Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jaké zvolit řešení pro umístění antény bezdrátového internetu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaké zvolit řešení pro umístění antény bezdrátového internetu?  (Přečteno 29102 krát)
Stanislav Kozderka
« kdy: 22.08.2008, 13:42 »

Jaké zvolit řešení pro umístění antény bezdrátového internetu?

Jedná se o parabolu s integrovaným routerem = spojení s počítačem je řešeno kabelem UTP, napájení POE (využívá se párů kabelu, které nejsou použity pro přenos dat).

Popis situace:
Bydlím v nejvyšším patře zděné bytovky s plochou střechou. Protože ani adsl, ani internet přes kabelovou televizi není k dispozici, jsem nuce vyřešit připojení bezdrátově.

Mám dvě možnosti kam anténu umístit:
1) Na střechu  na stožár společné televizní antény, který je uzemněn hromosvodem. Vnitřkem stožáru je možno vést kabel podél společného anténního rozvodu v domě a prostřednictví m "husích krků" se dostat do bytu bez toho, abych musel vrtat.
Výhody (+):
 - není nutno vrtat
 - délka kabelu do 10m
 - anténa bude umístěna na zařízení k tomu určeném (stožár společné televizní antény)
 - souhlas ostatních spoluvlastníků objektu mám
Nevýhody (-):
 - po celé délce souběh s rozvodem společné televizní antény

2) Umístit anténu na terasu bytu na stejný držák, který se používá pro satelitní antény. Terasa má kovové zábradlí (není uzemněno). Anténa by v tomto případě byla umístěna pod úrovní střechy, ale "pod otevřeným nebem". Domnívám se, že je proto ji třeba odborně uzemnit = připojit na hromosvod.
(+):
 - snadněji dosažitelná anténa
 - možná (to netuším, jen se domnívám) lépe krytá anténa před úderem blesku (polohou)
 - celé zařízení bych měl pod dohledem
(-):
 - dostupnost bleskosvodu omezená = náklady na odborné uzemnění + revizi (To prosím nevnímejte tak, že se na to chci vybodnout. Naopak, pokud bude třeba, najmu si samozřejmě na tuto práci + na následnou revizi odbornou firmu. Jen jsou to prostě peníze navíc.)
 - nutnost vrtání a vedení kabelu přes koupelnu (to mi připadá příliš nebezpečné),  nebo přes obývací pokoj
 - více než dvojnásobně delší UTP kabel.

Netuším, zda jsou nějaká rizika spojená se souběhem anténního rozvodu a počítačové sítě (indukce napětí na kabelu počítačové sítě z anténního rozvodu apod.),  zda je to vůbec možné, jak je to s uzemněním antén na balkonech a lodžiích/terasách pod úrovní střechy objektu, atd.

Děkuji předem za rady, doporučení a připomínky, neboť toto je oblast, ve které se nevyznám.
Rozhodně se ale nehodlám řídit slovy montéra té nejmenované firmy (na kterou jsou, stran poskytovaného připojeni, jen dobré reference),  který přišel a "...jestli to teda rovnou nenainstalujem e." Navrhoval umístit anténu na střešní stožár a kabel vést po střeše, protáhnout pod hromosvodem, přes oplechování obvodové zídky střechy dolů, provrtat zeď a lištou po zdi do počítače. S tím jsem ho vyhodil, protože takovou prasárnu trpět nehodlám.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Svárovský
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 22.08.2008, 14:08 »

já jsem pro možnost č.1   rušení nebude  a pokud by bylo mám doma zbytek stp od fa belden cca 30m tak bych vám ho nechal za 150kč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
anonymní_anonym
« Odpověď #2 kdy: 22.08.2008, 14:54 »

V případě varianty 1) nezapomeňte na řádně instalované svodiče bleskového proudu jak na PoE, tak i na svody STA. To nebude laciný špás. Vzhledem k tomu, že to nepotřebuje žádné vrtání, můžete příp. rušení signálu TV prověřit (pokud možno při horších příjmových podmínkách).

