Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Budete podle nové normy pro koupelny pospojovat i dveřní zárubuně?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Budete podle nové normy pro koupelny pospojovat i dveřní zárubuně?  (Přečteno 37197 krát)
František Jiráček
*
Offline Offline



WWW
« kdy: 24.04.2008, 11:30 »

Znamená podle nové normy na koupelny, že se opět pospojují futra?
Nějak tam chybí ta poznámka, že futra nejsou konstrukční prvek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Kuhn
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 24.04.2008, 13:48 »

článek 701.415.2 ČSN 332000-7-701 ,  přístupné kovové stavební prvky mají být zahrnuty do ochranného pospojování a to asi kovové zárubně dveří jsou . Kovové vodovodní baterie a to i když jsou připojené na plastovém potrubí dle vysvětlení pana Jána Meravého soudního znalce je nutné v koupelně pospojit a to vodičem CY4 mm pr. . Tak asi pro klid duše a klidný spánek pospojovat jak baterie tak zárubně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 24.04.2008, 14:14 »

Kovové vodovodní baterie a to i když jsou připojené na plastovém potrubí dle vysvětlení pana Jána Meravého soudního znalce je nutné v koupelně pospojit a to vodičem CY4 mm pr. . Tak asi pro klid duše a klidný spánek pospojovat jak baterie ....

 ajoooo Už zase ?  ajoooo   blboune  nenene   Hněv   Fackovaci   palec   zed

Můžete napsat, co k takovému závěru pana znalce vede ?  ??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 24.04.2008, 14:25 »

Řekl bych, že i němý sluha z kovu postavený v koupelně by se měl pospojovat. Nahoru bych mu hodil ručník, aby neočumoval mne nebo manželku při koupání. / nevím k jaké skupině obyvatel patří /.  angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 24.04.2008, 14:43 »

Řekl bych, že i němý sluha z kovu postavený v koupelně by se měl pospojovat. Nahoru bych mu hodil ručník, aby neočumoval mne nebo manželku při koupání. / nevím k jaké skupině obyvatel patří /.  angel

Máte pravdu, na to jsem zapomněl !  Škleb

Jenom přemýšlím, když můj slouha má zhruba uprostřed drevěný díl, jestli mám tuto část přemostit po vzoru plynoměrů nebo kdysi vodoměrů.

A aby bylo galvanické spojení dokonalé, tak ten chrom (nebo z čeho je povrchové pokovení) obrousím. Jistota je jistota !  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
vkb
« Odpověď #5 kdy: 24.04.2008, 16:03 »

Ctu to a nenalezam slov, jaky v tom je neporadek. Ten, kdo si to poradne pospojuje a bude se jednou rukou drzet treba vodovodni baterie na plastovem potrubi a druhou faze, to dostane s plnou paradou. Ten kdo ne, nestane se mu nic. Pro pripadne kritiky: nez neco napisete, spocitejte si PROUD ktery by tekl pres vodovodni rad, nebo odpad. Zarubne se nepripojuji.
 Pripojuji se jen ty kovove predmety, CO MOHOU ZAVLECT NAPETI ODJINUD.
 .
VKB
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Kuhn
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 24.04.2008, 16:38 »

Nevím co k tomu soudního znalce vede ,  ale když už by jsem se u soudu s ním setkal tak by pravděpodobně soud dal za pravdu jemu  podivej podivej podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #7 kdy: 24.04.2008, 21:21 »

Nevím co k tomu soudního znalce vede ,  ale když už by jsem se u soudu s ním setkal tak by pravděpodobně soud dal za pravdu jemu  podivej podivej podivej

Nevím co vás vede k tomuto závěru.
Soud apriori nevyslovuje ani souhlas ani nesouhlas s nálezem znalce.
Jedná se o odborný názor v konkrétním případu, který by měl znalec podepřít věcnými argumenty.  boss
V každém případě ale platí obecné pravidlo, že když je řešení provedeno alespoň podle platných předpisů, tak že je riziko sníženo na únosnou míru.  podivej

A jelikož pospojování vodivých mísících baterií, napojených na plastové (nevodivé !) potrubí není za určitých podmínek ve většině případů nutné a toto je uvedeno v dosud platném technickém předpisu, tak je při splnění těchto podmínek vaše obava zbytečná.  piskaci

I když při našem soudnictví.... kdo ví ?  Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
ALCR
« Odpověď #8 kdy: 24.04.2008, 21:42 »

Takové shrnutí mě známých informací.

