Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Proč výrobce neuvádí maximální proud napájecího zdroje pro 100/240V?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč výrobce neuvádí maximální proud napájecího zdroje pro 100/240V?  (Přečteno 7254 krát)
Michal Melzer
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« kdy: 01.09.2021, 20:27 »


Mám CE certifikovaný PC zdroj s uvedeným rozmezím 100/240V 60/50Hz a v zásuvkách mám 250V.

Je evidentní že zdroj pod tímto napětím nepracuje správně.
ČEZ se hájí tím že je v toleranci což je asi pravda dle toho, co jsem zde na fóru načetl ale proč tedy výrobce neuvádí maximální proud na výrobku pokud je schopný ho snést a je na něj certifikovaný?

Nebo je v označení výrobku 100/240V také nějaká skrytá tolerance?



(Původní nesmyslná otázka zněla: "Tolerance 240V u CE certifikovanéh o zdroje?").
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 02.09.2021, 10:13 »

Hodnoty na štítku přístroje jsou jmenovitá napětí, ty mají toleranci +/-10%. Zařízení označené 240V musí spolehlivě pracovat v rozsahu 216 až 264V.

V ČR je jmenovité napětí sítě 230V s tolerancí 207 až 253V. Proč zdroj nepracuje správně při 250V  bude třeba hledat někde jinde, možná přímo jako závadu v něm.

Co se týká proudu (odebíraného ze sítě) u spínaných zdrojů - to je problém, který by byl na delší rozbor. Většina výrobců obvykle udává proud maximální.

A ještě otázka,. Jak se projevuje, že zdroj nepracuje správně?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Michal Melzer
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 02.09.2021, 22:21 »

Na počítačové skříni odešla dioda která je napájená ze zdroje 5V. Pokud do zásuvky zapojím ventilátor (220-240V 50W) a spuštěný ho vytáhnu ze zásuvky, PC přehraje zvuk jako kdybych zapojil zařízení do USB postu.
Nefunkční paměti RAM. Celkově PC během zátěže nemá výkon.
Během posledních 8 měsíců je to třetí PC které jsem kupoval. Bydlím v panelákovém bytě a mám nové rozvody v mědi. Na starém PC jsem nikdy takové problémy neměl, ale tento PC měl také podstatně menší odběr, odhaduji tak 350W kde tyto současné budou výkonnější.
Pozval jsem i RT aby provedl kontrolu a prý je vše v pořádku bohužel jsem u toho nebyl přítomen.
Zrovna dnes jsem dostal vyjádření od ČEZu že provedli měření a vše je v normových hodnotách.
Pak už mě napadá jen že je špatný elektroměr mám digitální jako jediný na patře. Nevím kde Čez prováděl (měl by provádět) meření, ale jsem si jistý že to nebylo u elektroměru.
Mě přijde zvláštní že 50W ventilátor vytažený ze zásuvky donutí PC přehrát zvuk, když vezmu v potaz že pouze grafická karta má odběr 220W jaký má její odběr vliv na 5V na desce to nevím ale myslím že to nedělá dobrotu.
Dále si myslím že takový zdroj by vůbec neměl pustit k PC hardwaru jakékoliv přepětí. Bohužel nevěřím že jsem 3x po sobě narazil na vadné kusy výrobků proto hledám problém v elektrické síti.


* zdroj.jpg (205.12 KB, 1544x881 - prohlédnuto 254 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
M S
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 02.09.2021, 23:23 »

Chcel som napísať, že hľadáte v zlej kope sena a znie to ako nekvalitný PC zdroj. Potom som si pozrel priloženú fotku. EVGA nie je úplne zlá značka, ale majú svoje muchy, dá sa vybrať aj lepšie. Aká je inštalovaná grafika? RTX 3080/3090? EVGA 850 GA boli zvolávané výrobcom a menené za verziu v novej revízii, prípadne za 1 kW modely.

Ide o tri nezávislé PC zdroje po sebe? Všetky EVGA?

