Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jaký § vyhlášky 50/78Sb. potřebuji pro dodavatelskou montáž EZS?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaký § vyhlášky 50/78Sb. potřebuji pro dodavatelskou montáž EZS?  (Přečteno 21353 krát)
Tomáš Halama
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 15.05.2017, 16:03 »


Jaký paragraf vyhlášky 50 bych měl mít, kdybych chtěl podnikat v oboru EZS, respektive pouze montovat a servisovat?

Bylo mi řečeno, že pro montáž a získání koncese stačí paragraf 6.
Ale abych mohl vystavovat faktury zákazníkům, tak musím mít paragraf 8.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 15.05.2017, 19:57 »

Pokud ji nebudete připojovat do sítě nn a ani do ní lézt pod napětím, potřebujete jen "papíry" výrobce. Na připojení do sítě a případně lezení do ní po připojení potřebujete paragraf 8 a oprávnění na "Montáž údržba elektrických vyhrazených zařízení" a odpovídající živnost ,  na montáž EZS pak "Poskytování technických služeb k ochraně osoba majetku".

Pozn. 1 Možná si ty názvy nepamatuju úplně přesně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 15.05.2017, 20:12 »

U EZS se zřejmě nevymezíte jen napětím do 50 V AC a 75 V DC.
Položte si otázku, zdá vaše činnost bude spadat pod NV 118/2016.

Pokud ano, tak §6 dle 50/78 Sb. k montážím a §8 k dodavatelské činnosti je nezbytný.
Podívejte se ale na stránky TIČR, kde je to vše podrobně popsáno.
Pro oprávnění potřebujete také smlouvu s revizním technikem a projektantem,
případně svůj §10.

Pokud nemůžete z různých příčin získat §8, lze použit způsob zastupování.

Pomůcku máte v příloze.

* ez-opravneni-zadost.pdf (364.94 KB - staženo 714 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 15.05.2017, 20:16 »

Pro oprávnění potřebujete také smlouvu s revizním technikem a projektantem,
případně svůj §10.
Toho projektanta registruji prvně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Zdeněk Pikhart
OSVČ - Tábor
*
Offline Offline



revizní technik-E2/A , elektromontáže


WWW
« Odpověď #4 kdy: 15.05.2017, 20:32 »

Nedovedu si představit dělat EZS bez §8. Musí se připojit do sítě a některé komponenty se také připojují na síťové napájení. Další možností je využití EZS k malé automatizaci a dálkovému ovládání el.zařízení. Těžko se hledá elektrikář, který to na zakázku montérovi EZS zapojí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

revize, montáže a opravy převážně v občanské výstavbě a průmyslových provozech
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #5 kdy: 15.05.2017, 21:50 »

Souhlasím se Zdeňkem. Některé komponenty a především samotné ústředny, je potřeba připojit k síťovému napětí. Jen těžko si to dovedu představit bez platné vyhl. 50. ,  nebo to že se najde elektrikář, který bude ochoten řešit takovou drobnost a často na počkání.
Ovšem myslím si, že pokud bude hotová příprava (přívod),  tak nevidím problém v par. 6. co se samotného připojení ústředny a pár komponenet týká.    Par.8, vám samozřejmě dá "volnost" a rozšiřuje možnosti prací i přípravy. Dále je samozřejmě nutné vlastnictví patřičných živnostenských listů.  Ale to už popsali kolegové přede mnou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 15.05.2017, 22:23 »

Toho projektanta registruji prvně.

Při prověřování požadavků k vydání oprávnění pro dodavatelskou činnost na elektrickém zařízení je jedna z otázek "způsob zajišťování dokumentace".
Pak lze uvést že vlastní, nebo také dodavatelsky, případně od investora.
V případech, kdy se jedná o Oprávnění pomocí zástupce, tak většinou inspektor vyžaduje
také smlouvu s projektantem a revizním technikem. Vyřizoval jsem takovou smlouvu před měsícem a chtěli oprávnění jak na §8 tak na §10

V Zápise k inspekční činnosti pak každý podpisuje bod 5)
"Každé nové ( modernizované nebo rekonstruované) elektrické zařízení bude montováno vždy na základě vypracované projektové dokumentace odpovídající svým rozsahem platným normám a legislativě."

