude každý den jiná, bude se tak měnit i Vaše klíčové číslo, takže v nějakém ročním součtu spotřeby je tento poměr naprosto neurčitelný.  Smích

Statistika se bohužel neřídí Vašimi pochybnostmi.

Kolik že jste to říkal že vyděláváte? Mám poslat číslo svého účtu? Platí se z takové výhry daně? tanecek

Neříkal jsem, kolik.
Můžete, ale nevím, k čemu by mi bylo. Vyhrál bych  Smích
Myslím, že platí, ale jistý si tím nejsem. Mám to konzultovat s naším daňařem?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
SMILEK
« Odpověď #11 kdy: 09.09.2008, 00:29 »

Dost zajímavé (přikláním se k anonymovi, neboť díky vysoké spotřebě blokovaného vytápění se poměr VT/NT opravdu dosti snižuje, u nás někam k 10%). Ale zajímalo by mne, co řeknou potom chlapci z ČEZu na dodatečně připojený paralelní kotel na TP jedoucí celou zimu (běžný u mnoha našich spořivějších starousedlíků),  který naopak VT/NT zvýší (HDO blokace OK, jen je výrazně nižší spotřeba v NT  Úsměv ).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
anonymní_anonym
« Odpověď #12 kdy: 09.09.2008, 00:54 »

Dost zajímavé (přikláním se k anonymovi, neboť díky vysoké spotřebě blokovaného vytápění se poměr VT/NT opravdu dosti snižuje, u nás někam k 10%). Ale zajímalo by mne, co řeknou potom chlapci z ČEZu na dodatečně připojený paralelní kotel na TP jedoucí celou zimu (běžný u mnoha našich spořivějších starousedlíků),  který naopak VT/NT zvýší (HDO blokace OK, jen je výrazně nižší spotřeba v NT  Úsměv ).

Pokud jsou řádně instalovány příslušné spotřebiče a blokování funguje, tak je to z pohledu splnění podmínek distribuční sazby v pořádku, a hoši z ČEZu mohou říci akorát: to je nám líto, že je elektrika tak drahá, že si nemůžete dovolit pálit ji v kotli. Nechtěl byste nějakou tu slevičku?  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #13 kdy: 09.09.2008, 06:55 »

Statistika se bohužel neřídí Vašimi pochybnostmi.

Napsal jsem velice přesně kde a jakou děláte ve výpočtu chybu a na to jste nereagoval. Jediný kdo "pouze vyjadřuje pochybnosti",  bez věcných argumentů jste Vy. Tímto s Vámi přestávám diskutovat, neb to evidentně nemá smysl.
...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 09.09.2008, 07:16 »

Lež má tři stupně: lež, sprostá lež a statistika!

Máte domácnosti, kde mají sazbu D25 s 8 hodinovým "levným" tarifem pro ohřev TUV. A k tomu spoustu odběrů mimo tuhle dobu a tak nějak to neřeší.
A jinde už jsem instaloval i "různé kontrolky",  aby se dalo přesunout na dobu "levného tarifu" zapínání pračky, pečení v elektrické troubě, sekání trávy,...
Dvě domácnosti se stejným složením spotřebičů mohou mít úplně jinak rozloženou spotřebu během dne. A nějaké číslo v procentech, udávané jako magická hranice s přesností na dvě desetinná místa, ať už k němu někdo došel jak chtěl, je to "třetí stupeň lži"

Pokud jde o původní téma, v tuto dobu nehrozí to, co se říkalo před více než 20 léty - co to je regulační stupeň 25 - všude tma jak v pr...i, jen na cestu nám září Rudá hvězda.
Pokud nebude mít výrobce nebo distributor energie větší problémy s nárůstem spotřeby v jistých časových úsecích, nebude tyhle odběratele hledat, protože oni mu vlastně platí "víc",  když odběr posunou do času s vyšší sazbou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
anonymní_anonym
« Odpověď #15 kdy: 09.09.2008, 14:55 »

Napsal jsem velice přesně kde a jakou děláte ve výpočtu chybu a na to jste nereagoval. Jediný kdo "pouze vyjadřuje pochybnosti",  bez věcných argumentů jste Vy. Tímto s Vámi přestávám diskutovat, neb to evidentně nemá smysl.
...
I vám .... Chcete věcné argumenty? Tak třeba:
Dnes, tj. 9.9.2008, vysílá PRE povel 485 (odblokování NT - D 45d) tak, že období VT je
7:01:40 - 8:00:19
9:41:40 - 10:40:18
13:20:18 - 14:00:19
18:00:18-18:20:17
20:00:18-21:00:18
Z toho je vidět, že období skutečně vysoké spotřeby v domácnosti jsou z toho právě dnes jenom 2 hodiny. To je samozřejmě každý den jinak, ale v ročním průměru to nakonec dělá ta čísla, která jsem uvedl (včetně nějakého obvyklého rozmezí). To alespoň říkají moje dlouhodobá měření a potvrzují to i zkušenosti diskutérů na TZB-info (kde se problematika nákladů na tarify a na vytápění propírá důkladně).
Víc k tomu říct neumím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #16 kdy: 09.09.2008, 15:28 »

Už jen třešinka na dort. Ona ta pravda bude někde uprostřed.
Pokud je již sjednaný odběr v nějaké sazbě, je položkově placena distribuce i obchod.
Sazba je složena tak, že distributor má své jisté vztažené na stálý plat za HJ a počet odebraných kWh tarif netarif.

