Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jak vyměnit jistič 15A za 25A ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak vyměnit jistič 15A za 25A ?  (Přečteno 35548 krát)
voj
« kdy: 07.08.2007, 20:53 »

Sestra koupila zrekonstruovan ý byt v paneláku. Hlavní jistič 15A na chodbě a vedení od něj je původní (Al). Chtěla by jistič vyměnit a s tím souvisí i revize el. v bytě. V bztě je elektrika nová ale kámen úrazu je v koupelně. Jsou zde dvě zásuvky na pračku (samostatný okruh s chráničem) a nad umyvadlem druhý okruh také s chráničem. Obě zásuvky jsou však 40cm od vany, což podle mě revizí neprojde. Nedají se nahradit jinými zsuvkami (třebas s vičkem?). Přemístění zásuvek znamená sekání do nových obkladů  Pláč a navíc si nedovedu ani umístění na jinou stěnu představit z hlediska komfortu.


#105#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Klinský
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 07.08.2007, 22:40 »

Nevím, jak velký odběr - kolik instalovaných spotřebičů - má Vaše sestra v bytě, ale ze zkušeností bych doporučil provést přívod již třemi fázemi. Pokud je v bytě více spotřebičů - mikrovlná trouba, rychlovarná konvice, případně sporák se sklokeramiku, nebo i jen plynový sporák s elektr. troubou, aut. pračka a další, pak by nemusel stačit i jistič 25A v jednofázovém provedení. Bylo by asi nutné dávat si pozor, co je všechno zapnuté, aby nedošlo k vypnutí jističe před elektroměrem. Nyní předělávám přesně stejnou situaci - jistič před elektroměrem 15A a spotřebiče, které jsem vyjmenoval výše. Nejprve to znamená žádost na rozvodné závody o rozšíření výkonu - tedy změnu jističe z 15 (16) A na 25A. Pokud to bude na tři fáze, zákaznice nyní platila ČEZu 9500,-Kč jako poplatek na zvýšení hodnoty jističe.  Při výměně bude nutné se obrátit na firmu, která má povolení od rozvodných závodů vstoupit na jejich neměřenou část. A k té revizi - nebudete potřebovat revizi celého bytu, ale oni potřebuji revizi na odběrné místo - tedy na provedení úpravy - elektroměrový rozvaděč, přívod do bytového rozvaděče. Tím se vyhnete problematickém u místu v koupelně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

revize E2/B, montáže
www.klinsky-elektro.cz
www.jardak.cz - moje fotky, ale ne s tematikou elektro
Michal Slabý
*
Offline Offline



OSVČ


WWW
« Odpověď #2 kdy: 08.08.2007, 15:17 »

To: voj
Jestliže je ten jistič jednofázový, jak to v panelových domech bývá zaplatíte jen 200Kč/ za A. To je 2000Kč. Revize bytu nemá s navýšením hodnoty hl. jističe nic společného. Jde jen o to jestli kabel mezi hodinami a bytem je dimenzován na jistič dané hodnoty. Nejdřív zajděte na RZ podejte si žádost o navýšení. V tomto případě, když nebudete mít bojler, nebo přímotopy to vyřešíte  na místě. Najměte si firmu, která má s RZ dohodu  a ta vám provede výměnu a vypíše i potřebný formulář. Zaplaťte částku vezměte vyplněný formulář od montážní firmy a dojděte podepsat novou smlouvu o odběru na RZ. To je vše.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E1B
Eduard Luža
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 08.08.2007, 17:25 »

 jestli je to v Praze zavolejte 606 359 2858.
Eduard Luža
Ke Kateřinkám 1392/12
Praha 4 149 00
tel. 606 359 288/272 926 561
e-mail: luza@chello.cz

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
halik
« Odpověď #4 kdy: 08.08.2007, 18:40 »

