Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Jak mohla proběhnout revize starých jističů OK i přes to, že jsou přetěžované?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak mohla proběhnout revize starých jističů OK i přes to, že jsou přetěžované?  (Přečteno 5939 krát)
RamraideR
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« kdy: 18.12.2022, 00:06 »

Nastehoval jsem se do bytu a po par dnech mi prisli elektrikari udelat revizi.
Asi po 10 minutach (ted si nejsem jisty jestli jsem neco podepisoval, bylo to pred pul rokem)
to bylo ukoncerne s tim ze je vse v poradku.

No a po nejake dobe kdy jsem se realne nastehoval jsem zacal pouzivat spotrebice.
Je tam 1x25A jistic a ten jsem pretahl na 100% uz nekolikrat na minimalne hodinu tak o 2000W (8A) +-
Tak jsem se podival poradne co tam mam za jistice v byte nade dverma no ...
a nestacil jsem cumet, vsechno jsem pak prolezl kde co jaky jistic ovlada.
6A na svetla, 10A 4x zasuvky + digestor, 10A zasuvka v kuchyni a v koupelne

no fakt pecka akorat na tom 10A jistici vari indukce (varila) na obe plotynky co zerou 3600W ...
Sotva jsem to zjistil tak jsem zacal varit na mensi teplote, to jsem si pak zmeril kolik wattu na jakou teplotu to zere.
Proste pri vareni k tomu pere pracka, PC a klima a ani jeden jistic nevyskocil
tomu ja rikam revize jak ma byt !

Muze to byt takove stare ze uz to proste nefunguje?
a to tam jsou jeste hlinikove rozvody.

Uz jsem udelal urcite kroky ale pockam co vy.


(Moderátor: Původní nesmysl zněl "Nefunkcni jistice po revizi?")


* IMG_20221122_161607.jpg (502.16 KB, 1920x1440 - prohlédnuto 347 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 18.12.2022, 07:44 »

tomu ja rikam revize jak ma byt !
Z takového závěru můžeme nabývat dojmu, že o revizích toho víte dost.


Pokud tedy nějaká" revize proběhla, pak co z ní vyčteme? Ten text je zcela zásadní pro pokračování rozpravy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 18.12.2022, 08:32 »

25dvacítka vydrží hodinu cca o třetinu více.
Indukce je regulovaná (nebere furt maximum).
Může být i porucha v jističi (většinou je ovšem vyhřátý a padá více než by měl).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #3 kdy: 18.12.2022, 08:44 »

Citace
Uz jsem udelal urcite kroky ale pockam co vy.

A co si myslíte, že uděláme? tanecek
Pokud chcete používat všechny spotřebiče v jeden okamžik, tak si to nechte předělat na 3 fázové připojení...
Jinak musíte myslet na to, co s čím zapnete.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 18.12.2022, 09:44 »


tomu ja rikam revize jak ma byt !

Muze to byt takove stare ze uz to proste nefunguje?
a to tam jsou jeste hlinikove rozvody.


Tak revize od stolu to asi nebyla, to považuju za malý +.
Pokud byla provedena revize stávající instalace ze 70. let, podle norem platných v době vzniku instalace, není důvod, aby byla automaticky se závěrem "neschopno" a ani hliník není důvod k panice.
IJV je poměrně odolná záležitost, co se přetížení týče, ale reakce na zkrat je okamžitá a málokdy v suchém prostředí, bez klimatických výkyvů, tento jistič selže, nebo dojde k jeho znefunkčnění korozí.
Stávající instalace je tedy pravděpodobně odpovídající nárokům v době vzniku, je-li na základě měření ověřena bezpečnost, odpovídající době vzniku, může být instalace bez závad a schopna....
Že ji užíváte jinak, než byla koncipována, by mělo vést k podniknutí jediného kroku a sice kompletní rekonstrukce EI.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #5 kdy: 18.12.2022, 10:59 »

Přidám se ke kolegům.

Revizní technik nemá technické prostředky k tomu, aby ověřil samotnou funkci jističe. To provádí pouze tak, že změří odpor poruchové smyčky a provede výpočet dle parametrů jističe, kdy ověří že ochrana vypne dříve, než dojde k nějaké škodě, úrazu a podobně.
Aby jste si uvědomil o co jde, tak například moderní jistič B16A, vypne v předepsaný čas, pokud proud jím protékající dosáhne hodnoty 80A. Tedy asi chápete, že by se podobná měření prováděla jen těžko. Po nějaký čas zvládne jistič  i 100% přetížení, má to tak ve své produktové normě. viz přílohy
Tedy s velikostí proudu který jističem prochází, se zkracuje doba po kterou jistič "drží" a nevybaví.

