Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jak vyřešit přístup k elektroměru, když chci svůj pozemek dodatečně oplotit?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak vyřešit přístup k elektroměru, když chci svůj pozemek dodatečně oplotit?  (Přečteno 9592 krát)
Jaroslav Ložek1
« kdy: 22.02.2018, 07:41 »

Koupil jsem novostavbu, kde je elektroměr umístěn v rozvodné krabici před domem na našem pozemku. Jelikož se ale po našem pozemnku prochází neustále nějací psi a cizí lidé, rozhodli jsme se sousedem pořídit elektrickou bránu. Teď ale vzniká problém, že přístup k elektroměru nebude volně přístupný, ale právě za tou branou. Psal jsem na distribuci, zda se to dá nějak vyřešit, ale jejich odpověď byla standardní - přesun elektroměru do oplocení (volal tam i soused a tam mu prý do telefonu řekli, že když je dům zkolaudovaný, nikdo nemůže bránit v oplocení pozemku. Prý, kdyby kolaudace nebyla, tak by bylo nutné elektroměr přemístit. Písemně to ale nemá). Chci se proto zeptat lidí z praxe, zda je možné nějaké jiné řešení, nebo jak se to dá řešit. Dům je zkolaudován, revizi samozřejmě mám.
Napadlo mě prostě sehnat kontakt na člověka, který bude dělat odečty a dát mu klíče od branky, která bude ve vratech. Nebo je nějaká možnost samoodečtu / dálkového odečtu?
Nebo se to neřeší, když všechny doklady mám? Přijde mi zvláštní, že si kvůli umístění elektroměru nemohu oplotit svůj majetek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 22.02.2018, 10:31 »

Postněte sem fotku

Ano, samoodečet je možný. U Eonu jsem si jistej, u ČEZ/PRE si myslím, že to bude také možné.

Na přesun ani nemyslete. Pokud je to zařízení jednou zprovozněno a elektroměr je osazen. Nemá žádný distributor jakoukoliv páku na to aby vás to donutil přesunout. Tedy asi mimo případu, kdy by byl rozvaděč v havarijním stavu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Maroš Klein
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 22.02.2018, 14:01 »

Elektromer bol voľne prístupný len relatívne, keďže reálne má byť voľne prístupný na hranici pozemku.
Zmena na hranici pozemku z neexistujúceho plota na existujúci nie je zmenou odberného miesta, a ani vás nezaväzuje k žiadnej žiadosti. Distribútor už raz odberné miesto schválil a zmluvu uzavrel. Dobrovoľne.
Plot ani vodná priekopa na tom veľa nezmenia, akurát pribudne schránka na novom plote, a v nej lístok od odpočtára.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Ložek
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 22.02.2018, 14:35 »

Děkuji moc za reakce - jsem rád, že nebudu muset nic rozkopávat a přesouvat. Fotku pošlu večer, nemám ji teď u sebe. Děkuji.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 22.02.2018, 17:50 »

Jestliže se nic nemění na stavbě, přípojce, elektroměrovém rozvaděči, a jen se na stávající hranici pozemku udělá plot, vůbec bych za energetiky neběhal a neprovokoval  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #5 kdy: 23.02.2018, 09:03 »

Koupil jsem novostavbu,  kde je elektroměr umístěn v rozvodné krabici před domem na našem pozemku.

Je zarážející, že jste koupil novostavbu se závadou na přípojce.
Osobně bych šel do přemístění odběrného místa na hranici pozemku dle platných předpisů.
Pokud necháte distribuční síť na svém pozemku, může se vám to v budoucnosti dost zkomplikovat.

PS. Pokud je to opravdu novostavba se vším všudy, měl byste požadovat náhradu na prodejci.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Jaroslav Ložek
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 23.02.2018, 10:25 »

No já si zas říkal, že když je kolaudace a revize, že by vše mělo být podle platných norem = kdyby bylo něco špatně, tyhle doklady by nemohly existovat. Stavební dozor, při předávání domu, taky nic nenamítal, tak žiju v domnění, že je vše v pořádku. Přikládám fotku, jak to u nás vypadá. Je to dvojdům, takže jsou tam dvě rozvodné krabice na elektroměr.
Novostavba je to se vším všudy, takže reklamace je teoreticky možná. Ale když je kolaudace a revize, tak předpokládám, že prodejce bude argumentovat, že mají doklady, že je vše v pořádku a přeložení neudělají. Jak tohle pak řešit, netuším. Udělat novou revizi, kde by bylo poukázáno na tento nedostatek?