Občas se stává při výběrovém řízení, že je požadováno osvědčení a kvalifikace podle §10.
Pak je rozumnější jej mít. Nakonec dodavatel má povinnost předat dokumentaci skutečného stavu.

Nedávno jsem přejímal a dělal revizi EZ, kde byla součást i EZS. Nebyl dodán řádný popis pro obsluhu a údržbu a nepředaná dokumentace. Jen propagační leták k ústředně. Předávací protokol bez technických údajů a bez výchozí revize. Ještě nebyla zaplacená faktura ....k reklamaci byl přiložený seznam dokumentů požadovaných při uvádění do provozu ( viz blog Hlavatý). Tím jen chci naznačit, že dodavatelská firma musí také něco vyprojektovat. ...a předat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 16.05.2017, 07:11 »

Ještě malé doplnění.

Pokud budu usilovat o Oprávnění pro montáže EZS, tak kromě §§6, 8 a 10 je možné také mít §9 v kategorií E4A, kde je možnost provádět výchozí revize EZS. Pak nejste na nikom závislý při své činnosti.

V příloze je schéma vztahů a vazeb při dodavatelské činnosti EZ
a také seznam dokladů, které je nutno předávat.

* Schéma vztahů a vazeb.pdf (458.25 KB - staženo 1043 krát.)
* Doklady požadované V02 finito.pdf (559.51 KB - staženo 692 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #8 kdy: 16.05.2017, 08:38 »

Citace
Vyhláška o vyhrazených elektrických technických zařízeních č. 73/2010 Sb.
...
§ 2
(1) Zařízeními jsou zařízení
a) pro výrobu, přeměnu, přenos, rozvod a odběr elektrické energie a elektrické instalace,
b) určená k ochraně před účinky atmosférické nebo statické elektřiny.

Já bych to s těma paragrafama nepřeháněl.

Revizi provedu maximálně na zdroj, dál mě to netrápí. Na to stačí externí revizák. S tím projektováním to taky nevidím jako smysluplné, desítka je opět pro VTZ, projektovat EZS může i stavař bez elt. vzdělání.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 16.05.2017, 09:42 »

Já bych to s těma paragrafama nepřeháněl.

Revizi provedu maximálně na zdroj, dál mě to netrápí. Na to stačí externí revizák. S tím projektováním to taky nevidím jako smysluplné, desítka je opět pro VTZ, projektovat EZS může i stavař bez elt. vzdělání.

Určitě si rozumíme...

Dotaz byl na dodavatelskou činnost, ne na pohled revizáka.
Slušný revizní technik by neměl skončit při VRZ u toho přívodu. Ale měl by zhodnotit, zdá je předložená dokumentace skutečného stavu, zdá je to vůbec pochopitelné pro osobu s elektrotechnic kým vzděláním. A také zdá existuje návod pro obsluhu a údržbu. Ano, již to slyším, že je to věc provozovatele. Ale on provozovatel si najal odborníka, aby mu pomohl to převzít do užívání. A navíc vše mu má předat dodavatel bez asistence nějakého revizního technika.

Projektovat EZS může i někdo bez elektrotechnic kého vzdělání, ( pokud to dovede odborně...) ale uživatel a servismán musí tomu rozumět. Není možné na příklad předávat rozsáhlé EZS, EPS, CCTV a MaR bez řádné a srozumitelné dokumentace. Na příklad jen nějaký obchodní leták ústředny.

Psal jsem, že je v některých případech vhodné mít osvědčení s §§6,8 a také 10, případně i 9 ( E2A, nebo E4A)  při žádosti na Oprávnění.  Psal jsem také o zkušenosti, kdy se zřizuje pro firmu Oprávnění pomocí zástupce, že inspektor vyžadoval §10 u toho zástupce. Nakonec on ( zástupce) odpovídá za odbornou stránku věcí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #10 kdy: 16.05.2017, 09:57 »

Podle mě, na to žádné oprávnění nepotřebuju.

Co potřebuju, je koncese podle živnostenského zákona (živnost "Poskytování technických služeb k ochraně majetku a osob").

K získání koncese mi postačí trestní bezúhonnost a vzdělání v oboru zaměřeném na strojírenství,  elektrotechnik u, telekomunikace nebo výpočetní techniku. Plus praxe podle dosaženého stupně vzdělání.