Čo sa týka USB notifikácie pri vytiahnutí iného spotrebiča - viete ju izolovať? Ak je PC zapojené cez predlžovačku, vyhodiť a napojiť napriamo. Odpojiť od PC všetko okrem napájacieho kábla a prípadne slúchadiel ak neviete zvuk prehrať cez Bluetooth a následne skúsiť trik s ventilátorom.

Ak USB notifikácia nezmizne, skúste zobrať PC aj ventilátor k známemu a vyskúšať tam.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Sovička
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 03.09.2021, 10:12 »

Pokud do zásuvky zapojím ventilátor (220-240V 50W) a spuštěný ho vytáhnu ze zásuvky, PC přehraje zvuk jako kdybych zapojil zařízení do USB postu.
Tento zvuk je obecně indikace připojení/odpojení jakéhokoliv zařízení. Nemáte náhodou souběh nějakých vedení (např. ethernet) spolu se silovými rozvody/prodlužkami? Není moc pravděpodobné, že by problém zdroje s vyvolaným přechodovým dějem vedl zrovna na indikaci nového zařízení. Každopádně se jedná o projev, kdy PC pracuje a Windows je schopen to zaznamenat. Doporučuji sledovat správce zařízení během odpojení a pokusit se zjistit, které zařízení vyvolalo tuto indikaci. Záznam o této události může také být v "Prohlížeči Událostí",  záložka "Systém".

Nefunkční paměti RAM.
Při nefunkční RAM se PC vůbec nezapne. Pokud "nevidíte" jeden z modulů může být problém i jinde než jen v samotné RAM (základní deska, procesor). Chtělo by to více informací než jen "nefunkční RAM".

Celkově PC během zátěže nemá výkon.
Při problému na zdroji se PC obvykle hned vypne, občas se nezapne anebo náhodně havaruje. "Nemá výkon" v pojetí PC (tzn. "běží pomalu") spíše naznačuje problém s přehříváním, při kterém se omezuje výkon procesoru/grafické karty. Zde by pomohlo měření teploty, např. programem "Open Hardware Monitor".

Během posledních 8 měsíců je to třetí PC které jsem kupoval.
Byly všechny PC úplně jiné, anebo jste přenášel některé komponenty (např. CPU, základní desku, skříň, atd.).

Dále si myslím že takový zdroj by vůbec neměl pustit k PC hardwaru jakékoliv přepětí.
Bohužel problémy se stávají, jak na konkrétních kusech tak i v v návrhu. Momentálně je živá kauza "vybuchujících" zdrojů od firmy Gigabyte (což také není zrovna neznámý dodavatel):
https://www.youtube.com/watch?v=7JmPUr-BeEM

Na stejném kanálu se nachází i video od EVGA 750GT Supernova (podobný zdroj k vašemu) jako vzor funkčního zdroje.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Melzer
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 03.09.2021, 19:49 »

Dnes jsem dnes zkoušel to s tím ventilátorem a bylo jedno jaké kombinace zkouším ale PC zvuk nepřehrál ani jednou. Protože mi přišel dobrý ten nápad snažit se to provést na odpojených zařízeních do USB, LAN atd. No bylo jedno co bylo nebo nebylo k PC připojené prostě nic, zkoušel jsem to tak 50x.
V zásuvkách během testování 239-240V. To mě vede k myšlence že sem opravdu ČEZ dodává nekvalitní elektřinu v určitou denní dobu. Protože pokud by to bylo HW tak je problém konstantní a teď jak je donutit aby to opravili.

