Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití
| | |-+  Jaký mi doporučíte prosím jistič, který by měl bezdrátové měření spotřeby?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaký mi doporučíte prosím jistič, který by měl bezdrátové měření spotřeby?  (Přečteno 4273 krát)
pospisil lada
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 15.10.2022, 09:05 »

Doporučte mi prosím jistič, který by měl bezdrátové měření spotřeby (wifi, zigbee) - výměnu stávajícího samozřejmě nechám na odborníkovi?
Líbí se mi řada Shelly, ale vůbec tomu nerozumím.

(Jaký jistič s bezdrátovým měřením spotřeby (byt 1x 25A, D02D) ?)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
M S
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 15.10.2022, 12:09 »

Ano, Shelly bude fungovat fajn. Ale nie je to ISTIC alebo jeho nahrada. Ten potrebujete nechat povodny a elektromer nechat odbornikom zapojit ZA istic.
Na 25A potrebujete toto spolu s 50A meracim transformatoro m.
https://shop.shelly.cloud/shelly-em-50a-clamp-wifi-smart-home-automation-1#139
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
pospisil lada
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 15.10.2022, 14:05 »

,  je třeba krom montáže revize?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 17.10.2022, 19:25 »

Jste majitel?

Pokud jste nájemník, může majitel něco chtít.

Ale revize asi není úplně správné řešení.
Pokud něco přidáte do rozvaděče, je to změna vlastností výrobku
A tam by měl původní výrobce dát nějaké dobrozdání, že ta změna je v souladu s typovým řešením. Co6 u popisované montáže asi výrobce nedá, takže se novým výrobcem stává ten, kdo to montoval (váš elektrikář)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 18.10.2022, 15:11 »

Jistič "měří" pouze proud a nic jiného, pokud není "spokojen",  tak vypadne, buď hned (při zkratu) nebo až za chvíli (při přetížení),  víc od něj nelze chtít. Kolegové už poradili...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 18.10.2022, 16:50 »

Inspirován dotazem jsem chvíli hledal a skutečně jsem našel i jističe s integrovaným měřením spotřeby. Ale je to spíše kuriozita, povětšinou dálnovýchodníh o původu a neměl bych odvahu to použít.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Babrňák
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 01.12.2023, 08:26 »

Trochu to oživím. Narazil jsem při brouzdání na Wifi jistič s měřením spotřeby od firmy Tongou. Dle toho co jsem zjistil se umí i sám nahodit. Jaký na to máte názor?

Za mě užití v podobě jako relé asi dobré (pokud splňuje CE a normy),  ale název dost mate a laik by jej mohl snadno zaměňovat za klasický jistič.

Co myslíte jak je to u takovéhoto prvku s oteplením?
Setkal jste se s tím už někdo?

Já bych to viděl jako možné ovládání nějakého bezpečného a nekritického zařízení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
M S
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 01.12.2023, 11:19 »

V ponuke maju vsetko mozne, od isticov cez RCD, AFDD, voltmetre, smart moduly a mnohe ine. CE certifikaty maju.

Avsak, po dlhorocnych skusenostiach s cinskymi strojmi mi staci vidiet toto a mam vyrazku:
Address:
Wenzhou Tongou Electrical Co.,Ltd.
Paidong Industrial, Wenzhou City, Zhejiang Provice, China
P.C: 325604

Ked nebudem mat co robit, mozno dva-tri kusy objednam a podstupia kladivovu metodu overenia vnutornosti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #8 kdy: 01.12.2023, 14:56 »

Já bych to viděl jako možné ovládání nějakého bezpečného a nekritického zařízení.

Není důležitá "kritičnost" zařízení, ale jeho bezpečnost. A to bez řádného a spolehlivého jištění není žádné.

Do toho číňana bych určitě nešel.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Martin Babrňák
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 01.12.2023, 15:06 »

Není důležitá "kritičnost" zařízení, ale jeho bezpečnost. A to bez řádného a spolehlivého jištění není žádné.

Do toho číňana bych určitě nešel.

tak jsem to nemyslel. Rozhodně bych tento prvek nenazval jistícím či ochraným. Když už bych jej hodlal použít tak až za správný jistící prvek, třeba B16
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.03 sekund, 22 dotazů.