Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Skupina ČEZ si začíná vychovávat budoucí zaměstnance již na střední škole
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Skupina ČEZ si začíná vychovávat budoucí zaměstnance již na střední škole  (Přečteno 5614 krát)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 26.09.2018, 10:02 »

Skupina ČEZ si začíná vychovávat budoucí zaměstnance již na střední škole
    Skupina ČEZ si začíná vychovávat budoucí zaměstnance již na střední škole. Týden ve škole, dva týdny na praxi v ČEZ Distribuci. Prvních šest studentů ostravské střední školy Na Jízdárně dnes vstoupilo do systému s prvky duálního vzdělávání. Přihlášení žáci budou v rámci praxe docházet na pracoviště ČEZ Distribuce, kde je zkušení pracovníci zasvětí do každodenních činností elektrikáře. Pilotní projekt ...
    Zdroj: zde...


   


    Co pozitivního a konstruktivníh o byste doplnili k této informaci?
   
Skupina ČEZ si začíná vychovávat budoucí zaměstnance již na střední škole
   
Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #1 kdy: 26.09.2018, 11:29 »

Jak to dnes pozoruji, elektrikáře  si takto budou muset vychovávat všichni zaměstnavatelé!

Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 26.09.2018, 12:29 »

Dnes je tolik odborných činností, že je problém vzít někoho "z ulice" a věřit, že se naučí co je třeba.
Takže tohle asi bude cesta nejen pro ČEZ.
A ještě bych jako přínos viděl, kdyby tam byla nějaká legislativní podpora, aby firma mohla studenta ekonomicky podporovat, ale bylo to vázáno na odpracování nějaké doby po vystudování.
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Dobiáš Miroslav I.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 27.09.2018, 09:17 »

Tak konečně to někde pochopili, jinak to v budoucích časech nepůjde. Ve velkých firmách to nebude problém, v malých to ale obtížné bude.
Zaznamenáno
Jiří Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 27.09.2018, 09:46 »

Nic nového pod sluncem.
Já jsem se, stejně jako Karel Gott, vyučil jako zaměstnanec ČKD, i když ne ve stejném ročníku a ne v Praze. Úsměv
U nás to byly 2 třídy elektromontérů, dohromady asi 60 lidí a všichni jsme byli zaměstnanci nějakého podniku, kde jsme trávili týden praxe v normálním provozu a týden ve škole.
Během té praxe jsme si prošli vše, s čím jsme se mohli v podniku setkat.
Od převíjení motorů přes elektrické tavicí pece a jeřáby, až po elektroniku ve vývojové dílně.
Po vyučení jsme nastoupili na některé pracoviště, které jsme znali, natrvalo.

Určitě tady nejsem jediný, kdo to zažil.

Tohle zrušit, bylo špatně.
Už se pomalu přichází na to, že právník, nebo nějaký manažer cestovního ruchu vám doma nerozsvítí.
Zaznamenáno
Vojtěch Běhunčík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 27.09.2018, 11:39 »

Nejen v Ostravě - ČEZ podporuje i průmyslovku v Českých Budějovicích:
Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnic ká České Budějovice
Ostatně za komunismu běžně byl zřizován "kombinovaný 5.letý učební obor",  kdy první tři roky byl normální učební obor, ukončený získáním výučního listu a další dva roky na běžné průmyslovce, zakončené maturitou. Absolvent měl zajištěno místo v mateřské fabrice. Také jsem absolventem takového studia.
Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #6 kdy: 27.09.2018, 11:59 »

Učil jsem se pro SHD Most. Poslední půlrok jsme chodili na šachtu do provozu, kde jsme se setkali se všemi možnými záludnostmi našeho oboru. Po ukončení školy jsem pak musel ještě dva roky pracovat v provozu (bývalý důl Šmeral u Mostu). Tedy, pracoval jsem tam kratší dobu a rozdíl jsem pak musel doplatit.
Ale je pravda, že chlapi v provozu mě naučili daleko víc, než mistři v dílnách ve škole.
Praxe je praxe, ta se prostě okecat nedá a sebevíc červených diplomů toto nikdy nenahradí.
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jiří Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 27.09.2018, 14:41 »

Tak konečně to někde pochopili, jinak to v budoucích časech nepůjde. Ve velkých firmách to nebude problém, v malých to ale obtížné bude.

Kdysi dávno to tak složité nebylo.

Můj nejstarší kolega s krásně zdobeným výučním listem někdy z roku 1925 občas  zavzpomínal.

Táta ho ve 14ti letech odvedl o ulici dál do elektrikářské firmy jednoho známého.
Ten mu zařídil učňovskou školu, myslím 2 dny v týdnu.
Jinak každé ráno v 6:00 naklusal do firmy a makal.
Nejdříve systémem dones - podrž - podej a jak se tak za tři roky vypracoval, tak pak už dělal skoro všechno.
Peníze dostával pouze symbolicky, někde prý vůbec, protože mohl být rád, že se učí.
Nakonec složil zkoušku dostal výuční list a když pan mistr zaměstnance nepotřeboval,
tak se s ním rozloučil a vzal si učně jiného, nebo, když byl dobrý, tak u něj mohl zůstat.
Spokojenost byla oboustranná.
Firma měla 3 roky levného zaměstnance a on vyrazil do života s výučním listem,
a doporučujícím dopisem, který měl nějakou váhu.

Dneska je nemyslitelné aby v 15ti letech někdo chodil každý den manuálně dělat
a ještě za to skoro nic nedostával.
Bylo by to vykořisťování, dětská práce, a proto mladej mazej někam na tři roky
do nějaké školy.
Do jaké, je celkem jedno.

Ostrý start do života se odloží o pár důležitých(!) let. 
Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #8 kdy: 28.09.2018, 20:07 »

Jako učeň jsem chodil (jezdil) po celé republice po stavbách..
To byla škola života, jak se někdy říká....co stavba, to jiná instalace ,  zejména průmyslová...

Měl jsem před několika lety učně na praxi asi rok, pak jsem s tím ihned skončil !
Absolutně nezájem o nové poznatky, z 80% slaboproudaři. ..silnoproudař i minimum a ti chtěli jít po vyučené na jioné profese....(policie, řidiči a podobně..)

Dnes je dobrá praxe pro budoucí absolventy základní věc, co budou při další praxi potřebovat!  A obráceně taková dobrá praxe je dost velký problém ji uskutečnit !
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 28.09.2018, 23:49 »

Pokud se jedná  fu. která má budoucnost, jedná se v zásadě o férový krok.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.062 sekund, 22 dotazů.