{{html imgtag}}

${perex}

${title}

${perex}

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Ako postupujete po vyskladaní malaj rozvodnice do 20A?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Ako postupujete po vyskladaní malaj rozvodnice do 20A?  (Přečteno 5805 krát)
Kirchmayer
« kdy: 03.10.2007, 09:45 »

Ako postupujete po vyskladaní malaj rozvodnice do 20A s piatimi istiacimi prvkami, svorkami PE, N atď z titulu skúšok rozvádzačov podľa STN 60439-1, 3.

Je nutné takéto rozvádzače vzhľadom na to, že sú zložené z komponentov, ktoré majú certifikáty výrobcu, vyhlásenia o zhode atď., ďalej podrobovať preskúšaniu?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #1 kdy: 03.10.2007, 17:15 »

TO: Kirchmayer

Je zapotřebí více informací. V jakém počtu chcete rozvodnice vyrábět, pro koho...atd.?

Jinak jsem zastánce názoru, že každý zručný elektrikář s §8, s živnostenským oprávněním na montáže vyhrazených elektrických zařízení, má právo a má zvládnout výrobu (složení)  malé bytové rozvodnice, jako součást své dodávky. Mrknutí

Rozvodnice by měla být trvanlivě označená výrobcem včetně jeho IČ., aby bylo jasné, kdo zodpovídá za výrobek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Michal Slabý
*
Offline Offline



OSVČ


WWW
« Odpověď #2 kdy: 03.10.2007, 20:32 »

O tomto tématu hovoří zákon 22/1997 Sb. a vyhl. 20/1979 Sb.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E1B
Boleslav Szymiczek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 07.10.2007, 20:09 »

Bytová rozvodnice v prostředí obyčejném snad není vyhrazené el.zařízení.Živnostenský list na výrobu nn rozvaděčů mimo rozvaděčů pro vyhrazená el.zařízení dostane každý (i laik).Jadná se o volnou činnost     
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Boleslav Szymiczek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 07.10.2007, 20:31 »

Chtěl bych ještě poznemenat,že každý nn rozvaděč musí projít typovou zkouškou ve státní zkušebně, což není zadarmo. Pokud by se jednalo jen o 1ks nemá taková výroba cenu. Plastová rozvodnice stojí dnes několik set Kč ( nemá žádný štítek). U plechového rozvaděče musí být při uvedení na trh protokol o typové zkoušce a schéma rozvaděče. Informoval jsem se ve státní zkušebně a je to vnormách.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jura Krikl
*
Offline Offline



Brno


« Odpověď #5 kdy: 07.10.2007, 20:59 »

Informoval jsem se ve státní zkušebně a je to vnormách.
A normy nejsou závazné - prekerní situace:-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nic není nemožné, jen je to otázka peněz:-)
Zdeněk Pikhart
OSVČ - Tábor
*
Offline Offline



revizní technik-E2/A , elektromontáže


WWW
« Odpověď #6 kdy: 07.10.2007, 23:57 »

A normy nejsou závazné - prekerní situace:-)

Pokud jejich použití neurčuje zákon.

Já osobně při revizi plastové rozvaděče uznávám i když by měly být vyráběny výrobcem rozvaděčů se všemi náležitostmi. Kovové stavebnice jsou bohužel nebezpečné a proto je uznávám pouze od výrobce, který dodá veškerou dokumentaci.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

revize, montáže a opravy převážně v občanské výstavbě a průmyslových provozech
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline



WWW
« Odpověď #7 kdy: 08.10.2007, 08:44 »

Opakopvaná diskuse, viz zde: http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,5469.0.html

Nemusí se to někomu líbit, může si osobně myslet co chce, ale jak již napsal kolega Slabý, zák.  22/1997 Sb. a vyhl. 20/1979 Sb. platí. Případný spor s neoprávněnými výrobci mohou řešit orgány dozoru, nebo dotčený investor a rozhřeší až soud.

Závaznost a nezávaznost ČSN a forma živnosti s tím nemá co dělat,
1. mimální bezpečnostní požadavky jsou formulovány právě přes zák. 22/97Sb a navazující nařízení vlády, jestli k jejich splnění použije výrobce ČSN, nebo si zvolí vlastní cestu je na jeho zodpovědnosti
2. pokud výrobce splňuje podmínky  zák. 22/97Sb a navazující nařízení vlády, může být výroba rozv. volná živnost.

Nedávno se mi dostal do ruky přípis jakéhosi odborníka v oboru, který se odvolává na ničím nepodložený výrok jakéhosi inspektora OIP, že prý se toleruje, když někdo udělá místo kusové zkoušky a místo splnění podmínek zák. 22/97 Sb jen "výchozí revizi rozvaděče" . No.... Aby si mohli jednotliví inspektoři dozorů vykládat platné zákony podle sebe, to by nám ještě scházelo. Jednou si to vyloží v něčí prospěch, podruhé v něčí neprospěch. To už by se opravdu nedalo spolehnout na nic! Takový postup je z obecného hlediska velice nebezpečný ! a nepřijatelný! 

P.S. Neznám situaci ani zákony na Slovensku, příspěvek se týká puze ČR.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.103 sekund, 22 dotazů.