Pokud ale máte jakékoliv pochybnosti okolo správného fungování předřazené ochrany, neváhejte a vyměňte ji za novou. Každé zařízení, nebo přístroj stárne a jeho vlastnosti se mění, v drtivé většině případů k horšímu. Tedy tato ochrana, která už má za sebou svoji předpokládanou životnost, nemusí v případě potřeby zafungovat správně. TO je potřeba mít na paměti.


* Krompachyb.jpg (137.74 KB, 2339x1699 - prohlédnuto 146 krát.)

* vypinchar.gif (17.17 KB, 320x380 - prohlédnuto 139 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 18.12.2022, 11:22 »

Jste nový majitel nebo jste tam pouze v nájmu?
Není špatné když si nový majitel nechá udělat revizi od nezávislého RT, aby měl představu co získal a co od toho může nebo nemůže očekávat

Tu revizi objednával kdo a proč?
Dostal jste nějakou revizní zprávu?

----
Dovolte mi jedno přirovnání:
- jak přibývají auta a je větší provoz, stavíme nové silnice, dálnice, parkoviště, čerpací stanice...
- když doma přibývají nové elektrické spotřebiče, opravdu tu elektrickou energii protlačíme bez problémů rozvody, které odpovídají době, když jsem chodil do MŠ? To měla babička jednu žárovku v lustru a druhou malou v lampičce, jeden vařič cca 600W a když si děda pustil rádio, už se mračila co to "sežere proudu"...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
RamraideR
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 18.12.2022, 12:21 »

Jsem v najmu, je to mestsky byt.
Akorat me zarazi ze ten 10A jistic nad dverma nevypinal pri cca 1,5 h na 3600W.

Pri prebirani bytu mi bylo receno at si zavolam na tel. cislo co mi dali a ze mi prijdou udelat revizi.
Nedostal jsem nic, to bych ten papir mel zalozeny u te najemni smlouvy.

Ale ted uz to je jedno, jen me zajimalo jestli je mozne ze by to nefungovalo starim.

Spise me sere ze se setri na dulezitych vecech a 300,- za nove jistice a +- 500,- za novou rozvodnici uz je problem.

Pristi tyden uz to budu mit predelane, teda aspon ty jistice s tou rozvodnici.
Jako rvat ty hlinikove rozvody ze zdi fakt nebudu.
Zkousel jsem zjistit kudyma ty rozvody jdou ale asi nekde pod podlahou, ktera je z nejakych drevenych desek na kterych je linoleum ...
To bych se musel vystehovat a vyrvat to lino i s tema deskama aybch se na ty kabely dostal.
To uz by bylo lepsi udelat nove vedeni v listach ...
Tak se proste napoji ty hlinikove vedeni na nove jistice pres WAGO s kontaktni pastou a
udela se jedna zasuvka v TN-S s proudovym chranicem a na tom bude pracka.
Zbytek bude porad TN-C v hliniku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
RamraideR
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 18.12.2022, 12:33 »

25dvacítka vydrží hodinu cca o třetinu více.
Indukce je regulovaná (nebere furt maximum).
Může být i porucha v jističi (většinou je ovšem vyhřátý a padá více než by měl).


Ta moje bere proud nonstop stejny podle nastavene teploty.
priklad od 60-90°C bere 1000W
120°C - 1100W
150°C - 1250W
180°C - 1700W
210°C - 1900W
a pri zapnuti obou ploch se to scita krome az nejvyssi teploty na obou
kdy pri nastaveni 210°C se ta druha plotna prepne na 180°C a celkem to zere 3600W.

Kdyz jsem jeste nevedel co tam v te rozvodnici je tak jsem normalne varil na plny vykon
az pak jsem se tam podival a zjstil co kde je zapojene a proste ten 10A jistic nevyhodil ani po 1 hodine.
Ted uz varim tak aby to bralo kolem 2400W max na ten okruch s tim 10A.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
RamraideR
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 18.12.2022, 12:36 »

A co si myslíte, že uděláme? tanecek
Pokud chcete používat všechny spotřebiče v jeden okamžik, tak si to nechte předělat na 3 fázové připojení...
Jinak musíte myslet na to, co s čím zapnete.

To byla moje prvni otazka na ty elektrikare co ty mestske byty maji na starost Úsměv
A ze se to predelavat nebude.
No tak ne no ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 18.12.2022, 15:42 »

Jsem v najmu, je to mestsky byt.

