Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Je možné změnit sled "barev" fázových vodičů v pojistkové skříni?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je možné změnit sled "barev" fázových vodičů v pojistkové skříni?  (Přečteno 13764 krát)
Ivan Vicen
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« kdy: 06.06.2017, 11:21 »


Včera po otevření pojistkové skříně (ČEZ) jsem zjistil, že jsou fáze zapojeny ve sledu šedá/hnědá/černá.
Mohu na výstupu z pojistkové skříně přehodit barvy na hnědá/černá/šedá?
Pokud ne, kde to mohu udělat?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #1 kdy: 06.06.2017, 12:47 »

Osobně, bych ty barvy neměnil. Je to pojistková skříň ČEZU, tak tam nemedituj, a zapoj dle ČEZU.
Proč se pořád snažíme, udělat něco jinak?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Ivan Vicen
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 06.06.2017, 12:51 »

Proč? To je jednoduché - elektroměrový rozvaděč mám zapojený "správně" - tedy hnědá/černá/šedá. Proto by mě zajímalo, jestli mě opravdu může ČEZ něco říct na to, že si to na "své straně" udělám tak, jak to má být.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #3 kdy: 06.06.2017, 13:03 »

Proč? To je jednoduché - elektroměrový rozvaděč mám zapojený "správně" - tedy hnědá/černá/šedá. Proto by mě zajímalo, jestli mě opravdu může ČEZ něco říct na to, že si to na "své straně" udělám tak, jak to má být.

A jak to výš, že máš elektroměrový rozvaděč zapojen správně?
Ono to barevné pořadí jednotlivých fázových vodičů, není úplně striktně stanoveno. Stačí se podívat do připojovacích podmínek ČEZU, platných od 1.6.2015.
Je to hlavní domovní vedení, tudíž do toho má co mluvit ČEZ.
HDV, není tvoje.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Ivan Vicen
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 06.06.2017, 13:10 »

"Vým" to tak, že podle mě je to správně. A protože jste sám uvedl, že pořadí není striktně dáno, pak si za správné pořadí mohu ve svém EM rozvaděči považovat jakékoliv pořadí. Proto zpátky k mému dotazu - zajímá mě, jestli s tím skutečně může mít někdo problém ve smyslu, že mě prostě nezapojí.
A mimochodem, HDV je ve vlastnictví odběratele ;-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #5 kdy: 06.06.2017, 13:11 »

HDV je neměřená část. Proto se k tomu vyjadřuje dodavatel el. energie.
Apropo, dotaz stran barevného pořadí, vznes na dodavatele.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
IM
« Odpověď #6 kdy: 06.06.2017, 13:13 »

Včera po otevření pojistkové skříně (ČEZ) jsem zjistil, že jsou fáze zapojeny ve sledu šedá/hnědá/černá.
Mohu na výstupu z pojistkové skříně přehodit barvy na hnědá/černá/šedá?
Pokud ne, kde to mohu udělat?
Uváděný sled fází je shodný.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ivan Vicen
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 06.06.2017, 13:19 »

Uváděný sled fází je shodný.

Nerozumím Vašemu příspěvku
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 06.06.2017, 13:23 »

Nerozumím Vašemu příspěvku
Tož si to namalujte do trojúhelníku a pak s ním točte.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Ivan Vicen
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 06.06.2017, 13:33 »

Tož si to namalujte do trojúhelníku a pak s ním točte.
Tomu samozřejmě rozumím, ale já se ptám na to, jestli mi technik ČEZ může říct, že nemůžu mít zapojeny na výtupu jiné barvy, než na vstupu do pojistkové skříně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #10 kdy: 06.06.2017, 13:39 »

Ježíšmarjá Smích
Tak se optej na technika ČEZU
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Ivan Vicen
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 06.06.2017, 13:41 »

Čekám na jeho telefonát, protože na lince mi akorát řeknou, že dotaz předají a technik se mi ozve. Čekal jsem, že tady budou odborníci rychlejší. Evidentně ne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #12 kdy: 06.06.2017, 13:45 »

Ale tady nejseš na infolince ČEZU  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 06.06.2017, 13:50 »

Stejně barvy vyblednou tanecek
Pozor na HDO a pod.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ivan Vicen
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 06.06.2017, 13:55 »

Stejně barvy vyblednou tanecek
Pozor na HDO a pod.
HDO nebude ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ivan Vicen
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 06.06.2017, 14:07 »

Ale tady nejseš na infolince ČEZU  Mrknutí
Jak přesně jste mi hodlal pomoci, když jste reagoval na můj příspěvek?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #16 kdy: 06.06.2017, 14:32 »

V rámci svého omezeného času  Mrknutí
Tady seš na odborném fóru, kam přispívají odborníci, bez nároku na odměnu. Rada, je komodita, jako jakákoliv jiná služba. Takže pokud se ti to nelíbí, zaplať si konzultace jako placenou službu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #17 kdy: 06.06.2017, 14:35 »

Čekám na jeho telefonát, protože na lince mi akorát řeknou, že dotaz předají a technik se mi ozve. Čekal jsem, že tady budou odborníci rychlejší. Evidentně ne.

Je úplně šumafuk, jaké mají fáze barvy. Trošku mi to připomíná dceru. Když jsem se jí zeptal, jaký by se jí líbilo auto, odpověděla modrý. Pokud je správný sled fází na straně ČEZ, tak při vašem zapojení bude správný taky.

Důležité je, jaký je sled fází. Tedy jestli máte doma L1, L2, L3 nebo třeba L1, L3, L2. Jestli tam technika vytáhnete zbytečně, zaplatíte výjezd.

Jinou odpověď od odborníků nečekejte.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.054 sekund, 22 dotazů.