Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Opravdu je nutné použít v koupelně zásuvky s IP44?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Opravdu je nutné použít v koupelně zásuvky s IP44?  (Přečteno 21388 krát)
Jan Suk
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 10.01.2018, 14:53 »



Rekonstruuji již několik let dům, místnost po místnosti a nyní jsem se dostal ke koupelně. Na celý dům mám nový projekt elektro, SÁM si provádím rozvody elektřiny v místnostech + slaboproud. Ač mi budete jistě odporovat, když ví člověk co má použít a kde to má zapojit (projekt),  zvládne to každý.
U koupelny jsem si původně říkal že jí opravdu nechám až nakonec na odborníka (stejně jako si nechám odborně zapojit hlavní a podružný rozvaděč v patře). Jenže v koupelně není kromě žebříku žádné elektrické zařízení, dvě zásuvky a dvě světla a navíc jsem se za ty roky už leccos naučil. Takže jsem se nakonec i do toho pustil sám. Vyhovuje mi to, mohu si udělat věc která při rekonstrukci zrovna přijde na řadu sám, nemusím zvát na každou půlhodinovou práci odborníka.

A nyní konečně k věci. V projektu je uvedeno, že v koupelně budou použity zásuvky s krytím IP44. Máme zvolenou sérii ABB Tango a tato série nenabízí vícenásobné rámečky s tímto krytím. Je samozřejmě možné umístit vedle umyvadla vypínač a zásuvku hned vedle sebe v samostatném rámečku, ale vypadá to opravdu divně (zkoušel jsem si nasimulovat na dlaždičky).
Je dle normy nutné použít v koupelně zásuvky s IP44 (samozřejmě za předpokladu dodržení zón)?
Jak bude k nedodržení předepsané zásuvky z projektu přistupovat revizní technik?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Hynek Čermák
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 10.01.2018, 18:36 »

Pokud budou zásuvky v předepsané zóně a nehrozí ostřik vodou, neměl bych s tím problém.
viz určení krytí dle ČSN
(momo uvedené zóny viz obr. není určeno krytí)


* vlivy.PNG (30.34 KB, 919x323 - prohlédnuto 1577 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tomáš Žabka
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 10.01.2018, 18:37 »

Danou problematiku řeší normy 33 2000-7-701 a 33 2130 (poslední edice) co se týče instalace v koupelně v normě není požadavek na použití zásuvek IP44, co se týče umývacího prostoru (doufám že se to ještě stále tak jmenuje) tak norma opět nepožaduje zásuvky IP44. Na stránkách elektriky tuším najdete, jak zóny v koupelně, tak umývací prostor. Vzhledem k tomu, že se plánujete odklonit od projektu, zkontaktujte revizního technika který vaše "dílo bude revidovat" s ním se dohodněte na postupu a vhodném materiálu. Pokud vám bude tvrdit, že zásuvky IP44 být musí, tak si najděte jiného revizáka.   Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vše se dá nějak vyřešit, vždy jde jen o to najít optimální řešení daného problému.
Projektant a revizní technik E1A, E1B.
http://www.zabka-revize-projekce-elektro.cz/
Radek Sabaš
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 11.01.2018, 09:28 »

Asi nejde soudit bez osobní prohlídky koupelny. Zásuvku ABB CLASSI, nebo IP44 je nekonečný problém mezi investorem, uživatelem ohledně vzhledu a revizákem. Pokud se zásuvka pohybuje mezi 61-100cm od vany, tak vždy doporučuji IP44, a většinou se zabývám koupelkama v bytech. Vím jak se chovají děti a některé roztoužené páry v koupelnách... Berme případ, kdy není v zásuvkách nic zapojeného, pokud je tam permanentně zapojený fén, tak IP 44 moc neochrání. Na TIČR mi před odchodem od zkoušek dali radu "revidujte také selským rozumem a svými zkušenostmi a ne jen podle norem"
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #4 kdy: 11.01.2018, 10:13 »

Asi nejde soudit bez osobní prohlídky koupelny. Zásuvku ABB CLASSI, nebo IP44 je nekonečný problém mezi investorem, uživatelem ohledně vzhledu a revizákem. Pokud se zásuvka pohybuje mezi 61-100cm od vany, tak vždy doporučuji IP44, a většinou se zabývám koupelkama v bytech. Vím jak se chovají děti a některé roztoužené páry v koupelnách... Berme případ, kdy není v zásuvkách nic zapojeného, pokud je tam permanentně zapojený fén, tak IP 44 moc neochrání. Na TIČR mi před odchodem od zkoušek dali radu "revidujte také selským rozumem a svými zkušenostmi a ne jen podle norem"

