Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Kam zapojit proudový chránič do zásuvky: před nebo za UPS?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kam zapojit proudový chránič do zásuvky: před nebo za UPS?  (Přečteno 9856 krát)
Jan Hadacek
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« kdy: 12.08.2017, 15:42 »

Prosím o radu: mám staré rozvody TN-C a napájím z nich přívod k akváriu (vzduchování, filtr, atd...). Z pochopitelných důvodů nemůžu mít chránič v rozvodnici, takže ke zvýšení bezpečnosti alespoň používám přídavný chránič do zásuvky (https://www.elektro-paloucek.cz/jistici-technika/proudove-chranice-do-zasuvky/proudovy-chranic-do-zasuvky-16a-30ma-30ms-bezpecnostni-zasuvka). Jelikož tam, kde bydlím, jsou odstávky elektřiny poměrně časté, mám zapojenou i UPS.

Moje otázka zní, co je lepší:

  • Zapojit do zásuvky chránič, UPS a do něj prodlužovačku vedoucí k akváriu?
  • Nebo zapojit do zásuvky UPS, do ní chránič a do něj prodlužovačku?
  • Nebo na tom nezáleží?

Testoval jsem multimetrem UPS a vypadá to, že pro vodič PE je normálně průchozí, ať už běží výstup na baterku nebo ze sítě.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 12.08.2017, 20:58 »

Doplňující otázka:
co se u tohoto chrániče stane, pokud dojde k přerušení napájení?
vypne se a musí se tlačítkem zapnout nebo zůstane zapnutý?

Pro zapojení před UPS je možné brát argument "aby chránil i UPS" před NDN

Pokud se vypne, je třeba po obnovení dodávky nějaká "obsluha",  takže by bylo snad lepší ho mít za UPS, na straně, kde se nepředpokládá výpadek

Pokud se nevypne, asi nebude jeho přínos před UPS také "plnohodnotný".
On by totiž při přerušení PEN vodiče umožnil, aby "fáze" prošla až na "kostru" UPS
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 12.08.2017, 21:01 »

A co provoz při výpadku. Ten by vám mohl napovědět.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 12.08.2017, 23:33 »

Rozhodnutí není tak jednoduché - záleží na vašich prioritách. Zkusím to rozebrat po jednotlivých variantách typu a umístění RCD.

1) RCD takový, který při výpadku napájení odpadne a musí se ručně nahodit
a) před UPS
výhody:
- chrání UPS a po dobu chodu ze sítě chrání i obvody za UPS, a to tak, jak se od RCD očekává.
- chrání před velmi nebezpečnou závadou, totiž přerušeným PEN vodičem v pevné instalaci před UPS.
nevýhody:
- po dobu chodu UPS na akumulátory chrání jen proti tomu upadlému PEN, ale ne proti dotyku živých částí za UPS. Jednopólový dotyk ovšem nebývá v této situaci nebezpečný, výstup UPS bývá plovoucí (vhodné ověřit). Proti úrazu při dvoupólovém dotyku nebo při náhodném uzemnění jednoho pracovního vodiče a dotyku druhého vodiče v této situaci nechrání.
- po obnovení síťového napětí je třeba RCD ručně nahodit, řešení tedy není vhodné pro dlouhodobý provoz bez dohledu.

b) za UPS
výhody:
- po dobu chodu na síť chrání obvody za UPS, a to tak, jak se od RCD očekává, s výjimkou poruchy "upadlý PEN v zásuvce".
- po výpadku síťového napětí není nutno jej znovu nahazovat.
nevýhody:
- nechrání před velmi nebezpečnou závadou "upadlý PEN v zásuvce".
- nechrání samotnou UPS.
- po dobu chodu na baterie nemá žádnou ochrannou funkci.

2) RCD takový, který při výpadku napájení neodpadne
jako varianta 1) ovšem s tím rozdílem, že nechrání před velmi nebezpečnou závadou "upadlý PEN v zásuvce",  zato se při výpadku sítě nemusí nahazovat.