     U kovových zárubní bude záležet na tom jestli jsou izolovaně uložené, pokud se například budou dotýkat železných roksorů v panelu, nebo kovové části sádrokartónové konstrukce, kovového potrubí a podobně, tak v těchto případech se rozhodně musí připojit na doplňující místní pospojování.

     Co se týče vodovodních baterií, pokud mezi kovovou baterií a nějakou vodivou části (např. staré kovové potrubí, kovová nádoba ohřívače vody a pod.) je více jak 2m plastového potrubí považuje se tato baterie za nevodivě uložený předmět a pospojit se nemusí. A ony zmiňované zemnící svorky ZS4, lze použít jen v některých případech a to ještě za předpokladu, že vodoinstalatér bude spolupracovat.
 
    Jestli je předmět izolovaně uložený se ověří měřením izolačního stavu proti ochranným vodičům a jiným vodivým částem v místnosti, doporučení ČES uvádí, že aby mohl být předmět považován za izolovaně uložený musí mít izolační odpor více jak 100kΩ.
 
    Když na to přišla řeč rozhodně zahrnujte do doplňkového pospojení kovovou konstrukci sádrokartonů, mě se osobně jednou stalo, že sádrokartonáři provrtaly kabel vrutem tak šikovně, že chytli jen fázi a pustili ji do celé konstrukce, přišlo se na to až když si majitelka stěžovala, že když myje podlahu tak dostává rány, zjistilo se, že mezera mezi podlahou a sádrokartónem není vyspárovaná a při mytí podlahy zateče voda až ke kovové konstrukci stěny. Od té doby konstrukce sádrokartonů pospojuji.

Pokud jsou mé informace v nějakém bodě mylné opravte mě, budu vděčný.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Jiráček
*
Offline Offline



WWW
« Odpověď #9 kdy: 25.04.2008, 06:11 »

Nakonec jsme skončili u soudu  podivej . Mě ta otázka opravu zajímá. Stará ČSN se zmiňuje o tom, že futra nejsou konstrukční prvek. Edice 2 už ne.
U ta voda je taky šalamounsky podaná.
Podle mě pospojit všechno, nebo nic.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 25.04.2008, 06:48 »

Podle mě pospojit všechno, nebo nic.

Tak to je konečně projev rozumu, mám stejný názor ale kolikrát už jsem za něj dostal vynadáno že to není v normě a ono nejde. Přitom když chci něco chránit tak že to uvedu na stejný potenciál tak ten potenciál musí být všude a ne jenom někde.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 25.04.2008, 07:48 »

http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,7735.0.html

Ono s tím potenciálem to může být složitější než se zdá. Pokud správně zareaguje ochrana / chránič / při poruše, tak o moc nejde.
To pospojování není samospasitelné . Pokud tedy bude vše kovové pospojováno, tak jak bude chráněna bosá osoba stojící na podlaze / dlažba / při dotyku na tyto části? Pospojováním? Pospojování řeší pouze dotyk mezi dvěma vodivými částmi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 25.04.2008, 16:00 »

To Rozmahel:

Naprosto souhlasím. Smysl pospojování je v tom, že se na něm může objevovat napětí po neurčitou dobu. Takže osoba může být "trvale" pod napětím, u kterého je snaha, aby bylo všude stejné. Přitom přístupných vodivých částí se člověk dotýká obvykle jen jednou rukou, kdežto na podlaze se stojí pořád a tak nejpravděpodob nější situace je současný dotyk ruka-noha. Kdesi je napsáno, že pokud podlaha není izolační, musí se zahrnout do doplňujícího pospojování. Jaká je podlaha v koupelně? Jednou izolační, podruhé absolutně neizolovaná. A jak pospojit podlahu, ve které není podlahové topení? Možná, že by někdo dokázal, že potenciál přivedený od vody z plastového potrubí by mohl být nebezpečný při současném dotyku na blízký radiátor, ale bylo by také záhodno vyčíslit pravděpodobnos t vzniku takové konstelace výskytu poruchy a pozice osoby, při které by mohlo dojít k úrazu. Troufám si tvrdit, že je něco takového velmi nepravděpodobn é. Daleko důležitější je podle mně instalace proudových chráničů do maxima obvodů, kam to jen lze.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 25.04.2008, 16:02 »