Obor EZS nepovažuju za obor elektro a ani bych tak na něj nenahlížel.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 16.05.2017, 11:12 »

U EZS se zřejmě nevymezíte jen napětím do 50 V AC a 75 V DC.
Položte si otázku, zdá vaše činnost bude spadat pod NV 118/2016.

Podle mě, na to žádné oprávnění nepotřebuju.
Co potřebuju, je koncese podle živnostenského zákona (živnost "Poskytování technických služeb k ochraně majetku a osob").

Pokud to bude práce jen na úrovni napětí uvedenou výše, pak to nespadá pod zákon 22/97 a následně pod NV 118/2016 Sb.

To bylo i dříve, první živnostenský list jsem měl v roce 1998 na předmět podnikání Poskytování telekomunikačn ích služeb. Na to jsem žádné Oprávnění nepotřeboval. Později tento předmět podnikání zrušili a nahradili jej názvem jak uvádíš. Později jsme ale začali stavět vysílače a rozšířili jsme to na Montáž, opravy, revize a zkoušky vyhrazených elektrických zařízení. Je to vždy otázka vývoje a nabídky určitého rozsahu práce. Možností je od minimálních požadavků bez VTEZ, až po maximální požadavky dané rozsahem E1B

Jedná věc je, co umožňuje legislativa a druhá věc je, co člověk umí a dokáže po odborné stránce.

V každém případě se shodneme, že pro dodavatelskou činnost je zapotřebí Živnostenský list a tím mít své IČO. Na to stačí občanský průkaz a školní vzdělání. Na druhé straně je to minimum, kde bude značná závislost na montáži přívodů a na následné revizní zprávy od subdodavatelů.
Pokud se bude jednat o dodavatelskou činnost jako OSVČ, to je závislou na zisku, pak se brzo přijde k tomu, že tudy cesta nevede.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 16.05.2017, 11:20 »

Nedovedu si představit dělat EZS bez §8. Musí se připojit do sítě a některé komponenty se také připojují na síťové napájení. Další možností je využití EZS k malé automatizaci a dálkovému ovládání el.zařízení. Těžko se hledá elektrikář, který to na zakázku montérovi EZS zapojí.

....a ještě zreviduje podle zásady čl.2.3 ČSN 33 1500.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #13 kdy: 16.05.2017, 12:09 »

Jaký paragraf vyhlášky 50 bych měl mít, kdybych chtěl podnikat v oboru EZS, respektive pouze montovat a servisovat?

Bylo mi řečeno, že pro montáž a získání koncese stačí paragraf 6.

Jsem téhož názoru. Jak jsem již psal. Pokud bude připraven přívod, tak par.6 mě opravňuje k montáži ústředny a připojení síťového napětí. Takto připravené přívody jsou i většinou po revizi společně s dalšími silovými obvody. Případně nevidím problém i s připojením některých modulů s nap. 230V. Ostatní rozvody EZS nepovažuji za VTZ a tudíž i jejich projektování je v pohodě. Nevidím ani problém v tom, dělat takto EZS dodavatelským způsobem.

Par.8 mi dává možnost samostatně si i napájecí přívody připravovat a účtovat. Tedy mi plně rozvazuje ruce k této činnosti jako celku, bez toho aniž bych po investorovi musel chtít nechat tuto přípravu udělat, nebo si na to někoho externě sjednat. to samé platí o par.9, tedy revizní činnosti.

Ovšem to že je potřeba o těchto systémech i něco vědět, se snad ani nemusíme bavit. Kdo si neprošel školením výrobce a alespoň nějaký čas nezískával praxi u nějaké firmy, si zadělává docela na problém. Nas... zákazník kterého budí falešné poplachy, nebo kde špatně navrhnutý (instalovaný, nastavený) systém selže v rozhodný okamžik, není dobrou reklamou pro nikoho. Podobných "garážových " firem jsem ve svém okolí zažil dost. Většinou to byly kluci zaměstnaní, kteří si tak přivydělávali. Drtivé většině z nich to vydrželo tak rok až dva. V každém roce upravuji po těchto 2-4 EZSky.
Předání dokumentace je snad taky zcela automatické  Mrknutí  Není potřeba se o tom více přít.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 16.05.2017, 12:14 »

To trochu okořením tvrzením, že najít právní konstrukci mezi vyhl.50 a VTZ není úplně jednoduché.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 16.05.2017, 13:58 »

To trochu okořením tvrzením, že najít právní konstrukci mezi vyhl.50 a VTZ není úplně jednoduché.