Tedy koukám, co provádíte! Jak si můžete u městského bytu jako laik dovolit hrabat do elektroinstala ce? V každém pronájmu to nesmíte! Naše firma se stará o pronajímané byty asi v pěti městech a věřte, že udělat něco podobného, jste za pět minut na ulici. Na druhou stranu i u bytů v domech z roku 1900 už žádný jistič IJV nebo pojistkou jištěnou nulu nenajdete. Revizi udělali proforma na tu starou nádheru a vy jako nájemník jste povinen to přijmout nebo odmítnou a jít bydlet na chodbu. Tečka.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 18.12.2022, 16:01 »

Jenže jste nenapsat zde to podstatné.
Městské nájemní byty jsou většinou z hlediska elektrifikace v kategorií A.
Jenže vy zde uvádíte spotřebiče  pro bydlení v kategorií C nebo D

Pro kat. A je zcela v pořádku hlavní jistič 25A a jističe 10 A na zásuvky.
Při revizích se kontroluje nepřímo velikost zkratového proudu, neboli impedance smyčky.
Tím se ověřuje, že ochranný prvek vypne při zkratu.
Spolehlivost na přetížení u 50 roků starých jističů se při revizích nezjišťuje.  
Při větší soudobosti, neboli při zapnutí více spotřebičů to obvykle vypadne přetížením.
Tipují, že když jističe vyměníte za B10, tak vám při vašem způsobů používání spotřebičů budou určitě "padat". To stačí srovnat charakteristik y vypínání starých a nových jističů.

Mnohé byty se dnes předělávají na odběry ve vyšší kategorií, ale tomu také odpovídá nájemné... myslím, že zbytečně podléháte panice a hodně prudíte.

To ostatní z hlediska bezpečnosti dosti výrazně popsal kolega přede mnou a plně s ním souhlasím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 18.12.2022, 16:16 »

Jenže jste nenapsat zde to podstatné.
Pane Bocku, skvělá replika! Tomu říkám zkušenost v pravý čas na správném místě! I já serád dozvím to, co mě míjí!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
RamraideR
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 18.12.2022, 16:43 »

Tedy koukám, co provádíte! Jak si můžete u městského bytu jako laik dovolit hrabat do elektroinstala ce?

kde jsem psal neco o tom ze do toho hrabu? Úsměv
Jedine hrabani bylo to ze jsem vsechny 3 jistice vypnul a po jednom zapinal a multimetrem zmeril zasuvky abych zjistil co ktery jistic ovlada.

Jen jsem si nasel jineho elektrikare, ktery mi ty jistice vymeni.

Myslim ze je to lepsi nez by to tam kvuli tomu staremu srotu vyhorelo.

A hlavne ten vas pristup ze kvuli ignoraci bud mesta nebo jejich elektrikaru
co tam v tech bytech maji 50 let stare v dnesni dobe uz zivot ohrozujici zakazane harampati,
mam jit pod most, je smesny.
Jasne kvuli tomu ze na to serou tak se necham zabit prackou.
Takze az to tam vyhori do zakladu tak to bude v poradku.

Ano dneska je snad sporak nebo pracka nebo indukce zakladni potreba v domacnosti
nebo ma byt jeden spolecny vysavac pro cely barak?
Je nova doba, kdy ma tohle vybaveni kazdy tak by melo byt normalni aby se i predelaly rozvody.
Ale jak je videt tak to normalni v tehle republice neni.

Misto toho aby ti elektrikari na to mesto tlacili aby se to vymenilo tak jeste dostanu coud na foru.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 18.12.2022, 18:32 »



A hlavne ten vas pristup ze kvuli ignoraci bud mesta nebo jejich elektrikaru
co tam v tech bytech maji 50 let stare v dnesni dobe uz zivot ohrozujici zakazane harampati,
mam jit pod most, je smesny.
Jasne kvuli tomu ze na to serou tak se necham zabit prackou.
Takze az to tam vyhori do zakladu tak to bude v poradku.


No, asi takhle, čistě technicky, je to IJV i po těch letech bezpečnější a spolehlivější, než bau jistič za stovku.
No a když už jste tam dostal dráteníka a chcete s tím něco dělat, tak ať vám alespoň rozhází ty okruhy (podle svorek jističů je jich na každém povícero).
Vyměnit přívod k pračce je rozumný krok, ale zároveň by to chtělo minimálně i k indukci.
No a jak teď nadáváte na to IJV, tak počkejte, jak budete nadávat, až budete mít klasický béčko u hodin. Ale možná jste utrpěl natolik silnou sebekázeň, že ty odběry uhlídáte a padat vám to nebude.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
RamraideR
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 18.12.2022, 19:47 »

až budete mít klasický béčko u hodin. Ale možná jste utrpěl natolik silnou sebekázeň, že ty odběry uhlídáte a padat vám to nebude.

no u elektromeru na chodbe mam - B25 Schrack 10000 (3)
a nepadlo to ani jednou.