Na druhou stranu se zase nic nemá přehánět. Osazením zásuvky krytí IP44 do uvedených prostorů jde dle mého názoru jen o pouhý alibismus ze strany montéra a projektanta, který nemá moc jasno. Ještě jsem neslyšel, že by někde někdo umřel na zásah el. proudem při nacákání do zásuvky z vany a že máme v ČR tisíce bytů s papundeklovými jádry, kde je zásuvka blíže než oněch normativních 60cm.
To bych si mohl také "selským rozumem" prosazovat osazení zásuvek v krytí IP44 nad pracovní kuchyňskou desku v blízkosti dřezu, kde je baterie vybavená sprchou k oplachu nádobí. Co kdyby se majiteli zamotala hlava a sprchou si nastříkal do zásuvek na lince?  ??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #5 kdy: 11.01.2018, 11:42 »

Všeobecně, když něco uděláme bezpečnější, jak je v normě ,  nikomu v tom nebráním!!
Požadavek norem je minimální provedení bezpečnosti. Mrknutí

Je fak, že se nemá nic přehánět ,  ale když majitel chce, ať si dá zásuvky IP 54 i do obýváku.. tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #6 kdy: 11.01.2018, 11:49 »

........ ale když majitel chce, ať si dá zásuvky IP 54 i do obýváku.. tanecek

No právě že nechce. Zdá se mu to nehezké a má pravdu. Já bych si to do koupelny takto nedal.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 11.01.2018, 13:14 »

...
To bych si mohl také "selským rozumem" prosazovat osazení zásuvek v krytí IP44 nad pracovní kuchyňskou desku v blízkosti dřezu, kde je baterie vybavená sprchou k oplachu nádobí. Co kdyby se majiteli zamotala hlava a sprchou si nastříkal do zásuvek na lince?  ?
... ale když majitel chce, ať si dá zásuvky IP 54 i do obýváku.. tanecek

Stačí být "radikál",  přemýšlet o tom, že občas mohou být doma děti sami, "nad požadavek normy" si tam představit vliv BA2 a už by se dalo přemýšlet v celém bytě o vyšším krytí než IP2X
Ono by to chtělo "zbytečně to nepřehánět"...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 11.01.2018, 13:28 »

Do vícerámečku je tango s víčkem, sice nemá IP44 (těsnící guma by u vícerámečku šla těžko srovnat aby těsnila po celé ploše) ale aspoň něco....
Jinak souhlas s kol.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ludvík Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 11.01.2018, 21:56 »

Nějak mám z této diskuze pocit, že projektant vypracuje projekt a tímto to pro něho končí, a k případným změnám v projektu se vyjadřovat nebude! Nebylo by lepší řešení nejdříve oslovit projektanta a teprve po zdůvodnění požadavku krytí zásuvek IP44 v koupelně zadat dotaz?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #10 kdy: 12.01.2018, 07:56 »

Nějak mám z této diskuze pocit, že projektant vypracuje projekt a tímto to pro něho končí, a k případným změnám v projektu se vyjadřovat nebude! Nebylo by lepší řešení nejdříve oslovit projektanta a teprve po zdůvodnění požadavku krytí zásuvek IP44 v koupelně zadat dotaz?


Já pana Suka chápu. Více hlav více ví. Projektant si může díky svému neochvějnému egu, které si pak může honit před zákazníkem laikem, stát za blbostí, kterou navrhl. Znám pár takových týpků a rozhovor s nimi je opravdu velmi náročným dialogem.
Projektant by měl být naopak rád, že se jeho dokumentací někdo zabývá, že nevytvořil jen složku pro úřad, která skončí v šuplíku. Mě to baví.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Honza Veselý
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 12.01.2018, 11:59 »

Mám pocit, že při dodržení koupelnových instalačních zón je IP44 v TN-S s chráničem už trochu nadbytečný alibismus projektanta. Navíc, valná část dnes používaných zásuvek má dětskou pojistku, clonku proti vstrčení předmětu, ta je schopna drobný cák vody odchýlit. Úplné zvlhnutí zdi se zaplavením zásuvky by měl vyřešit chránič.
V TN-C bych nad IP44 zauvažoval.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Suk
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 12.01.2018, 14:31 »