Je fakt Milane, že bez koření nic moc nechutí.....a je také faktem, že mnohým lidem i firmám v oboru elektro je nějaká padesátka a nějaké oprávnění zcela ukradené.

Trošku se podíváme zpátky.

V příštím roce to bude 50 let, kdy zákonem byla stanovena vyhrazená elektrická zařízení.
Ale již předtím poslanecká sněmovna schválila vyhlášku ministerstva paliv a energetiky o podmínkách odborné způsobilosti pro provádění a řízení montáže a údržby elektrických zařízení, hromosvodů a antén. Zkoušky jsme z vyhlášky 95/1961 Sb.,   v roce 1962 skládali na tehdejším ÚTD - Ústav technického dozoru. Z počátku to museli mít všichni předáci, kteří měli pod sebou nějaké lidí. To je dnešní §7.

Je otázkou pro právníky, jakou má váhu vyhláška Českého úřadu bezpečnosti práce č.50/1978 Sb. o odborné způsobilosti v elektrotechnic e, která nahradila 95/1961 Sb.
Anebo spíše jaký má právní vztah k zákonu 174/1968 Sb. případně 73/2010 Sb. a také v vyhlášce 48/1982 Sb.

Pro mne je ale vyhláška 50/78 a 73/2010 platná a závazná, tak jako mnoho jiných předpisů.
Předání dokumentace je snad taky zcela automatické  Mrknutí  Není potřeba se o tom více přít.

Pro mnohé to je automatické, ale pro některé je to velké překvapení a hodně se diví co má dodavatel technického zařízení předávat při uvádění do provozu. Myslím, že se zde o tom nepřeme, jen doplňujeme pro osvětu ostatním. Předělávat EZS po packalech bez řádné dokumentace, tak to je někdy zážitek. Myslím, že u Honza by to vydalo již na tlustou knihu....


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 16.05.2017, 16:06 »

Vždy je třeba se podívat k jakému zákonu se vyhláška vztahuje.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 16.05.2017, 18:49 »

Vždy je třeba se podívat k jakému zákonu se vyhláška vztahuje.

