Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Jak zapojit/ přepojit starou digestoř za novou, která končí kabelem 2vodič?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak zapojit/ přepojit starou digestoř za novou, která končí kabelem 2vodič?  (Přečteno 50583 krát)
JardaN
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 13.01.2008, 11:20 »

Jak zapojit/ přepojit starou (původní paneláková) digestoř za novou, která končí kabelem 2vodič?

Stará digestoř má 2tlačítka, jedno pro světlo zapnuto-vypnuto a druhé tlačítko-spínač pro zapnutí odsávání. Digestoř nemá větrát, tímto vypínačem se asi spíná klapka? cosi ve stoupačkách, kabel od tohoto spínače vede stoupačkama vzhůru. Jak tento "větrák přepojit" u nové digestoře, která má jen 2vodič šnůru fáze a 0, a v sobě 2tlačítka jedno pro 3stupnový integrovaný odsavač, a jedno pro světlo?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #1 kdy: 13.01.2008, 12:09 »

Ještě nám sdělte zásadní věc: Má vaše nová digestoř filtr ? Nejedná se jen o praní vzduchu v kuchyni bez návaznosti na vzduchotechnic ké potrubí ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
JardaN
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 13.01.2008, 12:13 »

Pardón, níže přikládám bližší informace k typu Electlx EFT6500

Další informace: Dotykové ovládání Ne · Počet motorů 1 · Displej Ne · Osvětlení žárovka · Regulace výkonu 3 · Průměr odtahového hrdla 100 mm · Ukazatel nasycení tuk. filtru Ne · Odtahy horní · Zpětná klapka Ne · Záruka 24 měsíců ·

hlučnost 49–59 dB
3 stupně výkonu
osvětlení varného mista 1×40 W
látkový filtr
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
ALCR
« Odpověď #3 kdy: 13.01.2008, 12:35 »

Vodiče ve stávající digestoři od tlačítka spouštějící centrální odsávání na střeše se ve stupačce odpojí z krabice a zruší (odpojit jen ty vodiče které vedou do digestoře k tlačítku spouštějící odsávání, ostatní slouží sousedům pod vámi ty musí zůstat),  nová digestoř se zapojí na vodiče které slouží ve staré digestoř pro osvětlení, pokud je kabel od digestoře dostatečně dlouhý zapojil bych ho rovnou do krabice ze které vede napájení osvětlení pro stávající digestoř a ty původní zrušil pokud to nevyjde tak se to bude muset nějak solidně spojit a to už chce odbornou asistenci přímo na místě.

Jestli se jedná o digestoř s odtahem, nebo uhlíkovým filtrem s vnitřní cirkulací či jaký druh ovládání to má není pro zapojení směrodatná.
Směrodatný je způsob připojení to jest, že to je třída II. dva vodiče L-hnědý, nebo černý a N modrý

Asistence kvalifikovanéh o elektroinstala téra v tomto případě určitě nutnost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #4 kdy: 13.01.2008, 12:45 »

Jde o režim odsávání, můžete zvolit cirkulaci, to je OK. Pokud zvolíte odtah, tak budete svým ventilátorem tlačit pachy do vzduchotechnik y ostatním. Při vašem odtahu by tedy muselo běžet i centrální ventilátor. Ten je ovšem ovládaný tlačítkem a časem a je napojen na společnou elinstalaci. Nějakou automatiku spřažení by jistě šlo technicky navrhnout, jenže spojit vaši instalaci se společnou není košér.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
ALCR
« Odpověď #5 kdy: 13.01.2008, 13:19 »

Jde o režim odsávání, můžete zvolit cirkulaci, to je OK. Pokud zvolíte odtah, tak budete svým ventilátorem tlačit pachy do vzduchotechnik y ostatním. Při vašem odtahu by tedy muselo běžet i centrální ventilátor. Ten je ovšem ovládaný tlačítkem a časem a je napojen na společnou elinstalaci. Nějakou automatiku spřažení by jistě šlo technicky navrhnout, jenže spojit vaši instalaci se společnou není košér.

