Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Na kolik by cca vyšel projekt na rekonstrukci bytu 1+1?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Na kolik by cca vyšel projekt na rekonstrukci bytu 1+1?  (Přečteno 39238 krát)
Hampl
« kdy: 28.06.2007, 14:45 »

Kolik by stál projekt rekonstrukce elektroinstala ce celého bytu 1+1 v běžném rozsahu (žádné speciality) + možná pár zásuvek navíc.
Alespoň řádově, nemám vůbec představu.






#105#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #1 kdy: 28.06.2007, 15:13 »

1+1 běžný rozsah cca - 3000,- až 4000,-
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Hampl
« Odpověď #2 kdy: 28.06.2007, 15:51 »

Stručné, přesné. Děkuji pane Fasulis.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Libor Swiech
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 29.06.2007, 11:13 »

Záleží jak ve které části Česka. Já jsem na Ostravsku dal stejnou cenu za projekt, jakou uvedl pan Fasulis, ale na rodinný, patrový domek. I přes takovou nízkou cenu byl projekt na vysoké profesionální úrovni. A samozřejmě i s daňovým dokladem o zaplacení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Hampl
« Odpověď #4 kdy: 29.06.2007, 11:23 »

Středočeský kraj. Přesněji Kolín.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Jonáš
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 29.06.2007, 11:37 »

Pan Fasulis asi žertoval. Za jeho cenu projektu, za dvě hodiny práce (jističe + FI = 9 modulů) by se dal téměř pořídit matreriál.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #6 kdy: 29.06.2007, 12:03 »

To Jonáš: Proč bych žertoval? Projekt udělaný za 2 hodiny bych já nepovažoval za projekt!
Ano je to věc hodin. Počítejte se mnou - průměrný byt 2 až 3+1:

1) Obhlídka bytu, připojení atd - min 2 hod + cesta celkem půl dne = 4 hod
2) Konzultace s investorem nad plány, kde co a jak bude chtít 4 hod
3) Zkreslení půdorysu do počítače (většinou u rekonstrukcí starších bytů - nutné) min 2 hod.
4) Teprve nyní přijde na řadu vlastní kreslení projektu
4.1) - Půdorys osvětlení - 2 hod
4.2) - Půdorys zásuvkových okruhů - 2hod
4.3) - Návrh rozvodnice - 1hod
4.4) - Texty - technická zpráva ,  specifikace - 2 hod
4.5) - Konzultace návrhu s investorem, kvůli změnám - 2 hod
4.6) - Zapracování změn - 2 hod
4.7) - Kompletace + náklady na tisk a kopie 1 hod + náklady na kopírování
5) - suma sumárum 20 hod práce + náklady na kopírování = 20 * 250 = 5000,- + 200 Kč na kopie = 5200,- bez DPH
6) Cena s DPH 6188,- Kč

Jestli tohle vše uděláte pane Jonáši za 2 hodiny práce, pak vám vaši raketovou produktivitu práce závidím.
Předpokládám, že pan Hampl se ptal na cenu projektové dokumentace, nikoliv na cenu něčeho, co se nazývá stejně, ale je to jen narychlo zbastlený a zkopírovaný projekt z jiné akce, kde nakonec nesedí s realitou vůbec nic.

Obecně lze tedy odpovědět pane Hampl, váš projekt může stát 200 nebo 300 korun (od pana Jonáše) nebo ty 3 a 4 tisíce. Máme tržní hospodářství, záleží jen na vás. Cena je vždy jen a pouze dána dohodou mezi zákazníkem a zhotovitelem, žádným ceníkem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Michal Slabý
*
Offline Offline



OSVČ


WWW
« Odpověď #7 kdy: 29.06.2007, 12:21 »

Nevím, jak jinde, ale já mám zkušenosti s postupem a cenou p. Fasulise. Kvalitně provedený projekt předejde mnoha dohadům a je výhodnější pro všechny strany. Super!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E1B
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #8 kdy: 29.06.2007, 12:36 »