50
VYHLÁŠKA
Českého úřadu bezpečnosti práce a Českého báňského úřadu
ze dne 19. května 1978
o odborné způsobilosti v elektrotechnic e
Český úřad bezpečnosti práce podle § 5 odst. 1 písm. d) zákona č. 174/1968 Sb.,  o státním odborném dozoru nad bezpečností práce,......
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jakou doporučíte literaturu pro ke zkoušce z 50/78Sb?
 Jakým způsobem získá absolvent školy vyhlášku 50/78Sb.?
 Nemá někdo z Vás vyhlášku 50/78Sb. v elektronické podobě?
 Nejsem vyučen v oboru elektro mohu si udělat zkoušku z vyhlášky 50?
 Jaké vzdělání pro alespoň §6 ?
 Pokud pod dohledem, jaké musí mít tento dohled oprávnění?
 Jaký potřebuji živnostenský list, § dle vyhl. 50/78 a co musím absolvovat za školení, abych mohl provozovat výrobu rozvaděčů?
 Jak je to nyní s oznamováním zkoušek dle vyhl. č.50/1978 Sb.?
  Jak získat oprávnění k samostanému projektování elektrického zařízení §10?
 Je titul Bc. považován za VŠ vzdělání z pohledu vyhlášky 50/1978 Sb.?
 Jde rovnou paragraf 6?
 Je možné udělat si hned §5 nebo musim udelat prvni §4 vyhl. 50/78?
 Mohu být samostatný s §6, když mám samostatnou činnost?
 Jsem mechanik chladících zařízení s §5 vyhl. 50/1978Sb., mohu získat §6?
 Prý stačí jen 2 měsíce praxe na vyhlášku 50 §6 co je na tom pravdy?
 Jaké oprávnění mají pracovníci s vyhláškou 50/78 Sb. paragraf 5?
 Jaký paragraf má absolvent střední školy?
 Za co všechno ponesu odpovědnost po zvýšení kvalifikace na §8-řízení provozu?
 Je kvalifikácia podľa §10, Vyhlášky Slovenského banského úradu č. 50/1978 akceptovaná v ČR ?
 Platí přezkoušení §7 z armády i v civilu?
 Myslíte si,že nová vyhláška "50" bude také nařizovat pravidelné přezkoušení?
 Je někde na internetu ke stažení vypracované zadání otázek a odpovědí k 50/78Sb.?
 Je nějaká slušná literatura na 50?
 Navrhuji změnu přezkoušení vyhl. 50/78Sb.!
 §8-práce dodavatelským způsobem, není nutné abych měl zkoušky z vyhl.50 ale na §8?
 Musí pracovník který kreslí elektro dokumentaci mít §10 vyhlášky 50/78Sb.?
 Podivné přezkušování z vyhlášky 50/78Sb....
 Jaké sankce a jaký orgán je může uložit za nedodržení vyhlášky 50/78Sb.?
 Je možné si udělat po §5 hned §8?
 Musí být v podniku alespoň jedna 8.§?
 Co by jste poradili zpracovatelům nové 50 ve věci znalostních modulů?
 Plati slovenska elektro vyhlaska v Cechach?
 Je opravdu nutná prohlídka u doktora před školením vyhl.50/78?
 Je provádění zkoušek z vyhlášky 50/78 Sb. od 1.1.2007 v souladu legislativou?
 Může mne zaměstnavatel nutit na zkoušky vyhl. 50/78Sb. po dvou letech?
 Kdo se má starat o školení 50. a kdo je odpovědný v případě problému?
 Musí mít školitel vyhlášky 50/78 akreditaci?
 Nevíte prosím o změnách, co se týče § vyhlášky 50/78Sb v budoucnu?
 Kdo může školit §3, §4, §5 vyhlášky 50/78Sb?
 Mohou absolvovat cizinci vyhlášku 50/78Sb?
 Proč má slovenská vyhláška 50 neomezenou platnost?
 Má vyučenec splněn splněn nějaký § vyhlášky 50/78Sb.?
 Lze přesně říci kdo smí provádět školení a přezkoušení vyhl. 50/78Sb?
 Mohu si po 8 letech prace u elektrofirmy udelat vyhlasku 50/78Sb.?
 Je možné získat vyhl.50/78 Sb./ §5 bez vyučení v oboru?
 Potrebuji pro instalace pocitacovych siti vyhlasku 50/78Sb.?
 Mohu mít jako slaboproudař § vVyhlášky 50/78Sb?
 Jaká je délka platnosti vyhlášky 50?
 Může student pracovat v blízkosti nízkého napětí pod vedením učitele?
