Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Do kterých míst umístit kompaktní zářivky?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Do kterých míst umístit kompaktní zářivky?  (Přečteno 8855 krát)
szt
« kdy: 18.11.2007, 14:42 »

Přemýšlím že bych rodičům pořídil na Vánoce něco praktického, nabízí se kompaktní zářivky do míst kam zatím předsudky typu "zářivky se nesmí často vypínat a zapínat" zabránily jejich pořízení.

Jedná se tedy o chodbu, předsíň, záchod, spíž v rodinném domě. Myslíte že je rozumný nápad něco takového:

http://zarivky.cz/index.php?main_page=product_info&cPath=5_9_23_88&products_id=246

Ev. je nějaký důvod proč to nedělat a nechat tam žárovky ?
Je ta rychlost rozsvěcování opravdu velmi rychlá ?
Případně, něco jiného než OSRAM ?

Hodí se to i do zrcadla do koupelny, které je konstruované na klasické E27 žárovky a kde je žárovka oddělená od zrcadla takovým tím kapkovitým sklem (takže jiný tvar "žárovky" by nevadil, jde spíše o barevné podání) ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 18.11.2007, 14:57 »

Mělo by to fungovat (i vydržet). Problém je ale v tom, že při takové ceně se to ve snížené spotřebě nikdy nezaplatí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
szt
« Odpověď #2 kdy: 18.11.2007, 15:05 »

No, ona je i nizsi cena:
bility=-1&atDepotOnlyFla g=0&stars=-1&order=cheapest&minPrice=&maxPrice=" target="_blank">http://zbozi.cz/?q=DULUX+facility&maxStockAvaila bility=-1&atDepotOnlyFla g=0&stars=-1&order=cheapest&minPrice=&maxPrice=

Ale hlavne, i kdyby se to nikdy nezaplatilo v penezich tak se to vyplati v tom ze se doma prestane chodit potme "aby se usetrilo". Ono je lepsi dat tam neco co bude v konecnem dusledku drazsi, ale provozne levnejsi a tim odpadne duvod chodit potme. To pak konci zlomenyma nohama  Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 18.11.2007, 19:08 »

No, ona je i nizsi cena:
bility=-1&atDepotOnlyFla g=0&stars=-1&order=cheapest&minPrice=&maxPrice=" target="_blank">http://zbozi.cz/?q=DULUX+facility&maxStockAvaila bility=-1&atDepotOnlyFla g=0&stars=-1&order=cheapest&minPrice=&maxPrice=

Ale hlavne, i kdyby se to nikdy nezaplatilo v penezich tak se to vyplati v tom ze se doma prestane chodit potme "aby se usetrilo". Ono je lepsi dat tam neco co bude v konecnem dusledku drazsi, ale provozne levnejsi a tim odpadne duvod chodit potme. To pak konci zlomenyma nohama  Jsem v rozpacích
Vyšší komfort za ne o moc víc peněz - souhlas.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Michael Holaň
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 19.11.2007, 10:45 »

Jestli vám mohu poradit já, tak dejte svým rodičům spořivky do obýváku a do kuchyně taky. Já jsem to dal tchyni do bytu, v kuchyni má 23 W spořivku, ,  svítí s tím denně 6 až 10 hod, je to tmavý byt, totéž v obýváku do velkého lustru, kde to esticky neruší, ale původní lustr měl příkon 6x75W, teď 6x20W a světla  je teď stejně,  má 5l zásobník nad umyvadlem, tam jsem ji dal spínačky,  aby od 22-6 se zásobník nenahříval a hned máte úsporu, za kterou vám budou hlavně důchodci děkovat po každém ročním vyúčtování. Dávat zářivky na toalety, všude tam, kde se svítí občas, nemá žádný smysl. Navíc, pokud to nedáte do vytápěné místnosti, tak  v zimě  se zářivky musí zahřát a za začátku svítí podstatně méně. Proto osobně do takových prostor doporučuji klasické žárovky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
szt
« Odpověď #5 kdy: 19.11.2007, 11:03 »

Ty spinacky 22..6 jsou super napad ... hned jdu promerit kolik to v noci zere ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 19.11.2007, 16:07 »


Ale hlavne, i kdyby se to nikdy nezaplatilo v penezich tak se to vyplati v tom ze se doma prestane chodit potme "aby se usetrilo". Ono je lepsi dat tam neco co bude v konecnem dusledku drazsi, ale provozne levnejsi a tim odpadne duvod chodit potme. To pak konci zlomenyma nohama  Jsem v rozpacích
Pokud jde o chození po tmě, docela se mi osvědčilo tohle: http://www.metronix.cz/mr16.htm
Je to spíš jako doplněk k hlavnímu osvětlení, ale vidět na cestu je...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.055 sekund, 22 dotazů.