Jestli se do toho mohu vmísit, tak s těmi hodinami, pokud projektant má k dispozici databanky z podobných projektů, se dá souhlasit.
Ale ta hodinová sazba, nevím, nevím.
Pro informaci ze sazebníku projektových prací UNIKA 2006:
pomocné práce 220,-
méně náročné práce 380,-
náročné práce 490,-
velmi náročné a koncepční práce 610,-
vysoce kvalifikované koncepční a koordinační práce 830,-
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jaroslav Jonáš
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 29.06.2007, 13:05 »

Pane Fasulisi.
Sesumírované to máte pěkně. Ale bez nějakého podceňování práce projektanta, elektrická instalace pro rekonstrukci bytu 1+1 (u většího obyčejného bytu 2 nebo 3+1 jde o dva pokoje navíc s dalším jističem pro další zásuvkový obvod),  jde vlastně o takovou skládačku. Bytová rozvodnice, zásuvkové a světelné obvody, proudový chránič pro obvody koupelny (asi od podzimu možná další chránič na ostatní zásuvky) - práce takřka přes kopírák. Žádné počítání, všechno je dané normami a elektrikář, projektant i revizní technik zná parametry běžné bytové el.instalace zpaměti. I ten hlavní jistič, pokud bude nový a distributor to povolí, bude B25/3; A pokud se pan domácí půl dne nerozhoduje, kterou zásuvku kam umístit (vypínače a svítidla by měly být bez problému - mluvím o obyčejné běžné klasické el.instalaci) a bude vědět co chce, tak už při odchodu z půlhodinové obhlídky bytu máte, coby zkušený projektant, v hlavě projekt hotový. A netvrďte mi, že tomu tak není.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #10 kdy: 29.06.2007, 16:05 »

To Jonáš:
Projektováním bytů se neživím a myslím, že se tím dnes živí málokdo a to právě proto, protože lidé si myslí, že dostanou projekt za pětistovku.
Proto se to dělá přes kamarády popř. přes fušky typu "dej mi 2000 a já ti to přes víkend zkreslím".

Možná jsem pomalý a málo výkonný, ale zrovna nedávno jsem kamarádovi nakreslil rekonstrukci bytu velký 2+1  předělává na 3+0 nebo chcete li 3+kk prostě kuchyň součast velkého obývaku.

Přívod 25A jednofázově stávající. rozvaděč mi vyšel na 15 modulů, z toho 2 světelné, jeden podlahovka v koupelně a zbytek zásuvkové okruhy. V podstatě  brnkačka, přesto jsem na tom dělal 2 odpoledne po 5 hodinách, pak jsem mu to zavez a on to s manželkou upravil typem tady nám přidej tady uber, tady přidej do skříně bodovky apod.
Tak sem to další 3-4 hoďky předělával - celkem 16 hodin ať dělám co dělám. Vy to máte za 2 hodiny - klobouk dolů.

To Doležal: Napsat tady hodinovou sazbu 500 kč a více jsem se neodvážil  angel abych nedostal do zubů  Úsměv

Obecně:
Pane Jonáši, samozřejmě, že záleží, jak projekt pojmete.
Někomu stačí zkopírovat zprávu, kde jsou základní obecné zásady atd. a nakreslit rozvodnici s popsanými vývody
-světlo okruh 1
-světlo okruh 2
-zasuvky pokoj 1, 2 atd.
-zásuvky obývak
-zásuvky kuchyň
-zásuvky koupelna
-zásuvka pračka
-zásuvka kotel
-zásuvka el. trouba
-zásuvka myčka atd...
A je to :-) opravdu práce na 2 hodiny! V tom s vámi souhlasím.

Revizákovi to stačí a montér řekne, že projekt je jako vždy na ho... a že to tedy udělá vše sám.

Pan Hampl se ale ptal kolik stojí projektová dokumentace, nikoliv kolik stojí návrh rozvaděče a pár opsaných souvětí z ČSN a věta, že kabely budou vedeny pod omítkou a v koupelně se provede pospojování. :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #11 kdy: 29.06.2007, 22:20 »