V případě varianty 2) si lze představit např. instalaci pomocného jímače ke stávajícímu hromosvodu, takže by anténa byla v ochranné zóně a nemusela by být spojena s hromosvodem. I v takovém případě bych doporučil použít alespoň přepěťovou ochranu na PoE, např. od SALTEKu DL-100 POE 24 (příp. DL-100 POE 48) vás přijde jen na 2.500 + DPH. Chtělo by to nějaký plánek, fotku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #3 kdy: 24.08.2008, 21:13 »

Rozhodně sem dejte alespoň nákres situace, já osobně bych vše raději řešil na té terase, tím by se eliminovalo nebezpečí od blesku. Přepěťovou ochranu bych umístil raději na vstupu do počítače, komponent za tisícovku si prostě přepěťovku v řádu tisíců nezaslouží, také bych umístil alespoň SPD Typ 3 ( DEHNflex M 255) k napájení PC.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Patrik Augustin
*
Offline Offline



Elektroinstalace, hromosvody, Žďár nad Sázavou


WWW
« Odpověď #4 kdy: 25.08.2008, 06:23 »

ja nevim me se zda ze z toho delate moc velkou vedu.Pokud mate moznost protahnout kabel z STA az do mista kde mate PC a nemusite vrtat tak to tak udelejte.TV rozvody rozhodne rusit nebudete minimalne ne antenou.Zarize ni v boxu za antenou ma sve nesporne vyhody ale i nevyhody.Co se tyka reseni bleskosvodu tak STA je podle meho napojen na stavajici bleskosvod objektu takze s tim si delat hlavu nemusite.
Ted neco k te ochrane pred prepetim u PC.To co navrhuje kolega Hajek bych bral asi jako rozumne reseni ale abych pravdu rekl neznam ceny  ;)Je pravdou ze byt moc paranoidni v tomto smeru je zbytecne.Pokud bude primy zasah blesku do toho STA tak Vam garantuji ze s toho zarizeni nic nezbude i kdyby tam byla kdovi jaka ochrana.
To co Vam navrhl ten manik od providera tak za to bych ho asi taky  vyhodil.Naco davat antenu na strechu pokud je prima viditelnost na prevadec z balkonu a tahat to slozite pres strechu,atiku a pak jeste po celem byte.Vetsinou se voli nejjednodussi varianta a tou je ta prvni kterou jste uvedl.
Jedine co byva problem je ruseni anten ale to ne z duvodu soubehu UTP a antennich kabelu ale z duvodu toho ze se k zarizenim dodavaji spinane zdroje a nektere mohou delat binec.Parkrat uz jsme resili a stacilo vymenit zdroj a bylo po problemu.Ale to melo vetsinou souvislost s tim ze byl zdroj na stejnem napajecim okruhu jako byl zesilovac TV.Takze staci take prepojit na jiny napajeci okruh ale to u Vas vzhledem k tomu ze budete pouzivat POE nehrozi.
Jinak uz minimalne 8 let delam kolem internetu pres WiFi a za celou dobu do zadne anteny neuhodil blesk.Jedine kdy se menila zarizeni tak po prepeti ale to vetsinou prislo z distribucni site.
Takze pokud chcete usetrit tak dejte ochranu pred prepetim dle kolegy Hajka.Otazka zni zda se Vam ta ochrana nekdy zaplati.Dnesni cena zarizeni je kolem 1500.
Doufam ze jsem Vam v tom neudelal gulas  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektroinstala ce
Hromosvody
Revize
Výškové práce
http://www.montaze.org
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #5 kdy: 25.08.2008, 06:52 »

Sice to tak nepíšete, ale mé zkušenosti jsou takové: provider by měl určitě zařízení raději na střeše, protože vy zaplatíte celou instalaci a případné další zájemce o připojení v domě třeba za půl roku prostě jen odpíchne z "vašeho" routru. Kdežto k vám na terasu už nepolezou. Co jsem tak slyšel kolem sebe, tak někdy je při připojení více lidí z jednoho routru problém a někdy ne, záleží na mnoha okolnostech. Terasa = jistota
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Jaroslav Ferst
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 25.08.2008, 07:42 »