Pokud už půjdete na RZ, tak rovnou požádejte o bojlerovou sazbu D25d (stačí nahlásit 50l bojler). I když bojler mít vaše sestra nebude, tak jen přesunutím chodu pračky, myčky, popř. i většího pečení do nízkého tarifu, lze ušetřit cca 15-20% nákladů na elektřinu. Samozřejmě musí být elektroměrový rozvaděč patřičně připraven.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Slabý
*
Offline Offline



OSVČ


WWW
« Odpověď #5 kdy: 08.08.2007, 22:30 »

To: Halik
Chtěl bych vidět toho, kdo vám do přihlášky napíše bojler, když tam nebude. A hlavně potřebujete modrý vodič pro ovládání, který tam předpokládám není.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E1B
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #6 kdy: 09.08.2007, 00:12 »

Pokud už půjdete na RZ, tak rovnou požádejte o bojlerovou sazbu D25d (stačí nahlásit 50l bojler). I když bojler mít vaše sestra nebude, ...

 Šok  Šok  Šok
Můžete naznačit, u kterého distributora to takhle funguje ? Slibuju, že to nikde nepovím, jen mne udivuje takovýto mimořádně liberální přístup.  baterky
A to, že namísto kW se u vás nahlašují litry.  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
halik
« Odpověď #7 kdy: 09.08.2007, 07:48 »

Probuďte se. Stačí si koupit 50litrů bojler, příkon 1kW, cena á 3000Kč/kus. A už máte nárok na sazbu D25d. Bojler můžete mít klidně pouze na okrasu, ti drzejší ho nemusí kupovat a instalovat vůbec. Za 2-3 roky máte peníze za ten bojleřík zpátky, pokud budete mít alespoň 1/3 el. práce v NT. Což při pračce, myčce, popř. i sušičce nebo domácí pekárničce a podobných žroutů (u 3-4členné rodiny tyto 2-4 spotřebiče cca 1000kWh/rok) v NT není problém.

Osobně nevidím důvod ve strikním dodržování a vyžadování podmínek sazeb, minimálně u D25d. Je to jen opruz ze strany ERÚ! Řada domácností se chce chovat šetrně a ekologicky z pohledu tvarování svého DDZ, ale nemohou, protože nemají nárok na nic horšího než D02d,  bohužel! Nic je pak logicky nemotivuje. U D25d (ono "malé aku") bych podmínky zrušil a tuto sazbu bych dal možnost užívat volně všem, kdo mají zájem se chovat ekologicky a šetřit!! Tato sazba je pro domácnosti bez el. aku spotřebičů nákladově zcela totožná s D02d - pokud tedy ona D02d-ová domácnost nijak neřídí vědomě svůj odběr v čase. Dá to ty totožné peníze. Tak to bylo vlastně na ERÚ i spočítáno. Takže pokud se bude domácnost chovat normálně alá D02d při D25d, dostane distributor ze zákazníka ten samý krajíc peněz.

Tím, že by byla možnost nárokovat "2tarifní nižší sazbu" i pro běžné domácnosti, vznikaly by u výrobců spotřebiče s možností odloženého startu, popř. přímo s časovačem. Já sám jsem přemýšlel i nad konceptem chladničky s "akumulátory chladu" (ono stačí i koupit větší chladničku s no-frost ventilátorem a do 1/3 objemu naskládat cihly zatavené v igelitu),  která by dokázala vytěžit díky užití NT finanční úsporu až 50% u objemu nad 300l. Před koncem platnosti NT by namrazila chlad do zásoby a pak by z toho chladila v době platnosti VT. Samozřejmě by musela být přestávka mezi úseky NT menší než 8-12h (jinak hrozí kolísání vnitřních teplot větší než +-1st.C, což je již špatné),  ale i kdyby nebyla, vyplatí se...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
halik
« Odpověď #8 kdy: 09.08.2007, 08:29 »

Šok  Šok  Šok
Můžete naznačit, u kterého distributora to takhle funguje ? Slibuju, že to nikde nepovím, jen mne udivuje takovýto mimořádně liberální přístup.  baterky
A to, že namísto kW se u vás nahlašují litry.  Škleb

