Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o ČSN
| | |-+  Dle jaké ČSN se revidují stánky a pojízdné prodejny?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Dle jaké ČSN se revidují stánky a pojízdné prodejny?  (Přečteno 9321 krát)
Bartoň Jiří
OSVČ-Revizni technik E2/A, EZS Ostrava
*
Offline Offline



Nejhorší když vás to baví


« kdy: 03.01.2008, 11:49 »

Nemáte někdo zkušenosti s revizemi stánků a  pojízdných stanků na poutích apod.
Dle jaké ČSN?
Někde jsem o to zavadil a nemůžu to najít.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Svůj první jistič jsem vyhodil v roce 1967 svým tříletým tělem pomocí otvíráku  na sardinky.Od té doby vím na které straně je fáze.
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 03.01.2008, 11:54 »

ČSN 33 2000-7-740 - Elektrické instalace budov - Část 7-740: Zařízení jednoúčelová a ve zvláštních objektech - Dočasná elektrická instalace pro stavby zábavních zařízení a stánků v lunaparcích, zábavních parcích a cirkusech  Mrknutí

PS : Vlastní zkušenosti s tímto segmentem nemám a docela určitě je nevyhledávám.
Stačí mi párkrát do roka podobné atrakce s potomstvem navštívit, díky profesionální deformaci se chvilí rozhlížet a jsem přesvědčen, že by to prostě nešlo.  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Bartoň Jiří
OSVČ-Revizni technik E2/A, EZS Ostrava
*
Offline Offline



Nejhorší když vás to baví


« Odpověď #2 kdy: 03.01.2008, 12:27 »

Diky už jsem doma. Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Svůj první jistič jsem vyhodil v roce 1967 svým tříletým tělem pomocí otvíráku  na sardinky.Od té doby vím na které straně je fáze.
Vladimír Kadlec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 03.01.2008, 12:39 »

Snad ještě na doplnění: pokud jde o pojízdný stánek, pak by se na něj slušelo aplikovat spíše ČSN 33 2000-7-717 "Zařízení jednoúčelová a ve zvláštních objektech - Mobilní nebo transportovate lné buňky". Cituji prerambuli této normy /resp. čl. 717.1/ "Pro účely této normy je buňkou jednotka, která je součástí silničního vozidla nebo je jím transportovate lná a v níž jsou kompletní nebo částečně provedené rozvody"
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Nosek
RT - E2/A
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 03.01.2008, 13:41 »

Tyto stánky bych spíše posuzoval dle ČSN 33 2000-7-711 z roku 2004.
Výstavy, přehlídky, stánky. Ta norma 7-740 je pro lunaparky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Lampart
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 23.01.2008, 23:30 »

Možná by stálo za to kouknout i na ČSN 33 2000-7-713 = el instalace v nábytku. V pojízdných zařízeních to taky dost často bývá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 06.02.2017, 22:14 »

Je to sice staré téma ....nechci otevírat nové.
Ale pod kterou normu z části ČSN 33 2000-7 zařadit prodejní stánky.
Jedna se o prodejní stánky stojící na volném prostranství, ( dlouhodobě),  které jsou obvykle napojeny volným kabelovým vedením, anebo kabelem v zemi z blízkého objektu.

Studuji ČSN 33 2000-7-717 ed. 2, kde je poznámka ( není pro prodejny)
je to související norma s 7-721 z roku 2012, která nahradila 7-754 z roku 2006,
kde se zase uvádí, že neplatí pro "mobilní domy" a mobilní buňky, kde platí obecné ustanovení.

Pod co pak zařadit prodejní stánek? Pevně stojící a nemá žádné uši na přepravu
V roce 2005 jsem revidoval takové prodejní stánky a "Unimobuňky" podle ČSN 34 1330 a 34 1090. Deset roku jsem ale o tento segment nezavadil....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Ivan Polínek
OSVČ
*
Offline Offline



Praha; působiště celá ČR


« Odpověď #7 kdy: 07.02.2017, 00:57 »

Co zkusit ČSN 332000-7-711 - výstavy, přehlídky a  stánky. Nekoukal jsem do ní, jen mne to dle názvu napadlo
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT - E1/B; pro laiky: revizní technik bez omezení napětí i v prostředí s nebezpečím výbuchu
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 07.02.2017, 19:07 »

Co zkusit ČSN 332000-7-711 - výstavy, přehlídky a  stánky. Nekoukal jsem do ní, jen mne to dle názvu napadlo

Je to tak, pro prodejní stánky se nejvíce hodí 7-711.
Pro ucelený pohled na problematiku je ale dobré projít 708, 717, 721.
Mají společné zásadní věcí, jako je instalace v TNS, doplňková ochrana proudovými chrániči, ochranné pospojování.

Není nad to, mít ucelený seznam norem s názvy na svojí nástěnce anebo na dobře přístupném místě v PC.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #9 kdy: 08.02.2017, 06:01 »

Citace
Mají společné zásadní věcí, jako je instalace v TNS, doplňková ochrana proudovými chrániči, ochranné pospojování.

Je to základ všech 33 2000-7-XXX....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.048 sekund, 22 dotazů.