Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Co si myslíte o účinnosti indukčních vařičů?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co si myslíte o účinnosti indukčních vařičů?  (Přečteno 41079 krát)
Alfonss
*
Offline Offline



« kdy: 04.03.2007, 04:04 »

Mám pochybnosti o účinnosti indukčního vařiče  YG-G20D-20 (běžný jednoplotýnkov ý vařič z akce v PLUS za 1199Kč) Porovnání-smaltovaný kastrol průměr 20cm a v něm 0.5L vody. Na ind. vařiči nastavena teplota 70 st. a příkon byl 750W a v čase se neměnil. Tentýž hrnec s vodou na normálním el.vařiči s velkou plotýnkou přepnutou do polohy 2. ( 6ti stupňový přepinač) Voda drží asi na stejné teplotě a příkon plotýnky jen 250W. Bylo měřeno odečtem otáček na elměru v urřitém čase a ostatní spotřebiče v bytě byly vypnuty. Je to jen velmi orientační porovnání, ale rozdíly v příkonu jsou veliké. Zdá se, že ind.vařič oproti vařiči s normální odporovou plotýnkou je v tomto režimu velmi nevýhodný. Údaje o účinnosti ind. vařiče v prospektu jsou 95%,  což z ZDALEKA neodpovídá skutečnosti. Možná že jsem při porovnávání někde udělal chybu. Má někdo s indukčními vařiči nějakou zkušenost v tomto směru?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 04.03.2007, 10:38 »

Indukcni varice dosahuji optimalni a deklarovane ucinnosti jen pri pouziti specialniho nadobi se sendvicovou konstrukci dna urceneho pro tyto varice. S timto nadobim skutecne dokazete treba ohrat hrnec vody az 2x rychleji nez na klasickem sporaku a s nizsim prikonem. Bohuzel cena tohoto nadobi je zatim vice nez odrazujici (panev za 5000, hrnec za 3000 rendlik za 2000).

S Vami popisovanym klasickym smaltovanym hrncem se dost divim, ze varic primo nadobu neodmitnul a nevypnul se (jak to delaji znackove varice). Takova nadoba je pro indukcni vareni nevhodna...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Alfonss
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 04.03.2007, 13:30 »

Běžné starší i nové smaltované nádobí bere vařič bez problémů od průměru 12cm. Bere i některé nerez, absolutně nemagnetické nádobí s tenkým dnem i když se to vařiči nelíbí. Možná že kdyby mělo nerez nádobí silnější dno že by to vařič vzal v pohodě. U nádobí zřejmě není podmínka že musí být z magnetického materiálu, což se někdo domnívá. Nádobí na indukční vařiče bývá obvykle zespodu označeno symbolem znázorňujícím vinutí cívky v kroužku. Hliníkové nádobí ale vůbec nebere. O praktických zkušenostech s provozem těchto vařičů jsem nikde nic nenašel. Spolehlivě na vařiči chodí železné litinové nádobí.
V některých kamenných obchodech je možné si donést nádobí a tam si ho vařiči vyzkoušet.
Jinak má vařič rychlou akceleraci, nesrovnatelnou s plotýnkovými vařiči.
A protože neohřívá navíc žádnou plotýnku, měl by mít vysokou účinnost, ale zřejmě záleží v jakém režimu pracuje. Pak údaje o vysoké účinnosti asi neplatí. Samozřejmě že na účinnost může mít vliv i druh použitého nádobí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Šlosárek
státní zaměstnanec,energetik,revizní technik
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 04.03.2007, 21:34 »

To Novák:
Pane kolego protože vlastním indukční vařič i když od jiného výrobce tak jsem k němu dostal i návod  cituji:
Nádobí, které nelze použít:
1. Nefunkční materiál: nezmagnetizova telné kovy, keramika, sklo, hliník, pánve/hrnce se
sendvičovým dnem.2. Nefunkční tvar: zvlněné dno, průměr menší než 12cm nebo větší než 30cm.
Tak se asi chybička vloudila.Jinak ten můj vařič má i kontrolu nádobí.Pokud se pokusíte použít nevhodné rozsvítí se červená kontrolka.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když venku prší, dají se dělat jen dvě věci a já karty nehraji...
Jan Šlosárek
státní zaměstnanec,energetik,revizní technik
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 04.03.2007, 21:40 »