Ta poslední poznámka mě, pane kolego, profesně uráží... Jsem v rozpacích - já když hovořím s laiky, snažím se hovořit laickými slovy, aby mě laik pochopil. A ostatně, pro mě jako technika je směrodatnější při dimenzaci sítě objem bojleru v litrech (resp. přírůstek spotřeby elektřiny z toho plynoucí) než inst. výkon v kW. Pokud v dané distribuční oblasti jsou třeba 3-4 povely HDO pro D25d, tak je mi šumafuk, zda má bojler 1, 2 nebo 3kW. Ono se to nějak zesoudobuje... Důležité pro mě je, že 50l bojler si vezme maximálně v průměru 4-5kWh denně což je nula nula prd z pohledu sítě, zato 250l bojler i 4x tolik a tam je již potřeba k tomu i přihlédnout.


Jinak k první poznámce... Ano, ano, všude je jistě tolik lidí, že nikdo nemá u REAS na práci nic lepšího než obcházet vnitřky bytů a domů zákazníků a buzerovat lidi stylem "Kdepak máte ten bojler, co je v přihlášce?".  zle A jinak, dějí se horší zvěrstva... angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
halik
« Odpověď #9 kdy: 09.08.2007, 08:35 »

To: Halik
Chtěl bych vidět toho, kdo vám do přihlášky napíše bojler, když tam nebude. A hlavně potřebujete modrý vodič pro ovládání, který tam předpokládám není.

Ano, ano, modrý drát... to je důležité... angel
Však jsem přece psal, že musí být "patřičně" připravený rozvaděč...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 09.08.2007, 11:27 »

Podmínka přiznání sazby D25 je dána přepisem prošlým Sbírkou zákonů, tudíž je to právní síla.
http://www.eon.cz/file/cs/customers/citizen/EON-cenove_rozhodnuti_2006_10.pdf strana 6,7.

Ono to souvisí s tím, že existují špičky zatížení, odběr během 24 hodin je nerovnoměrný a technicky není možno zapínat a vypínat elektrárny jako žárovky.
Je tedy snaha prodat " momentálně nepotřebnou " elektřinu i za sníženou cenu.
Další výhoda blokovaných spotřebičů je v možné okamžité regulaci odpínáním v případě nouzového stavu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #11 kdy: 09.08.2007, 11:46 »

Probuďte se. Stačí si koupit 50litrů bojler, příkon 1kW, cena á 3000Kč/kus. A už máte nárok na sazbu D25d. Bojler můžete mít klidně pouze na okrasu, ti drzejší ho nemusí kupovat a instalovat vůbec.

Že to takhle občas "funguje" je známé.
Jen nechápu, že někomu stojí pár stovek za potvrzení Žádosti u takto "připravené" instalace, za problémy, které by s tím mohl mít.  bojim
Ať už se potvrzuje Žádost nebo vystavuje RZ, tak to přeci slouží jako doklad od odpovědného a kompetentního elektrotechnik a o tom, že je instalace v souladu s Připojovacími podmínkami. Někteří mají asi Jánošíkovský kompex (bohatým brát a chudým dávat) rozvinutý až za hranici pudu sebezáchovy. Jsem v rozpacích
To je vše.

PS: Myslíte že je vhodné, aby se podobné Tipy a triky objevovaly ve Veřejné zóně tohoto serveru ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
halik
« Odpověď #12 kdy: 09.08.2007, 12:14 »

Všichni víme, že ty tarify i podmínky jsou postavené totálně na hlavu, často proti logice věci. Já bych je tam na ERÚ zpráskal jako koně... Zlej

Proč je tam například vazba pouze na "elektrický spotřebič sloužící k akumulaci tepla" - jak všichni dobře víme? Správně by tam mělo být a rád bych viděl "elektrický spotřebič, jehož chod lze vymezit do dob platnosti nízkého tarifu".
Z enviromentální ho hlediska je trochu zhovadilost ohřívat vodu elektřinou v místech, kde je k dispozici plyn či jiné levnější primární palivo. A ještě na tom imrvere postavit sazbu, která defacto "nutí" montovat odběratele el. bojlery i tam, kde je plyn.  Neřeknu Tyto "elektrické ohřívače" je třeba ze sítě vypráskat úplně - samozřejmě jen tam, kde to má smysl a lze je substituovat něčím levnějším a ekologičtějším .

