Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Umístění země a nuláku
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Umístění země a nuláku  (Přečteno 8108 krát)
Petr Becak?
« kdy: 06.07.2004, 19:40 »

chtel bych se zeptat, kde je u 5-ti kolikove zasuvky zem a kde nulak? Nemohu se tomu na webu dopatrat.
(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) za odpoved Šok)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vladimír Matějka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 06.07.2004, 19:41 »

Bez komentáře..... .

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Becak?
« Odpověď #2 kdy: 06.07.2004, 19:41 »

Nikomu jsem nerikal, ze elektrice buh vi jak nerozumim, tak nevidim duvod k takove reakci. Vzdycky byla 3-fazova zasuvka 4-kolikova, ted je 5-ti kolikova. Asi to musi mit nejaky duvod, tak si ty poznamky laskave odpustte. Kostra spotrebice musi byt napojena na zemneni, do motoru jde nulak, v cem tedy vidite problem?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Hrdý
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 06.07.2004, 19:42 »

Pánbůh s náma a odbornou práci odborníkům.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Becak?
« Odpověď #4 kdy: 06.07.2004, 19:42 »

Bezte se vsichni vycpat, ptal jsem se v praci (nedelame do elektra) a nikdo to netusi a vypada to, ze se to nedozvim ani z tohoto portalu. Tak k cemu jinemu by bylo ponovu v zasuvce 5 zdirek? Jestli chce kazdy psat takove stupidni odpovedi, tak at je radeji nepise Šok(
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Becak?
« Odpověď #5 kdy: 06.07.2004, 19:43 »

Stacila odpoved: "Uzemneni je na zasuvce oznaceno standardnim zpusobem a ma vesti prumer koliku nez nulak, ktery je jako vzdy oznacen N". Bezte si delat pitomce z nekoho jineho... Polohu si jeste overim.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Hrdý
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 06.07.2004, 19:44 »

Stardanní způsob názvu kontaktu v zásuvce je zdířka nikoliv kolík. Značka L1,L2,L3, PE a N.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #7 kdy: 06.07.2004, 19:46 »

Milý pane Becáku,jste názorným příkladem nehorázného hulváta.Poznám ka"bez komentáře" je ve vašem případě na místě.Uvědomte si prosím,že elektrika není zrovna obor,do kterého by měl fušovat každý,kdo má (zatím)zdravé ruce.Příště prosím rovnou svěřte odbornou práci odborníkům a nemusíte se rozčilovat,že z vás někdo dělá pitomce.Z odpuštěním,jste ho ze sebe udělal sám a to né neznalostí,ale vašemi stupidními poznámkami.Vžd yť elektrikář by určitě za zapojení takové zásuvky nechtěl zaplatit nijak horentní sumu a jestli vám je líto i těch málo korunek,no tak potom ÁMEN S VÁMI !!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Petr Becak?
« Odpověď #8 kdy: 06.07.2004, 19:47 »

Mily pane Horsky, kdyz mi na mou slusnou otazku nekdo odpovi "Bez komentare..... ." tak to bohuzel znamena, ze ze mne dela vola. Proto jsem reagoval trochu popudlive. Na to mi dalsi pan odbornik odpovedel "Pánbůh s náma a odbornou práci odborníkům." Necekejte, ze nekdo bude reagovat klidne i po takove druhe odpovedi.
Jsem rad, ze se odbornici v dnesni dobe uz rodi a ze se vlastne nikdo nic noveho nemusi ucit. Vy jste k elektrine pricichl az ve skole? Co znam elektrikare, tak jsou to vasnivci, kteri delaji pokusy, ktere semo tamo nekonci nejlepe, ale priste si uz daji pozor. Tak mi prosim nerikejte, co mam a co nemam delat.
Nevim, odkud jste vycetl, ze chci zapojit zasuvku, ptal jsem se, kde na zasuvce najdu nulak a kde zemneni, protoze ji nemam pred sebou a nevedel jsem, jestli ty dve zdirky, az s tou zasuvkou budu neco delat, od sebe rozeznam. Chyba lavky, sahl jsem po spatnem portalu Šok(
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.052 sekund, 22 dotazů.