Proto jsem to chtel hned po nastehovani resit at se to predela na 3x25A ...
Takovou ja mam sebekazen.

A prave proto tam v byte nad dverma nebude nejaky bauh za stovku ale ABB jak jistice tak rozvadec.
Ja na dobre veci nemam problem dat penize.
Jo kdyby penize byly to nejmensi ... Nejhorsi jsou zavistivi urednicci na uradech co maji jediny ukol a to skodit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #16 kdy: 18.12.2022, 20:01 »


Misto toho aby ti elektrikari na to mesto tlacili aby se to vymenilo tak jeste dostanu coud na foru.
To jste tedy pobavil. Odpovědný za provoz je snad město, ne elektrikář. Připomínáte mi mou babičku, která celý svůj život bojovala za celosvětový mír.

Když to tak pročítám od začátku, tak asi nečtete to, co se zde radí. Pořád tady melete svou a těžko uvěřit, že jste tu péelku neodkrytoval. Když tak všechno víte, pak jen upřesním, že z TN-C nelze udělat TN-S ale vždy TN-C-S.

Zbytek taky kolegové pěkně popsali. A opravdu bych se nejdříve zajímám co bylo předmětem té zmiňované revize. To se dá zpochybnit a sestavit plán oficiální rekonstrukce kterou za milé úředníky zaplatí jak jinak, než sám.

To, co popisujete je celkem běžný stav. U nás to vždy navštíví jeden člověk, zhodnotí sepíše a po odsouhlasení realizuje. Trochu nechápu dělat humbuk kvůli takové věci.  Budeme se tu bavit o výrobcích jističů? Nebo tom, co s tím?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
RamraideR
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 18.12.2022, 20:05 »

No a když už jste tam dostal dráteníka a chcete s tím něco dělat, tak ať vám alespoň rozhází ty okruhy (podle svorek jističů je jich na každém povícero).

na jistici cislo:
1- 6A  - je svetlo v pokoji + svetlo v predsini + svetlo WC + svetlo koupelna + svetlo kuchynsky kout

2- 10A - dve zasuvky v pokoji + dve zasuvky kuchynsky kout + odsavani a svetlo digestor

3- 10A - zasuvka WC (neni ani kryta a je primo 1 metr naproti vany) + zasuvka kuchynsky kout