Dekuji všem za příspěvky a rady, mám odpovědi které jsem potřeboval. Řešením je pro mě zásuvka bez IP 44. V případě problémů s revizí bude následovat domluva s projektantem na změně projektu. Již jsem s ním jednou řešil otázku úpravy projektu a měl jsem pocit, že se mu do toho vůbec nechtělo (úpravy mi rozmlouval, naopak velmi aktivně podpořil řešení které změnu projektu nevyžaduje). Zřejmě protože se musí opakovat kolečko schvalování, nevím. Takže to bych nechal jako nejkrajnější řešení.
Díky všem za váš čas
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Čestmír Kubáček
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



WWW
« Odpověď #13 kdy: 13.01.2018, 13:15 »

A co do koupelny použít ABB Element? Je zaoblený(ikdyž jinak než Tango) ale má IP44 dvojrámečky. Osobně nemám rád celý byt/dům v jedné řadě, v dětských pokojích mám pastelový neo(oranžová jeden, zelená druhý) kuchyň zase v time titan, chodba future linear bílá ( zbytky ze stavby co ve VO nechtěli vzít zpět, jinak byvh do zásuvky za 220Kč nešel a ložnice schneider unica.

Skuste se na bílý Element podívat, je velice estetický a pokud chcete IP44 tak i 2 rám umí (nejsem sijistý 3 rámečkem)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #14 kdy: 13.01.2018, 14:20 »

........... a pokud chcete IP44 tak i 2 rám umí (nejsem sijistý 3 rámečkem)

Kdybyste četl předchozí diskusní příspěvky, zjistil byste, že nechce  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
TiKr
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 29.03.2022, 10:14 »

Vím jak se chovají děti a některé roztoužené páry v koupelnách...

Sice reaguji opožděně, ale kdo ví koho sem google zavane. Jako děti jsme na jedné návštěvě v koupelně stříkali vodní pistolkou do zásuvky (pro zábavu). Dodnes nechápu, že jsme odešli bez úrazu. Při studiu na RT si často připomínám tuto situaci a jsem rád za dnes již povinný proudový chránič na celý objekt, zejména kvůli dětem. Vím, že nemůže ochránit stoprocentně, ale přinejmenším dokáže upozornit rodiče, že se děje něco co se dít nemá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Kantner
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 29.03.2022, 14:40 »