Toho bych se nebál je tam dostatečný komínový efekt, stačí ověřit průvan odtahu na střeše, když je centrální ventilátor v nečinnosti a v panelácích bývá stejně většinou ventilace odstavena z důvodu poruch, nebo je partaje v posledních patrech úmyslně vypínají či dokonce poškozují jelikož jim vadí hluk, když je funkční má nastaven nesmyslně krátký čas max. do jedné minuty takže nějaké spřažení digestoře s ovládáním centrálního odsávání je podle mého názoru zbytečné.
V současné době je trend ventilátory na střechách úplně likvidovat a místo nich osazovat ventilační turbíny které fungují pomocí komínového efektu
http://www.tewiko.cz/kominova-technika/zakladni-informace-ventilace.html
http://www.proex2000.cz/stresni-doplnky-ventilacni-turbiny.aspx
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #6 kdy: 13.01.2008, 13:21 »

TO: Jarda> Šel bych ještě dál než kolega Doležal. Nejen, že to není košér, ale být v roli majitele domu nebo souseda nad vámi tak bych vám podobné zapojení přímo zajázal. Sousedé ve stoupačce nad Vámi budou jstě nadšeni, že vaše pachy z kuchyně jim vyženete akorát tak o patro výš. Vaše nová digestoř totiž nemá sílu vytahnout celý sloupec vzduchu a naví ještě překonávat odpor stávajícího centrálního ventilátoru na střeše! Toto je třeba řešit komplexně v celé stoupačce a součinnost s majitelem (správcem) domu je naprosto nutná.
TO: anonym alcr> Na Vaše rady bych si dával velký pozor, Vy jste koukám velký chytrolín
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #7 kdy: 13.01.2008, 13:29 »

To ACLR.
S tím komínovým efektem bych si nebyl jistý. U nás v 9ti podlažním domu v nižším patře kuřáci kouří do digestoře, ventilátor je mimo provoz (vypínají ho nájemníci v posledním patře kvůli průvanu a hluku) a máte slyšet ty věčné stížnosti na smrad.
P.S. Já jsem kuřák silný, ale kouřím ve svě kancelo-ložnici, takže nepíši o sobě  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jiří Fuksa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 13.01.2008, 15:20 »

To: Doležal
Tak si skočte na Táborskou do prodejny Univerzal pro turbíny za cca 2500 Kč/ks, zavolejte panu Raulovi, ten vám je tam namontuje a neplačte tady na portále, že vám nejede ventilátor.
 Mrknutí Mrknutí Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #9 kdy: 13.01.2008, 15:59 »

 Úsměv Já nepláču, mně to je jako kuřákovi šumafuk, ani to nevnímám, ale JardaN by si tam měl skočit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
JardaN
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 13.01.2008, 17:20 »

Děkuji, ale já nejsem kuřák Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #11 kdy: 13.01.2008, 17:32 »

TO Milan Karvánek: pokud postup "ALCR" není košér, jak byste to vyřešil vy osobně? Vzhledem k tomu, že nová digestoř má vlastní filtr, tak bych stávající kabely nevyužil - ty co otvírají, zapínají ventilátor na střeše, mimo jiné i u nás je čas cca kolem 50-60sekund, a občasně to netáhne vůbec, především v zimních měsicích
1. Pokud nejsem 100% vlastník onoho domu tak po poradě s majitelem nebo spolumajiteli.
2. Ttřeba tak jak píše kolega Fuksa.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jaroslav Ferst
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 13.01.2008, 17:41 »

Zatím se mi nestalo, že by někdo střešní ventilátor odpojil (naopak, když se zadřel motor, než jsem sehnal stejný přírubák a přelisoval turbínu, bylo to pět dní, kdy bylo lepší chodit kanálem a nepotkat nikoho ze sousedů),  proto po výměně kuchyně jsem si nechal starou digestoř. Sehnat totiž novou bez vestavěného ventilátoru se mi včas nepodařilo, ale zase se to obešlo bez zásahu do společné stoupačky ovládání.
Pro klempíře pracující s nerezem tu vznikla díra na trhu a mohl by o ně být slušný zájem.