Obchodník v tomto případě, strádá pouze v případě, že je odběr uskutečňován trvale v nízkém tarifu a on neinkasuje poměrnou část za platbu ve VT.

Pokud by se jedalo o jednu firmu, která je distributor i obchodník současně, bude jistě jejich snaha o nápravu zřejmá. Pokud se ale bude jednat o dvě různé konkurující si společnosti a ze zákona tyto věci  řeší distributor, tak si myslím, že to s tou iniciativou nebude přehánět.
Zákazník tady má možnost, v případě postihu od společnosti která je jeho  distributorem i obchodníkem, odejít k jinému obchodníkovi a tím by si vlastně daná firma naběhla na ebonitovou tyč, neboť jí zbyde " pouze " distribuce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #17 kdy: 09.09.2008, 16:21 »

.....že období VT je
7:01:40 - 8:00:19  60 minut
9:41:40 - 10:40:18  60 minut
13:20:18 - 14:00:19  40 minut
18:00:18-18:20:17  20 minut
20:00:18-21:00:18  60 minut
Celkem  4 hodiny (na upřesněnou)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jak vyzkoušet 1fáz motor pračky?
 Je vyhodnejsie zhotovenie alebo kupa štartéra kompresora mrazničky?
 Co dělat, když dělá elektrikář něco jiného, než druhý?
 Kdo opraví elektrocentrálu?
 Je potrebny ochranny nulovy vodic k ponornemu cerpadlu ?
 Jak zabránit opalování kontaktů u membránového čerpadla?
 Jak opravit poškozený kabel někde pod omítkou?
 Kde hledat chybu ve starem 380V rozvodu RD?
 Kolik může stát oprava indukční varné desky?
 Co si počít s navrtaným PE vodičem?
 Jak v solarni lampe priletovat medeny dratek k staniolovemu polepu?
 Jak opravit přívodní šňůru ponorného čerpadla?
 Jak opravit přeseknutý kabel?
 Poradíte mi proč po mém zákroku nejdou zásuvky?
 Může mi neznámý floutek neustálým vypínáním přívodu zničit některé spotřebiče?
 Co vše může poškodit záměna N za L2 na přívodu objektu?
 Kde mohu vypnout obvody bytové instalace, kvůli výměně panel. krabic?
 Kdo mi vymění pojistkovou skříň?
 Mohu si sama vyměnit pojistky v bytě a jak na to?
 Prečo mi skúšačka detekuje napätie na nezapojenom vodiči?
 Proč mi fázovka svítí na svorkách PEN v zásuvce, ale v rozvodné krabici už ne?
 Způsobí navrtání uzemnění vyhození jističe?
 Jak napravit "zapadlé" elektroinstalační krabice?
 Jak opravit provrtaný kabel?
 Jak bezbolestně posunout svítidlo v sádrokartonovém podhledu?
 Je možné použít samostatné vodiče z kabelu CYKY?
 Jak zazdít ustřižený živý kabel?
 Jak opravit navrtané AL dráty v omítce?
 Jak správně postupovat při drobných oprávách elektroinstalace?
 Kde přesně měrit proud na jističích v rozvodové skříni?
 Co hrozí, když jsem dal Wago svorky přímo do zdi bez krabice?
 Jak vyřešit porušenou izolaci kabelu ve světle?
 Jak opravit poškozenou izolaci CYKY ve zdi ?
 Jak se profesionálně opravuje poškozené vedení?
 Čím spojit a zaizolovat kabely k vánočním světýlkům?
 Jak prokázat vadné zapojení vypínače ?
 Jak vhodně vyřešit špatně zvolený typ kabelu aniž bychom znovu sekali do zdi?
 Ako vymeniť poistkovú skrinku v starom byte za ističe?
 Mohu si sám vyměnit ložiska v motoru cirkulárky?
 Pomůže poruše elektromotoru jen výměna kondenzátoru?
 Opravovat ustřihané vodiče nebo natahovat celé znovu?
 Jak opravit porušený zásuvkový vodič pod vypínačem?
 Jak vyřešit renovaci 30ks rozvaděčových dvířek v bytovém domě?
 Je bezpečné opravit izolaci kabelu CYKY 5x2,5mm2, kdy je vidět jádro N vodiče?
 Jaká je obvyklá cena za přemístění rozvaděče z chodby domu do bytu?
 Jak by vyměnil vypínač hodinový manžel?
 Jak moc je nutná oprava CYKY 3x2,5 kabelu při poškození jeho pláště?
 Kde koupit kryt na svítidlo OS-P14?
 Není oprava LED žárovky nebezpečná práce?
 Ako opraviť spínanie svetla do povodného stavu?
 Stačí při naříznutí vrchního pláště kabelu pouze oprava izolační páskou?
 Proč wapka vyhazuje jistič?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.06 sekund, 22 dotazů.