P.S. Aby to nemýlilo - samozřejmě, že před fázovým napětím zavlečeném na ochranný kolík z jiné zásuvky na témže obvodu s upadlým PEN přívodem to neochrání.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
J Lhava
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 13.08.2017, 08:34 »

Taky pozor na to, ze pro ochranu pred urazem by pred i za UPS mel byt pouzit proudovy chranic typu B! Chranice typu A ci typu AC nemusi vubec reagovat ... Normy ted z hlavy nevim, ale je to minimalne ve dvou normach a tez i v TNI 332000-7 (funkcnost typu chranicu v zavislosti na druhu zateze). Zejmena kombinace levna UPS s levnym chranicem bude takrka k nicemu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hadacek
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 13.08.2017, 18:31 »

Pánové, mockrát vám děkuji za nápady a připomínky.  Úsměv Tušil jsem, že to není tak triviální, a vaše odpovědí mi  mi to pomohly v orientaci.

Zkusil jsem situaci dále zanalyzovat:

Zrovna tento chráničový adaptor je po zapnutí napájení vždycky v "provozním",  nikoli "vypadlém" stavu,  je to asi dáno tím, že je vevnitř řešený stylem proudové trafíčko + elektronikou řízené relé, nikoli čistě elektromechani cky. Při zařizování akvárka a koupi chrániče jsem se právě na to zaměřoval, takže z tohohle hlediska pohoda.

Ta UPSka není zrovna levná, jde o tento zdroj s čistě sinusovým výstupem, má to na panelu pěkný vstupní a výstupní voltmetr, mám k tomu bezúdržbovou baterku 40Ah: http://www.vselektro.eu/zalozni-zdroj-500w-sinus-zz22

Důvod je ten, že akvarijní technika jako čerpadla se na modifikovaný sinus rozbíhá velmi neochotně případně vůbec, proto mám tenhle lepší měnič.

Tato UPSka může v zásadě fungovat ve třech režimech:

  • normální "průchozí" režim
  • režim zálohování z baterky
  • line-interactive režim, kdy při nestandardně nízkém nebo vysokém napětí přepíná odbočky toroidního trafa - Tento režim není z popisu ani návodu od výrobce moc jasný, ale na vlastní oči jsem to viděl. Občas u nás je v noci v síti až 250 V, UPSka při překročení asi 245 cvakne (hádám nějaké relé) a výstupní voltmetr začne ukazovat najednou ukazovat kolem 220V. Asi by to fungovalo i při podpětí, ale to jsem nezažil.

Díky za důležitou poznámku o upadlém PEN v zásuvce. Otázka je, jak moc je to relevantní v tomhle specifickém případě. Všechny spotřebiče k akváriu (obecně) jsou totiž ve třídě II. Jediná výjimka je zářivkové těleso, které ale chci dát stejně zvlášť, na zvláštní chránič, mimo UPSku (několikahodino vá tma v zásadě nevadí, výpadek fitru nebo kompresoru ano).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hadacek
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 13.08.2017, 18:31 »

Pochopil jsem, že asi bude nejlepší vše otestovat. Dal jsem pro začátek chránič za UPSku a vyzkoušel jsem simulovat poruchu (propojení fáze s PE) s dvoupólovou zkoušečkou s doutnavkami (měla by mít odběr právě těch 30 mA).

Pokus jsem opakoval v různých situacích:

Chránič za UPSkou:
  • "průchozí" režim, spojení (zkoušečkou) fáze s PE kolíkem v prodlužce - chránič vybavil
  • "průchozí" režim, fáze vs. PE kolík jiné zásuvky - chránič vybavil
  • režim na baterku (odpojená vstupní fáze do UPS),  fáze vs. kolík v prodlužce - chránič vybavil
  • režim na baterku (odpojená vstupní fáze do UPS),  fáze vs. kolík jiné zásuvky - chránič vybavil

Chránič před UPSkou:
  • "průchozí" režim, fáze vs. PE kolík v prodlužce - chránič vybavil
  • "průchozí" režim, fáze vs. PE kolík jiné zásuvky - chránič vybavil
  • režim na baterku (odpojená vstupní fáze do UPS),  fáze vs. kolík v prodlužce - chránič NEvybavil!
  • režim na baterku (odpojená vstupní fáze do UPS),  fáze vs. kolík jiné zásuvky - chránič NEvybavil!

Režim "line-interactive" jsem zatím otestovat nemohl, to budu muset počkat na zvýšené nebo snížené napětí v síti.