Ještě dodávám to je ten návod s popisem našel jsem to i na netu.Asi je to universál  Škleb
http://www.tvproducts.cz/navod/indukcni_varic.pdf
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když venku prší, dají se dělat jen dvě věci a já karty nehraji...
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 04.03.2007, 23:26 »

Indukcni varic nevlastnim, kdyz jsem pred rokem rekonstruoval kuchyn a hledal vhodny varic, odradila mne cena nadobi. Ale v prodejne mi bylo odbornikem vysvetlovano neco o specialnim sendvicovem dnu nadobi urceneho pro indukcni sporaky a zcela odlisneho od sendvicoveho dna treba antikorovych hrncu nebo teflonovych panvi. Nakolik to byla reklamni propaganda nedovedu v teto chvili posoudit. Prave cena nadobi a nutnost vymeny vetsiny stavajiciho (varim vyhradne v nerezu) mne nakonec dovedli ke sklokeramicke varni desce.

Takze pokud jsem byl mystifikovan a siril jsem nepravdivou informaci, hluboce se timto zucastnenym omlouvam.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Alfonss
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 05.03.2007, 10:02 »

K vařiči přistupuji jako laický uživatel. Píši zde postřehy z vlastní praxe. Není pravda že NEMAGNETICKÉ nádobí na vařiči vůbec nejde. Některé jde, ale nic moc a jak které. Není pravda, že na vařiči nejde smaltované nádobí. Může tam být ale problém s účinností v závislosti na použitém nádobí, což jsem si nemohl ověřit a zprostředkovan é info nemám. Mám tušení, že prodejci vařičů nemají přílišný zájem o jejich prodej o čemž mně převědčuje to, že v mnohých prodjnách a nich prý nic neví. Může to být způsobeno tím, že v případě rozšíření této techniky by asi poklesl odbyt odporových sporáků a vařičů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Alfonss
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 05.03.2007, 18:53 »

Dalším sledováním odběru na elměru jsem zjistil že vařič v provozu ÚPLNĚ na chvíli vypíná a za chviličku zase sám zapne. Ovšem na displeji vařiče to není poznat, protože ukazuje stále třeba stupeň 2. Zdá se, že průkaznější metoda zjištění spotřeby bude sledování celkové měsíční spotřeby domácnosti. Jistě to nebude úplně ono, ale nižší deklarovaná vyšší účinnost vařiče by se měla projevit aspoň částečným poklesem spotřeby. Ale mám tušení že tomu tak nebude. Kdo ví jak je mikroprocesor ve vařiči naprogramovaný . A jak je naprogramovaná kuchařka.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Janoušek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 05.03.2007, 19:32 »

Praktické zkušenosti s indukčními vařiči nemám, ale mám zkušenosti s akcemi v různých hypersupermark etech. A to tak, že ne moc dobré. Technologie indukčního ohřevu se mi líbí, ale cena vařiče je podezřele nízka, když čtyřplotynková indukční varná deska stojí přes 20k. Jestli nebude zakopaný pes tady.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Alfonss
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 07.03.2007, 03:49 »

Kdysi cena souvisela s kvalitou výrobků. Kvalita byla někdy na výrobcích vyznačovaná. Dnes tomu tak není. Obchodní koupí zboží za 1Kč a prodá je za 100Kč a tím automaticky stoupne jeho kvalita. Markantně je to vidět u obuvi. Boty za 3000Kč nebo za 300Kč se zničí za stejnou dobu. Než se dohadovat při reklamaci s prodejci drahých bot, kteří neuznání reklamace zdůvodňují tím, že se v nich chodilo, je lépe koupit desatery boty u Vietnamců. "Kvalita" je např. vidět u ceny Remosek. Dřív za 300Kč a dnes za 3000Kč. Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Šigut Z+P
« Odpověď #10 kdy: 07.03.2007, 08:40 »