Naopak, do dob NT je třeba vytěsnit spotřebiče, u nichž "pohonnou" energii nelze ničím nahradit, tj. MUSÍ jet tyto za každých okolností na elektřinu!!
Jsou domácnosti, které mají např. pračky na dvojí vodu (dešťovou i pitnou) nebo jsou tyto pračky schopny převzít vnější popud (např. z HDO) a vyprat klidně ve 3:00 ráno - a to hlavně kvůli úsporám. Je řada zemědělských usedlostí, která má studnu s malou vydatností pro zavlažování zahrady, a musí proto vodu přečerpávat do domovního vodojemu. Čerpadlo by mohlo klidně být blokováno do NT... Jenže... Není nárok na sazbu. Je to celé postavené NA HLAVU.

V odběrových sazbách, jak jsou dnes nastaveny, cítím křížové dotace a to je špatné... zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Dvořák Václav
« Odpověď #13 kdy: 09.08.2007, 16:05 »

Dokážu si představit i případ domácí akumulátorovny, nabíjené při NT a při VT napájející celý dům. Při účinnosti dnešních měničů a aku by to mohlo být přínosné. Podobné je to i s kogeneračními jednotkami, spouštěnými jen při VT. Neslyšel jsem o případu, že by někdo dostal pokutu za "zneužití" NT, ale třeba jej někdo doplní.

Asi by to už chtělo nové téma  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
halik
« Odpověď #14 kdy: 09.08.2007, 16:33 »

Kogenerační jednotky jsou dnes pasé, vyplatí se pouze pro bioplyn nebo tam, kde je nutné míti i náhradní zdroj. Jo, to dříve, si pamatuju, lidi s domacími kogeneračkami, zvesela topili i v létě - jen aby "natočili" kWh... Pak cena plynu dohnala výkupní ceny, ony hračky šli v ceně taky zprudka nahoru a bylo po zábavě... Škleb

Akumulace do olověných akumulátorů je o ničem. Účinnost ucházející, nákladově zcela mimo únosné meze, nízká životnost. Jsou i lepší/účinnější/levnější způsoby akumulace elektřiny. Detaily si sice nepamatuji od všeho, ale v souvislosti s větrnou energetikou i solárními zdroji je nebývalý pokrok dnes právě v této oblasti - některé z nich by bylo možné zadaptovat v malém měřítku i do domácích podmínek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Dvořák Václav
« Odpověď #15 kdy: 09.08.2007, 22:37 »

Jsou i lepší/účinnější/levnější způsoby akumulace elektřiny.
Třeba taková domácí přečerpávačka s maličkou reverzní turbínkou nebo cihly v mrazáku  Škleb Škleb Škleb Škleb Škleb Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
janos ik
« Odpověď #16 kdy: 12.08.2008, 02:09 »

v letosnim roce vyhodnost sazby D25 pomerne klesla:-(

souhlas s tim, ze to maji na hlavu postavene ten  CEZ statni podnik :-)
 a nekde ty miliardy na osobni odmeny sebrat musi
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #17 kdy: 13.08.2008, 22:13 »

To Halík.