K těm pamětem RAM: odešly 2x8Gb Kingston Predator HyperX - ano PC s nima ani nenabootuje budu je reklamovat
Za těch 8 měsícu mi na PC odešlo: 2x8Gb ram, CPU ryzen 5600x, Case Corsair. (ty ramky mám potvrzené ze servisu že jsou špatné ale nějakou dobu fungovaly)

Zdroje jsem používal seasonic Focus 550W, seasonic Focus 650W, a poslední je EVGA se všemi se PC choval stejně. Jediné co přenáším ze starých PC jsou disky SSD. Testoval jsem to i pouze s jedním úplně novým.
Dnes po tom co PC nepřehrál ten zvuk jsem provedl testování pro moje aplikace a musím říct že PC je v pořádku, minimálně se dá říct, že je to použitelný stroj, bohužel se bojím že to jen dočasně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 03.09.2021, 20:09 »


V zásuvkách během testování 239-240V. To mě vede k myšlence že sem opravdu ČEZ dodává nekvalitní elektřinu v určitou denní dobu. Protože pokud by to bylo HW tak je problém konstantní a teď jak je donutit aby to opravili.


Velmi jednoduché řešení. Stížnost na nekvalitní dodávku, následuje osazení průběhového měření v předávacím místě a následuje případná oprava.
Pokud se nic neprokáže, nejspíš to zaplatíte, obdobně jako při ověřování měřidla.
Faktem zůstává, že největší škody v síti páchají spínané zdroje a střídače, s tím distributor moc nezmůže, podobné kolísání se řešilo v jedné lokalitě na kraji obce, kde lidem praskaly žárovky. Příčinou byla FVE na střeše jednoho z domů, kdy majitel naladil střídač na 250V, aby procpal co nejvíc do sítě. Ve výsledku byly špičky i 260V. Následovala pokuta pro majitele FVE a u sousedů velmi stoupl v oblibě...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Olda Pořádek
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 03.09.2021, 20:42 »

V dnešní době má někdo na vsi žárovky a ne LED? ;-)

Tam světlo zakolísá i když soused zapne sporák.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Melzer
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 03.09.2021, 21:07 »

Vzhledem k tomu že již od ČEZu mám vyjádření že provedli měření a vše je v normě tudíž se jim nedá věřit. Existují firmy co mohou provádět taková měření a co by mělo být předmětem měření kromě V a Hz ? Klidně si to zaplatím sám ale ČEZu nevěřim.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Olda Pořádek
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 03.09.2021, 21:18 »

A co chcete jakoze merit?

Pokud byste rad meril prubeh napeti v case do grafu, abyste videl, jestli nekdo zapina a odpina nejake velke spotrebice na vasi vetvi, ale to nevim jak huste jde nastavit vzorkovani, tak naklady vidim tak na 1300 za SDS jednotku + cidlo.

Je k tomu i android aplikace a rocni grafy by mely byt neomezene huste. Primarne to ma spinaci relatka, 15 teplomeru, odecitani elektromeru pres So bus, vodomeru a plynomeru, ale i na monitoring napeti anebo i proudu (s proudovymi civkami) to lze vyuzit.

Kazdopadne se domnivam, ze (pokud ve vasem pripade vedeni 230V i telefonni neni u vas vzduchem a pripadne blesky by mohly zavinit prepeti) dobrou filtraci musi poskytovat sam spotrebic, tedy vas PC zdroj, ten nych vymenil jako prvni a jako druhou tu grafiku, pripadne i desku. Zatim to muzete reklamovat, a prodejce by vam mel prokazat, cim je to zavinene.

Mozna by to slo vylepsit nejakou aktivni UPSkou?

Ps: nedavno jsem videl mikrovypadek ze i ledky viditelne vyply/pohasly, ale modem to vydrzel a nerestartoval se, jednak ve zdroji jsou kondenzatory a asi i stabilizatory a to same pak na desce, kde se pres stabilizatory a i dalsi kondenzatory to napeti 12V meni na 5V, noveji vetsinou uz jen 3,3V nebo jeste mensi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 03.09.2021, 22:18 »