Sice reaguji opožděně, ale kdo ví koho sem google zavane. Jako děti jsme na jedné návštěvě v koupelně stříkali vodní pistolkou do zásuvky (pro zábavu). Dodnes nechápu...
Smích dětské hry jsou dětské hry... má z nich být nějaké ponaučení: jenže když jim řeknete že je to může zabít a ono je to spíš jen lehce pošimrá, budete za lháře a věřit vám nebudou.
Zkuste počítat:
Mezní hodnota vodivosti pitné vody je 125mS/m, průměr vodního paprsky z pistolky je 1mm
S chráničem to nic neudělá a jak dlouho se vám podaří trefit vodním paprskem kontakt ve fázové svorce?
vypadá to děsivě ale výpočet už tak tragický není
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Co vše v koupelně pospojovat?
 Mohou být v koupelně umístěny rozbočné krabice?
 Kam připojit přívod pro sprchový kout ?
 Jak zapojit el. instalaci v koupelně?
 Kolik a jakých spotřebičů mohu v koupelně připojit na společný obvod?
 Je nutné, aby topný žebřík v koupelně s topnou tyčí měl samostatnou zásuvku?
 Jaké má být bezpečné osvětlení nad umyvadlem?
 Jak připojit skříňku v koupelně na hnědý, modrý a zelený?
 Může být pračka umístěna v zoně 2 (v koupelně)?
 Je možné zapojit elektrokotel v koupelne nad vanu v zone 0?
 Kde moze byt zasuvka v blizkosti drezu?
 Je možné zapojiť bojler umiestnený v kúpelni na spínacie hodiny v zásuvke?
 Aký ističochránič (s akou charakteristikou) použiť na zásuvky v kúpeľni?
 Může se koupelna připojit 4 (5) žilovým kabelem?
 V jaké výšce mohu umístit vypínač u umyvadla?
 Může být světlo naproti sprše?
 Může být přímotop umístěn vedle umyvadla?
 Jak mám jako údržbář reagovat na průtokový ohřívač ve sprše?
 Vyhovuje normě zásuvka v blízkosti kuchyňského dřezu?
 Nakolik jsou nebezpečné spotřebiče v koupelně?
 Musí být v koupelně skutečně samostatný zásuvkový obvod?
 Jak blízko může být kombinovaný otopný žebřík od vany?
 Je možné vodiče PE propojit pod vanou nebo opravdu musí být krabice na stěně?
 Lze použít průtokový ohřívač na dřezovou baterii do koupelny?
 Co vše musí být připojeno na ochranné pospojování v koupelně?
 Lze instalovat vodovodní baterii s el. ohřevem do sprchového koutu?
 Proč nemohu mít 230V bodovky nad sprcháčem v koupelně?
 Je infrazářič s krytím IP24 vhodný také do koupelny?
 Musím v koupelně pospojit bojler, když je připojen plastem a není tam Cu vodič?
 Lze připojit topnou tyč s pevný vývodem v zóně 2?
 Lze zásuvku umístit přes roh nad umývací zónou?
 Za jakých okolností by šel umístit topný žebřík do zóny 2?
 Může být sušička prádla v koupelně v zóně 2?
 K čemu se dají použít zásuvky 400V 4polové, když se dneska používá 5 vodičový rozvod?
 Mohu použít vidlici namísto zásuvky?
 Označují se jednozásuvky v plánu jinak, než dvojzásuvky?
 Existuje redukce na zástrčku typu \
 Existuje zapuštěná zásuvka 230V, která by téměř nepřesahovala stěnu?
 Existuje trifazova zasuvka na vice nez 63A?
 Existuje silový konektor na 230V?
 Je na trhu vestavná zásuvka 230V s chráničem?
 Jsou na trhu k dostání i dvojzásuvky řazené vodorovně, ne jen svisle?
 Existuje redukce 4 kolíková - 5 kolíková zásuvka?
 Má se u nové instalace použít 4.kolík u 3f vidlice?
 Vyrábí se vícepes připevnitelný na zeď???
  Jsou v ČR schváleny tzv. schuko zásuvky?
 Existuje zástrčka na 230V pro montáž do zdi?
 Nevíte jak se nazývá tento systém zásuvek a kde se dá sehnat?
 Neznáte zdroj na zoznam presných typov elektrických sietí jednotlivých krajin?
 Kde jsou k dostání nástěnné zásuvky IP44 s proudovým chráničem?
 Existuje zásuvka, která se zabudovala do pracovní kuchyňský desky?
 Proč při vypnutém stavu není u spínacích hodin odpojena fáze, ale prac. vodič?
 Dají se na našem českém trhu sehnat zásuvky s vypínačem?
 Jakou si vybrat zásuvkovou rozvodnici 230V/400V do domácí dílny?
 Odpovídají zásuvky a vypínače zn. Fontini normám ČSN?
 Jaký stupeň krytí musí splňovat venkovní vypínače a zásuvky na zdi domu?
 Nevite kde by se dalo koupit dvojzasuvka s internetovou zasuvkou?
 Lze do stěny ze sádrokartonu zapojit zásuvky a vypínače bez instal. krabice?
 Proč je v zásuvkách šroubek na zemnící vodič zlatý a ostatní jsou stříbrné?
 Kde sehnat redukci do zasuvky i s uzemnenim?
 Dá se použít zásuvka pre plochú vidlicu?
 Kde seženu staré bakelitové vypínače a zásuvky?
 Proč nemohu mít kolík zásuvky orientován dolů?
 Co je to za divnou zásuvku ?
