Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Jak je to s nutností montáže požárních čidel v rodinných domcích?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak je to s nutností montáže požárních čidel v rodinných domcích?  (Přečteno 25210 krát)
František Jiráček
*
Offline Offline



WWW
« kdy: 03.01.2008, 11:44 »

Jak je to prosím s nutností montáže požárních čidel v rodinných domcích?
Podle jakého zákona a platí už?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #1 kdy: 04.01.2008, 10:49 »

Už jsem o tom slyšel, hlavně do kuchyň.koutů. Zatím to povinné není, nebo se pletu?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #2 kdy: 04.01.2008, 11:58 »

Z jednoho příspěvku pana Rozmahela: ....Mám odbornou způsobilost podle par.11 zákona o požární ochraně jako osoba odborně způsobilá.....
Čili počkat až se zde objeví a nebo mu poslat soukromou zprávu, ať se sem podívá (pokud bude mít chuť, aby neřekl, že ho úkoluji  Mrknutí ).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 04.01.2008, 12:17 »

Není mi znám žádný předpis, který by to vyžadoval, ale netvrdím že není.

http://www.hzs-zlkraje.cz/aktuality5/0502/39.htm

Podobných zařízení je zde čím dál tím více, jsou jistě prospěšná, ať už na únik ZP nebo spalin. Tady je potřeba počítat s možností hlášení každé cigarety.
Napadla mne úsměvná historka z doby návštěvy tehdy ještě prezidenta Havla na JEDU. Údajně si zapálil špinku a spustil alarm.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Josef Drda
OSVČ RT-E2A
*
Offline Offline



TNS


« Odpověď #4 kdy: 04.01.2008, 20:12 »

Ministerstvo vnitra připravilo novou vyhlášku o technických podmínkách požární ochrany staveb, podle které by všechny nově postavené byty a rodinné domy měly být vybaveny požárními hlásiči - dosud tomu tak nebylo.

Vyhláška nabyde účinnosti k 1.7. 2008

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize, kontroly a servis strojů, přístrojů, elektrických i elektronických zařízení a elektroinstala cí. 
Specializace na servis vstřikovacích lisů a vytlačovacích strojů na plasty včetně jejich periferií.
Neočekávej ,  že budeš osvícen ,  vstoupí-li do tebe elektřina ...
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #5 kdy: 04.01.2008, 23:51 »

hmmm... pěkné, zase nám někdo trošku zkracuje řetěz, zase se přitahují šrouby.
No nějak ty kuřáky zlikvidovat holt musí, tohle je také možnost, nezapálí si už ani doma....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jura Krikl
*
Offline Offline



Brno


« Odpověď #6 kdy: 05.01.2008, 01:39 »

A jaka je představa o signalizaci - rovnou k hasičum? Myslim si že stači aby to věděla maximalně manželka a donesla popelnik:-)
Přišti rok bude povinna EZSka a rovnou na Policii ČR. :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nic není nemožné, jen je to otázka peněz:-)
Otakar Dosbaba
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 05.01.2008, 09:56 »

Chlapi, je mi jasné, že s tou signalizací nenímíněno vážně, že Juro, Úsměv ,  ale jinak se mi požadavek na hlásiče zdá rozumným řešením. Drtivá většina smrtí při požárech je totiž příčinou udušení. Ať již jde o samovznícení televizoru či jiné domácí elektroniky, ledničky, či jen zapálení předmětů svíčkou, cigárem (opilec v posteli) a nebo špatnou obsluhou kamen či kotlů, velmi často je průběh podobný. Začínající požár spotřebuje většinu kyslíku v uzavřené místnosti, nahradí je kysličníkem uhelnatým a dalšími sajrajty, takže postižená osoba většinou zemře ve spánku. No a pak oheň buďto dokoná dílo zkázy a nebo tu a tam se sám, po spotřebování kyslíku, uhasí, pokud nepovolí dříve okna. Tady asi opravdu řádná domácí siréna leccos zachrání.
Vím, že se mi to dobře kecá, když nejsem kuřák, ale celkem se mi to zamlouvá. Občasné plané poplachy budou asi nutné zlo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Nosek
RT - E2/A
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 05.01.2008, 10:58 »

Dvě požární čidla mám již několik roků, obyčejné na 9v baterii. Baterie vydrží více než rok. Má to i kontrolu baterie a dělá to slušný kravál.
Před několika roky jsem byl v Dánsku, v několika rodinách. V každém domě měli požární čidlo, v místnosti kuchyně nebo kde je tepelný zdroj a v ložnici.
Domnívám se že je to dobrá věc.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Kolesa
Chráněnec Clusteru
*
Offline Offline


Michal Kolesa


WWW
« Odpověď #9 kdy: 05.01.2008, 12:09 »

Já s požárními čidly plně SOUHLASÍM a kdybych mohl jejich instalaci ovlivnit, tak bych je nařidl namontovat všude !
Od veřejných budov počínaje (úřady, školy, nemocnice, tělocvičny, bazény, "domy mládeže") a až po byty.