to vsechno v TN-C
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 U koho mam zadat zrevidovanie stolarenskej dielne?
 Jak často probíhá revize el. rozvodů (zásuvky, vypínače, světla) v kancelářích?
 Muzete prosim prekontrolovat mé zapojeni kombinovaneho jisteni s proudovym chranicem?
 Zhodnotíte mi prosím zapojení rozvodu elektřiny pro dvojdomek?
 Jak zkontrolovat elektroměr, jestli měří správně?
 Kámoš říká že máme blbě udělanou instalaci ale já myslím že je udělaná dobře.
 Potřebuji na stavební rozvaděč revizi?
 Je nutná revize při výměně jističů v bytě?
 Je nutná revize elektroinstalace v případě změny majitele domku?
 Může být v revizi chybějící popis vodičů jako závada?
 Pokud se přidá jedno světlo je potřeba revize?
 Kdo a jaké revize zajišťuje veterinární ordinaci? Vlastník nebo nájemce?
  Mám nárok jako pouhý nájemník být seznámena s revizní zprávou?
 Lze na základě použití kabelu CYKYLo bez lišty zpochybnit revizní zprávu?
 Je potřebná revize elektroinstalace po rekonstrukci bytového jádra?
 Platí revize podle ČSN i na Slovensku?
 Jaký je časový odstup mezi revizemi hromosvodů?
 Jaká je cena za provedení revizní zprávy k menšímu RD?
 Da sa spravit revizia ked je spravena nova elektroinstalacia bez projektu?
 Co dělat, když nemohu provést kompletníí revizi ve svém domě?
 Kdo odpovídá a hradí revize v bytech činžovního domu?
 Jak často se musejí provádět revize prodlužováků v kancelářích?
 Jak zjistím, že je někdo skutečně revizní technik?
 Může být vystavena revize při neúplné elektroinstalaci?
 Mám při koupi nového bytu nárok na revizní zprávu?
 Lze vyžadovat revizi "soukromych" rozvodu v spolecnych prostorech panelaku?
 Kdo má povinnost archivovat revizní zprávy?
 Jak si mohu ověřit, že revizní technik má platné osvědčení a oprávnění?
 Je chýbajúca skrutka na kryte dôvodom na nevydanie východiskovej revízie?
 Jak citlivě a správně postupovat v případě revize bastlu?
 Musí se opravdu revidovat rádia?
 Je normálne, že revizák klame a chce za to ešte aj zaplatiť?
 Je povinná revize (kontrola) elektrospotřebičů v domě?
 Potřebuji revizi na menší rekonstrukci bytového jádra?
 Nebude kontrola instalace provedené investorem náhodou také něco stát?
 Vzít si v případě staronových závad jiného revizního technika?
 Jak poznám opravdového revizního technika?
 Kdo je povinen provádět revize družstevního bytu, družstevník nebo družstvo?
 Co je impedance smyčky?
 Prošel rodinný dům revizí s kladným závěrem oprávněně?
 Je povinnost pravidelné revize el. instalací dočasně bez přívodu el. energie?
 Co je to revizní správa přípojky?
 Musí se ve sklepě na zařízení pro rozvod internetu provádět také revize?
 Co je provozovatel 1x za 12 měsíců z hlediska BOZP povinen?
 Potřebuji novou revizi na rekonstrukci elektroinstalace?
 Získám periodickou revizní zprávu na starší objekt?
 Musí mít elektrické vedení z bytu do společných prostor revizi?
 Jak se měří "ochrana před dotykem"?
 Musí být revize i na provizorní zapojení?
 Musí být periodické revize u RD kvůli požáru?
 Kolik revizí je potřeba,na dva rozvadece v domku jisteneho ze spol. jistice?
 Je možné provést revizi elektroinstalace kterou dělal sám majitel?
 Kdy by měl investor přizvat RT?
 Jak donutit nadřízeného k projektu a pak k revizi?
 Je revizni zprava s "nepresnosti" platna ?
 Je mozne vyhotovit kladnu reviziu, ked moj dom nema HOP?
 Co všechno revizni technik kontroluje při revizi panelového bytu?
 Projde rozvod ve vitrínách revizí?
 Mohu u zchátralého domu žádat o celkovou revizi?
 Je odpovědný za stav elektroinstalace majitel nebo nájemce?
 Projde revizí prodlužovací přívod s německou zásuvkou?
 Musí se v bytě kontrolovat stav (stáří) elektrickych rozvodů?
 Je pro instalaci rozvodu 24V pro LED v podhledu nutná revize?
 Odhalí revize závady pod omítkou?
 Je třeba revize při změně tarifu D25D na D45D?
 Kdo může posoudit platnost revizní zprávy?
 Musí být objednavatel revize bytu jeho majitelem?
 Je k něčemu revize, prováděná stejným elektřikářem, který prováděl instalaci?
 Jakými doklady se prokazuje revizní technik?
 Je možná dílčí revize elektroinstalace v otevřené garáži?
 Komu se má primárně věřit elektrikáři nebo reviznímu technikovi?
 Ma prodavajici rodinného domu povinnost mit revizni zpravu?
 Je možná revize elektroinstalace, ke které neexistuje žádná dokumentace?
 Kdo platí za revizi odběrného místa před připojením elektroměru v bytovém domě?
 Může dělat revize elektroinstalace každý elektrikář?
 Co MUSÍ obsahovat revizní zpráva o elektroinstalaci v RD?
 Lze vytvořit revizní zprávu nové elektroinstalace "na dálku"?
 Je k revizi domu nutné mít namontovaný hromosvod?
 Kdo zodpovídá za rozvody od ER do bytů?
 Je možné udělat revizi na elektroinstalaci bez hromosvodu?
 Je možne získat výchozi revizi na koupený byt?
 Jak postupovat při zjištění nedostatků ve výchozí revizní zprávě?
 Jde ověřit, zda je v pořádku elektřina ve vytopeném domě?
 Platí se nově zvlášť za revizní zprávu a za revizní štítek?
 Musí se při prodloužení kabelu provést znovu revize?
 Je možné úspěšně udělat revizi na dům, když ze zdi čouhají vodiče?
 Kdo a kdy dělá revizi osvětlení vestavných skříní?
 Jsou nájemníci bytu povinni nechat si provést revizi elektrické instalace?
 Je nutna revize po instalaci tepelneho cerpadla bez zmeny jistice?
 Projde elektroinstalace revizí po odpojení nevyhovující části?
 Je nutné mít pro připojení v kempu revizi elektroinstalace karavanu?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.06 sekund, 22 dotazů.