Zrovna začínají jednu stavět v Čáslavi. Asi to nebude uplně pasé. A bude poměrně velká. Přesná čísla ještě nemám. Dělal jsem pouze měření rezistivity půdy na pozemku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jak si mohu zpočítat soudobý elektrický příkon?
 Jaký musí být přívod do domovního rozvaděče pro přímotopy?
 Je 15A jistič dostačující pro provoz elektrické trouby ?
 Ktera norma pojednava o prurezu vodice v napajecim kabelu k pocitaci?
 Je mozné provést el.instalaci drátem 1,5 pro zásuvky a jistit to 16A jisticem?
 Je přívodní kabel 4B x 25 pro stroj 150kW dostačující?
 Jaký použít průřez vodičů pro přívod 400V k peci o výkonu 16kW?
 Spočítáte mi prosím, zda náš hlavní jistič zvládne další akumulační kamna?
 Jak velký jistič zvolit před elektroměr?
 Jaký typ a průřez kabelu použít pro vedení v zemi k dílně?
 Čím může být způsobeno toto podpětí?
 Je správné vedení k RD s jističem 3x25A kabelem 4x10mm2?
 Jak se vypočítá tloušťka kabelu na světla a zásuvky?
 Postačí posílit stávající vedení o další kabel CYKY 5Cx2,5?
 Poradíte mi s příkonem pro větší hospodářskou místnost?
 Bude mi stačit pro 6kW motor kabel 5x2,5 CYKY?
 Pomůže další jistič s jinou charakteristikou proti vybavování původního?
 Jaký je vzorec pro výpočet průřezu přívodního kabelu?
 Pomůže mi měnič 230/110 pro napájení nabíječky u USA?
 Co znamená označení 16 (4) A u maximálního proudu spínače?
 Je kabel CYKY 5Cx6 dostatečný pro přívod bytu?
 Jak zjistím, že přívod do domu je dostačující pro změnu jističe z 1x25A na 3x25A
 Stačil by mi CYKY 1,5 pro napájení svítidla 60W a jednoho PC?
 Jaký použít kabel a jistič na jištění el trouby zapojený se sklokeramikou?
 Aký istič pre 5kW bojler?
 Utáhne menič z 12v na 220v třeba laptop?
 Mohu se zeptat na doporučený průřez vodiče a potřebné jištění spotřebiče 9W?
 Jak navýšit příkon pro TČ se stávajícím vedením?
 Kolik stojí navýšení příkonu?
 Jaký průměr vodičů pro prodlužovací kabel k přístroji o výkonu 3kW?
 Jak obstarat dočasné navýšení příkonu?
 Bude ventilátor 3F/480W fungovat při CU1,5 na délce 80m?
 Jak výkoný elektroagregat mám pořídit pro chatku?
 Stačí CYKY 5x4 pro přívodní kabel od elektroměru k bytové rozvodnici?
 Jaký kabel zvolit když mám hl. jistič 25A?
 Jak vypočítat jakým proudem lze zatížit kabel ke stavebnímu rozvaděči?
 Jaký zvolit průřez delšího vedení pro TV a plazmu?
 Jaký jistič, přívodní kabel a jeho zapojení by jste doporučovali pro 40kW?
 Musim při vyměně hlavniho jističe (z 25A na 32A) nechat udělat revizi?
 Bude stačit zásuvka 32A na motor 15kW 28,5A?
 Bude tento privodni kabel do RD dostačující ?
 Může bojler způsobovat přetížení jističe?
 Postačuje 5Cx2,5 při 85m na 1500+1500+3000W?
 Jaký maximální soudobý příkon může být u hlavního jističe 40A?
 Mohu zapojit do zásuvky jištěné 16A prodlužku 3x1mm2 max. 10A?
 Jaké je nutný jistič a průřez vodiče pro automatickou pračku o příkonu 1,5 kW?
 Jak zapojit pilu 1800W v domě s hlavním jističem domu 3x16A?
 Jaký je postup vyměny zaplombovaného rozvaděče pod elektroměrem?