Někde jsem četl, že největší riziko je když požár vznikne mezi 2 - 5 ráno, protože to člověk nejtvrději spí

A to že to reaguje i na cigaretu je, alespoň dobrý odvykací prostředek ! - JÁ NEKOUŘÍM
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 05.01.2008, 12:54 »

Všichni si jistě pamatují na to, co dovede inverze komína v létě nebo spadlý pták do komína s odtahem spalin v domcích a koupelnách. V poslední době bylo několik smrťáků vlivem CO, nemusí ani hořet.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Pavel Kudla
« Odpověď #11 kdy: 05.01.2008, 21:00 »

Montuji EZS již 6 let a v poslední době, využívání  krbů si dost lidí nechá poradit a požární hlásiče si do objektu nechají montovat a doposud jsem neregistroval plané poplachy ani u kuřáků.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #12 kdy: 06.01.2008, 11:12 »

Dovoluji si upozornit na dotaz k podobnému tématu zde : http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,6883.0.html   angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Kolouch
« Odpověď #13 kdy: 07.01.2008, 14:00 »

.Já si myslím,že dřív než policie tam bude zásahovka PCO.
Když budou připojeni na jejich pult.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Leopold
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 07.01.2008, 19:18 »

Pánové, já bych se nad nutností požárních hlásičů moc nevztekal, alespoň budeme mít více práce Škleb Ale vážně, podle mne je hlásič v kuchyni docela dobrým prostředkem pro předcházení požárů..Rozhod ně bych jej montoval do obydlí, kde bydlí starší lidé, protože jak je známo, skleróza je hrozná věc a co jiného upozorní babičku u televize že ji hoří oběd na plotně, než požární hlásič..
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #15 kdy: 07.01.2008, 22:32 »

Na jedne strane nemam rad ruzne formy statni byrokraticke buzerace a stale nove narizeni kterymi nas oblazuji pani urednici.

Na strane druhe osobne znam dva lidi, kterym pozarne cidlo zachranilo barak a mozna i zivot. Kdyz je to v noci probudilo kvilenim, ohen jeste jen doutnal a na uhaseni stacil kybl vody...

Takze osobne jsem za montaz pozarnich cidel i do rodinnych domu nebo bytu. Neni potreba slozite EZS, vetsinou fakt staci male samostatne cidlo treba jedno v kuchyni a druhe na chodbe nebo v loznici.

Navic, ceny sli dolu, takovy detektor koure poridite uz kolem 500,-  a detektor uniku plynu do tisicovky...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Drda
OSVČ RT-E2A
*
Offline Offline



TNS


« Odpověď #16 kdy: 08.01.2008, 16:20 »

Podle informací které mám jde pouze o detektory kouře .
Mají se montovat   po 1ks v bytě a  po 1ks na každé podlaží  rodinného domu  .

Hlavní smysl  je probudit  obyvatele  bytu ,  domu  .... 

Více se dozvíme až vyhláška vyjde  Kroutím očima
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize, kontroly a servis strojů, přístrojů, elektrických i elektronických zařízení a elektroinstala cí. 
Specializace na servis vstřikovacích lisů a vytlačovacích strojů na plasty včetně jejich periferií.
Neočekávej ,  že budeš osvícen ,  vstoupí-li do tebe elektřina ...
J.Provaznik
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



zaměstnanec, projektant-rev.technik


« Odpověď #17 kdy: 11.01.2008, 13:08 »

Myšlenka hlásičů kouře do obytných budov je jistě dobrá, ale mám trochu obavy, že v řadě domů budou hlásiče pouze při kolaudaci popř. po čase nebudou v prozozním stavu. Vyměnit 9V baterii umí skoro každý, ale donuďte to lidi opravdu udělat. Dopadne to asi podobně jako s revizemi. Pro rodinný domek si před kolaudací musí udělat revize každý, ta po pár letech lhůta revize propadne a pak ji už nedělá skoro nikdo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Z které normy prosím vychází požadavek viditelného popisu požárního detektoru EPS?
  Jak se liší aktivní hlásič rozbití oken od pasivního?
 Lze připojit EPS také na pult centrální ochrany jako například EZS?
 Zapezpečuje se nějak vedení EPS proti poškození?
 Jak má být zapojena požární siréna?
 Platí nějaký předpis na instalaci čidla na požár do rodinného domu?
 Co je to EPS a jak bych ho měla udělat?
 Je nutné při instalaci EZS a EPS v rozvodně 22kV použití vyšší izolace kabelů?
 Jak sï vysvětlit pojem autonomní požární hlásič?
 Jaké máte zkušenosti z instalací EZS, EPS po optickém vlákně?
 Kam je nejvhodnější umístit požární hlásič?
 Kdo, jak a v jaké lhůtě má provádět revizi EPS?
 Je možné do kancelářských prostor použít autonomní hlásiče?
 Musí se provádět revize na EZS, EPS a CCTV?
 O problematice elektrických instalací z hlediska požární prevence a bezpečnosti
 Jakým typem kabelu mohu připojit ovládané zařízení systémem EPS?
 Na kolko ohmov má byť uzemnená samostatná EPS?
 Kdo múže revidovat el. požární signalizaci?
 Která norma řeší požadavky na provedení vypnutí rozvaděče VZT od EPS?
 Musí být kabely pro hlásiče a tlačítka EPS oheň retardující, tedy -R?
 Jak propojíme xComfort s EZS nebo klimatizacemi?
 LIVE EATON: Požární a signalizační jednotky
 EATON ONLINE TOUR: Elektronická a požární signalizace
 Je možné napájet zdroje EPS kabelem bez funkčnosti při požáru?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.057 sekund, 22 dotazů.