{{html imgtag}}

${perex}

${title}

${perex}

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jakou hodnotu RCD na kombinovanou zásuvku 400V/5/32A+230V/16A?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Jakou hodnotu RCD na kombinovanou zásuvku 400V/5/32A+230V/16A?  (Přečteno 873 krát)
Vít Nekula
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« kdy: 02.05.2017, 06:52 »


Jakou hodnotu vybavovacího residuálního proudu proudového chrániče bych měl dát na kombinovanou zásuvku 400V/5/32A + 230V/16A.
Norma 33 2130 ed.3 čl.5.3.11 říká, že pro trojfázovou zásuvku s jištěním 32A a více má být proudový chránič s vybavovacím residuálním proudem 100mA.
No jo, ale co když tam je ještě ta zásuvka 230V.
Může tam být i tak 100mA nebo už tam musí být 30mA?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 05.05.2017, 08:48 »

Jakou hodnotu vybavovacího residuálního proudu proudového chrániče bych měl dát na kombinovanou zásuvku 400V/5/32A + 230V/16A.
Norma 33 2130 ed.3 čl.5.3.11 říká, že pro trojfázovou zásuvku s jištěním 32A a více má být proudový chránič s vybavovacím residuálním proudem 100mA.
No jo, ale co když tam je ještě ta zásuvka 230V.
Může tam být i tak 100mA nebo už tam musí být 30mA?
A jak je ta ještě jedna zásuvka 230V jištěna? Resp. jaké je uvažované schéma zapojení?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

.
Které tři funkce nových videopořadů chcete zdarma? Zvolte si zde!
 ....

- Proud a napětí objevíte vzápětí!  Elektrika.cz -
Vít Nekula
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 05.05.2017, 09:07 »

Zásuvka bude zhruba taková:
https://www.elnex.cz/nastenne-prumyslove-zasuvky/750-513-3257-ff-scame-zasuvka-nastenna-kombinovana-optima-8001636232720.html

Takže na motorové zásuvce je pojistka, která jistí zásuvku 230V.

Zásuvka 400V je v rozvaděči jištěná jističem 32A. Před tímto jističem bude proudový chránič a mě zajímá jaký musí mít vybavovací residuální proud. Na okruhu za tímto proudovým chráničem bude více motorových zásuvek.

Je mi jasné, že tam mohu dát 30mA a budu mít klid, ale mě spíš zajímá  jestli tam může být i 100mA.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #3 kdy: 05.05.2017, 09:26 »

A co ČSN EN 33 2000-4-41,ed.2 , čl. 411.3.3 ?

Ten je jednoznačný! Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Vít Nekula
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 05.05.2017, 09:33 »

Takže to musím brát tak, že tam je zásuvka 230V, z čehož mi jasně vychází 30mA. Jsem si to tak myslel, děkuji za potvrzení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 05.05.2017, 09:34 »

Přesně tak. Je tam zasuvka 230V/16A -> chránič 30mA
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik začátečník  :-)
Kdybych někdy psal bez diakritiky tak se omlouvám. Píšu z HUAWEI Ascend Y300 a diakritika se tam píše blbě :-)
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Musia byť aj nasledné rozvadzače opatrené prúdovým chráničom?
 Je povinost instalovat centrální 3f proudový chránič na dřevěnou chatku?
 Je na mieste ekonomicka vyhoda centralneho chranica?
 Je nutno u zapojení sušičky použít chránič ?
 Lze dát chránič stejné jmenovité hodnoty jako hlavní jistič?
 Je u dřevostaveb nutné zapojit chránič 300mA jako centrální?
 Musí se použít proudový chránič ve výrobní zámečnické hale?
 Doporučuje nějaká norma doplnění proudových chráničů v elektrických instalací ?
 Je nutné použít proudový chránič v ovládací technologii?
 Proudové chrániče pro zajištění ochrany automatickým odpojením
 Pro které okruhy instalovat proudový chránič?
 Je nutná instalace RCD za oddělovací trafo?
 Jak reagovat na požadavek neosazení proudového chrániče?
 Jaký typ chrániče zvolit pro čerpadlo do studny vzdálené 180m od rozvaděče?
 Použiť alebo nepoužiť prúdový chránič na napájanie brány v plote?
 Už vás proudový chránič zachránil?
 Je v koupelně výměna proudového chrániče 20mA za 16mA opravdu nutná?
 Je nutné FI s Idn=30mA, na SV okruhy, v prostorách shromažďovacích?
 Musí být použit chránič pro rekuperační jednotku, jestliže je v koupelně?
 Používáte chrániče v průmyslových kuchyních?
 Jak aplikovat proudový chránič na elektrocentrále?
 Opravdu se blíží konec centrálních proudových chráničů 30mA?
 Může být v elektroměrném rozvaděči proudový chránič?
 Má někdo tip jak vyřešit zásuvku s proudovým chráničem pro čerpadlo?
 Je nutné v drevodome k 30mA FI použít ještě 100/300mA?
 Proudové chrániče (třetí, aktualizované vydání 2015)
 Jaký zvolit proudový chránič pro moderní audio techniku?
 Jaký typ zásuvek lze použít pro hudební produkce?
 Musí být pro svět. obvod použit proud. chránič v lékařský prostorách skupiny 1?
 Lze vysvětlit absenci proudových chráničů zásuvkových obvodů výrobní haly?
 Může být ve výrobně zásuvka 32A bez proudového chrániče?
 Jak je spolehlivý levný chránič do zásuvky?
 Za jakých podmínek mohou být v objektu autoservisu zásuvky mimo chránič?
 Jaké parametry musí mít proudový chránič pro jednofázové zásuvkové obvody?
 Je nutné použít proudový chránič G ke 3f sřídači?
 Je možné za 32A hlavní jistič připojit paralelně dva 25A proudové chrániče?
 Co vše je nutné připojit přes chránič?
 Aky mate nazor, keby sa napr na kupelnu pouzil chranic s 10mA?
 Musí být zásuvka pro připojení RACKu v počítačové učebně přes proudový chránič ?
 Je nutné mít samostatný proudový chránič pro koupelnu pokud již jeden existuje?
 Jak u čerpadla kanalizace prosadit použití proudového chrániče?
 Kam instalujete proudový chránič v dřevostavbě?
 Je pro zásuvku v rozvaděči určenou pro zařízení třídy II nutný proudový chránič?
 Lze v dílně nahradit proudový chránič místo 30mA za 100mA?
 Jak se v budoucnosti zachováme, když test proudového chrániče zničí zařízení?
 Je nutné použít proudový chránič pro sekční garážová vrata?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.111 sekund, 22 dotazů.