Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Čím náhradit vysloužilé elektroměrové rozvaděče SOP v paneláku?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Čím náhradit vysloužilé elektroměrové rozvaděče SOP v paneláku?  (Přečteno 10599 krát)
Pavel Tesař
*
Offline Offline



OSVČ-www.elektroprojektant.cz


« kdy: 08.01.2018, 17:21 »

Čím náhradit vysloužilé elektroměrové rozvaděče SOP II v paneláku  za co nejmenších úprav?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 08.01.2018, 18:41 »

Nevím přesně jak vypadá SOP II, ale na náhrady paneláku mě přišlo, že nejlépe jsou připraveni v http://www.elroz.cz/
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 08.01.2018, 22:34 »

Buď úpně vybourat a zazdít nový skříně anebo objednat nový šasé u výrobce rozvaděčů.
Dobrej je pan Bíza z Arovaservisu, vřele doporučuju.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #3 kdy: 09.01.2018, 07:17 »

.....a když je budu měnit, musí být již s požární odolností? To je otázka, v níž tápe 80% elektrikářů, revizních techniků a projektantů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #4 kdy: 09.01.2018, 07:30 »

Pokud k tomu nepustíš požárníka, tak nemusí.  Super!

Už jsem viděl projekt, kde byly skříně s požárně těsnými skříněmi EW30. Když družstvo vidělo cenu, bylo vturánu po požáru.

Osobně bych trval na protipožárních přepážkách alespoň EI30 mezi jednotlivými patry. A to i přes to, že je chodba obvykle jeden požární úsek. Při požáru se stoupačka chová jako komín a už jsme tu měli vchod, kdy se oheň rozšířil přes dvě patra až na střechu.

V normách se to ale fakt blbě hledá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #5 kdy: 09.01.2018, 07:40 »



Už jsem viděl projekt, kde byly skříně s požárně těsnými skříněmi EW30. Když družstvo vidělo cenu, bylo vturánu po požáru.



Ano, to mohu potvrdit z vlastní zkušennosti. Předsednictvo SVJ si myslelo, že je chci okrást.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #6 kdy: 09.01.2018, 08:04 »

Citace
Dobrej je pan Bíza z Arovaservisu, vřele doporučuju.

Díval jsem se, mají to celkem vychytané!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 09.01.2018, 21:17 »

Díval jsem se, mají to celkem vychytané!!

A to na webu nemají nafocené všechno.
Uměji udělat různý atypy a provedení. Rozhodně to neni žádnej šizunk, poctivá práce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Miroslav Trapp
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 10.01.2018, 07:40 »

Při pravidelné revizi společných prostor panelového domu jsem doporučil zhotovit protipožární přepážky mezi jednotlivými podlažími. Toto doporučení napadl hasič, s tím, že jedině oni jsou oprávněni takové řešení navrhnout. Údajně montáží protipožárními přepážkami bychom zařadili celou stavbu do jiného zařazení  požárního úseku a to na mojí zodpovědnost. Argumentoval jsem tím, viz citace Jirka.Š.Svejko vský: Při požáru se stoupačka chová jako komín a už jsme tu měli vchod, kdy se oheň rozšířil přes dvě patra až na střechu.
Bez úspěchu. Nejsem oprávněnou osobou - podle pána pouze ONI:
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #9 kdy: 10.01.2018, 13:21 »

Jo Hasiči jsou Hasiči! Škleb Škleb

Podle nové vyhlášky nyní nemůže RT elektro, nebo elektrikář dělat pravidelné kontroly Nouzového osvětlení..... .Pouze oprávnění mají HASIČI!!

Podle ústního sdělení to tak prezentovali na pravidelném letošním školení bezpečnostních techniků!
 Asi si přibírají kompetencí a tím i prachů!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 10.01.2018, 17:43 »

Podle nové vyhlášky nyní nemůže RT elektro, nebo elektrikář dělat pravidelné kontroly Nouzového osvětlení..... .Pouze oprávnění mají HASIČI!!
Podle jaké vyhlášky?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 10.01.2018, 19:25 »

Hasiči mohou kontrolovat NO podle vyhl č. 246/2001 Sb už dávno, ovšem co vím tak pouze v rozsahu fyzické přítomnosti a funkčnosti. Je to zařízení pro únik osob při požáru, proto je to i jejich záležitost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #12 kdy: 11.01.2018, 07:09 »

Podle jaké vyhlášky?