Jinak tu znám i zkušené elektrikáře, co ji koupili od stoupačky ovládání, protože nebyli dost zkušení pro panelák. Byt si přece vypnuli a zkontrolovali. A ze schémátek nalepených zevnitř na dvířkách stoupačky to přece jasné není...
Navíc je tam fáze jen přes cívku časového spínače a, po jeho sepnutí, i fáze ostrá pro doutnavky. Čili pro vlastní ventilátor se musí přivést vlastní vedení a toto původní zrušit, jak už tu správně načal ALCR.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
JardaN
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 13.01.2008, 17:49 »

1. Pokud nejsem 100% vlastník onoho domu tak po poradě s majitelem nebo spolumajiteli.
2. Ttřeba tak jak píše kolega Fuksa.

jsem v nájmu, před privatizací, byt ted "nikomu nepatří"  Smích částečně-velmi špatně se o něj stará správcovská firma, aktuálně vlastnicky asi stále připadá obec.úradu. Stará digestoř je prostě stará-nefunkčí, takže se "pořídila" nová, otázka tedy zní: lze jí vůbec namontovat za stávajících podmínek?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Ferst
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 13.01.2008, 18:29 »

Především bych u obecního úřadu, kterému zřejmě platíte nájemné, uplatňoval nárok na uvedení digestoře do funkčního a bezpečného stavu. Nebo trval na zohlednění současné vady v ceně bytu - pokud skutečnost, že digestoře nefungují, není uvedená v úředním odhadu, lze s tím operovat, vada to je.
S nějak výrazným komínovým efektem počítat skutečně nemůžete, takže na střeše nějaký nucený odtah být musí.
A na zajištění vazby mezi vaším ventilátorkem a centrálním odtahem si skutečně pozvěte odborníka, přece jen vás bydlí vác nad sebou a případné podcenění nebezpečí úrazu či požáru, vzniklé z neznalosti, by hrozilo nejen vám, ale i sousedům ve stoupačce. Když se například hasí ve čtvrtém patře, těžko z toho vyváznou spodní byty beze škody... myslete na to, prosím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
JardaN
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 13.01.2008, 18:31 »

Především bych u obecního úřadu, kterému zřejmě platíte nájemné, uplatňoval nárok na uvedení digestoře do funkčního a bezpečného stavu. Nebo trval na zohlednění současné vady v ceně bytu - pokud skutečnost, že digestoře nefungují, není uvedená v úředním odhadu, lze s tím operovat, vada to je.
S nějak výrazným komínovým efektem počítat skutečně nemůžete, takže na střeše nějaký nucený odtah být musí.
A na zajištění vazby mezi vaším ventilátorkem a centrálním odtahem si skutečně pozvěte odborníka, přece jen vás bydlí vác nad sebou a případné podcenění nebezpečí úrazu či požáru, vzniklé z neznalosti, by hrozilo nejen vám, ale i sousedům ve stoupačce. Když se například hasí ve čtvrtém patře, těžko z toho vyváznou spodní byty beze škody... myslete na to, prosím.
Nikdy bych si nemyslel, že z "takovou maličkostí" - ted tuším, že "veličkostí" budou takové problémy, mimochodem, úřad dělá mrtvého brouka... Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Dolejšek
*
Offline Offline



Důchodce, ale stále ještě příležitostný projektant


« Odpověď #16 kdy: 13.01.2008, 20:57 »

Já osobně jsem obdobný problém řešil tak, že jsem díru do centrálního odsávání zazdil (ono ani nové nebylo v mém bytě v 1. patře moc funkční, když byl centrální ventilátor na střeše 13-ti patrového věžáku). Novou digestoř jsem přestavil do režimu cirkulace (dle návodu k výrobku) a opatřil jí uhlíkovým filtrem (dle návodu k výrobku). No a to podstatné, novou digestoř jsem zapojit do zásuvky vedle sporáku (digestoř byla už z výroby opatřena šňůrou s vidlicí tř.II). A výsledek = 100% spokojenost.

PS: tak, jak jsem se díval po obchodech se dá obdobně řešit připojení většiny prodávaných digestoří.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #17 kdy: 13.01.2008, 21:46 »