Jiná varianta je dohodnout se už teď se sousedy a providerem na společném zařízení napájeném z rozvodů společných prostor domu, to zařízení umístit na střeše a vnitřkem budovy provést hvězdicový rozvod z routeru (nebo více).
Rozdělí se tak i náklady například na přepěťové ochrany i na spotřebu elektřiny (odběr je téměř konstantní, když na to nebudete připojení všichni, tak se při rozúčtování jen rozdělí cena za vypočtenou spotřebu mezi ty připojené). Jistě, v době, kdy sousedi neměli nic jiného, než modem po komutované lince, to se to dohadovalo, dnes už možná nějaké lepší připojení mají a budete překonávat nechuť to měnit.
Ale když to jde v třívchodovém paneláku se 48 byty, z toho momentálně 15 připojených (rozvody jsou po celé délce v plastových trubkách zatěsněných do krabic, zásuvky těsné nejsou, ale podmínka prostorového oddělení od silových elektrických zařízení je splněna i s výhledem na případné pozdější zásahy do elektroinstala ce),  kde každý nově připojený byt dostává vlastní pevnou IP, ostatní mají zásuvku bez signálu, tak u vás by podobné řešení mělo být možné také.
Jak říkám, je to věc dohody a dostupné rychlosti připojení: jestli vám váš provider nabízí něco vhodného jen pro individuální připojení a nemůže v dané lokalitě konektivitu navýšit, pak doporučuji také tu terasu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
anonymní_anonym
« Odpověď #7 kdy: 25.08.2008, 09:43 »

Přepěťovou ochranu bych umístil raději na vstupu do počítače, komponent za tisícovku si prostě přepěťovku v řádu tisíců nezaslouží...
Ta přepěťovka nemá sloužit k ochraně WiFi routeru (ten se bude nacházet venku, v LPZ0),  ale k ochraně před úrazem a k ochraně PC. Proto bych já osobně byl při stanovení nákladového limitu o něco velkorysejší.

Mně osobně by se to umístění na terase také líbilo víc. Nejen s ohledem na menší pravděpodobnos t zavlečení přepětí. Mám tu zkušenost, že některé laciné routříky je třeba občas vypnout/zapnout, indikační LEDky na panelu taky mají nějaký účel, a když to zařízení je na střeše, tak je to o něco komplikovanějš í.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stanislav Kozderka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 25.08.2008, 11:16 »

Děkuji všem za rady. (Mezitím jsem se zaregistroval, proto píši pod jinou přezdívkou.)
Během víkendu jsem "prošel celou cestu" mezi střechou a bytem - cestu anténního rozvodu.
A nyní k poznatkům, radám a připomínkám, které zde padly:
  • "Husí krky" mají dostatečný průměr, který dovoluje protáhnout ne jeden, ale případně 3 UTP kabely (to pro případ pozdějšího rozšiřování).
  • Ve skříni se zesilovači TV signálu je zásuvka pro jejich napájení. Skříň je to poměrně velká (neměřil jsem, ale odhaduji rozměry na 50x80cm a hloubku na přibližně 30cm. Prý se uvažuje o přestavbě přijímací soustavy na digitální signál (ve finále asi stejně rozhodnou peníze, takže kdo ví...) a tím by se v této skříni mohlo uvolnit místo pro případné rozšíření internetového připojení pro další obyvatele domu, kteří by o něj měli zájem. Tedy za předpokladu, že by to neodporovalo nějaké normě či bezpečnostním předpisům.
  • Protože zde nepadl nějaký výrazný argument proti umístění antény na střeše (a vosí hnízdo ve vstupu na střechu jsem během víkendu zlikvidoval  Kroutím očima ),  rozhodl jsem se pro tuto variantu.
  • ->Jan Hájek: Jako přepěťová ochrana se mi líbí toto: http://papouch.com/shop/scripts/_detail.asp?katcislo=0400. Nevím co myslíte "komponentou za tisícovku". Pokud počítač, tak v mém případě jde o desítky tisíc, protože mám jako vedlejší zaměstnání programování, DTP, střih videa a podobné vylomeniny. Na druhou stranu bude mezi pracovním PC a anténou ještě server a ten zase tak drahý není (starší PC s disky v RAIDu a dvěma síťovkami).
  • ->Jaroslav Ferst: Se sousedy se mluví o společném postupu obtížně - nemají nic proti instalaci bezdrátového internetu, ale také nemají nějakou silnější potřebu se této akce účastnit. Jde převážně o lidi těsně před důchodem, kteří počítač buď vůbec nemají, nebo jim stačí obyčejný modem na stažení pár emailů jednou týdně. Zbytek (tři rodiny) je nerozhodnut a v podstatě vyčkává, jak bude připojení fungovat s tím, že "...by se kdyžtak připojili, když to bude rychlé.". Tudíž musím infrastrukturu postavit a oni se případně později přidají.
  • ->Patrik Augustin: V tomhle případě nepůjde o WiFi, ale o Motorolu Canopy - frekvence jiná, princip stejný. Guláš jste mi v tom neudělal.  Úsměv
  • ->Jaroslav Svárovský: Děkuji za nabídku. Kabel by se hodil - ozvu se přes SZ.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stanislav Kozderka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 25.08.2008, 11:19 »