http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,7735.0.html
Ono s tím potenciálem to může být složitější než se zdá. Pokud správně zareaguje ochrana / chránič / při poruše, tak o moc nejde.
To pospojování není samospasitelné . Pokud tedy bude vše kovové pospojováno, tak jak bude chráněna bosá osoba stojící na podlaze / dlažba / při dotyku na tyto části? Pospojováním? Pospojování řeší pouze dotyk mezi dvěma vodivými částmi.

S tím se dá jen souhlasit. Upřímně řečeno to pospojování v koupelnách nikdy nic moc neřešilo ale chrániče nebyly. Pokud ho však provádím tak má větší smysl pospojit všechno než pospojit jen něco. Buď musím člověku zabránit překlenout rozdíl potenciálů aby přes něj netekl proud nebo ho musím izolovat aby přes něj netekl proud nebo ten proud detekuji a vypínám přívod. Bacha na důvěru v chrániče, 15mA ho nechá chladným ale člověka pěkně rozpohybuje Úsměv.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 25.04.2008, 16:11 »

Možná, že by někdo dokázal, že potenciál přivedený od vody z plastového potrubí by mohl být nebezpečný při současném dotyku na blízký radiátor, ale bylo by také záhodno vyčíslit pravděpodobnos t vzniku takové konstelace výskytu poruchy a pozice osoby, při které by mohlo dojít k úrazu. Troufám si tvrdit, že je něco takového velmi nepravděpodobn é.

Sice souhlas ale napadlo mě při tom jak moc pravděpodobné je že se žena koupe ve vaně, přijde kočka a shodí do vany fén který leží vedle na sušáku a je zapnutý v elektrice načež přiběhne bývalý manžel který je vedle v pokoji a snaží se ji zachránit. Kdyby v nemocnici neumřela je to dobrý vtip takhle to moc k smíchu není. Nedávno to bylo v TV a někde tady se to tuším taky probíralo. Další věc je co se tam stalo ve skutečnosti, kdo vlastně osočil tu kočku?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #15 kdy: 25.04.2008, 18:37 »

To: Alin

A to je právě ono. V případě toho fénu by se právě uplatnil spíš chránič než nějaké pospojování.  Těžko si také představit dílčí proudovodné cesty, když spadne zapnutý fén do vany. Určitě je ale lepší cesta přes jakkoliv mýdlovou vodu z L do N přímo ve fénu než někudy přes tělo. Jestliže ta žena utrpěla úraz, muselo dojít k úniku do země a tam je nejlepší záchranou chránič, byť třeba až s nejčastějším proudem 23 mA.

Ještě k tomu pospojování baterií na plastovém potrubí: Jaká je pravděpodobnos t, že se na částečně kovové vodovodní potrubí dostane 230 V a proud půjde zrovna do koupelny přes plast a ne přes starý kov do řádu? No nejspíš půjde asi do toho řádu. Pokud je v plastu celá stoupačka, nemáme se o čem bavit. Pokud mám celé vodovodní potrubí z kovu a dobře náhodně uzemněno a poslední metr je z plastu, jak jsem to onehdy viděl, kam se asi zase požene proud podle vzniklého potenciálu? Vodovodních potrubí, která fungují jako výhradní PEN, je asi dost. Těžko by na nich ale asi dlouhodobě vydrželo plných 230 V, aby si toho někdo nevšiml jinak (a ne zrovna při koupání).

