{{html imgtag}}

${perex}

${title}

${perex}

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Môže ísť od meracej svorky do zeme gulatina FeZn fí 8?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Môže ísť od meracej svorky do zeme gulatina FeZn fí 8?  (Přečteno 3774 krát)
Henrich Lichtner
*
Offline Offline




« kdy: 22.11.2006, 20:19 »

Pri inštalácii bleskozvodu, môže ísť od meracej svorky do zeme gulatina FeZn fí 8?
Alebo tam musím dať gulatinu fí 10??
A pokiaľ môžete, ktorá norma STN na Slovensku o tom pojednáva?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Janča
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 22.11.2006, 20:45 »

Ano, je to minimální možná velikost kulatiny FeZn jak pro spojení se zemničem, tak ji lze použít jako zemnič (viz. ČSN 332000-5-54 - tabulka 54NL). Na Slovensku by to mělo být obdobné, protože je to identická norma s IEC 365-5-54.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Molnár
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 23.11.2006, 14:04 »

Pokud jde o svod k zemniči, stačí D 8mm; pokud jde přímo o zemnič, měl by podle tab. 3 ČSN EN 50164-2 (součásti ochrany před bleskem - vodiče a zemniče) být použít D 10mm
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Selezan
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 25.11.2006, 16:47 »

Áno v SR to tak isto platí. Fí 10bolo podľa staršej normy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Henrich Lichtner
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 26.11.2006, 00:26 »

P. Selezan, a môžete mi ešte napísať v ktorej norme, číslo, to je??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Mišo
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 26.11.2006, 21:18 »

P. Selezan, a môžete mi ešte napísať v ktorej norme, číslo, to je??

To Lichtner: STN 34 1390 čl. 88. Ak je pôda agresívna ( spôsobujúca koróziu ) je treba použiť podľa čl.89 FeZn o min. priemere 10 mm.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Henrich Lichtner
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 27.11.2006, 19:39 »

Ďakujem za informácie, pomohli ste mi!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Vykoupil
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 28.11.2006, 14:09 »

Za dva dny to sice nebude pravda, ale pokud se jedná o uzemnění hromosvodu, u nás doposud dle ČSN 341390 odst. 86 Tab.2 platí, že pro vedení v zemi min. průměr 10 mm FeZn!! .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.136 sekund, 22 dotazů.