Děkuji všem za rady. (Mezitím jsem se zaregistroval, proto píši pod jinou přezdívkou.)

Aha, tak se zobrazuje mé jméno, tudíž je vše v pořádku = jsem to já.  Super!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
anonymní_anonym
« Odpověď #10 kdy: 25.08.2008, 11:41 »

Jako přepěťová ochrana se mi líbí toto: http://papouch.com/shop/scripts/_detail.asp?katcislo=0400.

To je ten SALTEK  DL-100 POE 48, o kterém jsem psal úvodem. Taky se dělá v provedení pro 24 V PoE (DL-100 POE 24). Jako svodič bleskového proudu ke kabelu spojenému galvanicky s hromosvodem na střeše mi ale přijde trošku slabý - ochrana napájecích vodičů utáhne jen 1 kA pulsu 8/20 μs.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #11 kdy: 25.08.2008, 11:53 »

Tak já mohu doporučit na vstup pouze toto:DEHNpatch je to na Cat.6. Parametry lepší a cena je stejná. Super! Koukám, že bysme ho měli zdražit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Stanislav Kozderka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 25.08.2008, 12:22 »

Tak já mohu doporučit na vstup pouze toto:DEHNpatch je to na Cat.6. Parametry lepší a cena je stejná. Super! Koukám, že bysme ho měli zdražit.
Jsem asi slepý, ale kde najdu parametry a cenu?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #13 kdy: 25.08.2008, 14:28 »

Strana 31http://www.dehn.cz/cz/pdf07/KK2007CZ/KK2007CZ_str23-39.pdf
nebo zde :Katalogový list AJ
Další popis :Článek AUTOMA
cena třeba zde:
ceník Elkas
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
anonymní_anonym
« Odpověď #14 kdy: 25.08.2008, 16:32 »

Tak já mohu doporučit na vstup pouze toto:DEHNpatch je to na Cat.6. Parametry lepší a cena je stejná. Super! Koukám, že bysme ho měli zdražit.

Pochvala, ten DEHNpatch se vám opravdu povedl. Chrání všechny 4 páry, a to všechny stejně (ne jen 3, jako ten SALTEK, a ještě jeden z nich slaběji). I konstrukčně je prima.

Ale taky nestojí úplně stejně, je o 12% dražší (když porovnáme VOC Úsměv ) ale to je tak správně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #15 kdy: 25.08.2008, 21:52 »

Však jsme za to dostali (spíš kolegové z vývoje) čestné uznání  Čestné uznání Amper 2006
PS: Všechny parametry u D+S uváděné, jsou minimální. U VOC máme docela dost velké rozpětí, oproti konkurenci.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Stanislav Kozderka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 26.08.2008, 07:22 »

já jsem pro možnost č.1   rušení nebude  a pokud by bylo mám doma zbytek stp od fa belden cca 30m tak bych vám ho nechal za 150kč