A co se týče zárubní, tam není co řešit. Pokud je v nich schovaný vypínač, jednoznačně pospojit. Ale ta doba už je pryč, dnes by  už nikoho nenapadlo dávat do futer vypínač a v těch, kde to je, asi žádné pospojování není. V ostatních případech je pospojování futer nesmysl.   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 25.04.2008, 19:04 »

To: Radim Strycharski

   Pospojování mělo význam v době kovových van ale dnes když je vše z plastu ztrácí i ten poslední kladný efekt. Osobně jsem spíš slyšel jak se po pospojení zavlekla fáze do koupelen v paneláku než že by to někomu zachránilo život. Ani to však nezmění můj názor že pokud už ho dělám tak na všechno (v moderní plastové koupelně se toho pospojit zas tolik nedá).
   Další stránka věci je naše migrující legislativa. Pokud se každou chvíli mění předpis co má a co nemá být pospojeno a kolik mám na baterii naměřit izolační odpor proti PE (což je pěkná blbost protože podmínky při měření a při tom když se koupe celá rodina jsou výrazně odlišné) tak doporučuji pospojit když je to možné a pod plastovou vanou klidně ten kus drátu nechám ležet.

Nejlepší bezpečnost zajistí v koupelně lidský mozek který nedovolí provádět blbosti s fénem ve vaně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
ferdo
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 25.04.2008, 21:38 »