Vzhledem k tomu že již od ČEZu mám vyjádření že provedli měření a vše je v normě tudíž se jim nedá věřit. Existují firmy co mohou provádět taková měření a co by mělo být předmětem měření kromě V a Hz ? Klidně si to zaplatím sám ale ČEZu nevěřim.
Kdyby tam problém byl, analyzátor by to zaznamenal. Navíc byste nebyl jediný, kdo by nějaké potíže zaznamenal, takže bylo-li provedeno měření analyzátorem, musely by být zaznamenány flikry, stejně jako tzv. napěťové události. Pokud jste si stěžoval jen na podpětí/přepětí, přeměřili jen to.
Ne vždy je totiž problém v síti distribuce, někdy vzniká až v instalaci zákazníka, proto měření v HDS nemusí ukázat žádnou zásadní odchylku.
Navíc v DTS (pokud není dožívající před rekonstrukcí) je trvalé měření, které by problém zaznamenalo ve svých registrech.
Měřitelných parametrů je víc, než U a f, záleží na použitém analyzátoru.
Ten si můžete pronajmout a řešit přímo dotčenou zásuvku, jen musíte sehnat firmu, či RT, která má alespoň základní logger.
Měření ve vaší instalaci může provádět kdokoli, kdo takový měřák má.



Je k tomu i android aplikace a rocni grafy by mely byt neomezene huste.
Skutečný analyzátor na droidu fakt nefunguje... Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Olda Pořádek
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 04.09.2021, 11:22 »

Ne to co jsem popisoval je zařízení s obchodním názvem SDS, A jednalo by se pouze o logování I, U, případně jiných hodnot.

Ta aplikace pouze zobrazuje údaje z cloudu, primárně funguje webové rozhraní ať už k zařízení a nebo k cloudu..

Zase je to věc za pár korun - od 1200,- se spoustu možností, primárně logování elektroměru vodoměrem a plynoměru teploměru a jiných hodnot
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Melzer
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 05.09.2021, 12:32 »

Kazdopadne se domnivam, ze (pokud ve vasem pripade vedeni 230V i telefonni neni u vas vzduchem a pripadne blesky by mohly zavinit prepeti) dobrou filtraci musi poskytovat sam spotrebic, tedy vas PC zdroj, ten nych vymenil jako prvni a jako druhou tu grafiku, pripadne i desku. Zatim to muzete reklamovat, a prodejce by vam mel prokazat, cim je to zavinene.

Zkoušel jsem již tři zdroje nemá smysl kupovat další. Pokud to budu reklamovat a výrobce to připojí ke kvalitní elektrické energii na nic nepřijde. Přece fakt že je to schopné někdy fungovat a někdy ne naznačuje spíše problém s el. energií než vadný výrobek.
Již třetí den jsem v zásuvce nenaměřil víc než 240V (před tím vždy tak okolo 250V) to znamená že ČEZ reaguje na moje stížnosti.
Já bych potřeboval provést vlastní měření co jsem koukal povolené odchylky na frekvenci max 1% a nevěřím že to je jediná vlastnost el energie. kterou by měl dodavatel dodržovat.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 05.09.2021, 13:19 »

Pro spínané zdroje je odchylka kmitočtu nezajímavá a je nesmyslné se jí zabývat. Přesný kmitočet je důležitý zejména pro energetiku. Navíc kmitočet je záležitost, kterou neovlivní rozvody ve vaší obci ani distribuční (obecní) transformátor. V jednotné (propojené) celoevropské energetické síti způsobil naposledy problém výpadek elektráren v Kosovu a kmitočet se snížil o1/2%,  tedy 0,25Hz.