Kdysi cena souvisela s kvalitou výrobků. Kvalita byla někdy na výrobcích vyznačovaná. Dnes tomu tak není. Obchodní koupí zboží za 1Kč a prodá je za 100Kč a tím automaticky stoupne jeho kvalita. Markantně je to vidět u obuvi. Boty za 3000Kč nebo za 300Kč se zničí za stejnou dobu. Než se dohadovat při reklamaci s prodejci drahých bot, kteří neuznání reklamace zdůvodňují tím, že se v nich chodilo, je lépe koupit desatery boty u Vietnamců. "Kvalita" je např. vidět u ceny Remosek. Dřív za 300Kč a dnes za 3000Kč. Jsem v rozpacích


Podle mého názoru nelze srovnávat obuv z tržnice s obuví vyrobenou dle ČSN EN ISO 20344.
Remosky byly jsou a budou, cenu určuje trh český, slovenský, anglický, kanadský.Trh je s kvalitou a cenou remosky spokojený, remoska se prodává a používá ke spokojenosti všech.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Alfonss
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 07.03.2007, 10:52 »

TRH je spokojen i výrobky v supermarketech, u Vietnamců atp. a to proto že se tam výrobky prodávají. TRH je spokojen i s prodejem mnou popisovaného indukčního vařiče, protože je už všechny v PLUSU prodali. U Vietnamců jsem koupil asi před 10lety česky mluvící digitální hodinky za 200Kč. Stále bez poruchy fungují. Sem tam se na takové hodinky ptám. Výsledk NULA. Současný TRH na Vietnamce nemá. A TRH s remoskami má smůlu. Bude se muset obejít beze mne. Dávno jsem se zbavil asociace vysoká cena=kvalita.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petris
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 19.12.2008, 14:06 »

Varič YG-G20D-20 mám více než rok a naprosto bez problémů. Koupil si ho i švagr a též o.k.
Indukční vaříče funguje na bázi rázových impulsů a teplo vytváří rozkmitáním molekul.
váš popis měření spotřeby neodpovídá skutečnosti. Na vařiči YG-G20D-20 nejsou tepelné stupně, ale výkonnové stupnice. Smaltované hrnce jsou o.k.,  je to napsané i v návodu. Nebál bych toho.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jde zapojit varná deska na jednofázový obvod?
 Lze zapojit část sporáku dočasně do zásuvky?
 Je vhodné zapojit lednici na samostatný zásuvkový okruh?
 Jaký zvolit kabel pro zapojení sporáku?
 Mohu připojit varnou desku na 400V i když to schéma neřeší?
 Ako pripojiť sklokeramickú varnú dosku?
 Kdo by věděl o opraváři co by mi opravil indukční desku Blomgerg ?
 Jak je to s připojením francouzké indukční desky?
 Jak zapojit sklokeramickou desku na 3f
 Je tato konkrétní indukční deska opravdu vhodná do paneláků?
 Jak zapojit desku Candy PVD 642/1 N na 380-415 V3N~?
 Jak zapojit sporák na 15A jistič v panelákovém bytě?
 Musí mít spotřebiče nad 20A ve školní kuchyni předřazen proudový chránič?
 Jaké zvolit elektro spotřebiče pro vytápění a ohřev vody pro byt 2+1 do 60m2?
 Stačí vybírat troubu dle napětí?
 Je zapojení indukční desky a digestoře na jeden 3-fázový okruh podle normy?
 Ako zapojiť elektrický sporák?
 Musí být sporáky ve velkokuchyni připojeny přes spínače?
 Co obnáší výměna plynového sporáku za elektrický?
 Co říkají odborníci na pračku v kuchyňské lince a dodržení bezpečnosti?
 Ako zapojiť sklokeramickú varnú dosku?
 Máte tip na indukční desku pro 1f obvod s jištěním 20A?
 Potvrďíte mi závazně správné připojení trouby a varné desky?
 Není holý nerozum použít v novostavbě RD 1f indukční varnou desku 7,2kW?
 Jakou sklokeramickou desku a vestavnou troubu pořídit místo sporáku na 400V?
 Doporučíte ke sklokeramické desce samostatný 3. stupeň přepěťové ochrany?
 Existuje automatizace pro odvětrávání páry nad varnou deskou?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.045 sekund, 23 dotazů.