To nevím...
To mě volal  bezpečák, že to já už nemůžu kontrolovat ? Více jsem se neptal.
Funkčnost nouzáků...Vždy ť Hasiči neví, kde a co vypnout na provedení zkoušky!
Mám na mysli pravidelné kontroly NO.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Zdeněk Mazač
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 11.01.2018, 08:16 »

Vyhláška 246/2001 Sb  byla novelizována s účinností od 1.11.2014 Vyhláškou 221/2014 Sb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 11.01.2018, 15:25 »

Jo Hasiči jsou Hasiči! Škleb Škleb

Podle nové vyhlášky nyní nemůže RT elektro, nebo elektrikář dělat pravidelné kontroly Nouzového osvětlení..... .Pouze oprávnění mají HASIČI!!

Správně, funkčnost, množství a vhodnost pro dané použití z hlediska doby svícení ať si kontrolují hasiči, revizní technik elektro ať si zkontroluje svítidla z hlediska úrazu el. proudem a o víc ať se nestará, u mě dobrý.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Křemen
*
Offline Offline


Revizní technik E2/A, Praha 6.


« Odpověď #15 kdy: 12.01.2018, 09:13 »

K tématu - nechat vyrobit nové vložky do stávající konstrukce, třeba u B...y - dobré zkušenosti.
Na utěsnění mezi patry v revizi upozorňuji (v tomto případě hasiče klidně někam pošlu),  už jsem viděl jak to dopadá. Než přijeli hasiči, tak už neměli co hasit. HDV v 10 patrech hoří během několika minut.

A k NO - Deník nemá skoro nikdo, ale to snad hasiči vědí co mají kontrolovat. A chci vidět hasiče jak kontroluje zda to je dobře zapojené. Už to tu někde je (od p. Hlavatého) a dobře to zapojit umí málokterý projektant a mizivé procento elektrikářů. Zkontrolovat zelené šipky umí třínohý pes. Osobně jsem si odborně spůsobilé hasiče (nebo jak se jmenujou) zařadil hned za revizní techniky komínů, bohužel lobby funguje  zle. Hlavně, že požadují propojení nouzáků (s aku) kabelem funkčním při požáru (chybí mi tu smajlík "idiot")
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Rozvaděč pro elektroměr
 Z jakého materiálu mám objednat nový elektroměrový rozvadeč?
 Jaké udělat rozměry zděného pilíře pro zasmyčkování přívodního vedení?
 Jaké jsou požadavky na elektroměrový rozvaděč?
 Znáte skříně ESTA? A používáte je rádi?
 Lze mít elektroměrový rozvaděč v pilíři místo plynu?
 Je možné připojení bojleru přímo z elektroměrového rozvaděče?
 Jaký elektroměrový rozvaděč pod omítku v distribuční síti ČEZ se vám osvědčil?
 Je navržený typ elektroměrového pilíře pro garáže bez dvířek správný?
 Jak pořídit zděný sloupek pro rozvadeče měření a zásuvek?
 Jaký zvolit elektroměrový rozvaděč v provedení antivandal?
 Je možné provést zasítění pozemků bez výbavy elektroměrového rozvaděče?
 Jaký zvolit typ elektroměrového rozvaděče do paneláku?
 Znáte časté chyby při instalaci přípojkových skříní a pilířů?
 Je nějaký zásadní rozdíl mezi pilířem ss102 a sr402?
 Lze zapojit několik rozvaděčů přímo na elektroměrový?
 Je nutné při přemístění elměru na vnější stěnu domu vyměnit i vnitřní rozvaděč?
 Elektroměrová skříň ER513
 Je nějaké omezení na výběr rozvodné skříně do sloupku?
 Kdy je nutné upravit elektroměrový rozvaděč podle nových podmínek?
 Provedení elektroměrového rozvaděče
 Nemáte někdo nákres nízkého zděného pilíře pro přípojku?
 Je lepší nový rozvaděč na staré fasádě stavebně zarovnávat či doplnit dvířky?
 Jak postupovat v případě vyvráceného elektroměrového pilíře?
 Lze 4-kvadrantní elektroměr nahradit dvěma opačně zapojenými třífázovými?
 Znáte změny v připojovacích podmínkách ČEZ od 1.4.2022? Poslouchejte!
 Bude EG.D vadit umístění dalšího zařízení na pilíř elektroměrného rozvaděče?
 Která norma pro rozvaděč elektroměru pro ČEZ odmítá dřevěnou konstrukci?
 Jak přistupovat k elektroměrovým rozvaděčům v blízkosti vedení plynu?
 Lze umístit venkovní rozvaděč (spodní hranu) pod min hranici 600mm?
 Jak postupovat při volbě ER, když je pravděpodobná potřeba nepřímého měření?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.065 sekund, 22 dotazů.