Kvalitní spínaný zdroj je schopen si poradit s mnoha problémy a odchylkami v napájení. Já bych pozornost upřel k možným poruchám a chybám ve vlastních rozvodech domu - bytu. Špatný kontakt vodiče N (PEN) na přívodu do objektu nebo ve vlastním rozvaděči umí při třífázovém připojení zničit hodně spotřebičů. Způsobí například také rozdílná napětí v jednotlivých fázích, které může jít až do extrémů od 0 do 400V. V některé fázi je pak přepětí, v jiné podpětí, máte-li v domě k dispozici všechny tři fáze, je potřeba je měřit všechny.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 05.09.2021, 13:45 »




Již třetí den jsem v zásuvce nenaměřil víc než 240V (před tím vždy tak okolo 250V) to znamená že ČEZ reaguje na moje stížnosti.
Já bych potřeboval provést vlastní měření co jsem koukal povolené odchylky na frekvenci max 1% a nevěřím že to je jediná vlastnost el energie. kterou by měl dodavatel dodržovat.


Čím to měříte? Rozdíl hodnot u levných měřáků v režimu AC, způsobí i větší kapacita v obvodu.
Průběhové měření by vám ČEZ osadil do HDS, protože to je jejich poslední majetek.
Dále se jedná o instalaci ve vlastnictví SVJ, či pronajimatele.
Právě tato část bývá občas zanedbána a problém plovoucí nuly by mohl způsobit popisované kolísání.
Jenže zase říkáte, že na místě byl RT, předpokládám tedy, že výstupem byla RZ a v této uvedena hodnota Zs v HDS a v zásuvce, případně v dalších místech po trase HDV.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Olda Pořádek
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 06.09.2021, 22:09 »

No jisteze nebyla, mel jsem taky tu cest s revizakem, dodnes cekam na zpravu!

Jestlize on tvrdi, ze vytahne z elektricke zasuvky vetrak 50W tedy maleho prikonu a jeho PC mu na to reaguje, no tak to je tedy dost vtipny a prijde mi to jako blbina.

Natahnul bych si prodluzovaci privod 3x2,5mm2 rovnou z jistice z bytoveho rozvadece k PC a sledoval, zda se vyskytnou jakekoliv potize.

Az pak bych se rozhodl, zda potrebuji revizaka na barak anebo budu logovat udajne prepeti (neboli vykyvy napeti) do nejakych tabulek a pak to omlatim o hlavu distributorovi .

Mozna ma nekdo lepsi napad? Pochybuji. 250V je v norme a zrejme je pobliz trafostanice.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tomáš Žabka
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #16 kdy: 07.09.2021, 07:28 »

Nebudu řešit kvalitu sítě ČEZ, kvalita sítě není určena jen napětím to je jen jeden z parametrů viz norma
"
ČSN EN 50160 ed.3 - Charakteristik y napětí elektrické energie dodávané z veřejných distribučních sítí

1.2 Předmět normy
Předmětem této evropské normy je definování, popis a specifikace charakteristik napájecího napětí týkající se:
a) kmitočtu;
b) velikosti;
c) tvaru vlny;
d) symetrie třífázových napětí.
Tyto charakteristik y za normálního provozu napájecího systému kolísají vlivem změn zatížení, rušení vyvolaným určitým zařízením a výskytem poruch, které jsou většinou způsobeny
vnějšími vlivy.

Charakteristik y se mění v čase náhodně ve vztahu k libovolnému místu napájení a náhodně pro každé místo napájení ve vztahu k danému časovému okamžiku. Vzhledem k této proměnlivosti mohou být očekávané hladiny charakteristik překročeny v malém počtu případů.

Některé z těchto jevů ovlivňujících napětí jsou obzvláště nepředvídateln é, což ztěžuje udání závazných hodnot pro odpovídající charakteristik y. Hodnoty udané v této normě pro charakteristik y napětí, jako jsou např. poklesy a přerušení napětí je proto zapotřebí podle toho interpretovat.
"

Standartní uživatel nemá vybavení na to, aby byl schopen kvalitně vyhodnotit kvalitu dodávané energie. Používájí se na to analyzátory sítě se záznamem, cena těchto zařízení jde přes 100tis.