 Když školíte 50/78, máte certifikát o tom, že můžete školit první pomoc?
 Proč by měl elektrikář znát vyhl.50 ?
 Mohu si udělat zkoušku z vyhlášky 50 jako technolog mn?
 Jak často se školit z vyhlášky 50/1978 Sb.?
 Potřebuji jako spravce site na ZL vyhlášku 50/78Sb.?
 Jaké materiály použít na zkoušky na par. 10: Projektant elektro?
 Od maturity v r. 1999 (SPŠ-eltech.) jsem v oboru nepracoval, mohu si udělat §5?
 Jak moc člověk musí být zdravý, aby prošel testy u lékařského vyšetření pro 50.?
 Je povinností zaměstnavatele automaticky uznat § předešlého zaměstnavatele?
 Syn odmaturoval na SPŠE, mohu ho sám přezkoušet na §5?
 Kdo mě po maturitě přezkouší z §5 vyhlášky 50/78Sb.?
 Nejsem vyuč. elektrotechnik, mám vyhlášku 50 paragraf 4, co je potřeba na 6?
 Mohu provádět 4,5 roku po vyučení elektroinstalace jako živnost s §6?
 Existuje databáze lidí s platnou vyhláškou 50?
 Mohu absolvovaním bakalarskeho programu získat §5 vyhl. 50/78S.?
 Existuje centrální registr osob - držitelů § vyhl.50 ?
 Na co všechno potrebuju přezkoušení z vyhlášky 50/78Sb.?
 Jak se připravit na zkoušky z vyhlášky 50/1978 § 6 ?
 Je možné mít dohled a po roce praxe jít na přezkoušení paragrafu 6?
 Chtěl bych z §5 na §6 na koho se mam obratit?
 Jaká je možnost získat jako autoeletrikář vyhlášku 50?
 Je ekvivalent slovenskeho §21 cesky §50?
 Mohu dostaz z §6 rovnou !8?
 Zreviduje po mě někdo instalaci když mám jen §5?
 Mohu získat §6 dle vyhlášky 50, bez vzdělání, avšak s praxí ?
 Kde by se dal sehnat kompletní test z vyhlašky č.50/1978 Sb.?
 Poradíte kdo školí v Praze na §4 vyhlášky 50/78Sb.?
 Nevíte čistě náhodou, zda existují obdoby vyhlášky 50 v zahraničí?
 Co dělat, když už rok pracuji a nemám žádný paragraf ani vyhlášku?
 Jak zaškolit zaměstnance na §3 a 4 z vyhl.50/78Sb.?
 Neví někdo zda se bude do cca 5 let rušit vyhl.50?
 Je potřeba nějaké oprávnění nebo vyhl. 50 pro věci do 50 voltů?
 Jaké vzdělání je nutné pro získání § 10 vyhl.50?
 Jakou mám kvalifikaci po propadnutí platnosti osvědčení z vyhlášky 50 ?
 Kdo má povinnost hradit přezkoušení z vyhlášky 50/78Sb.?
 Mohou se členové zkušební komise dle vyhl. 50/78 prozkoušet navzájem?
 Jak má postupovat elektrikář po vyučení, když chce složit zk. dle §5 vyhl.50/78?
 Kdo může vydávat osvědčení do $8 vyhl.50?
 Jaký je vyžadován § vyhlášky 50 pro projektanta OSVČ?
 Jaká mám použít témata a zápis při proškolení na §4 vyhl. 50?
 Jak je to s obnovením vyhlášky 50/78Sb. §5?
 Musí být všichni zaměstnanci proškolení z vyhlášky 50/78Sb.?
 Mám po dokončení SOUE školy i vyhlášku 50?
 Je potrebne školenie pracovnikov aj v prípade ak len sedia za PC?
 Jaká vyhláška platila před vyhláškou 50/78 Sb.?
 Co udělá zkoušející když OSVČ neudělá přezkoušení z vyhlášky 50/1978?
 Jaký je rozdíl v testech vyhlášky 50 mezi paragrafy 5 a 6 (popř. až 8)?
 Potřebuji být pro potvrzení praxe nutně zaměstnán?
 Jak obnovit 14 let propadlou vyhlášku 50?
 Kde získám školení a přezkoušení na §5 vyhlášky 50/78 Sb.?
 Je platná vyhláška 50 i mimo firmu kde jsem zaměstnán?
 Kde seženu lékařský posudek vyhlášky 50 a jak má vypadat?
 Co dále s vyhláškou 50/78? Nic, prostě skončila?
 Lze si vyhlášku 50 obnovit bez dokladu o praxi?
 Bude mne stát nové přezkoušení z vyhlášky padesát víc, než jen prodloužení?