To JardaN 17:20:
To nebylo ode mne o kuřáctví, na které jsem sklouzl při komínovém efektu. To jsem myslel v souvislosti s tím vaším v podstatě "tlačným" ventilátorem do potrubí vzduchotechnik y.
Ale stejně když bude bezvětří, tak vám turbínka nepomůže a když spálíte řízky, fouknete to ostatním. Vidím to na "systém Dolejšek",  jak jsem podobně psal ve 12:45. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jakou doporučíte publikaci o elektroinstalaci laikovi?
 Jak si mohu zpočítat soudobý elektrický příkon?
 Je mozna soucasne elekricka i vodni podlahovka?
 Stačí 25A jistič pro vytápění RD s Tč?
 Má někdo zkušenosti s el. podlahovym vytapenim tzv. \
 Mohu dát zásuvku pro topný žebřík 30cm od vany a 20cm od podlahy?
 Prý nyní existuje zákon, který nařizuje použití přepěťových ochran v rd?
 Jaký typ akumulátoru zvolit k měniči pro přenosnou televizi?
 Na kolik by cca vyšla rekonstrukce elektroinstalace bez materiálu?
 Poradíte mi jak vyřešit světlo v podkroví?
 Mohu umístit nějaké světlo přímo do sprchového koutu?
 Jak mám zapojit 3-f motor do trojúhelníku na 230V když v zásuvce je 400V?
 Mohu použít modrý z 5C pro spínání z HDO?
 Obava z nedostatocneho zemiaceho odporu
 Lze použít 400V 3fázový přívod a "rozdělit jej" na 3 jedno fázové 230V?
 Jak stmívat LED?
 Jak nejlépe zkombinovat vytápění rodiného domku dvěma zdroji tepla?
 Jaký mám zvolit proudový chránič pro koupelnu?
 Je opravdu nutne tahat zž samostatnym dratem nebo staci vzit zem z krabice?
 Jak zvolit stabilizátor napětí s výstupem +-109V, 10A?
 Ako zapojiť plavákový spínač cez stykač ???
 Je možno zapojit světlo s pohybovým senzorem k nuláku schodišťového světla?
 Jak zapojit světlo bez nuláku?
 Mohu mít v rozvaděči jako hlavní jistič 3*16A a pak proudový chránič 25A/30mA?
 Jaká jsou rizika vedení vysokého napětí 22kV nad pozemkem?
 Poradíte mi ohledně vhodnosti instalace hromosvodu na nový dům?
 Mohu vést 2m vedení nn v krku společně s telefonem a televizní anténou?
 Je potřeba 3-fázový jistič k této indukční desce?
 Muzete mi poradit spolehlivou alternativu pro lanovane vodice?
 Jak stmívat stolní lampičku ?
 Existuje nějaká příručka zaměřená na chalupy?
 Musim uzemnenit domovy rozvadzac?
 Prý fíčko pro každý okruh v instalaci zvlášť!
 Poradíte mi s výběrem přepěťových ochran do bytu?
 Jak postupovat pro získání HDO?
 Bude stačit na elektrifikovanou domacnost istic 3x25A?
 Jak nízko mohou být umístěny zásuvky v zahradní chatce?
 Je opravdu lepší samotný přepěťový stupeň D, než vůbec nic?
 Jaké potřebuji vedení od elektroměrového sloupku k HDO?
 Dáte mi prosím nějaký tip na dveřní spínač na světlo do špajzky?
 Na kolik asi vyjde přípojka elektriky RD dlouhá asi 340m?
 Jaké doklady je potřeba zajistit pro novostavbu RD?
 Musím při rekonstrukci upravit zemnění přípojky?
 Opravdu potřebuji speciální jistič na multifunkční troubu???
 Není nebezpečné tahat kabely CYKY 3x1,5 po trámě na půdě?
 Kolik zásuvek 32A (400V) může být na jednom jističi?
 Je možné na proudový chránič připojit pět okruhů?
 Prý podle nějaké normy nesmí být nic nad vanou?
 Jde zapojit varná deska na jednofázový obvod?
 Kolik Wattů je u trafa 200VA?
 Sú sodíkové vysokotlakové výbojky stmievateľné?
 Jak vypnout všechny spotřebiče nějakým příveskem u klíčů od bytu?
 Jaky doporucujete prikon pro RD do 150m2?
 Mohu jistit v rozvaděči CYKY 1,5 jističem 16A?
 Mohu napájet lampičky přes stíněný kabel?
 Jaká jsou rizika při zapojení zásuvky 230V pouze dvěma vodiči?
 Jaké máte zkušenosti s jističi a proudovými chrániči LEGRAND?
 Mohu v rozvaděči v garáži použít jako hlavní vypínač třeba 3 fázový jistič 63A?