Ve vašem případě pokud se zabýváte sestavováním PC a potřebujete kvalitní sít a nevíte už kudy kam, tak ideální řešení je ONLINE UPS. Ta pracuje tak, že vše co přijde, tak usměrní a na svém výstupy zase "vystřídá" vytvoří novou síť. Tato ONLINE UPS má na svém výstupu parametry, které by se neměli nijak zásadně měnit a neměly by nikam "ustřelovat".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vše se dá nějak vyřešit, vždy jde jen o to najít optimální řešení daného problému.
Projektant a revizní technik E1A, E1B.
http://www.zabka-revize-projekce-elektro.cz/
Olda Pořádek
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 07.09.2021, 09:07 »

O UPS jsem mu psal už 03.09.2021, 21:18

Ale měla by být fakt kvalitní, protože levná offline ÚPS mi málem zapálila byt, při dlouhotrvající m výpadků, není byl připojen nějaký hloupý italský výrobek, a ten se úplně roztekl! Zřejmě bylo tak špatně navržený že při příchodu “hranaté sinusovky” tam došlo k nějakým podivným procesům A když jsem přišel dom, elektrárny měli ještě stále vypnuto, tak jsem se divil co to tam smrdí a už skoro začínal požár! Ten krámu byl na upsce aspoň 5 hodin a doutnal…