Na základě provedených experimentů mi přijde lepší varianta chránič za UPS. S tím, že chápu riziko upadlého PEN tak, že by v takovém případě nedošlo k vybavení chrániče a objevilo se nebezpečné dotykové napětí na šasi UPS. Riziko od spotřebičů v akváriu by v případě upadlého PEN v zásuvce žádné být nemělo, jelikož jsou všechny ve třídě II. Teda mimo světlo, které zapojím přes vlastní chráničový adaptor pro jistotu úplně zvlášť, mimo okruh UPS. Samotná UPS je zavřená v dřevěné skříňce asi 3 metry od akvária a není důvod s ní za normálních okolností manipulovat, což by mohlo omezit riziko, že si na ní někdo šáhne mokrýma rukama nebo stojící na mokré podlaze během poruchy typu "upadlý PEN".

Jinak děkuji kolegovi Hlavatému za poznámku o chrániči typu B, i když nejsem si úplně jistý, jak s ní naložit. Tyhle adaptory bohužel asi žádné třídy nemají. V návodu se píše, že by měl chránič být citlivý jak na pulzující tak na střídavé proudy, o stejnosměrných se tam nepíše, takže asi třída AC... Nicméně při nasimulované poruše vypadává. Nevím, jestli s tím něco nadělám, leda bych koupil normální chránič a vyrobil si speciální rozvaděč jen pro akvárium, což mi přijde trochu overkill Smích

Takže si myslím, že pro maximální bezpečnost bych měl dát chránič za UPS,  zapojovat do výstupu pouze zařízení třídy II. (nebude problém, jiná prakticky neexistují) a světlo hodit na vlastní okruh s vlastním chráničovým adaptorem (alespoň ho nebudu muset v případě výpadku elektřiny živit a baterka déle vydrží).

Souhlasíte s mým závěrem?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 13.08.2017, 18:49 »

Tak UPS za čtyřku s čistou sinusovkou, to je jak ta jitrnice co ji svět neviděl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 13.08.2017, 19:20 »

Chránič za UPSkou:
  • režim na baterku (odpojená vstupní fáze do UPS),  fáze vs. kolík v prodlužce - chránič vybavil
  • režim na baterku (odpojená vstupní fáze do UPS),  fáze vs. kolík jiné zásuvky - chránič vybavil
To znamená, že výstup měniče má silnou (zřejmě kapacitní) vazbu na PE tzn. na kostru UPS. Odrušovací kondenzátor na výstupu, kapacita vinutí trafa proti jádru...
Vybavení chrániče je v této situaci spíše náhodné, závislé na zapojení obou výstupních pracovních vodičů, a nelze na ně spoléhat.

Samotná UPS je zavřená v dřevěné skříňce asi 3 metry od akvária...
Je na to stavěná? Hořlavý podklad, chlazení...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jan Hadacek
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 13.08.2017, 22:48 »

Tak UPS za čtyřku s čistou sinusovkou, to je jak ta jitrnice co ji svět neviděl.

Tak jasně, je levná. Ale prodává se bez baterky, to je třeba připočítat, oproti bězné UPS. Co jsem koukal, tak se údajně "čistě sinusové" invertory běžně v zahraničí za ceny od 100 dolarů dle výkonu prodávají, třeba na Amazonu.

Mám ji tu už pěkných pár týdnů na testování a musím říct, že fyzické provedení i funkce této UPS jsou za ty peníze docela pěkné. Lékařský přístroj na JIP ani řídící počítač jaderného reaktoru bych z ní samozřejmě nenapájel, ale na rybičky si nebudu kupovat zdroj za 150 tisíc  angel. Já původně zkoušel čerpadla v akvárku provozovat na klasickou UPS "modifikovaný sinus" a to prostě nešlo, čerpadla vibrovala, přehřívala se, čerpací výkon spadnul tak na třetinu (odhadem),  radši jsem to okamžitě vypnul.

S touhle UPS to funguje naprosto stejně krásně jako ze sítě, dokonce jsem úspěšně odzkoušel i klasický pokojový ventilátor s tyristorovou (nebo triakovou?) regulací a běžel hladce a ta regulace fungovala! Což na modifikovaný sinus samozřejmě ani omylem. Hněv

Takže empiricky vzato z ní leze mnohem přijatelnější výstup, než klasická "modifikovaná sinusovka"... Nakolik je výstup skutečně "čistý",  to by se muselo samozřejmě proměřit Super! Zajímavý tip, až budu mít někdy při ruce osciloskop...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hadacek
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 13.08.2017, 22:59 »

To znamená, že výstup měniče má silnou (zřejmě kapacitní) vazbu na PE tzn. na kostru UPS. Odrušovací kondenzátor na výstupu, kapacita vinutí trafa proti jádru...
Vybavení chrániče je v této situaci spíše náhodné, závislé na zapojení obou výstupních pracovních vodičů, a nelze na ně spoléhat.