A takhle to máte i s revizema a konec konců i s kvalitní montáží. Pokud své práci dáte to co si opravdu zasluhuje, nějaké ty hodiny si to vezme. Při práci RT narážím na stejné potíže, lidé jako kolega Jonáš neustále relativizují reálnou spotřebu času na akci. Pokud ale dojde skutečně na lámání chleba, zjistí se, že za onu bájně nízkou cenu dělají slabou třetinu skutečně potřebných úkonů. A v tom to je.
Dnes jsem mluvil na jdné stavbě s instalatéry plynaři, přišla řeč na revizi a tak jsem  slyšel: "...na revizi plynu známe revizáky 2, ale používáme jen jednoho. Ten už na stavbu ani nechodí, on nám věří a za tisícovku nám to jen píše. S tím druhým jsou potíže, chodí na stvabu, pořád otravuje a eště chce za revizi tisícovky dvě...."
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #12 kdy: 30.06.2007, 15:46 »

TO: Karvánek
Přesně jak píšete....znám RT elektro a oni ani neví jak to vypadá ve skutečnosti a napíší revizní zprávu.....a tek který jde na místo samé a vyřkne drobné opravy ve stávající instalaci tak už příště nemusí nikde chodit.....jak to říkají pracovníci ITI na každém školení...".že platí revizákům málo tak neplačte, děláte si to sami mezi sebou.../?.....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jan Štěpán
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #13 kdy: 02.07.2007, 07:22 »

Osobně se domnívám, že pravda je někde uprostřed...

Pan Jonáš se značně upsal s cenou a pan Fasulis neodhadl čas. Což se ale dá pochopit, neboť sám píše, že to není jeho priorita.

Dělat projekt na rekonstrukci bytu 20 hodin je hodně. U nás se dnes v podstatě nedělá už nic jiného a běžný projekt bytu do 3+1 je záležitostí max. 10-ti hodin.

Cesta na místo (max. 1hod. proč bych kvůli 1+1 jezdil dál...)
Prohlídka bytu s majitelem, zaměření laserem + zakreslení od ruky + konzultace s majitelem kde co chce + dohady kde co mít nemůže. Není možné to stihnout za půl hodiny, to prostě nejde. Běžný čas takové prohlídky je i se "zdvořilostní konverzací"do 2 hodin.

Zakreslení půdorysů - 1hod.
Rozdělení do okruhů, + rozvadeč - 1hod.
Zakreslení značek do půdorysů - 1hod.
Technická zpráva - 1hod.
Rozpočet+výkaz - 1hod.
Tisk+kompletace - 1hod.

Předání+cesta domů...
Psát úplně novou technickou zprávu na každý objekt je nesmysl, stejně jako rozpočet. Pokud chce někdo modré z nebe, pak to trvá déle, ale běžný projekt musí být hotový za den.

Cena 3000-4000 je podle mne za popisované dílo mírně nadnesená, ale je to otázka času ztráveného nad zakázkou. Podle mne je za rekonstrukci 1+1 cena přiměřená je někde kolem 2000-3000Kč.

Každopádně není nad osobní konzultaci.



Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

ELprojekt.cz s.r.o. projektování a realizace elektrických zařízení.
David Kricnar
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 22.02.2018, 18:22 »

 ,  zrovna se také chystáme v našem novém bytě dělat celkovou rekonstrukci elektrických rozvodů. Jen se nám nedaří sehnat nějakou spolehlivou a dobře hodnocenou firmu. Nemůžete nám někdo nějakou takovou firmu z okolí Brna doporučit? Budeme rád za jakoukoliv pomoc..Úsměv A byli by jsme rádi, pokud by někdo zvládl alespoň trošku odhadnout cenu, jedná se o byt 3+1..
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 22.02.2018, 20:17 »

Brno a okolí je přímo základnou kvalitních elektrikářů Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #16 kdy: 23.02.2018, 08:10 »

Ale koukám a nevidím se by se borci z Brna hlásili a prali o zakázku  Mrknutí

A když Brno, tak to chce zajít pro inspiraci na Amper...
Protože jsou projektanti, co dokážou zákazníkovi nabídnout novinky, ale jsou i projektanti, co mají "vzor v šuplíku" a když si zákazník neřekne  něco navíc, dostane to, co už dostalo X lidí před ním
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #17 kdy: 23.02.2018, 08:18 »

Hlavně se již nedržet zde popisovaných cen.
Příspěvky jsou 11 let staré a za tu dobu se toho opravdu dost změnilo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.065 sekund, 22 dotazů.