* elektromer1.jpg (102.23 KB, 800x600 - prohlédnuto 831 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 23.02.2018, 10:43 »

Předpokládám, že hranice pozemků je až v úrovni toho živého plotu a že ty dva rozvaděče jsou skutečně jen elektroměrové. Potom máte ještě pojistky v pojistkové skříni distributora a to asi na hranici pozemků bude; pojistková skříň je předávací místo mezi distribuční soustavou a elektroinstala cí odběratele. Tohle provedení by nemělo být problémem v žádném řízení. Jestliže původnímu majiteli distributor povolil umístění elektroměrovéh o rozvaděče za podmínky zachování volného přístupu, mělo by to být dodrženo po celou dobu provozu. Takže pokud chcete provést znepřístupnění, měl byste na své náklady provést přesunutí rozvaděče.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #8 kdy: 23.02.2018, 11:00 »

Vedení z přípojkové/pojistkové skříně do elektroměrovéh o rozvaděče, elektroměrový rozvaděč, vedení z elektroměrovéh o rozvaděče dále, je majetkem odběratele.
Majetkem distributora je elektroměr, popř. přijímač HDO (je-li osazený) v elektroměrovém rozvaděči odběratele.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Jaroslav Ložek
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 23.02.2018, 11:05 »

Ano, živý plot je hranice pozemku. A je někde ta podmínka/dohoda o volném přístupu uvedena? Procházel jsem revizi a nikde jsem tuhle podmínku nenašel. Jestli myslíte zaplombovaný jištič (promiňte, jsem laik),  tak ten jsem viděl hned vedle elekroměru (tedy na mém pozemku). Na hranici pozemku už žádná skříň není.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 23.02.2018, 14:16 »

Jestli myslíte zaplombovaný jištič (promiňte, jsem laik),  tak ten jsem viděl hned vedle elekroměru (tedy na mém pozemku). Na hranici pozemku už žádná skříň není.
Do vašeho vlastnictví patří také přívodní vedení k elektroměrovém u rozvaděči, které začíná v pojistkové skříni. Pojistková skříň patří distributorovi, ale pojistky v ní a přívodní vedení k elektroměrovém u rozvaděči patří vám. Možná jste překvapen, ale distributor nemůže odpovídat za správné jištění vedení, které mu nepatří. Co se týče toho přístupu k elektroměru, prostudoval bych smlouvu o připojení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
IM
« Odpověď #11 kdy: 23.02.2018, 14:23 »

Počkejte, až vám ten nesmyslně umístěný sloupek zboří nějaké vozidlo a pak ho přemístěte za peníze z povinného ručení.  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #12 kdy: 23.02.2018, 14:42 »

O přístupu se píše v připojovacích podmínkách místního distributora.

Nedošlo k rekonstrukci odběrného místa ani ke změně sazby, podle mého názoru v tomto případě nemusí  odběratel přesouvat svůj stávající elektroměrový rozvaděč na jiné místo nebo provádět úpravy/změny svého odběrného místa.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #13 kdy: 23.02.2018, 14:56 »

Teď nic dělat nemusíte, pokud nebudete distributora dráždit, tak ani nepostřehne, že je tam nějaká brána.
Otázka je, co bude za rok, dva, pět, deset....
Stačí párkrát zapomenout na odečet, požádat za tři roky o změnu sazby, opomenout zaplatit nedoplatek, jehož následkem bude přerušení dodávky.... a celé kolečko začínáte od začátku. A tam už distributor může požadovat nekompromisně přesun na volně přístupnou hranici pozemku.
Jak jste se ptal distributora? Ptal jste se formou "můžeme to tak udělat" nebo jste zaslal písemnou žádost o udělení vyjímky z připojovacích podmínek? Zkuste druhou možnost, pokud je rozumný důvod k opatřením, které vyžadují vyjímku, většinou jsem se s techniky dohodl a vyjímku udělili.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Jaroslav Ložek
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 27.02.2018, 08:20 »

Ptal jsem se volnou formou, přibližně jako zde: "chci bránu, musím mít od vás nějaké povolení ,  nebo splnit nějakou podmínku, abych mohl mít elektroměr za branou?". Odpověď byla přemístit a podat žádost o připojení se změnou umístění elektroměrovéh o rozvadeče. Zkusím tedy druhou možnost (udělení výjimky),  třeba budu mít štěstí. Ještě jsem se díval do projektu a tam je rozvaděč umístěn na hranici pozemku. Postavili ho ovšem na náš pozemek. Žádnou dohodu prodejce s distribucí v ruce nemám (jen kolaudaci a revizní zprávu, kde změně umístění není ani slovo). Budu tedy ještě kontaktovat prodejce, proč ta změna projektu a zda má tedy nějakou dohodu s distribucí. Děkuji všem za rady.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.045 sekund, 23 dotazů.