Hmm, chápu. Takže v režimu "baterka" to brát jako že RCD spíš nefunguje... To by mě ještě tak neděsilo, ale co mi vrtá hlavou je, co se bude dít v režimu line-interactive... Je to tedy zapeklitá situace.

Je na to stavěná? Hořlavý podklad, chlazení...

Teď jste mě dostal...  ?? Chlazení je v pohodě, ta skříňka nemá zadní stěnu, a je tam hromada volného prostoru, býval v ní stolní počítač a ten hřeje mnohem víc než tahle UPS a problém to nebyl. Ale s tím hořlavým podkladem nevím... Ještě to musím promyslet, minimálně nějakou nehořlavou podložku by to asi chtělo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 13.08.2017, 23:42 »

...ale co mi vrtá hlavou je, co se bude dít v režimu line-interactive...
Zrovna toho bych se nebál. V tomto režimu UPSka pomocí trafa koriguje výstupní napětí o +- 10 %,  ale výstup je obvykle pořád ještě galvanicky spojen se vstupem, takže proudový chránič by měl reagovat standardně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 13.08.2017, 23:47 »

Pokud tazatel hledá maximalistická řešení:
Celý systém napájet SELV se zdrojem pro baterie ve třídě II.
Nebo jít cestou OT ve třídě II a HIS.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 14.08.2017, 07:02 »

