Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Je dobré spojit Fe konstrukce stropu s EPS?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je dobré spojit Fe konstrukce stropu s EPS?  (Přečteno 13437 krát)
Vojkuvka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 25.03.2008, 20:58 »

Už jsem jednou říkal jsem SLBPRD ale teď buduji své.
Poraďte, je dobré (nebo zbytečné) spojit Fe konstrukce stropu(Ička) s EPS.
Domek, vlastně skoro chata, sut+podkr. výška cca 6m vedle cca 15m stromy(výška asi 20m) rád bych se "vyhnul hromosvodu",  ale to je asi další téma.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 25.03.2008, 23:36 »

A jaký že to máte důvod k zamýšlenému vyhnutí se hromosvodu ?  ??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #2 kdy: 26.03.2008, 06:59 »

Také by mě zajímalo, proč se chcete vyhnout hromosvodu.
Co vás k tomu vede?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Vojkuvka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 26.03.2008, 16:01 »

Poradil mi to jeden starší RT (tedy nevím jestji dobře). Přirovnával hromosvod k nalíčené pasti na lišku, která přiláká medvěda. Prý když jsou vedle vysoké stromy (asi 15m od domu) fungují jako oddálený hromosvod. pravdou je, že už do nich "prásklo". Nicméně zajímá mě i váš názor. Domek je v řídké zástavbě nižší než většina ostatních.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 26.03.2008, 16:22 »

Prý když jsou vedle vysoké stromy (asi 15m od domu) fungují jako oddálený hromosvod. pravdou je, že už do nich "prásklo".

Pokud do stromů u domku už "prásklo" tak bych určitě hromosvod a kvalitní uzemňovací soustavu udělal a nemusí to být nic složitého. Nejde jen o to jestli vám práskne do domku ale i o to když práskne vedle domku a veškerá elektronika se naštve a už si s vámi nepovídá. Podívejte se na materiály které tu nabízí p.Hájek a myslím že to bude jasnější.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #5 kdy: 26.03.2008, 16:22 »

Navrhuji vyčkat, až si této diskuse všimne pan Hájek z firmy Dehn+ten druhý.
Ten se vám k "pasti na lišku" a ke stromům coby oddáleném hromosvodu jistě vyjádří.  Mrknutí
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 26.03.2008, 16:28 »

Dehn+ten druhý.

ten druhý = Söhne  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #7 kdy: 26.03.2008, 16:42 »

ten druhý = Söhne  Mrknutí


Ano, o tomto pánovi vím. Ale nějak mi zde nešlo psát s německou klávasnicí. Kroutím očima
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #8 kdy: 26.03.2008, 17:38 »

ö se v české klávesnici napíše takto:
klávesa pod Backspacem a potom "o"
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 26.03.2008, 17:51 »

Pokud se jedná o skutečně vysoké stromy je otázka zdali by nebylo lepší na nich udělat jednoduchý hromosvod a využít ochranného prostoru tohoto hromosvodu jako oddáleného. Stejně, pokud je vysoký strom v blízkosti, představuje potenciální riziko, které by se mělo ošetřit hromosvodem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vojkuvka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 26.03.2008, 19:17 »

Zemnit chci "všechno",  od  hl.pojiskové skříně,výkopu s kabelem, po dodatečné obkopání domku (je malý 6x8m) a vyvézt nejen pro EP ale pro jistotu i 2xpro hromosvod (co kdyby?). Zemní vodivost je dobrá-jíl, voda ve 2m.
 Proto jsem se ptal i na to případné pospojování Iček ve stropě (malé podkroví).
 Vím že pan Hájek by mě asi hnal bičem,  ale protože jsem zvyklý trávit bouřky "při svíčkách" - vypínám hl.jistič i při hlášených, uvažoval jsem jen o "alespoň nějaké" ochraně varistory (kabel zemí přívod 30m).
Po pravdě řečeno ani tak nejde o to jestli přežije TV či PC, ale jestli přežije stavení a já.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavelka Květoslav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 26.03.2008, 20:03 »

Nedokážu si představit uzemnit traverzu ve stropě ... jako vyvrtat díru ,  udělat závit a připevnit pomocí šroubku zž drát ? A takhle na všechny íčka ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 26.03.2008, 20:13 »

ten druhý = Söhne  Mrknutí

= synové (množné číslo)  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #13 kdy: 26.03.2008, 21:06 »

= synové (množné číslo)  Mrknutí

Tak teď jste mne dostal !  Palec vzhůru
Za ta léta, co se s některými individui od této firmy znám mne nikdy nenepadlo pokoušet se nad jménem jejich společnosti přemýšlet.
Takže jsem si těch chlapců v názvu vůbec nevšiml. 

Ich bin Packesel! ajoooo
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Vojkuvka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 26.03.2008, 22:03 »

Nedokážu si představit uzemnit traverzu ve stropě ... jako vyvrtat díru ,  udělat závit a připevnit pomocí šroubku zž drát ? A takhle na všechny íčka ?
Zatím jsou volné, tak bych je mohl spojit přivařením Fe (třeba roksor) a jen ten nejbjíž na EPS.
 Jen mně stále zajímá jestli je to blbost, tím spíš,že jsem to ještě nikde neviděl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #15 kdy: 27.03.2008, 00:08 »

Nikoho s bičem nehoním, občas vezmu pouze distanční vzpěru či jímací tyč. tanecek

Těch vývodů bych rozhodně udělal vícero, třeba v místech kde budou do budoucna okapy.
Na stromy bych raději moc nespoléhal, jedná se spíše o zhoršení situace, pokud jsou blízko jejich větve, výboj se může , ,vrátit,,  na dům a pak je lepší pokud je blíže hromosvod, nežli konstrukce domu. Pokud by došlo k zásahu objektu bleskem, jsou nepřipojené kovové součásti spolehlivým základem, který umožní různé přeskoky.
Z toho co říkal ten RT spíše vyplývá potřeba hromosvodu, alespoň podle té argumentace.
Můžete vytvořit i oddálený hromosvod ten si spočítáte za pomoci SW http://www.kniska.eu/software.
Jak by měla vypadat jímací soustava a ostatní můžete vidět zde :http://www.kniska.eu/animace
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #16 kdy: 27.03.2008, 05:56 »

To Rozmahel: jak byste provedl "jednoduchý hromosvod na těch stromech? Nebo jsem to špatně pochopil?

To Vojkůvka: obvod domu 28m = 3 svody
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #17 kdy: 27.03.2008, 07:33 »

Podle čl.234 a dále dle ČSN 34 1390.
Záleží jak ve skutečnosti vypadá místní situace. Pokud se jedná o souvislý lesní porost je to asi obtížně proveditelné.
Pokud by se jednalo o ojedinělý strom je to na zvážení.
Uváděná výška stromů 20m, vzdálenost od chaty 15m, výška chaty 6m.
Poloměr půdorysu ochranného prostoru tyčového jímače až na zem je 1,5 jeho výšky, což by bylo 30m od kmene stromu. V polovině této délky je chata vysoká 6m. Odhadem bych řekl, že bude v ochranném prostoru.
I když se na chatě zbuduje hromosvod vysoké stromy v blízkosti možným přeskokem " staženého výboje " riziko jejího zasažení zvyšují. Je ale otázka jak chatu zabezpečit proti pádu stromu na chatu při bouři. Snad jen pomocí motorové pily.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.036 sekund, 21 dotazů.