Mohl byste se mi ozvat na email prosím. Měl bych o kabel zájem, ale z nějakých nepochopitelný ch důvodů nemohu odesílat soukromé zprávy.  Smutek

Děkuji
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stanislav Kozderka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 28.08.2008, 15:30 »

Protože některé dobré duše tohoto serveru (a to myslím v pravém slova smyslu, ne ironicky) chtěli fotografie či plánek střechy, stvořil jsem jej a nafotil, z fotografií udělal webovou galerii, zabalil jako *.zip soubor a uložil ZDE: http://uloz.to/698596/strecha.zip.
Mezitím jsem situaci probral s panem Hájkem, kterému bych tímto chtěl ještě jednou, tentokrát veřejně, poděkovat za rady a čas strávený odpovídáním na mé dotazy.
Děkuji!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jak se chrání satelitní anténa?
 Muze se pouzit pro televizni rozvod koaxial s odporem 50 ohmu?
 Jak ochránit před bleskem anténu pod střechou a koaxial venkem?
 Je možné pouštět TV signál po datovém síťovém kabelu?
 Může být veden koaxiální kabel (pro TV anténu) v souběhu se silovými kabely?
 Co vše je potřeba pro přípravu elektroinstalace, co se týká TV?
 Jaká je minimální vzdálenost antén WiFi a TV s ohledem na rušení příjmu TV?
 Jak namontovat antenu pro wifi na dům bez hromosvodu pod vedením vys. napětí?
 Proč se spálí antenní zesilovač
 V jaké vzdálenosti od hromosvodu lze namontovat anténu - parabolu?
 Jak přizemnit anténní stožár?
 Jak odstranit rušení obrazu u TV?
 Jaký by měl být elektrický odpor mezi anténním stožárem a PEN?
 Mohu provést rozvody STA za pomoci použití více rozbočovačů?
 Jak ochránit CB anténu před bleskem a jak ji připojit k hromosvodu?
 Musím uzemnit stožár pro CCTV?
 Modulátor DVB-T do kabelového vysílání píše MIKROKOM
 Jak instalovat anténu CB na RD?
 Jak chránit vertikální radioamatérskou anténu?
 Je nutné mít uzemněné antény a satelitní anténu?
 Vyhovuje ochrana před bleskem antény GPS dle ČSN EN 62305?
 Mozem tahat antenny a elektricky kabel vedla seba?
 Jak provést ochranu anténních svodů ?
 Jaké je riziko vedení klasické "prodlužovačky" k TV a koaxiálního kabelu?
 Jak na RD se starým hromosvodem přidělat novou anténu?
 Ako uzemnit konstrukciu anteny na stavbe bez bleskozvodu?
 Proč anténa převyšuje starý jímače starého hromosvodu?
 Je možné zkratovat rozvod STA při výměně účastnické zásuvky?
 Je problém umístit zesilovač WI-FI signálu do interiéru domu bez hromosvodu?
 K čemu mám připojit uzemnění u TV zesilovače?
 Může jiskřit TV anténa o ledničku?
 Jak ovlivňuje funkci set-tob-boxu vypínání kalového čerpadla?
 Vyrábí se zásuvka pro TV+Sat se samostatnými kabely?
 Proč po bouřce nejde bezdrátový rozhlas BMIS?
 Můžete vysvětlit zapojení původního TV rozvodu z obrázku?
 Ako ochrániť televízny kábel pred bleskom?
 Mám výložník satelitu připojit k hromosvodu, tak jak je připojeno vše okolo?
 Jak laicky rozšířit anténní systém?
 Jak správně uzemnit venkovní zařízení (kamery, Wifi AP atp.)?
 Lze nějak zapojit dva kabely do zásuvky TV+R+SAT?
 Jak vyřešit hromosvod při montáži 2.2m dlouhé vertikální antény?
 Má/nemá být stožár na anténu uzeměn?
 Jak vést UTP kabel mezi střešní taškou a fólií?
 Jak udělat zemnění plechové skříně s několika počítačovými spotřebiči?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.054 sekund, 22 dotazů.