To: Radim Strycharski

   Pospojování mělo význam v době kovových van ale dnes když je vše z plastu ztrácí i ten poslední kladný efekt. Osobně jsem spíš slyšel jak se po pospojení zavlekla fáze do koupelen v paneláku než že by to někomu zachránilo život. ě.
Keď to pospojovanie bolo urobené správne ťažko predpokladať že by k takému niečomu malo prísť musel by to byť súbeh velmi veľa okolností hlavne v paneláku osobne sa domnievam že pri TNC a pri AL kábloch to bola veľmi rozumná vec  videl som byt na vlastné oči kde bol pred meraním odpojený PEN  a majiteľ si ničoho nevšimol a tak 3 izbový byt bežal cez pospojovanie.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jaké svítidlo s kterým stupněm krytí IP mám zvolit do koupelny?
 Co vše v koupelně pospojovat?
 Řeší vůbec norma "umývací" prostor nad umývacím žlabem?
 Lze umístit 12V bodovky přímo nad vanu/sprchu?
 Je možné vůbec pračku umístit k vaně resp. do zóny 2?
 Kam umístit proudový chránič pro koupelnu?
 Vracím se k tématu o společném okruhu pro běžnou zásuvku a světlo v koupelně. Vzpomínáte si?
 Mohu od hranice sprchovacího prostoru do zóny 3 umístit zásuvku?
 Jak provést pospojení s potrubím z plastu, a uvnitř z mědi nebo anticora?
 Co všechno musí být v koupelně pospojeno?
 Mohu vést kabel pod omítkou přes oblast sprchového koutu?
 Mohu umístit reproduktor nad vanu?
 Poradíte mi proč baterie v koupelně při dotyku probíjí?
 Že bychom vystěhovali všechny pračky z koupelen?
 A zase ta koupelna.......
 Je IPx4 také za stenou sprchového kútu?
 Jakým způsobem provést opravu nevyhovujících barev vodičů v zásuvkách koupelny?
 Kde všude se nachází "umývací prostor" dle ČSN 332000-7-701?
 Je možné umístit u bazénu krátkovlnný infračervený zářič?
 Mohu umístit nějaké světlo přímo do sprchového koutu?
 Mohu umístit světlo do blízkosti sprchového koutu, když má spínač přímo v těle?
 Nevíte kolik ´Wattů´ bodového osvětlení dát do koupelny?
 Jaké máte zkušenosti se zapojováním parních boxů a masážních sprchových boxů?
 Kde je hranice pro umístění zásuvky nad umyvadlem?
 Mohou vést kabely s elektrikou pod sprchovým koutem, v zemi?
 Jaké je umisteni zasuvek pro susicku a pracku v koupelne?
 Lze umístit regulaci v koupelně v zóně 2?
 Jaké je minimální krytí elektrických zařízení v koupelnách v zoně 0 až 3?
 Jak správně vymezit zónu ve sprše s pohyblivou sprchovou hlavicí?
 Dali byste elektrické podlahové topení pod sprchový kout?
 Kde je uvedeno propojení doplňkového pospojení koupelen s rozvaděčem?
 Co udělat s neuzemněným zelenožlutým vodičem v koupelně?
 Musím v koupelně skrýt vedení do kovové trubky?
 Pokud je pračka mimo koupelnu musí být zapojena také přes chránič?
 Jak realizujete ventilaci v koupelnách?
 Môže byť rozvodnica inštalovaná v kúpelni /mimo zóny 2/?
 Jak provést pospojení v koupelně a potrubím AL s plastovým povlakem?
 Je nutné použití chrániče na osvětlení koupelny?
 Je možné zapojit na FI celou koupelnu včetně zásuvek?
 Jak připojovat v koupelnách dodatečnou "galerku" ?
 Považuje sa sklenená stena v sprche za pevnú priečku ?
 Patří do umývacího prostoru i navazující prostor ke zpracování potravin?
 Mohu nad umyvadlo nad vanou dát světlo určené do umývacího prostoru?
 Jaké IP krytí má mít zásuvka v koupelně?
 Setkali jste se s takto nesprávně provedenou instalací v prostoru koupelny?
 Je možné umiestniť svietidlo pod umývadlo?
 IN-EL: Elektrické instalace v koupelnách a prostorech s vanou nebo sprchou, v saunách, bazénech a fo
 Je možné umístit zásuvku pro pračku cca 50 cm nad přívodní vodovodní kohout?
 Jak instalovat kabelová vedení ve zdi koupelny?
 Jak připojit vířivku, pokud její přívod je 1m dlouhý?
 Jak je řešen umývací prostor dle německých norem DIN VDE?
 Může být kombi žebřík v zóně 2 ?
  Je běžná bytová koupelna normální prostor ?
 Doporučuje norma elektrické odporové topení uvnitř sprchového koutu?
 V jaké vzdálenosti od kohoutku bez umyvadla mohu umístit zásuvky?
 Mohou vést kabely na stěně v umývacím prostoru?
 Musí se na ochranné pospojení připojit zásuvky v koupelně?
 Nakolik jsou nebezpečné spotřebiče v koupelně?
 Na co ze strany elektro nezapomenout na WC pro invalidy?
 Znáte umývací prostor made in Great Britain?
 Ake boli podmienky pripojenia masážnych vaní v roku 1989?
 Je nutné ochranné pospojování v koupelně s plastovými rozvody?
 Kam připojit elektrickou topnou tyč IP44 v koupelně v zóně 2?
 Musí mít koupelna samostatné jističe pro každý obvod?
  Může být v koupelně v zóně 1 umístěný 12V LED pásek s krytím IP64?
 Lze umístit zásuvku a vypínač mezi umyvadlo a sprch. kout?
 Ako blízko lze inštalovat elektrický radiátor vedľa vane?
 Pospojování v koupelně
 Mohu použít ventilátor na 230V do zóny 1 v koupelně?
 Jaký závěr revizní zprávy by jste napsali za elektrické zařízení ve sprše?
 Proč nemohu mít 230V bodovky nad sprcháčem v koupelně?
 Mohu v koupelně použít zrcadlo s osvětlením IP20?
 Jak je relevantní zeď pro zónu v koupelnách?
 Aké sú plusy a mínusy pripojenia vane na centrálne pospojovanie v jadre?
 KNIHA: Elektrické instalace v koupelnách a prostorech s vanou nebo sprchou ...
 Elektrika v koupelnách, sprchách a umývacích prostorech
 Nemá někdo k dispozici ČSN 37 5215 z roku 1971?
 Jak pospojujete topné žebříky v koupelnách?
 Je možné umístit zásuvku v koupelně pod umyvadlem?
 Jak provést pospojování pokud jsou rozvody vody z plastu?
 Kdy připojit topný žebřík v koupelně na ochranné pospojování?
 Co se v zónách koupelen nedodržuje nejvíc?
 Co se často v koupelnových zónách nedodržuje?
 Jak do koupelny instalovat zařízení v ČSN 332000-7-701 neuvedená?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.062 sekund, 22 dotazů.