 Mohu připojit v kuchyni vestavnou mikrovlnou troubu a myčku na společný okruh?
 Je dovoleno mít na komíně antenní svod?
 Bude pro 1 fáz.motor 1,5 kW vyhovující jistič 10A?
 Jaký výkon přenese prodlužovací přívod 3x1mm dlouhý 20m?
 Jaký jistič použít pro 4kW třífázový elektromotor?
 Můžeme si zamknout visacím zámkem pojistkovou skříň?
 Existuje jistič, který při výpadku jedné fáze odpojí přívod?
 Jak zapojit prodluzku 400V?
 Kde bych sehnal vykres pro pripojeni sklokeramicke desky na 400V?
 Môžem zapojiť vstupné napätie na sekundár transformátora?
 Kudy vést kabel za radiátorem?
 Jaky el. predradnik a jake patice potrebuju pro zarivku OSRAM Lumilux 60cm 18W?
 Jak je to vlastne s napetim 380V nebo 400V?
 Jak udělat pospojení na vodovodní baterii pripojené na plast.potrubí?
 Je pravda, že na zasunutí kabelu spotřebiče do sítě může udělat pouze odborník?
 Jak umístit zemnícící pásek v rekonstruované budově?
 Kdo mi sočítá návratnost malé vodní elektrárny?
 Co vše potřebuji k instalaci přepěťových ochran?
 Použít husi krky? Či CYKY nebo CYKYLo?
 Poradíte mi s příkonem pro větší hospodářskou místnost?
 Jak zapojit správně UFO světlo v paneláku?
 Musím pod světlo označené F v trojúhelníku umístit tepelně/izolační podložku?
 Jak vyřešit mírně svítící signalizace NT?
 Jak se má vlastně chránit před poškozením oběhového čerpadla?
 O kolik zaplatím méně, když budu vypínat všechny spotřebiče?
 Existuje automatický přepínač osvětlení?
 Jak rozdělit hlavního přívod do rodinného domu na jednotlivá patra?
 Mohou vést kabely s elektrikou pod sprchovým koutem, v zemi?
 Co se napoji stavebni rozvadec, aby do neho sla elektrika?
 Jake parametry musi mit společný svodic B+C?
 Hledám výrobce sytému pro zásuvky které lze jednoduše zabudovat do stolu.
 Jakou mi doporučíte literaturu pro stavební elektroinstalace?
 Jaké bezpečnostní vzdálenosti musím dodržet pro umístění spotřebičů u dřezu?
 Vysvětlí mi někdo funkci záložního zdroje zapojeného před čerpadlem?
 Zapojí mi EON při přihlášce také vedení z nástřešáku?
 Jaký zvolit kabel pro zapojení sporáku?
 Jaký je rozdíl mezi 1 a 2 polovým chraničem?
 Kolik má být asi okruhů zásuvkových a světelných na takový RD?
 Mohu vést 3 okruhy v jednom kabelu 5x6Cu?
 Jak moc se může ohnout kabel CYKY 2,5 při instalaci?
 Může se kabel cyky 3*1mmCu jistit 10A jističem?
 Akym kabelom vytvorit prípojku RD 3x25A s delkou 65m?
 Je možné, aby spotřebiče byly v provozu i mimo pracovní dobu?
 Mohu na jeden tzv. jističochránič napojit dva obvody?
 Jaký mám zvolit průřez kabelu pro zapojení pizza pece?
 Jak zapojit druhe svetlo k vypinaci?
 Musí být v koupelně použito zásuvek s ochranou proti stříkající vodě?
 Je průřez vodičů v kabelu 5x6 mm2Cu na zásuvku 3x32A dostatečný?
 Jak stanovit průřez vodiče s ohledem na možné změny?
 Kam se připojí druhý konec FeZn z výkopu?
 Jak napojit více garáží na jeden elektroměr?
 Lze zapojit běžný ohřev bojleru na noční proud a rychloohřev na normální?
 Kam se umísťuje hlavní jistič?
 Nenaruší rekonstrukce el. rozvodů konstrukci paneláku?
 Jak zapojit pohybivé čidlo na světlo?
 Je možné v bytě umístit elektrokotel do koupelny?
 Existuje závazný předpis kde se může umístit elektroměrový pilíř?
 Je pravda pokud mám na přívodu 3f chránič, už nemusím pro koupelnu mít další?
 Mohl by prosím někdo pomoci překontrolovat množství materiálů na rozvody?
 Je možné podle norem umístit jističe do kuchyně?
 Lze připojit el. řetězovou pilu 2400W do běžné zásuvky?
 Kolik halogenových světel mohu připojit na zásuvku jednoho obvodu?
 Je možné vytáhnout ze sporákové kombinace kabel pro digestoř?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.069 sekund, 23 dotazů.