 Jakou velikost jističe zvolit pro ponorné čerpadlo když znám jen přikon a vykon?
 Bude nutná výměna jističe 1x25A pro klimatizaci 2,55kW?
 Co vše mohu s příkonem 1x20A uvažovat za spotřebiče?
 Proč mi nejde vyměnit pojitka 20A za vyšší?
 Proč elektrocentrála 750W neutáhne ledovač 160W?
 Jakou velikost jističe použít pro vypalovací pec o příkonu 12 kw?
 Jaké je maximální možné zatížení domovního rozvodu jištěného 25A jističem?
 Proč je u spotřebiče se sítovou vidlicí doporučováno jištění 20A?
 Jakou velikost jističe a přívodního kabelu použít pro 27,7kW?
 Jaký průřez vodiče z elektroměrového do bytového rozvaděče? Dle projektanta.
 Jakou velikost jističe zvolit pro troubu (15kW)?
 Je výměna hlavního jističe od elektrikáře levnější než od ČEZu?
 Jaký zvolit kabel pro připojení filtračního domku?
 Můžete mi prosím spočítat potřebný příkon?
 Stačí pro indukcni desku Mora 230V/16A hlavní jistič 20A?
 Poradíte zda můj příkon zvládne ještě kombinovaný sporák 3,4kW?
 Postačí 3x16A pro plně elektrifikovaný byt?
 Jak rozchodit "3kW soustruh" na 16A 3F jističi char.B?
 Existuje sklokeramika s troubou na jednu fázi?
 Jakou velikost jističů dát za původní staré v bytě s 1F přívodem ?
 Jakou zvolit velikost hlavního jističe dle níže uvedených spotřebičů?
 Jaký je max. odběr proudu u průtokového ohřívače, který je 9kW a 3x400V?
 Jaké jsou možnosti využití hlídacího proudového relé v domácnosti?
 Vydrží mi pojistky pokud omezím vyšší příkon ohřívače?
 Lze provozovat více spotřebičů než zvládne hlavní jistič?
 Kolik mě bude stát změna z 1/20A na 1/25A nebo z 1/20A na 3/20A u ČEZU?
 Jaký rozpočet uvažovat pro navýšení jistice v paneláku na tři fáze?
 Proč není dostatečný přívod 16A/5x2,5 pro 3 fázovou desku 7kW?
 Jak zvýšit nedostatečný rozběhový proud čerpadla napájeného elektrocentrálou?
 Lze připojit vířivku 5,4kW na jednofázovou zásuvku 16A?
 Lze sušičku zapojit na sdílený jistič?
 Lze přetížit jistič 3x10A na jedné fázi o 1A?
 Jak definovat příkon prodejního stánku aby nedocházelo k výpadku jističů?
 Jakou velikost jističe zvolit pro zahradní chatu?
 Jak vyhovět požadavku výrobce svařovacího invertoru na 22A v 1f zásuvce?
 Utáhne stávající elektroinstalace průmyslový bojler?
 Zvládne jednofázový jistič 15A vaření a pečení?
 Lze sloučit tři fáze do jedné?
 Vyplatí se pro byt 2+1 třífázový příkon?
 Podle čeho mohu odhadnout spotřebu budoucích elektrospotřebičů do bytu?
 Jak výkonný elektrokotel lze připojit na třífázový hlavní jistič 25A?
 Může být jistič 16A dostatečný pro myčku i elektrickou troubu?
 Jak se vejít do příkonu 3x20A s nadlimtním odběrem dalších spotřebičů?
 Jak zvýšit napětí na dálkovém kabelu?
 Proč elektrikáři říkají, že 3x25A není 75A?
 Proč stojí změna jističe z 1x25A na 3x25A 11.000Kč?
 Lze provozovat 15kW elektrokotel s jištěním 3x16A?
 Jak změřit maximální odběr spotřebičů?
 Utáhne rozvodnice (kombinace 400V + 230V) myčku i gril?
 Jde elektricky sporak s prikonem 7.8kW pripojit do jednofazove 16A zasuvky?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.053 sekund, 22 dotazů.