Aspoň že ty italsky plasty byly nehořlavý
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Kdo vyrábí záložní zdroj pro okruhové čerpadlo cca 60W, 230V?
 Pomůže mi spínaný zdroj vykrýt poklesy napětí v síti?
 Nemáte někdo zkušenost s plynoagregátem?
 Je nějak upraveno používání malých počítačových UPS z hlediska OPND?
 Proč shořely spotřebiče? Byla centrála špatně zapojená?
 Jaké normy se týkají dieselagregátů?
 Jak proudově omezím zdroj DC ?
 Aký je rozdiel medzi transformátorom a spínaným zdrojom?
 Existuje vůbec nějaký bezpečný zdroj elektřiny?
 Jak napájet akuvrtačku ze síťového zdroje 230V?
 Používáte ke své práci zdroje malého napětí?
 Může se z přes zdroj z notebooku dostat napětí na N?
 Existuje bezpečnostní ochranný pulzní zdroj?
 Jaké použít zdroje pro řídící obvody strojů?
 Líbí se vám využití komunálního odpadu pro výrobu elektřiny také?
 COOPER: Katalog bezpečnostního osvětlení a systémů
 Spínaný napájecí zdroj 12W na DIN lištu
 Jak snížit napětí z 12V na 5V?
 Koupíte si také E-CAT?
 Jaký napájecí zdroj s výstupem 12V, výkonem < 50W a velkou baterií?
 Kde koupit nebo jak vyrobit alternátor pro nouzové sledování TV?
 Jaký je rozdíl mezi napětovým a proudovým zdrojem?
 Môže sa zdroj elektrické energie pripojiť do zásuvky?
 Co udělá stabilizátor při poklesu napětí hluboko pod požad. hodnotu výstupu?
 Nevíte o nějakém levném automatickém přepínači sítí na DIN lištu?
 Vadí plynovému kotli modifikovaná sinusovka?
 USB nabíječka – pro snazší život bez adaptérů
 Je možné nahradit napájecí adaptér 550mA adaptérem 1A?
 Nabíja 24V DC UPS zdroj Meanwell DR-UPS40 akumulátory správne?
 FLAJZAR: Powerbanka - akumulátorový zdroj 12V/6800mAh
 Co vyjadřuje pojem nárazový proud u spínaného zdroje?
 Co znamená, když spínaný zdroj nemá FG - frame ground?
 MEATEST: Zdroje série 62000P
 Není zdroj Lcd monitoru vadný, když nestartuje s pc v chladnu?
 Mohu k trafu 24V~24VA připojit LED pásek 24V se 48W?
 Jak v programu SICHR nastavím zdroj?
 Kde je možné sehnat zdroj 2-4VDC/350mA pro LED světlo?
 Co se vše reviduje na nabíječce laptopu?
 Jakou zvolit náhradu napájecího adaptéru pro laserové geodetické přístroje?
 Máte někdo zkušenosti se zdrojem TSI-EPC-48V-230VAC-10 ?
 K čemu sloužil Tesla power supply?
 MURRELEKTRONIK: Třífázově napájené spínané zdroje Emparro 3~
 Jak opravit pulzní zdroj po zničení mezifázovým přepětím?
 Jak nahradit baterii např. z aku vrtačky 14,4V za trafo 230V/14V?
 SCHRACK: Ostrovní systém jako nezávislý zdroj elektrické energie
 Lze použiť AC adaptér z notebooku ako transformátor pre LED osvetlenie?
 Co může být s napájecími zdroji v LED svítidlech, že tak často odcházejí?
 Jaký byste doporučili napájecí zdroj (výrobce, typ) s parametry 14V/40A DC?
 Jaká je spotřeba zdroje pro LED osvětlení pokud používám pouze 50% zátěže?
 Jak správně navrhnout a dimenzovat nulovou diodu?
 Jakým způsobem správně připojit dva zdroje napětí na strojním zařízení?
 Proč je uzel transformátoru uzemněn?
 Může mít generátor jmenovitý proud přes 4000 A, tj. 4 kA?
 Ovládání laboratorního zdroje přes Wi-Fi
 Jaké používáte bezpečnostní transformátory 12V pro napájení ventilátorů?
 PHXC: Spínané zdroje pro průmyslové aplikace
 Supertenké LED zdroje SELF
 Jaky zdroj 12V DC použít pro dětský nábytek?
 Kde sehnat nohou stmívaný zdroj pro lampičku 12V/80W?
 Proč se na 8W trafo dává řetěz s celkovým výkonem 25W?
 Je vhodnější 3F nebo 1F spínaný zdroj 480W 24V 20A?
 SUNNY adaptéry pro každodenní aplikace
 Existuje možnost omezení počátečního proudu u spínaných zdrojů?
 Musí být zdroj 24V DC pro bezdotykovou baterii bezpečnostní?
 Kolik domovních zvonků ZV71 mohu paralelně zapojit na zvonkový transf.ZTR-15-12?
 Jak ochránit spínaný zdroj před zpětným dodáním energie ze zátěže?
 Může být sekundární strana zdroje FELV přizemněna?
 Jaký používáte zkušební zdroj pro kusové zkoušky rozvaděčů?
 Je možné šestipulzní usměrňovač uzemnit?
 Laboratorní síťový zdroj Basetech BT-305
 Webinář PHXC Připojení a spolehlivost napájení
 Podle které normy hodnotit u spínaného zdroje napětí vůči zemi na výstupu?
 Síťové zdroje značky TracoPower TBLC
 Lze zvýšit napětí použitím 2 zdrojů?
 eDEHN#30: Obnovitelné zdroje energie
 Napájecí zdroje WAGO Pro 2
 Nové generace spínaných napájecích zdrojů pro LED
 Automatický přepínač zdrojů TruONE od ABB
 TIP na regulovatelné zdroje AC, DC
 TIP na zdroj 24V DC s toroidním transformátorem a lineárním stabilizátorem, max. 24mA
 Dáte tip na napájecí zdroj 230/24/0,3A který se vejde do podomítkové krabice?
 Napájecí systém s dálkovým dohledem, ve skříni 19", 3,6kW
 Vyžaduje instalace zdroje WAGO PRO 2 nějaké speciální dovednosti či zapojení dalších osob?
 K čemu mohl být v bytovém domě zdroj 220/120V?
 Jak připojit LED pásek ke dvěma zdrojům?
 Jakou referenci dáte spínanému zdroji SPD 05W?
 Lze ověřit vlastnosti zdroje (či jiného výrobku) pouze z katalogu?
 Jak se bude chovat zdroj s nižší hodnotou A než požaduje spotřebič?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.074 sekund, 22 dotazů.