Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Mám se jako revizák pustit do odstraňování závad?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Mám se jako revizák pustit do odstraňování závad?  (Přečteno 15908 krát)
Josef Menc
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 30.04.2008, 18:02 »

Byl jsem pozván na revizi penzionu (2 restaurace, kuchyň, 35 pokojů s koupelnou.

Montážní firma neprovedla vůbec žádné pospojení, není svorkovnice HOP, propojení podružných rozvaděčů, pospojení koupelen.

V koupelnách je

zásuvka 230V,
světlo II. tř.
ventilátor II. tř.,  
el. žebřík ve II. tř.,  který je však napojen v krabici K 68, která je zavíčkována v obkladě koupelny - nebezpečí postříkání vodou při neodborném používání sprchy.

Investor po mém zjištění chce abych toto uvedl do pořádku.
Vše je stavebně dokončeno, včetně nábytku a koberců.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #1 kdy: 30.04.2008, 18:37 »

V čem je problém? Provádíte i elektroinstala ce? Ta šup, vypracovat cenovou nabídku na odstranění závad a podepsat smlouvu. Kolik si řeknete za stěhování nábytku, je už jenom detail Úsměv
V lepším případě dostanete zaplaceno za práci navíc, v horším vám nezaplatí ani tu revizi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #2 kdy: 30.04.2008, 22:17 »

TO: Menc> a co je psáno v technické dokumentaci? Ani slovo o HOP objektu? A rozklíčovat zóny v koupelnách a vztáhnout k tomu potřebné krytí pro spotřebiče (krabice),  to snad nemůže být pro RT problém, dyk tu ČSN 332000-7-701 stačí jen přečíst!
Objednávka na odstranění závad od investora, no to je to nejlepší co vás mohlo potkat, taky vás mohl z revize odvolat, když děláte potíže a našl jste nesrovnalosti a nedostal byste vůbec nic.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #3 kdy: 30.04.2008, 22:21 »

TO : Menc.

Neuvádíte, jak je ta elektroinstala ce stará. Kdy vlastně byla spuštěna do provozu ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Milan Brejcha
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 01.05.2008, 11:50 »

TO : Miroš,
       pkud budete vědět jak je ta instalace stará, tak vyřešíte problém, který je uveden  Smích Smích Podlé mého uvážení se jedná o výchozí reviz, kde se jedná o to, že montážní firma podmínku nesplnila. Já osobně bych to dal do závad a pokud mi provozovatel požádá o odstranění závad, tak to jistě bude za tučnou úplatu, kterou provozovatel bude muset vymáhat na firmě, která provedla elektroinstala ci. Ale vše záleží na domluvě  zle zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #5 kdy: 01.05.2008, 12:41 »

Hlavně fotodokumentac i pro případný soudní spor s dodavatelem
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #6 kdy: 01.05.2008, 15:36 »

To Brejcha:
výchozí revize to asi nebude. Tu si musí zajistit elektromontážn í firma, která tu rekonstrukci prováděla. Spíš je to kontrola od investora. A pak bych chtěl vidět jak se bude tvářit revizák firmy, že to pustil... zle

To Menc:
Rozpočet, smlouvu a máte práci... tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Jaroslav Jonáš
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 01.05.2008, 17:23 »

Jak jste zjistil že v koupelnách není provedeno pospojení ? To jste nic nenaměřil ? A co je vlastně v těch konkrétních koupelnách k pospojování ? A jak chcete Vámi zjištěné závady odstranit, to budete kuchat hotové obklady, malby a třeba i dlažby ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #8 kdy: 01.05.2008, 22:58 »

TO : Brejcha.