 Je vyhláška 50 platná u dvou zaměstnavatelů?
 je možné získať česku vyhlášku bez predošlého el. vzdelania?
 Co ještě nevíte o vyhlášce 50/1978 Sb.?
 Jak obnovit 2 roky propadlý §5 vyhlášky 50/78Sb.?
 Víte odkud se učit na zkoušky z vyhlášky 50/78Sb.?
 Přiznejte se! Komu z vás pomůže novelizace vyhl. 50/78Sb.?
 Jaký smysl má u RT elektro zkouška z Vyhl.50?
 Je tato verze vyhlášky 50 již OK nebo bude zase někomu vadit?
 Je reálné nějak zjistit, kolik osob má §10?
 Co si počít, když jsem ztratil doklad o osvědčení vyhl.50?
 Kde nalézt testy k vyhlášce 50/1978 Sb.?
 Jak se pripravujete na prezkouseni vyhlasky 50?
 Z čeho u vyhlášky 50 uděluje TIČR výjimky?
 Aky je postup ziskania ceskej vyhlasky pre Slovaka ?
 Jak definuje vyhláška 50 práci pod napětím ve venkovních prostorech?
 Platí mi vyhláška 50 s názvem bývalé firmy?
 Jaroslav Miklík o vyhlášce 50/78 Sb. v Prušánkách 2010
 Existuje vyhlaška 50 vazaná k firmě?
 Jak jako autoelektrikář získám 50/78Sb §5-6 v Brně, popř. západně od Brna?
 Mohu získat §6, i když nejsem zaměstnán v oboru?
 Máte něco proti školení z vyhlášky 50/78Sb. elektronicky?
 Jak dnes na OUIP ohlašovat zkoušky z vyhlášky 50/1978Sb.?
 Jak sestavit interní firemní školení z vyhlášky 50/1978.Sb pro §4?
 Co jsem propásl tím, že jsem si neudělal vyhlášku 50/78sb. hned po vyučení?
 Co mohu udělat proto abych neztratil §5 vyhl. 50/78Sb.?
 Kdy propadá vyhláška 50/1978 Sb. a §5,6 a jak ji obnovit?
 Zajišťuje § vyhlášky 50/78Sb. odbornost?
 Co dělat, když jako VŠ ještě nemám osvědčení o přezkoušení z vyhlášky 50/1978?
 Odkud se učit na přezkoušení vyhlášky č.50?/1978?
 Kdo by mi doplnil správné odpovědi tohoto testu §5 vyhl. 50/78Sb.?
 K čemu opravňuje §10 vyhlášky 50/78Sb.?
 Kde si udělat vyhlášku 50/1978 Sb. §5v blízkosti Neratovic?
 Lze s oborem Autotronik 39-41-L/51 udělat vyhlášku 50/1978 §6?
 Je možné převzít platnost paragrafu 5 který jsem dostat na konci střední školy?
 Co by se mělo z vyhlášky 50/78Sb. konečně jednou vysvětlit pořádně a navždy?
 Koho ze školitelů vyhlášky 50/78 Sb. nám doporučíte před kameru?
 V50# §1 Odborná způsobilost dle vyhlášky 50/1978 Sb.
 Stačí nižší vzdělání pro získání vyhlášky 50 osoby znalé či vyšší?
 Jak to vypadá s projektantským §10 ve vyhlášce 50/78Sb.?
 Jak se zkoušky a přezkoušení podle vyhlášky50/78Sb. provádí skutečně?
 Platí osvědčení vyhl. 50 od zaměstnavatele i pro živnost (pro TiČR)?
 Jak obnovit platnost vyhlášky 50 bez dostatečného vzdělání?
 BROŽURA: Testové otázky vyhlášky 50/1978 Sb.
 Kdo v okolí Vejprt provádí školení a přezkoušení dle vyhlášky 50/78Sb.?
 Kteří učitelé musí mít §11 vyhlášky 50/78Sb.?
 Jak vznikal Zákon 250/2021Sb. o bezpečnosti práce na VTZ
 #EH: Co bylo předmětem zkoušek a přezkoušení podle vyhlášky 50/1978Sb.?
 PS250#8: Bude možné provést proškolení z místně provozních podmínek odděleně?
 Dá se sehnat kopie mého osvědčení podle vyhlášky 50?
 Kam se poděl můj § vyhlášky 50/78Sb.?
 Kolik pracovníků asi využije využije profesní kvalifikace v elektrotechnice?
 Co bylo předtím než přišla vyhláška padesát?
 Může osoba s opráv. dle vyhl. 50 § 5 samostatně provádět elektropráce na jezeře?
 Musí mít technik počítačů, který provádí servis platné přezkoušení vyhl. 50/78?
 Kdy si mohu udělat §6 ?
 Co vse se naucit pro paragraf 6?
 Jaký dostanu doklad po absolvování zk. z vyhl. 50/78 Sb. §5 ?