... Chlazení je v pohodě, ta skříňka nemá zadní stěnu, a je tam hromada volného prostoru, býval v ní stolní počítač a ten hřeje mnohem víc než tahle UPS a problém to nebyl.
...
Pokud je možné tu skříňku považovat za "nábytek",  tak na 99% nevyhovují normě průřezy vodičů použitých kabelů
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Ako by ste riesili pripojenie zalozneho generatoru?
 Je fáze vpravo na elektrocentrále běžný stav?
 Má UPS v sieťi TN-C problém s provozom?
 Proč UPS odebírá proud přes PEN?
 Jak se v případě záložních zdrojů řeší ochrana před úrazem elektrickým proudem?
 Je možné ke stávajícím rozvodům připojit elektrocentrálu?
 Jak ověřit ochranu elektrocentrály před úrazem elektrickým proudem?
 Kdo opraví elektrocentrálu?
 Je správně zapojené oddělovací trafo a UPS?
 Bylo by možné zajistit automatické přepínání síť - DA?
 Jak připojit na stávají rozvody chatky ke zdroji 230V s akumulátory?
 Kdo může obsluhovat elektrocentrály?
 Akým vodičom urobiť predĺženie výstupu UPSky ?
 Je lepší centrála 1-fázová nebo 3-fázová ?
 Jak se řeší ochrana před úrazem v obvodech za UPS?
 Jak zapojit nouzové osvětlení, které je napojené ze zdroje UPS?
 Mohu revidovat UPS stanici, když mám jen §6 vyhl.50/78?
 Jak změřit kapacitu baterie u zálohovaného zdroje?
 Jaká je životnost elektroniky UPS zařízení?
 Kdy je třeba ochranné pospojení UPS?
 Vydrží jistič UPSku?
 Jak připojit UPS a přitom zajistit ochranu zálohovaných zásuvek?
 Co ještě nevíte o záložním napájení požárních ventilátorů?
 Podle jaké normy provádět správně revize elektrocentrál?
 Lze použít UPS v kombinaci s FV panely v DC části?
 Jaké jsou bezpečnostní předpisy pro místnost UPS s operátorem?
 Jak bezpečně provozovat elektrocentrálu z roku 1986 ?
 Čím provést bypass UPS v nemocnici?
 Je možné, že všechny UPS značky APC nevyhovují ČSN 33 1600 ed.2?
 Jak dlouho fungují UPS záložní zdroje?
 Aký typ sieti je na výstupe malých UPS ?
 Jak zvětšit výkon 3f 7,5kW vojenské centrály?
 AMPER 2012: Dieselgenerátory, které budou mít uživatelé i údržbáři rádi
 Jakými normami jsou popisovány pravidla pro UPS v nemocnicích?
 Hledáte často vhodnou UPS?
 Jaký velký jistič je vhodný k UPS APC SURTD5000XLI?
 Kedy a kde je nutné v zdravotníckom prostredí použiť UPS s izolovaným výstupom?
 Jakou normu použít na revizi benzínové elektrocentrály 800W?
 Eaton záložní zdroje napájení (UPS)
 Už jste slyšeli, že byste zásadně ušetřili nějakou energii na UPS?
 Neměřil někdo z vás přechodové jevy na běžných centrálách, při pulzním zatížení?
 První beztransformátorové konstrukce UPS
 Co myslíte, je síť na výstupu UPS označovaná jako IT?
 Proč UPS spíná i přes to, že je v síti napětí?
 Víte o adaptéru z UPS zásuvek IEC na ČSN?
 Výhody beztransformátorových UPS při správě baterie
 Jakým způsobem zálohovat technologii akvárií?
 Jaké technologie UPS používáte vy?
 Aku velkost istica zvolit pre pripojenie 16kVA 3-fazovej UPS?
 Nabíja 24V DC UPS zdroj Meanwell DR-UPS40 akumulátory správne?
 UPS dobrá věc ale nenahradí ochranu proti přepětí!
  Daji se pripojit k UPS dve autobaterie?
 Je predrazenie UPS pred domovni rozvod proti nejakej norme?
 SCHRACK: Superkapacitorová UPS
 Jakou máte zkušenost s kontrolami a revizemi elektrického zařízení typu UPS?
 SCHNEIDER ELECTRIC: Nová řada záložních zdrojů UPS s označením Smart-UPS On-Line
 Možem prepojiť vstupný N vodic UPS s vystupným ?
 Jaký je postup při revizi záložního zdroje (UPS)?
 Jak správně připojit elektrocentrálu k síti?
 Čo je to u záložného zdroja leading - lagging ?
 Víte o novinkách 2015 v záložních zdrojích Schrack?
 Jaký je vztah zdánlivého a činného výkonu statické UPS?
 Jaký má účiník zátěže vliv na dobu zálohy UPS?
 Je nutné mechanické blokování záložního zdroje?
 Je zapojení fáze v pravé zdířce zásuvky záložního zdroje v pořádku?
 Jiří Šotola vysvětluje pojem UPS
 EATON: Optimalizovaná napájecí řešení pro menší IT aplikace
 SCHRACK: Katalog záložních zdrojů UPS 2016
 SCHRACK: Nové modulární záložní zdroje
 SCHRACK: UPS s vysokým výkonem pro napájení datových center
  Eaton dodává UPS 93PS i pro nižší výkony 8 a 10kW
 UPS v novém výkonnějším provedení 60-250kVA
 Tip na jednofázovou UPS řady Eaton 93PS
 Nové modely jsou nástupcem řady prvotřídních UPS Eaton 9130
 Mohu k záložnímu zdroji zapojit delší prodlužku - cca 20 metrů?
 Mohu k jedné zásuvce v třívodičovém rozvodu připojit 2 line-interactive UPS?
 UPS pro průmyslové aplikace údržbáři přivítají
 Jak správně připojit zařízení s redundatními zdroji na UPS?
 Jaká je maximální doba odpojení jističe UPS?
 Jak vybrat vhodnou UPS pro konkrétní aplikaci?
 Která ČSN pojednává o záložních zdrojích?
 Záložní zdroj 5P disponuje lithium-iontovými bateriemi
 Ochraňte svůj počítač před nečekanými výpadky sítě pomocí UPS
 UPS Eaton 3S pro elektroniku doma i v zaměstnání
 LIVE EATON: Zálohování s Eaton UPS od A do Z (REPRÍZA)
 UPS Eaton 93PM druhé generace
 Pavouk - práce s vypínacími charakteristikami a vyhodnocení selektivity
 Je v pořádku, že má UPS při provozu mezi výstupem a vodičem PE až 462 V ?
 Dotazy k on-line přednášce o záložních zdrojích UPS
 Upravujete 3F UPS v případě napájení přes proudový chránič?
 Proč je na výstupu z ups jen 156V?
 Čím u CNC stroje zálohovat PLC?
 Jak ověřit kondici akumulátorů v UPS?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.044 sekund, 22 dotazů.