Ptal jsem se proto abych si mohl udělat úsudek, stran těch závad. To že třeba není HOP, jěště nemusí být nutně závada: Hněv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
František Bernard
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 02.05.2008, 09:14 »

Pozor pane Menc na to, aby vás nenapadli, že jste si závady vymyslel kvůli další práci.  To se mi již stalo, takže již od té doby neodstraňuji závady mnou nalezené.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #10 kdy: 02.05.2008, 12:15 »

výchozí revize to asi nebude. Tu si musí zajistit elektromontážn í firma, která tu rekonstrukci prováděla.
A proč by musela? Je to věc dohody. Už jsem zažil investora, který výchozí revizi dodavatele odmítl s tím, že si ji zajistí sám svým vlastním RT. Něco ve smyslu "důvěřuj, ale prověřuj". Docela dobře to fungovalo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #11 kdy: 02.05.2008, 20:49 »

Už jsem zažil investora, který výchozí revizi dodavatele odmítl s tím, že si ji zajistí sám svým vlastním RT. Něco ve smyslu "důvěřuj, ale prověřuj". Docela dobře to fungovalo.

Tohle je podle mého soudu nejlepší cesta k tomu, aby revize byla co nejvíce objektivní.
I když chápu, že právě toto nejde některým montážním firmám pod vousy.  bojim
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Josef Menc
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 04.05.2008, 15:57 »

Díky za rady na můj dotaz s pospojením v penzionu.
Jde o novou elektroinstala ci na kterou jsem byl přizván jako nezaujatý revizní technik.
Nakonec mně investor přemlouvá abych dílo dodělal a tím mně uvedl do prekérní situace, kdy budu muset řešit v dokoneném objektu pospojení mezo patrovými rozvaděči (10 ks) a nakonec možná i v koupelnách. čili asi sekání, resp. v lištách.
Na základě vašich příspěvků tedy nafotím, sepíšu negativní revizní zprávu, vyčíslím náklady na úpravy a sepíšu smlouvu.
Pak se do toho pustím !
Ještě jednou díky.
Menc Josef
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 04.05.2008, 17:58 »

Byl jsem pozván na revizi penzionu (2 restaurace, kuchyň, 35 pokojů s koupelnou.
Než se do toho pustíte doporučuji mít v ruce projektovou dokumentaci, třeba jen i dodatečné zakreslenou.
Např. Pokud bude provedeno hlavní pospojování v přízemí nebo suterenu z jakého důvodu je nutno tahat pospojování mezi rozvaděči / pokud vyhoví průřez přívodního vedení, atd... /? Takové a podobné věci musí stanovit projektant. Jinak se vám to může vrátit jako Damoklův meč.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jak nejrychleji detekovat závadu na osvětlení?
 Netušíte, proč ty jističe padají?
 Jak zjistit příčinu vybavování proudové ochrany?
 Smí revizní technik psát závadu do revizní zprávy?
 Musí provozovatel el.zařízení odstraňovat závady z revizní zprávy?
 Ako oficiálne nazvať kontrola odstránených závad?
 Nesprávně provedená instalace před výbuchem
 Neoznačená zásuvka na rozvaděči stroje, která je pod napětím i při vypnutém hlavním vypínači
 Požár způsobila pravděpodobně závada na elektrospotřebiči.
 Znáte sborník závad pro revizní techniky?
 Proč má spotřebič 50% výkonu při plném napětí a správné impedanci vedení?
 Je rozvaděč bez štítku výrobce hrubá závada v el. instalaci?
 Môže elektroinštalácia ovplyvniť životnosť tlakovej expanzky kúrenia?
 Jakou napsat do RZ závadu při jištění 3f zásuvky 32A deonem 40A?
 Jak najit misto zkratu mezi jednou fazi a N na kabelu CYKY 5x2,5?
 Dle jaké normy se posuzuje závada zásuvky 230V?
 Jak řešíte standardní nedostatky elektroinstalace?
 Jak se zachovat když se setkáte se starým, již nevyhovujícím spotřebičem?
 Přidáte také svůj letní úlovek elektrotechnické prasárničky?
 Mohu poprosit o vyjadreni k zavadam na elektroinstalaci?
 Jak se vám zamlouvá takovéto odstranění revizní závady?
 Existuje nějaká databáze závad pro pravidelné revize?
 Je třeba informovat distributora při závadě v HDS zjištěné při revizi?
 Může vyhovět při revizi poškozená lišta na přívodu do bytového rozvaděče?
 Je demontáž FI ve stávajícím zařízení, je hrubá závada?
 Podělí se někdo o závadovník?
 V jakém dokumentu je vyžadováno třídění závad při revizích na C1, C2, C3 ?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.037 sekund, 22 dotazů.