 Splňuji podmínky udělení osvědčení dle vyhlášky 50?
 Dá se stanovit míra právní odpovědnosti za projekt pokud nemám § vyhl. 50 Sb.?
 Jak dalece je drážní vyhláška 100/1995 kompatibilní s 50/78Sb?
 Hledáte učební materiál k přípravě na zkoušku vyhlášky 50/78 Sb.?
 Přežije vyhláška 50 rok 2013?
 Poslední návrh Nařízení vlády nahrazující vyhlášku 50/78 Sb. zde!
 Může zaměstnavatel držet protokol o zkoušce u sebe nebo mohu požadovat o vydání?
 Jak vidíte elektronické školení a přezkoušení z vyhl. 50/78Sb.?
 Jak byste si představovali nástupce vyhl. 50/78 Sb. ?
 Plaťí vyhláška č. 508/09 Z.z. (paragraf 21) aj u vás v ČR?
 Jaké otázky jsou správné pro zkoušky §8?
 Je povinen zaměstnavatel vydat svému zaměstnanci potvrzení o přezkoušení z 50?
 Je nutné k vyhl. 50 absolvovat k obchodní akademii další 3 roky SOUE?
 V50# §2 Zdravotní způsobilost dle vyhlášky 50/1978 Sb.
 V50# §16 Jak se tvoří otázky k přezkoušení z vyhlášky 50/78Sb.?
 Zaměstnáváte pracovníka znalého §5 déle, než je potřeba?
 Následky zrušení vyhlášky padesát bez náhrady ...
 Aktuálně o legislativě v elektrotechnice
 Co víte o §6 vyhlášky 50/78 Sb. Pracovníci pro samostatnou činnost?
 Umíte vysvětlit svými slovy, co je to bezpečná práce dodavatelským způsobem?
 Umíte vysvětlit pojem tarifně kvalifikační katalog?
 Proč neexistují k přezkoušení podle vyhlášky 50/78 Sb. jednotné otázky?
 Může mě nutit zaměstnavatel, abych zkoušky z vyhlášky 50 absolvoval u něj?
 Jak se dá doložit skutečná praxe na elektrických zařízeních?
 Je §6 udělený dle §11 vyhl. 50/78Sb. použitelný i mimo školu?
 Mohu zaměstnavateli odmítnout obnovení §9?
 Musí zaměstnavatel propouštěném dát potvrzení o přezkoušení podle vyhlášky 50?
 NP8# Vyhláška padesát je pouze jednou z částí, říká Radek Roušar
 NP8# Pouze osoba poučená a znalá je málo, říká Radek Roušar
 NP8# Díky živnostníkům stupeň paragrafu již nehraje roli jako kdysi, říká Radek Roušar
 Vyhláška padesát vznikla v době, která neodpovídá současnosti, říká Radek Roušar
 NP8# Dokud není finální verze zákona, nelze pracovat na finální verzi nové padesátky, ale změny opra
 NP8# Co je důvodem nekonečného čekání na změnu vyhlášky padesát?
 Co víte o řízení činnosti dle §7 a §8?
 Co víte o Kvalifikacích ve zvláštních případech §11 vyhlášky 50/78Sb.?
 Co mám dělat, když sem ztratil papír s &7, a chci si udělat &8?
 Bude osvědčení vyhlášky 50/78Sb. platné i bez zaměstnavatele?
 Dokážete vyjmenovat podmínky, za kterých může §4 pracovat pod napětím?
 Kde je typické zařazení pro Pracovníky poučené dle §4?
 Co nevíte o §9 vyhlášky 50/78Sb. Pracovníci pro provádění revizí?
 Kdo může školit vyhlášku 50/1978 Sb.?
 Co může dělat osoba s propadlou vyhláškou?
 Jaký by měl být obsah školení dle §11 vyhl.č.50/1978 Sb?
 Jaký je vědomostní rozdíl mezi §9 a §10?
 Který předpis vyžaduje razítko zaměstnavatele na osvědčení vyhl. 50/78Sb.?
 Může osoba s §6 sloužit na směně údržby závodu jako osamocený pracovník?
 Jak mohu se strojní VŠ získat oprávnění podle vyhlášky 50/78Sb.?
 N50: Zákon o 250/2021Sb. je tu a co s nim dál?
 Je možné dodělat vyhlášku 50 s oborem strojírenské a elektrotechnické zařízení?
 Co to byla místní úprava v případě vyhlášky 50/78Sb.?
 Co bude s osvědčením vyhlášky 50/78Sb. po 1.7.2022?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.067 sekund, 23 dotazů.