 Jaká je spolehlivost zásuvek s clonkami ?
 Jak připojit vrtačku (či jiné el. zařízení) v půdních prostorech?
 Dají se samostatně koupit clonky do zásuvek?
 Dají se někde sehnat staré zásuvky Elektro-praga?
 Kde sehnat podlahové zásuvky?
 Jaká se vyrábí nejmenší možná zásuvka 230V ?
 Mohu použít na zahradu zásuvku v krytí IP44?
 Jak a kam správně nainstalovat elektroinstalační kanál?
 Kde se dá sehnat zásuvka s vypínačem?
 Smí se prodávat zařízení se zásuvkou, která má fázi na druhé straně?
 Kde sehnat vidlici do anglické zásuvky (3 póly)?
 Existuje spínaná zásuvka řízená nízkým napětím?
  Je možné po rekonstrukci instalace ponechat stávající zásuvky a vypínače?
 Lze koupit nezávislé zásuvky do jedné inst. krabice?
 Existuje sloupek se zásuvkou do zahrady v designu kamene?
 Jaké jsou typy luxusních zásuvek v kovovém provedení IP44 ?
 Existují vícenásobné rámečky pro dvojzásuvky?
 Jaký typ zásuvek se používá v Portugalsku?
 Mohu si vylepšit zásuvku nějakým vlastním, třeba dřevěným doplňkem?
 Prodává se v ČR schválená elektrická zásuvka s integrovaným vypínačem?
 Kde je možno sehnat vypínače a zásuvky v barvě černé?
 Jakou zásuvku zvolit pro parní hrnec?
 Znáte někdo zásuvky a vypínače s krytím min. IP55 v zápustném provedení?
 Znáte zásuvku, která sníží účet za energie o tisíce korun?
 Dala by se někde sehnat třífázová zásuvka "čápovka"?
 Poradíte někdo výrobce nebo dodavatele vestavných zásuvek do nábytku?
 Lze použít zásuvka IP44 do ventilové šachty zavlažovacího systému?
 Časová spínací zásuvka MH-24 šrot? Nebo jen špatné použití?
 Existuje standardizovaná zásuvka na 12V?
 Proč máme u domovních zásuvek ochranný kolík?
 Můžu zapojit český notebook v portugalsku?
 Kde sehnat roztrojku s vypínačem na kabelu ?
 Napadá vás využití malé podlažní krabice OBO i doma?
 Je dvouzásuvka s zaměnitelnou fázi zmetek?
 Znáte tento typ vidlice?
 Aký typ zásuvky zvoliť pre napätie 110V?
 Jak se vám líbí zásuvky v noze stolu?
 Jakou zvolit zásuvku 400V pro RD 16 nebo 32A?
 Lze použít původní zásuvky a vypínače do nové elektroinstalace?
 Lze omývat podlahovou krabici IP20 mokrým hadrem?
 Nepoznate zasuvku 230 V pod vodu?
 Lze zásuvku s bezšroubovými svorkami nějak použít u starší elektroinstalace?
 Mohu v panelovém bytě zrušit zásuvku s plochými kontakty a napětím 8-15V AC?
 Doporučili byste k montáži noname zásuvky z Polska?
 Dá se použít stará 3f 380V samice s přírubou k pohyblivému prodloužení?
 Jakou zvolit venkovní zásuvka 230V pro domácí použití s dětmi?
 Jde vyměnit kryt zásuvky a krabice pro věneček?
 Jsou zásuvky typu Schuko bezpečné pro použití u CZ domácích spotřebičů?
 Jak zapojit elektrický "vývod" uprostřed zahrady?
 Kde je v třífázové zásuvce 230V a kde 400V?
 Existuje vícenásobná zásuvka s instalací pod omítku?
 Co si počít s následky, když nedodržím zatížení zásuvkové rozbočky?
 Kde seženu dvojzásuvku s nízkým profilem rámečku?
 Vydrzi obycejna domovni 16A zasuvka nonstop provoz pri odberu 3400W?
 Jakou zvolit náhradu za staré panelákové zásuvky?
 Lze používat staré 4-kolíkové zásuvky pro zapojení 3xL+PE?
 Je v ČR povoleno používat rozdvojku bez PE kontaktu?
 Jakou použít redukciz UPS C14 na 16A?
 Jde legálně použít jiný mezinárodního typu zásuvek?
 Kteří výrobci vyrábí dvojnásobnou zásuvku s natočenou dutinou?
 Existuje nějaká zásuvka 230V s pojistkou proti vytržení připojeného kabelu?
 Mam 380V/24A se zasuvkou 220V, jaka je zatizitelnost?
 Lze použít polské zásuvky s ochranným kolíkem dole i v Česku?
 Jakého výrobce zvolit pro zásuvky a vypínače?
 Lze za krbová kamna umístit nějaký typ zásuvky?
 Kde pořídit kryt modulové zásuvky 40x40?
 Kteří výrobci zásuvek nabízejí upevnění v krabici rozpínajícími se drápky?
 Mohu zapojit nabíjecí adapter laptopu i do zásuvky bez ochranného kontaktu PE?
 Jaká je kvalita zásuvek značky Opus premium?
 Jak vzít ze 400V/16A potřebných 230V/32A?
 Mám zvolit v domku systém zásuvek a vidlic 5x16A nebo 5x32A?
 Jak má vypadat přípojka pro karavan?
 Akú zásuvku volit do steny pre 12V osvetlenie?
 Je bezpečné používat v ČR chytrou zásuvku typu Schuko?
 Bezpečnost používání chytrých zásuvek s odpojováním vodiče N?
 Kde lze koupit zásuvky za nejnižší ceny?
 Existuje něco jako minutková zásuvka?

Aktuální slova KUTIL (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.07 sekund, 23 dotazů.